czwartek, 06 sierpnia 2020

czteropakBrzeska szczujnia nie zasypia, haruje non stop monitorując niezależny portal. Muszą być aktywni, bo niektórzy nie klęczą przed lokalnymi politykami.

 

W kończącym się sezonie piśmienną szpicą szczujni jest dziwowisko o kloacznym nazwaniu Sretum vel Toaletum. Po raz drugi toto skleciło tekst poświęcony mojej (nie)skromnej osobie. Dlaczego akurat padło na mnie? Nie kandyduję, nie pretenduję, a więc nikim ważnym w mieście nie zamierzam być. Sretum vel Toaletum szczuje mimo to. Może liczy, że zaprzestanę krytyki bufona, którego uznaję za samorządowego szkodnika? Niedoczekanie!

Znowu wypociny udekorowano wykradzionym ze społecznościowego portalu zdjęciem, które jest objęte prawem autorskim! Fotograficzne złodziejstwo stało się już niejako zasadą. Zastanawiam się czy Sretuma vel Toaletuma nie zaciągnąć do sądu? Chociaż nie, to kiepski pomysł, występowanie przed obliczem Temidy w towarzystwie osoby o proweniencji sedesowej stanowiłoby dyshonor. Niech wykrada dalej, smacznego!
Zarzucając mi kłamstwa Sretum vel Toaletum łże - polecę klasykiem - jak bura suka. Nie spodobało się że wymieniłem cztery persony, które w naturalny sposób mogłyby być zaliczone do brzeskiej ?bandy czworga?. To czwórka nieszczęśników, których nie pokocham za żadne skarby, bo całe towarzystwo uznaję za obrzydliwe. Stawiam czapkę gruszek przeciwko śliwkom, że Sretum vel Toaletum jest członkiem tej ?bandy", ekipy żywo zainteresowanej zakonserwowaniem układu rządzącego miastem. Po co im to? Będzie można dalej odstawiać samorządowy cyrk, konfliktować wszystkich ze wszystkimi, by móc spłacać zaciągnięte kredyty oraz opędzać się od wierzycieli. A nuż administrator przyzna kolejną ulgę podatkową, pod pozorem ciężkiej sytuacji ekonomicznej?

Pozostańmy na moment przy ?bandzie czworga?. Skąd takie skojarzenie? W czasach Mao Zedonga najbliżsi współpracownicy zorganizowali w Chinach tzw. rewolucję kulturalną w wyniku której represjami objęto setki tysięcy ludzi. Elitę ?bandy" stanowiło trzech komunistów i jedna komunistka. Czyż na naszym gruncie nie dzieje się podobnie? W felietonie Kogo Letom nie lubi pokazałem skład naszej ?bandy": paniusię i trzech dżentelmenów. Oczywiście trudno zrównywać Brzeg z Państwem Środka, dlatego tutejsza ?banda" ma na koncie proporcjonalnie niższą liczbę ofiar. Ale to i tak chmara luda, Bogu ducha winnych brzeżan, których ?banda" prześladuje włócząc po sądach i szkalując w lizusowskiej propagandówce. Na szczęście polskie sądy są sprawiedliwsze od ludowych trybunałów Chin. Niektóre procesy już się zakończyły i członkowie ?bandy" zostali pokazani bez gaci. Obnażono wstyd i sromotę. Szczegóły pokażemy wkrótce.

Przed prześladowanymi jeszcze sporo walki o oczyszczenie z zarzutów wyssanych z brudnego palucha. Rzekome przewiny wypisano na ogromnej stercie papieru do produkcji którego trzeba było wyrąbać spory lasek. Niszczenie przyrody jest ekologicznym barbarzyństwem skutkującym tym, że w Brzegu zaczyna brakować tlenu.
Jest nadzieja, że atmosfera się oczyści. Wystarczy w dniu 16 listopada 2014 r. gremialnie udać się do lokali wyborczych i odrąbać ?bandę" od samorządowego koryta.

 

PS. W ramach goebbelsjady Sretum vel Toalatum łże, że pisałem kiedyś w... Panoramie Powiatu. To piramidalna bzdura, obnażająca niechlujstwo ?bandy czworga?. Przypominam, że ów szemrany tytuł zrodził się na trupie PPB, o czym przeczytamy w felietonie z 2011 roku, zatytułownym: NEKROLOG. Moje zerwanie z tym paskudztwem nastąpiło dużo wcześniej.

 

NAPISY KOŃCOWE. Porównując nieszczęśników do ?bandy czworga? pojechałem po bandzie. Jaka tam banda? To tani czteropak. Dyskontowe piwsko, premia za opluwanie krytyków administratora.

 

Komentarze   

 
0 # mieszkaniec 2014-09-17 19:45
Może kilka przecinków, ale i tak dobry tekst. Czyta się lekko i widać, że autor w dobrej formie. Panie Leszku wracaj do Brzegu, bo Cię tu brakuje, a banda nie śpi...
 
 
0 # Major Z-ub-ek 2014-09-17 19:58
Trochę wyprzedziłem wątek, ale powtórzę:
Panie Leszku, cały ten galimatias wokół Pana osoby ma za zadanie jeden cel: odsunąć jak najdalej media i wszelkie informacje od administratora Brzegu. Tak było 4 lata temu, tak było 8 i 12 lat temu. Prawdę mówiąc większość mieszkańców dała się na to nabrać, ale mam nadzieję, że dzisiaj ta polityka nie przejdzie. Nie ma sensu walczyć z Pinokiem udającym greka, grubą bertą czy pałkarzem, bo oddala się wtedy przejrzysty obraz tego, co jest planowane - CZWARTA KADENCJA !!!
 
 
0 # fan browaru 2014-09-18 07:50
Sretum vel Toaletum durnym pseudonimem pokazuje, że powoli oswaja się z myślą, że niedługo wyląduje w kiblu. Żenada :-x
 
 
0 # Juzek 2014-09-18 09:08
Cytuję fan browaru:
Sretum vel Toaletum durnym pseudonimem pokazuje, że powoli oswaja się z myślą, że niedługo wyląduje w kiblu. Żenada :-x

Rzeczywiście, co można pomyśleć o człowieku mającym takie kloaczne skojarzenia. Samo intelektualne dno.
 
 
0 # Kazik 2014-09-18 16:30
Czytając artykuły gadzinówki administratora Brzegu coraz bardziej jestem przekonany, że: brzeg.com.pl/.../...
 
 
0 # agent 007 2014-09-18 16:31
Byłem swiadkiem rozmowy na bazarku. Dwie osoby lały z Pana Mareczka z Zielonki, że przerżnął proces sądowy. Coś kto wie?
 
 
0 # ola boga 2014-09-18 18:50
brzeg.pl/.../
Słownictwo bez komentarza, jakies zgrzyty w Ekogoku, co na to Czarna Madonna z um?
 
 
0 # mieszkaniec 2014-09-18 21:53
Tylko wodę po nich spuścić. Lenie. Tak zapuścić nasze miasto. Idę na wybory. Czas na zmiany pokoleniowe.
 
 
0 # zrzędliwa 2014-09-18 22:00
Cytuję ola boga:
brzeg.pl/.../
Słownictwo bez komentarza, jakies zgrzyty w Ekogoku, co na to Czarna Madonna z um?

Prędzej Tłusta Madonna, włosy można potraktować czarną pastą i wtedy siwizna znika. To przecież stara baba.
 
 
0 # wybiórca 2014-09-18 23:22
Cytuję ola boga:
brzeg.pl/.../
Słownictwo bez komentarza, jakies zgrzyty w Ekogoku, co na to Czarna Madonna z um?

Jaki ten burmistrz dobry! Jaki uczciwy i sprawiedliwy! Chce przez kolejne 4 lata dbać o mieszkańców Brzegu. Jestem mile zaskoczony, idę na wybory i skreślę go.
 
 
0 # obserwator 2014-09-19 12:45
Z tą bandą czworga to redaktor ma rację. Idę na wybory by wyeliminować ich z rządzenia miastem. Huczyński musi odejść.
 
 
0 # Poeta 2014-09-19 13:03
"Szczujnia" poetyckie określenie i trafne w przypadku całej czwórki, "czteropak" też brzmi dobrze 8)
 
 
0 # gość 2014-09-20 21:37
Tak zapuszczonego miasta nie ma w całym woj. opolskim -chodniki i ulice tragiczne -zero atrakcji dla mieszkańców-bar dzo smutne miasto-oto efekt tych rządów,czas z tym skończyć
 
 
0 # maniek 2014-09-21 09:46
Proponuję obejrzeć wczorajsze wydanie Kuriera:
www.tvp.pl/.../16926040

Zamiast włóczyć się po sądach, może ekipa z Robotniczej zadbałaby o oświetlenie ulic. Oczywiście znów są wszyscy winni, tylko nie oni i znów nie potrafią się dogadać.
 
 
0 # mieszkaniec 2014-09-21 12:42
Huczyński musi odejść.
 
 
0 # mieszkanka 2014-09-21 12:50
Cytuję mieszkaniec:
Huczyński musi odejść.

i zabrać ze sobą resztę szczujni
 
 
0 # podchmielony 2014-09-29 12:20
 
 
0 # Guest 2014-09-29 13:24
Cytuję podchmielony:

Świetne, prawdziwe oblicze
 
 
0 # observer 2014-09-29 13:27
Widziałem, że znowu zaczęli chodzić do Kościoła. Banda hipokrytów.
 
 
0 # katolik 2014-09-29 13:33
Mam nadzieję, że podczas tej kadencji księża staną po stronie zwykłego społeczeństwa i nie sprzedadzą się za 30 srebrników.
 

Nie masz uprawnień do komentowania