sobota, 22 stycznia 2022

Zapomniane odkryte

 

 

odkrywanie ikonaSzperanie w przeszłości, ciekawostki i sensacje historyczne, szerzej nieznane na nowo poznane.

 

ornament

 

 

kompleks rajska 8 w gdanskuArchitekci, inwestorzy, deweloperzy już na wczesnym etapie projektowania starają się swoją pracę zaprezentować w atrakcyjnym świetle – wtedy powstają efektowne wizualizacje, na podstawie których my, odbiorcy, oceniamy ich potencjał i walory. A później wizualizacja staje się rzeczywistością…

Czytaj więcej...

Sweet HomeSweet Home Sweet. Opowieść o ocaleniu, pamięci i powrotach. Wernisaż wystawy miał miejsce 12 wrzesnia 2021 roku

Czytaj więcej...

Palac Saski zostanie odbudowany jako pomnik niepodleglosci articlePałac Saski może znów być symbolem Warszawy. Jego odbudowa będzie kosztować ok. 2,4 mld zł. Czytaj więcej...

Wystawa plenerowa Muzeum POLINMuzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na stołeczną odsłonę pokazów plenerowej wystawy „Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej”.

Czytaj więcej...

noz w wodzie fn 1Mazury były odkryciem naszego pokolenia – mówiła Agnieszka Osiecka. To właśnie w letniej głuszy Krainy Tysiąca Jezior najchętniej odpoczywali, pisali i komponowali artyści i intelektualiści tworzący w PRL.

Czytaj więcej...

lunatycy kadr fot filmotekaTenisówki przerabiały na modne baleriny, firany na bluzki, a z plastikowych opakowań i pieluch tetrowych szyły eleganckie suknie wieczorowe. Do tego oryginalna biżuteria - najlepiej z nasion fasoli i kolorowego makaronu. Tak elegantki lat 50. i 60 walczyły z komunizmem.

Czytaj więcej...

zamek roztokaCzy tak zwane “złoto Wrocławia”, czyli kosztowności, które podczas II wojny światowej zostały wywiezione w obawie przed nacierającą Armią Czerwoną, zostały ukryte na terenie XVI-wiecznej posiadłości w Roztoce?

Czytaj więcej...

napoje nacCzym gaszono pragnienie w czasie kanikuły? Oto nasz krótki przewodnik po najpopularniejszych napojach chłodzących sprzed wieku. Niektóre odeszły w niepamięć, inne popularne są do dziś, a jeszcze inne po latach zapomnienia przeżywają renesans.

Czytaj więcej...

organy hasior agRzeźba w przestrzeni publicznej nie musi być kukułczym jajem – Piotr Policht podaje przykłady udowadniające, że można robić to dobrze. Najciekawsze polskie rzeźby w przestrzeni publicznej.

Czytaj więcej...

historie odkryte cytat