czwartek, 21 stycznia 2021

l.tomczukStaroświeckie i prawie zapomniane słowo: sztambuch; odkurzam je, bo zamierzam wpisać się w pamiętniku p. Tomasza Dragana - rzecznika UM w Brzegu

 

Z panem Tomaszem poznaliśmy się bliżej przy okazji wywiadu - TUTAJ. Kilka godzin wspólnie spędzonych skruszyło lody i pozwoliło nawiązać nić sympatii. W każdym razie tak to odebrałem. Bardzo cenimy wszystkie jego newsy, nawet te o determinacji władzy w budowaniu brzeskiego raju. Draganowe materiały ukazują się u nas za free, czyli mieszkańcy nic za to nie płacą. Niezależny portal brzeg.com.pl działa w konwencji non profit. Nie ciążą nam chomąta, uzdy, lejce i na szczęście nie sięgają baty. Luz i swoboda.
Ostatnio zazgrzytało, niestety.
Na łamach tygodnika hołdującego szefowi pana rzecznika ukazało się kuriozalne oświadczenie. Rzecz ową podpisał właśnie Tomasz Dragan. Ten sam tekst pojawił się potem na stronie internetowej wspomnianej gazety. Nie byłoby pretensji, gdyby nie przekłamania i insynuacje uderzające w radnego Grzegorza Chrzanowskiego i odpryski w naszą witrynę, która w ramach WOLNEJ TRYBUNY inkryminowany materiał powieliła (!) - TU.
Rzeczone oświadczenie podważa szczerość intencji rzecznika. Choćby dlatego, że do nas nigdy nie dotarło! Bardzo to dziwne i zdecydowanie nie w stylu p. Dragana.
Naszą czujność wyostrzył już pierwszy akapit, gdzie czytamy: Z dużym zdziwieniem przeczytałem informację na portalu www.brzeg.com.pl pod tytułem ?Śmieciowi populiści", autorstwa pana radnego Rady Miejskiej Brzegu Grzegorza Chrzanowskiego, przedstawianego jako radnego z ramienia Stowarzyszenia Młody Brzeg, chociaż jest to radny Platformy Obywatelskiej i z ramienia tej partii został radnym.

Pan rzecznik nie zająknął się ani słowem, że ów materiał ukazał się dużo wcześniej w Gazecie Brzeskiej 19 (673), 9 października br. Cóż, pewnie to skutek przeoczenia przez zapracowanie. Przy okazji dostrzegamy dowód pilnego śledzenia treści ukazujących się w naszym serwisie. Za to wielkie dzięki. Gdyby rzecznik niczego nie przegapił niczemu nie musiałby się dziwić. Pan Grzegorz Chrzanowski w żadnym miejscu nie napisał, że jest (ani nie jest) radnym z ramienia Stowarzyszenia Młody Brzeg. Walimy się w piersi - to nasza sprawka (sic!), tak napisaliśmy w intro.
I...? Niezwłocznie niechlujstwo naprawiliśmy!
Pan rzecznik tylko raz musiał do nas luknąć (a szkoda) i natychmiast zaczął się oświadczać. Po co komu tak duże zdziwienie? Nawet gdybyśmy wstępu nie zreperowali, podstaw do wstydu by nie było. Przecież radny Grzegorz Chrzanowski jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Młody Brzeg i pełni tam najwyższe funkcje, zatem przekłamanie było grzechem lekkim i dziw, że zintensyfikowało takie zdziwienie.

Wróćmy raz jeszcze do pominięcia naszego portalu w tej rozgrywce, która wydaje się prostacką zagrywką. Rzecznik burmistrza w innych sprawach wykazał się iście rewolucyjną czujnością. Dowodem błyskawiczna riposta dot. materiału p. Iwony Wojtyczy-Fronckiewicz - TU. W przypadku ?Śmieciowych populistów? wyraźnie zaspał. Strategicznie?
Mam świadomość, że ten dyskurs jest sporem o pietruszkę. Nie sposób jednak milczeć, kiedy ktoś wzuwa polityczne buciory. Pan Dragan zaryczał nagle niczym smok, co na politycznym bezrybiu stanowi wartość dodaną. Od tytułu po końcową kropkę mamy do czynienia z... manifestem. Wystarczy wgryźć się w tekst. Klasyczna połajanka! Rzecz absolutnie nieprzystająca do osoby, która ma być wyważonym rzecznikiem.
Jakie ugrupowanie polityk Tomasz Dragan reprezentuje, hę?
Jeśli nawet przesoliłem, nie mogę wyzbyć się przeświadczenia, że Draganowe oświadczenie nie raz już gdzieś czytałem. Wtedy podpisywał się sam wódz lub stary król.

Jaki powinien być mój wpis do sztambucha Tomaszka? Zabrakło konceptu, zdam się więc na klasyka i odeń zmałpuję sentencję. Załóżmy, że pan Tomasz kocha zwierzęta i hoduje w domu Burka, który wyczekuje powrotu pana ścierającego się w roli rzecznika. Mój wpis (po uprzednim zaaplikowaniu paru kielonków) brzmi więc następująco: Nie idźcie tą drogą! Wojciechu Huczyński, Pawle Kowalczyku, Tomaszu Dragan i Burku - nie idźcie tą drogą, nie idź...

Oryginał. Raz jeszcze przeżyjcie, koniecznie! - OBEJRZYJCIE

 

Komentarze   

 
# wyborca 2013-10-31 08:06
Panie redaktorze doskonałe zakończenie, tylko czy Burek zrozumie.Gratul acje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Leon Nowak 2013-10-31 08:08
Wysztarczy zmienić trzy wyrazy zeby zastanowić się czy tekst nie jest autorefleksją nad "pisarstwem" naszego brzeskiego Dr Jekylla i Mr Hyda
"Od tytułu po końcową kropkę mamy do czynienia z... manifestem. Wystarczy wgryźć się w tekst. Klasyczna połajanka! Rzecz absolutnie nieprzystająca do osoby, która ma być wyważonym "felietonistą".
Jakie ugrupowanie polityk "Leszek Tomczuk" reprezentuje, hę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2013-10-31 09:40
"Niezależny portal brzeg.com.pl działa w konwencji non profit"

Niezależny ? jeszcze nic nie piłem ale już spadłem z krzesła D:D:D:D:D:D

Panie Tomczuk niezależny oznacza :
- polit. nienależący do żadnej z rywalizujących partii
- bezstronny, niezwiązany z żadną z grupą społeczną, niekierujący się jej interesem
- samodzielny, niepodporządkowany

Pan jesteś na usługach Puszczewicza, Surdyki, Niesłuchowskieg o i od niedawna Chrzanowskiego co potwierdza powyższy tekst :) Jesteś Pan na usługach swoich koleżków, a nie żaden niezależny portal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2013-10-31 09:45
"Nie byłoby pretensji, gdyby nie przekłamania i insynuacje uderzające w radnego Grzegorza Chrzanowskiego i odpryski w naszą witrynę,"

Ot niezależny Tomczuk i jego portal haha.
Tomczuk publikuje bełkot Chrzanowskiego, rzecznik w oświadczeniu rozwalcował Chrzanowskiego i pokazał, że Chrzanowski nie ma pojęcia o byciu radnym. Na niczym się nie zna i nie wie nawet kto i z jakiego budżetu utrzymuje poszczególne szkoły.
Można powiedzieć, że wymienili zdania ale co ? Niezależny Tomczuk staje się adwokatem Chrzanowskiego i w dodatku takim trochę śmiesznym bo nie ma racji za grosz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2013-10-31 09:50
"Rzeczone oświadczenie podważa szczerość intencji rzecznika. Choćby dlatego, że do nas nigdy nie dotarło"

I to też napisał niezależny Tomczuk. On uważa, że wszystko co zostało napisane i nieopublikowane na jego niezależnym portalu jest porostu nieszczere.

Tomczuk czy Ty czytasz czasami sam siebie ? Inteligentny chłop, naprawdę szczerze uważam go za bystrego faceta ale ta jego hipokryzja i zakłamanie powala.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszaniec 2013-10-31 09:51
Racja jest tylko jedna. W Panoramie za nasze podatki, którą na pasku prowadzi pan Huczyński.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszaniec 2013-10-31 09:59
LT napisał: "Nie ciążą nam chomąta, uzdy, lejce i na szczęście nie sięgają baty. Luz i swoboda". Coś pięknego ale jeszcze lepsze zakończenie z YouTube :D
Mieszkańcy Brzegu bardzo dziękują!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2013-10-31 10:04
Dragan napisał:
" (...) Grzegorza Chrzanowskiego, przedstawianego jako radnego z ramienia Stowarzyszenia Młody Brzeg"

Czyli Dragan nie napisał, że Chrzanowski woła się jako członek SMB tylko, że tak został przedstawiony.n a platformianym portalu Tomczuka.
A co później pisze Tomczuk ?

Tomczuk napisał:
"Pan Grzegorz Chrzanowski w żadnym miejscu nie napisał, że jest (ani nie jest) radnym z ramienia Stowarzyszenia Młody Brzeg"

Czyli o co chodzi Tomczukowi ? Próbuje wciskać jakiś kit przy czym wyżej sam zacytował Dragana i automatycznie się ośmieszył :D

Wkopałeś się Tomczuk na własnym uzależnionym portalu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2013-10-31 10:18
Cytuję mieszaniec:
Racja jest tylko jedna. W Panoramie za nasze podatki, którą na pasku prowadzi pan Huczyński.


O jak miło. Pan Tomczuk chce mieć taki sam nick jak ja :) Jak chce to niech ma. W końcu to jego portal i jest tutaj szefem :)

Ale do rzeczy.
Czy to prawda, że Tomczuk pracował kiedyś w Panoramie która była na smyczy burmistrza, a teraz pracuje w Gazecie Brzeskiej która jest na smyczy brzeskiej Platformy Obywatelskiej i Stowarzyszenia Młody Brzeg ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Andrzej C. 2013-10-31 10:26
Doskonały tekst, dziękuję p. Leszku. Atak sfory psów burmisia jest dowodem prawdy objawionej. Nikt przecież nie będzie walczył i gryzł jeżeli napisze Pan bzdury lub nieprawdę.
Do "niezależnych" komentatorów: z tego co do tej pory wyczytałem Leszek Tomczuk:
1. Do ŻADNEJ PARTII nie należał i nie należy.
2. Na portalu można zamieszczać różne teksty, również burmisiowe, co świadczy o niezależności i otwartości na zdania innych osób.
3. Wszystkie komentarze podpisuje albo jako LT (co niektórzy wykorzystali bez pardonu) albo z imienia i nazwiska.
4. Towarzysze i przyjaciele burmisia - za radą L. Tomczuka i innych - nie idźcie tą drogą. To droga nad przepaść! Burmiś kasę już ma i jemu na Was nie zależy. Co będziecie robić jeżeli burmiś przegra?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Vania 2013-10-31 10:32
Uderz w stół a nożyce...
Panoramiczni spuszczeni ze smyczy szczekają w niebogłosy jak pan kazał. Cóż służba nie drużba- będą wierni do końca, a że mierni to już inna sprawa,
Żal mi tych kundli- nie obrażając prawdziwych kundelków z brzeskiego przytuliska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Andrzej C. 2013-10-31 11:09
Dodam jeszcze, gdyż jestem zaskoczony napaścią wiernych jedynemu w tym mieście, że z tego co obserwuję każdy może zamieścić na portalu brzeg.com.pl swoje sprostowanie, wyjaśnienie lub po prostu swoje zdanie. Nikt nikomu tego nie zabrania w przeciwieństwie do panoramy. Tam pierwszych kilkanaście komentarzy jest zawsze znanego autorstwa i czasami jeden lub dwa wpisy niezależne. Taka jest różnica. I kto tu od kogo zależny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# urzędnik 2013-10-31 11:11
Ciekawe, czy czytanie Internetu w pracy to obowiązek, czy też wolna wola państwowych urzędników?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Leon Nowak 2013-10-31 12:40
Zabawna jest ta logika Andrzeja C. Jezeli Pan Tomczuk napisze bzdury nikt się nie będzie ich krytykował co ma potwierdzać że są to bzdury. Więc jak to jest z tymi aferami parkingowymi stworzonymi przez Pana Tomczuka, mają podstawy prawne zarzuty o "zaśmiecanie" czy "zagracanie"? Czy jezeli nie ma takich podstaw prawnych ktos nie powinien autorowi zwrocic uwagę na błędy warsztatowe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Andrzej C. 2013-10-31 14:00
Ty Leonie myślisz, że istnieje tylko sprawiedliwość prawna i przepisy prawa wszystko wyjaśniają i regulują. Gdyby tak było, to starostom i burmistrzom nie wolno byłoby robić tego co robią z mieszkańców Brzegu, a jednak robią. To znaczy, że przepisy są albo złe albo cwaniaki nauczyli się korzystać z kruczków prawnych. Co oczywiście nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwości ą i uczciwością.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# czytelnik 2013-10-31 15:30
brawo Letom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# senior 2013-10-31 20:51
fatalnie Letom, jest coraz gorzej !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# lord 2013-11-01 09:40
Chyba wszyscy doskonale widzą, że Pan Tomek nie jest obiektywnym rzecznikiem. Powtórzę jedynie słowa LT : NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ !!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# małolat 2013-11-01 09:43
Cytuję senior:
fatalnie Letom, jest coraz gorzej !

Seniorze. Odstaw leki, zbij termometr, zmień lekarza. Może się polepszy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Wojtunio 2013-11-02 09:21
Mnie dziwi fakt, że redaktor, który mógł dalej pisać w NTO i być chociaż częściowo niezależny trafia pod skrzydła burmistrza i musi pisać tylko to co słuszne. Ciekawe jak teraz to ocenia - gdzie miał więcej wolności ???? A może w NTO mieli go już serdecznie dość i miał wyjście albo Urząd albo bezrobocie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2013-11-02 20:56
W NTO kazali mu zamknąć drzwi z drugiej strony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2013-11-02 20:59
Cytuję Wojtunio:
Mnie dziwi fakt, że redaktor, który mógł dalej pisać w NTO i być chociaż częściowo niezależny trafia pod skrzydła burmistrza i musi pisać tylko to co słuszne. Ciekawe jak teraz to ocenia - gdzie miał więcej wolności ???? A może w NTO mieli go już serdecznie dość i miał wyjście albo Urząd albo bezrobocie ?


Sprawa jest banalnie prosta - taka rola każdego rzecznika. I o ile Dragana można zrozumieć (bo podpisuje się jako rzecznik) to nie można zrozumieć rzecznika PO i SMB Leszka Tomczuka (bo robi za ich rzecznika ale się nie podpisuje jako rzecznik).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2013-11-02 21:02
Mógł chłop pisać o podróżach to zachciało mu się usprawiedliwiać głupie występy koleżków.
Chrzanowski coś naskrobał i zwyczajnie dał d...
Dragan go wypunktował , a Tomczuk próbuje ratować Chrzanowskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Guest 2013-11-04 18:37
Panie Tomczuk. Ile z tych wpisów jest Pana? 70, 80, 90%?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W sieci nie jesteś anonimowy.

tomczuk na pasku