poniedziałek, 27 czerwca 2022

EWELINA KUCYNIAK

e.kucyniakUkończyła filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się literaturą, sztuką i teatrem. Mieszka i tworzy w Irlandii. 

kucyniak ewelinaO duszy wina opowieść snuje Hugh Johanson, co w języku polskim postanowiła przybliżyć nasza autorka Ewelina Kucyniak

Czytaj więcej...
ewelina_kucyniakBył gorący letni poranek, a my właśnie zmierzaliśmy na spotkanie francuskich winnic. Emocje sięgały zenitu. Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Baliśmy się paść ofiarą syndromu paryskiego albo inaczej: "syndromu japońskiego turysty". Japoński turysta przyjeżdża do Paryża i dostaje palpitacji serca, bo Paryż, który ma przed oczyma, w niczym nie przypomina tego oglądanego na zdjęciach. Czytaj więcej...

ewelina_kucyniakJest taka piosenka słoweńskiej grupy Laibach, w której wyrażają się wszystkie lęki tzw. Zachodniej Europy przed tym, co leży na zewnątrz niej samej. Barbarzyńcy nadchodzą ze Wschodu - śpiewa Laibach - epiccy i potężni, w kieszeniach mają noże, w garści ściskają bomby, wpełzną ci do łóżka i spalą twój Disneyland, człowieku Zachodu.

Czytaj więcej...

ewelina_kucyniakKtóż z nas nie marzył o spokojnym wiejskim życiu? Proste przyjemności i dobre jedzenie. Dolce vita. Jakkolwiek życie na wsi, które opisuje Georgeanne Brennann w swojej książce Świnia w Prowansji, nie zawsze płynie sielankowo, przynajmniej nie we wszystkich kierunkach, to jednak rozkosze kuchenne, jakie tam znajdujemy, karmią nasze zmysły królewskimi smakami.

Czytaj więcej...

kucyniak na pasku