sobota, 19 września 2020
nekroOrkiestra nie zagrała żałobnego marsza, nikt nie widział konduktu, nie zarzucono miasta klepsydrami sławiącymi dobre imię Nieboszczki, obyło się bez przemów nad mogiłą.

 

Panorama Powiatu Brzeskiego nie żyje! 1 stycznia 2011 roku padół ziemski opuściła Dama zasłużona w mieście i trochę w dalszej okolicy. Znana i kochana, rozrywana - o tak!, to właściwe określenie - przez żądnych newsów czytelników. Jak na osobowość o nieokiełzanej skromności przystało z łez padołu zeszła bez fanfar.

nekro
 
Nowy rok w Brzeskim Zagłębiu Prasowym rozpoczął się smutno ale zarazem powiało optymizmem. Ktoś rezolutny zadbał byśmy, my - osieroceni czytelnicy, buuu... - nie popadli w około cmentarną traumę. Nieboszczki nie ma, ale zostało jakby po staremu. W tym miejscu nasuwa się historia matki bliźniąt, z których jeden zginął tragicznie na pastwisku w Smoleńsku, a syn drugi, w trosce o kondycję chorej, utrzymywał biedaczkę w nieświadomości, że w zasadzie nic się nie dzieje, że wulkan Eyjafjallajökull przysłonił europejskie niebo, a ukochany syneczek płynie sobie z Ameryki. Okropnie powolnym statkiem - należy uzupełnić.

Wiem, niektórzy popukają się teraz w czoło i pomyślą, że ze mną jest coś niehalo.

Weźcie do ręki tegoroczne numery umiłowanej gazetki. Szata graficzna niby identyczna, została "Panorama", ale zabrakło... "Powiatu Brzeskiego". Ot, photoshop, czyli elektroniczna gumka myszka... Rozpoczęło się też odliczanie od zera, bo właśnie leży przede mną numer 2/2. Zmienił się też wydawca i adres tygodnika. Nowa/stara Panorama bynajmniej nie wylądowała na bruku. Znalazła siedzibę przy legendarnej ulicy Brzegu, której patronuje Mikołaj Rej, autor dumnej maksymy: A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż brzeżanie nie gęsi, iż swoją Panoramę mają!

Tak, miejsce dla Panoramy (od dwóch wydań: NIE Powiatu i NIE Brzeskiego) godne. Dzieło będzie kontynuowane przy trakcie wyłączonym z ruchu kołowego, przy ulicy specjalnej troski, która na swoją sławę zapracowała w salach sądowych. Jak u siebie poczuje się tam klon Nieboszczki, który już nikogo nie będzie musiał przepraszać, jak to wymyślił jakiś trybunał: na pierwszej stronie obok tytułu PPB, gdzie słowo "przepraszam" powinno być wymalowane na czerwono.

Polski obyczaj nakazuje o zmarłych mówić wyłącznie dobrze. Jako komentator szanujący tradycję nabieram wody w usta. Amen.


lt_2

Komentarze   

 
0 # kierowniczka ds. promocji 2011-01-13 11:35
Panie Pan się nie czepiaj. Ja i mój: nieomylny,jaśni e oświecony pracodawca, ukochany pomazaniec narodów wszelkiej maści, serce demokracji tu, cieszymy się z tego nowo narodzonego dziecięcia. I Pan też się ciesz. No....koty za płoty.
A stara Panorama Powiatu Brzeskiego to problem oplutych w czasie kampanii i wyrolowanego wspólnika... no tego Radnego R-R a nie problem etyczny czy jakiś taki.
No to tyle .
Zwiewam do roboty ahoj .
 
 
0 # płaczka 2011-01-13 12:52
nikt nie płakał, pogrzeb był piękny
 
 
0 # normalny 2011-01-13 21:43
"Wiem, niektórzy popukają się teraz w czoło i pomyślą, że ze mną jest coś nie halo." no właśnie. Pokazuje pan tym wpisem,że po prostu brak panu klasy ! Nie chcę być złośliwy,ale niektórzy pewnie połączą to z pana byłym miejscem pracy.
 
 
+1 # expert 2011-01-13 22:13
Nie chcesz byc złosliwy ale jestes i masz problem bo nie zrozumiałes co autor napisal i co to ma wspolnego z jego bylą praca, ale wiesz pewnie tylko ty i powinienes sie podpisac nienormalny.
 
 
0 # zosia 2011-01-13 22:48
A może trzeba być nienormalnym, aby szanować i płakać po FIRMIE, która kręciła, mataczyła, zmieniała treść, sens tekstu autorskiego, oczywiście bez zgody autora, a może trzeba być nienormalnym, aby szanować pracodawcę, który nie szanował praw autorskich, a może trzeba być nienormalnym, aby to wszystko tolerować w imię lojalności do pracodawcy.
A co z lojalnością pracodawcy do pracownika?
Mam pytanie, komu brak klasy? LETOMOWI, który bronił swoich racji, czy jego bywszej FIRMIE, która po zadymach jakich narobiła przeflancowała się i schowała pod nowy, wdzięcznie brzmiący szyldzik. Przypadkowo oczywiście
A może, za rożkiem jakiś procesik się czai i stąd ta ucieczka w nową nazwę?
Ja tylko pytam.
 
 
0 # 1 lepszy 2011-01-13 22:50
Wreszcie się R-R zdenerwował a powinien był pół roku wcześniej. Nowe piśmidło nie zmieni poziomu, bo nie musi, dalej brać będzie kaskę za promocję - wiadomo kogo i czego.
 
 
0 # JAś 2011-01-14 08:13
Teraz trzeba przeprowadzić dziennikarskie śledztwo i dokładnie ustalić przyczyny opisanych dziwnych zmian.
A swoją drogą, nowa siedziba gazety dobrana dardzo dobrze.Patrząc przez okno, będą mogli obserwować wyniki swoich pisemnych działań.
 
 
0 # nie polityk 2011-01-14 09:09
A ja proponuję powołać Komisję śledczą ! Oni "wyjaśnią" kto ma rację.
 
 
0 # expert 2011-01-14 11:15
PPB = Przepraszam Pana Bardzo
 
 
0 # nie polityk 2011-01-14 12:37
P - Pamiętam
 
 
0 # expert 2011-01-14 15:38
PPB = Przepraszanie Pusia Boli
 
 
0 # Corekt 2011-01-15 17:42
Nieuchronnie, prawdopodobnie nieodwołalnie zbliża się w Polsce czas prawdy. Czas oceny, w jakim stanie jest nasze państwo i nasze społeczeństwo. Ocena osiągnięć 22-letniej, a więc młodej jeszcze, ale w pełni wolnej, suwerennej i konstytucyjnie demokratycznej Rzeczpospolitej .
W zbadanych już i ujawnionych okolicznościach katastrofy smoleńskiej, jak w soczewce, zobaczyliśmy tyle nieładu, słabości, braków i bałaganu w funkcjonowaniu państwa, że teraz strach pomyśleć nawet, jaki obraz powstanie, gdy na ten nędzny szkic prawno-organiza cyjny nałożymy prawdziwy, rzetelny, nie zakłamany wizerunek gospodarki, szczególnie stan finansów publicznych.
Czy znajdzie się taki odważny i kto nim będzie, aby ogłupianemu codziennie przez "wolne" media i indoktrynowanem u od przedszkola społeczeństwu pokazać rzetelnie ten obraz? Chętnych niewątpliwie nie będzie wśród obecnie rządzących i w ogóle wśród zwycięzców walki o wolność i demokrację.
Bo Polacy mogą spytać, gdzie są pieniądze za sprywatyzowaną gospodarkę, mogą spytać o gwarancje otrzymania jakiejkolwiek emerytury, mogą przypomnieć utracone przywileje i mogą postawić setki innych, trudnych pytań. Chętnych do prezentacji prawdziwego obrazu wszystkich wymiarów Najjaśniejszej nie będzie.
Ale chyba nieuchronnie trzeba będzie tę prezentację zrobić.
Społeczeństwo zostało już tak skutecznie skłócone, że nienawiść kipi na każdym kroku, w każdej wypowiedzi. Żyjemy na nie dymiącym jeszcze, ale już drżącym wulkanie. Aby uniknąć najgorszego, przelewu krwi bratniej, kraj musi przejśc jakieś katarsis. Inaczej brnąć będzie i popadać w coraz większe tarapaty wewnętrzne, oraz tracić wizerunek w oczach świata.
Oczyszczenie może przyjść tylko przez ujawnienie całej prawdy. Ale to nie pomoże, jeśli nie będzie gotowego planu naprawy. I to takiego planu, w realizację którego społeczeństwo uwierzy. Znacząca część społeczeństwa.
Ĺšle jest, gdy do steru potężnego statku dorwą się dyletanci, którzy nakazali orkiestrze wesołą muzyką zabawiać pasażerów, a sami zajęli się okładaniem wzajemnym czym popadnie, nie bacząc na kurs, szybkość, przechodzące nawałnice i mielizny.
Orkiestra gra...
 
 
0 # Dziadek 2011-01-15 19:04
Corekt !
1.To nie ten portal.
2.To nie ten temat.
3.Czy w Polsce słabość państwa mierzy się :
1) pijanym generałem,
2) rozkazującym ( naciskającym prezydentem). Skoro Ty możesz improwizować, to ja chyba też, choć nie bez pokrycia,
3) katastrofą lotniczą , która się zdarza wszędzie na świecie.Dla przypomnienia w 2010 r. było 49 cywilnych katastrof lotniczych.
4. Nie siej katastroficznyc h wizji. A co mają mówić : Grecy, Hiszpanie, Irlandczycy, Portugalczycy i inne kraje Europy, nie wspomnę o krajach postradzieckich i z innej części świata.
Przenieś ten temat na inne forum, bo on nie pasi na tym portalu i w tym "okienku ".
 
 
0 # normalny 2011-01-15 22:17
A może byście panowie,jak już tak oceniacie Polaków, zastanowili się jak można przeżywać stresowe sytuacje w kraju na przykładzie ostatniej amerykańskiej tragedii. Strzelanina w Arizonie gdzie zginęli niewinni ludzie,a innych raniono,była rzecz jasna głównym tematem mediów.Ale jak się one zachowały? Komentarze były ostrożne,nie było tam spekulacji dotyczących motywów działania szaleńca.W stacjach telewizyjnych nie wypowiadali się politycy obwiniający drugą stronę sporów politycznych odpowiedzialnoś cią za tragedię.Reprez entanci obu partii zgodnie potępiali czyn,wyraźnie starali się nie podgrzewać emocji.Różnice między Polską a USA polega na tym,że w Polsce natychmiast media pytają o komentarz polityków,a ci podkręcają atmosferę,zaś media to umożliwiają pokazując bez przerwy polityków.Pytam : czy jest szansa na normalne media w tym kraju ?
 
 
-1 # zosia 2011-01-16 01:22
...ależ Panie Normalny, cóż Pan tak ganisz wszelkie polskie media, som jakie som, ot medialne, ale dopytujesz Pan o normalne media, czyli - jak mniemam polskie - prawdziwe i prawdomówne, a nie tylko polskojęzyczne. Polecam takie jedno medium, a nawet dwa, jest w Toruniu, pod Dyrekcją Ojca Tadeusza Rydzyka, jest prawdziwe, co ja mówię, najprawdziwsze polskie, wiarygodne i rzetelne, podparte nawet niebiańskim Maryjnym patronatem, a ileż w tych mediach i ziemskich autorytetów? Ho ho, nie zliczysz Pan: sami profesorowie, doktorzy i posłowie, np. poseł Macierewićz, posłanka Kępa, europoseł Ziobro, a nawet europoseł Henry Richard Czarnecki, mój ulubieniec zresztą, bo ma piękną polską dykcję, no, słowem same tuzy prawdomówności, a jak na tapecie bieżąca polityka, to wszyscy jak wróżki jakie, samą prawdę wieszczą i uczciwość własną głoszą, jak Baranki Boże. A jeśli chodzi o 10 kwietnia i tragedię narodową? To Pan nie uwierzysz, w tej sprawie to wyjątkowa uczciwość, sama pokora, prawdomówność i rzetelność w interpretacji faktów. Absolutnie żadnych spekulacji, kłamstw, intencjonalnośc i, żadnych manipulacji, no nic, głoszą tylko fakty i prawdę, i to ŚWIĘTĄ PRAWDĘ.
Polecam, bo jak wspomniałam, słucham i oglądam to wiem. I wyobraź Pan sobie, mówią tak cały czas, na zmianę oczywiście, od kwietnia. Aha, jakby co komu z tej prawdy umknęło, to dopisują w NASZYM DZIENNIKU, i mówią jeszcze, że w tej cnocie TRWAJĄ i będą TRWAĆ, aż ten zamach się wyjaśni.
To taka informacja, bo może Pan nie wiedział. Polecam i pozdrawiam.
 
 
0 # zajmujące kazanie 2011-01-16 13:08
Do Zosi.
Życie dzieli się na straszne i żałosne. Straszne to, no nie wiem, śmiertelne przypadki, niewidomi, kalectwo. Nie wiem jak sobie ludzie dają z tym dają radę, to zadziwiające. A żałosne są życia wszystkich pozostałych. Więc jeżeli jesteś żałosna, powinnaś być wdzięczna losowi, że jesteś żałosna, bo być żałosną to wielkie szczęście
 
 
0 # zosia 2011-01-16 14:22
...a z jakiegoż to akapitu mojego wpisu, Szanowny Zajmujące Kazanie, wywiódł wniosek, że mój profil psychologiczny jest tak strasznie żałosny?
A tak na marginesie, posiłkując się Pańskim tekstem, a z jego analizy wynika, że jeśli życie dzieli się na straszne i żałosne, to Pańskie musi być to pierwsze, czyli straszne.
Jeśli tak jest, to wolę już to moje, jest szczęśliwsze.
 
 
0 # Corekt 2011-01-16 21:14
A to czytali???

Zapytanie nr 2496: Przemysław Gosiewski
Zapytanie nr 2496
do ministra obrony narodowej
w sprawie odznaczenia pilota prezydenckiego samolotu, kpt. Grzegorza Pietruczuka, srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności
Uzasadnienie
Według informacji prasowych i wywiadu, jakiego szef MON udzielił dla Radia Zet 19 września br., kpt. Grzegorz Pietruczuk został odznaczony srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności. Wedle słów szefa MON pilot otrzymał medal za ˝przestrzegani e procedur i poczucie odpowiedzialnoś ci za bezpieczeństwo czterech prezydentów na pokładzie˝. Ministrowi chodziło o lot, jaki wykonał prezydencki TU-154 na Kaukaz 12 sierpnia br. Planowo samolot miał lądować w Azerbejdżanie w Ganji, ale prezydent RP podjął decyzję o locie do Tbilisi. Pilot odmówił zmiany kierunku lotu. Decyzja pilota doprowadziła do licznych komplikacji w wizycie czterech prezydentów w Gruzji. Przejazd drogą do Tbilisi był bardzo niebezpieczny i sprowadzał realne zagrożenie dla osób w nim uczestniczących . Według doniesień medialnych obawy pilota o stan techniczny lotniska w Tbilisi były całkowicie nieuzasadnione i można było na nim bezpiecznie wylądować.
Proszę wobec tego Pana Ministra o odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czy pilot ma prawo odmówić wykonania rozkazu zwierzchnika Sił Zbrojnych RP?
2. Czy odznaczenie pilota za de facto zaniechanie działania tak wysokim odznaczeniem państwowym jest zgodne z obowiązującymi procedurami?
3. Czy Minister, podejmując decyzję o odznaczeniu, chciał pokazać, iż będzie premiował w przyszłości przypadki niesubordynacji , tchórzostwa i odmawiania wykonywania rozkazów?
4. Czemu sprawa odznaczenia pilota została tak nagłośniona w mediach przez szefa MON? Czy był to kolejny element prowokacyjnej polityki rządu wobec prezydenta RP?
5. Czy zbadano przebieg wydarzeń w kabinie pilotów i zgodność podejmowanych przez nich decyzji z obowiązującymi procedurami? Jakie są wnioski z tej kontroli?
6. Czemu szef MON nie odznaczył innych członków załogi?
7. Jak MON zamierza reagować, jeśli w przyszłości będą powtarzać się tego typu przypadki odmawiania zmiany kierunku lotu?
Z wyrazami szacunku
Poseł Przemysław Gosiewski
Kielce, dnia 23 września 2008 r.
orka2.sejm.gov.pl/.../4D0917D9
 
 
-1 # Corekt 2011-01-16 21:31
42 PRAWD O ZYCIU
1.Biała kredka - nierozwiązana zagadka dzieciństwa.
2. Bramki w sklepie - mimo że nic nie zwinąłeś, i tak boisz się, że zapiszczą.
3. Babcie - pod blokiem mogą sterczeć dwie godziny, ale w tramwaju pięciu minut nie ustoją.
4. Sprawiedliwość - jazda na rowerze pod wpływem alkoholu: 5 lat, molestowanie seksualne: 3 lata w zawieszeniu.
5. Potrzeba jednej iskry, by spalić las, ale całej paczki zapałek, by rozpalić grilla.
6. Kiedyś będę tak bogaty, że jednorazówką będę golił się tylko raz.
7. Polsat - oglądasz sobie z rodzinką reklamy, a tu nagle film.
8. Polska - tutaj nawet kryzys się nie udał.
9. Bill Gates - okrada go 75% ludzkości, a i tak jest najbogatszy.
10. Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości członka wraz z kręgosłupem.
11. Pan Mietek spod trójki nie ma nawet matury, a za piwo zreperuje prom kosmiczny.
12. Leżakowanie w przedkoszlu - kiedyś kara, a teraz każdy chciałby te 2 h snu w ciągu dnia...
13. Mleko na gazie tylko czeka, aż się odwrócisz.
14. -Mamo, co to znaczy orgazm? -Ja nie wiem, zapytaj taty.
15. Łacina - jedyny język, w którym nawet "gówno" brzmi mądrze.
16. Nawet, jakby papier toaletowy miał 8 warstw, to i tak złożysz go na pół.
17. A4 - jedyna płatna jednopasmówka na świecie.
18. Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują.
19. Tesco - nigdzie indziej nie znajdziesz wody LEKKO NIEGAZOWANEJ za pół ceny.
20. Jerzy Dudek - przypuszczalnie najlepiej zarabiający kibic Realu Madryt.
21. Jak Polacy uniknęli korków na autostradach? Nie wybudowali autostrad!
22. Seks jest jak skok na bungee - dodaje adrenaliny, a gdy pęknie guma, masz przerąbane.
23. Jeżeli trzeci dzień nie chce ci się pracować, to znaczy, że to już środa.
24. Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju.
25. Polska: jak kupisz mi spodnie, to zrobię ci loda. Azja: jak kupisz mi loda, zrobię ci spodnie.
26. Chleb - zero marketingu, najwyższa sprzedaż.
27. Britney Spears: "Jestem za karą śmierci. Przestępca powinien mieć nauczkę na przyszłość."
28. Egzamin - na korytarzu każdy wmawia ci, że nic nie umie.
29. Szacunek do nauczyciela - istnieje wtedy, gdy uczniowie po usłyszeniu dzwonka pozwalają mu dokończyć wypowiedź.
30. Paradoks seksualny - seks można uprawiać od 15 roku życia, a oglądać - od 18.
31. Okres i wypłata - jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma, to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał.
32. Paradoks Szymborskiej - dla testu napisała maturę, interpretując swoje wiersze - i dostała 60%.
33. Studenci pierwszego roku - spieszmy się ich poznawać, tak szybko odchodzą...
34. Gdy umrę, rozsypcie moje prochy pod Tesco - wtedy będzie mnie odwiedzać co niedzielę.
35. Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.
36. Mały palec u nogi powstał tylko po to, by boleśniej walnąć się o szafkę.
37. Kanapka studencka - chleb posmarowany nożem.
38. Pieniądze z pierwszej komunii - do dziś nie wiesz, gdzie się podziały.
39. Nimfomanka - kobieta, która pragnie seksu tak często jak przeciętny mężczyzna.
40. Polska waluta - tylko tutaj złoty jest srebrny.
41. Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
42. Feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na 8. piętro.
 
 
0 # Corekt 2011-01-16 21:35
Heja! - T
> > >
> > > *Kto, jak i za co pije.?*
> > >
> > > Lekarz pije na zdrowie
> > > Matematyk na potęgę
> > > Grabarz na umór
> > > Ornitolog na sępa
> > > Poborowy na krzywego ryja
> > > Bankowiec na kredyt
> > > Polarnik na zimno
> > > Pediatra po maluchu
> > > Aptekarz po kropelce
> > > Filozof po namyśle
> > > Krawiec po naparstku
> > > Syndyk do upadłego
> > > Fryzjer do lustra
> > > Nurek do dna
> > > Anestezjolog do utraty tchu
> > > Kuba do Jakuba
> > > Jakub do Michała
> > > Perfekcjonista raz a dobrze
> > > Kamerzysta aż mu się film nie urwie
> > > Tenisista setami
> > > Kolarz w kółko
> > > Higienistka tylko czystą
> > > Gastryk żołądkową gorzką
> > > Lunatyk księżycówkę
> > > Bliźniak brudzia
> > > Nocny stróż w ciemno
> > > Ichtiolog pod śledzika
> > > Pilot jak leci
> > > Mechanik z gwinta
> > > Hydraulik z grubej rury
> > > Medyk sądowy zalewa się w trupa
> > > Wędkarz zalewa robaka
> > > Woźnica wali końską dawkę
> > > Stolarz wali klina
> > > Żołnierz strzela lufę
> > > Sprzedawca paliw wali w gaz
> > > A Ty jak?
> > >
> > >
 
 
0 # Bolek 2011-05-13 18:20
Panorama Powiatu Brzeskiego w necie już zdechła. Został grabarz Kowalczyk i skończy się na ławeczce.
 
 
0 # atomic 2013-06-05 20:28
a tu jak tu mówić o jakieś rzetelności pisarskiej, poczuciu człowieczeństwa i standardach kultury. Jak człowiek zdaje się uważający się za kulturalnego i bardzo wykształconego, poczciwego felietonistę może życzyć innym osobą takie rzeczy i w taki sposób o innych pisać. Niewiarygodne, jaką trzeba mieć w sobie złość i nienawiść do innych, porażające!!!!
 
 
0 # MrDoctor 2013-06-05 21:04
Tylko tutaj nikt nikomu nic nie życzy, lecz stwierdza po prostu fakt o zgonie tytułu (jedynie tytułu). Jaką natomiast PANORAMA musi mieć pod podszewką swojej działalności pogardę i lekceważenie dla mieszkańców, żeby pełnić taką proburmistrzows ką rolę jaką spełnia.
 
 
0 # atomic 2013-06-05 21:31
na prawdę no co ty, niewiarygodne, życzycie burmistrzowi 4 kadencje. A zapomniałeś że ja się do tej roli szykuję
 
 
0 # MrDoctor 2013-06-05 22:10
Stary, świetnie. Jeśli ty się do tej roli szykujesz, to ja też chyba zacznę. Po poziomie twoich wypowiedzi na tym portalu widzę, że ze mną raczej nie będziesz miał szans w walce o stołek burmistrza. Ale nie przejmuj się tym. Jak będę burmistrzem mianuję cię naczelnym piewcą prasowym. Dostaniesz niezgorszą pensję - może nawet prawie taką jak ja jako burmistrz. Ale pod warunkiem, że będziesz zawsze nakreślał mnie w bardzo odpowiednim i pozytywnym świetle. Pasuje?
 
 
0 # Jaśmina 2014-02-07 09:24
Ciekawy tekst. Widać że dużo tajemnic funkcjonuje wokół towarzystwa medialno - urzędniczego w naszym mieście.
 

Nie masz uprawnień do komentowania