wtorek, 21 września 2021

Wywiady

 
wywiady ikona
 
 
ornament
 
.

opm doktor jaroslaw felus szpital na klinach 683x1024Ostatnich 20 lat to olbrzymi postęp w leczeniu schorzeń stawu biodrowego. Pojawiły się nowe techniki chirurgiczne, dzięki którym można u młodych dorosłych skutecznie skorygować deformacje powstałe w dzieciństwie. Czytaj więcej...

 pawel huelle agProzaik, gdańszczanin z urodzenia, większość swej twórczości poświęcił rodzinnemu miastu. Stara się o realistyczne lokowanie akcji swoich fabuł. Odkrywa prawdziwe dzieje splotu kultur: polskiej, niemieckiej i żydowskiej w delcie Wisły i na morzu. Zawiłe, a niekiedy wręcz drażliwe sprawy w jego prozie przedstawione są bez najmniejszych uprzedzeń.

Czytaj więcej...

zaleskiChcę uwolnić świat od złych zdjęć biznesowych, czyli takich, które są biznesowo nieskuteczne i przedstawiają ludzi w mało pochlebny sposób – mówi Krzysztof Zaleski zajmujący się fotografia biznesową.

Czytaj więcej...

Malgorzata MaciasDzisiaj rzeczywistość weryfikuje nas i mówi „sprawdzam”, a wówczas okazuje się, że działania, jakie podjęliśmy lub zaniechaliśmy mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo naszej firmy, a w konsekwencji na bezpieczeństwo naszych bliskich – mówi Małgorzata Macias z Grupy Arboretum. Czytaj więcej...

 79b8315 copyKłótnie nie zawsze są złe. Często oznaczają, że nam zależy, że próbujemy załatwić coś istotnego. Ale kłócić się trzeba umieć – w przeciwnym razie stają się destruktywne. Sprawdź, co o anatomii kłótni mówi psycholog Marta Wróbel-Rakowska z Centrum Terapii Dialog.

Czytaj więcej...

B24A0836papZ uwagi na bardzo duże rozpowszechnienie choroby alkoholowej, jest bardzo wiele osób określanych jako dorosłe dzieci alkoholików (DDA). Ale rodzin dysfunkcyjnych było i jest więcej niż te z problemem uzależnienia.

Czytaj więcej...

wlodzimierz nahorny papOn – muzyk obdarzony niezrównanym talentem, który ma dwie natury. Jedną stanowczą i energiczną, drugą – skromną i marzycielską. Jedna zrodziła awangardowego saksofonistę, druga – lirycznego pianistę.

Czytaj więcej...

psychoterapia to nie rozmowaNa psychoterapii nie uzyskamy porady, czy się rozwieść, czy odejść z pracy. Psychoterapeuta nie doradza, co zrobić w danej sytuacji.

Czytaj więcej...

marek przybylik bazar rozyckiego 2009 fot jacek lagowski ag jl090520 014 0Z kim porozmawiać o przejawach poczucia humoru Polaków, jak nie z Markiem Przybylikiem? Znany dziennikarz, ostatni redaktor naczelny "Szpilek", wyjaśni nam, dlaczego tygodniki satyryczne prosperowały w PRL-u, a dziś ich reaktywacja wydaje się mało prawdopodobna i co się stało z kwitnącą niegdyś twórczością kabaretową. Czytaj więcej...

wywiady na pasku