Spółdzielczość powstała w Europie w połowie XIX wieku i pomimo wielu ewolucji jako forma ruchu społeczno – gospodarczego jest ważnym ogniwem w wielu światowych gospodarkach.
Unikatowe fotografie Wandy Rutkiewicz dokumentują czas, który odszedł, a ich bohaterowie często pozostali na zawsze w swoich wymarzonych górach. Wystawę fotograficzną archiwalnych zdjęć PAP można obejrzeć w budynku Agencji (ul. Bracka 6/8 w Warszawie) do końca lutego.
Czytaj więcej...
Gaz to nie tylko źródło ciepła i energii potrzebnej do ogrzania domu, czy napędzania silników. Od początku XIX służy on także do oświetlania ulic wielu europejskich i amerykańskich miast. Choć czas i moda biegną nieubłaganie, nadal w wielu miejscach świata, także w Polsce, możemy spotkać gazowe latarnie.
Polska Agencja Prasowa ruszyła z projektem fotograficznym Historia Polskich Marek, w ramach którego organizuje tematyczne wystawy archiwalnych zdjęć PAP. Na dedykowanej stronie będą publikowane unikatowe fotografie, artykuły i filmy pokazujące rozwój polskich przedsiębiorstw.
Architekci, inwestorzy, deweloperzy już na wczesnym etapie projektowania starają się swoją pracę zaprezentować w atrakcyjnym świetle – wtedy powstają efektowne wizualizacje, na podstawie których my, odbiorcy, oceniamy ich potencjał i walory. A później wizualizacja staje się rzeczywistością…
Sweet Home Sweet. Opowieść o ocaleniu, pamięci i powrotach. Wernisaż wystawy miał miejsce 12 wrzesnia 2021 roku
Pałac Saski może znów być symbolem Warszawy. Jego odbudowa będzie kosztować ok. 2,4 mld zł.
Czytaj więcej...
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na stołeczną odsłonę pokazów plenerowej wystawy „Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej”.
Mazury były odkryciem naszego pokolenia – mówiła Agnieszka Osiecka. To właśnie w letniej głuszy Krainy Tysiąca Jezior najchętniej odpoczywali, pisali i komponowali artyści i intelektualiści tworzący w PRL.