poniedziałek, 27 czerwca 2022

PIOTR PORAYSKI-POMSTA

p.porayskiProzaik, tłumacz, podróżnik, maratończyk i cyklista. Autor powieści "Oblężenie", zbioru opowiadań "Wycieczka", reportaży z podróży po Afryce, Ameryce Południowej, Azji i Bliskim Wschodzie. Uzależniony od języków obcych. Niestrudzony poszukiwacz świętego spokoju, miłośnik dobrej kuchni, książek i snu.

p porayski pomsta nr1Rimbaud po raz pierwszy zjawia się w Hararze w wieku 26 lat, dokładnie 13 grudnia 1880 roku.

Czytaj więcej...

p porayski-pomstaZaraz po przyjeździe do miasta, na targu chrześcijańskim przydarzyła nam się przygoda. Byliśmy już o krok od bramy Assmadin, kiedy B. nieszczęśliwie naderwała paznokieć u nogi i krew siknęła szerokim strumieniem.

 

Czytaj więcej...

p porayski-pomstaCzas opuścić już Addis, rzucić się w ogrom świata. Zapomnieć o chaosie ulic, zgiełku, smrodzie spalin, żebrakach i mijających ich elegantów, wytwornych sklepach i zabłoconych bazarach, babulinach sprzedających węgiel wprost na chodnikach. Ruszyć w samo serce Afryki. Czytaj więcej...

p porayski-pomstaKapuściński był świadkiem upadku pewnego świata, skorumpowanego, wypalonego i ? jak nie on jeden sądził ? niepotrzebnego, hamującego postęp.

Czytaj więcej...

p porayski-pomstaPrzybycie do Addis Abeby ma dla żółtodzioba coś z lądowania na obcej planecie. Pozornie wszystko jest podobne, jednak w praktyce szybko zauważy on, że podobieństwo to tylko powierzchowne.

Czytaj więcej...

porayski na pasku