środa, 27 maja 2020

l.tomczukMa 42 lata i gigantyczne osiągnięcia. Jest piśmienny (ustalmy, że to imię), a to już coś. Spektakularny sukces odniósł tej jesieni. Piśmienny wymodził tekst, w który nawsadzał ponad 40... cudzysłowów.

 

Można by rzec zafundował sobie prezent: 42 cudzysłowy na czterdziestodwulecie szaroburego żywota. Jako że przecineczki wstawia się po obu stronach cytatu lub słówek z tzw. przymróżeniem (? - "), Piśmienny postawił ich (tych ślicznych przecinków) 84. Czyli sukces pełną mordą. Można jeszcze wszystko przemnożyć przez dwa, bo porządny czudzysłów to przecież cztery haczyki. Zatem okociło się dzieło przewspaniałe. Rzecz upstrzona fikuśnymi znaczkami do zamęczenia. Czas już podać tytuł wypracowania: Śmieciowi zadymiarze, czy już szantażyści? Tytuł zakończony - o dziwo - nie przecinkiem, a pytajnikiem. Widać, że mamy do czynienia z tchórzem niepewnym swojej męskości. Woli zapytać, tak na wszelki wypadek, albo to i owo wsadzić w cudzysłów.

Autor jest zbankrutowanym sukcesorem Zygmunta Starego, wreszcie podpisujący się pod dziennikarskimi paskudztwami własnym nazwiskiem. Całkiem niedawno wyszedł z podziemia i zaczął swoje rzygowiny legitymizować. Będę nieskromny. To moja zasługa. Kosztem własnej klawiatury zakatrupiłem Zygmunta Starego wypłaszając z nory drania szargającego imię króla. Piśmienny ostro nadużywa. Czego? Oczywiście cudzysłowów, ale nie tylko. Do końca przecież nie wiadomo, czy ten dziennikarski leń sam to wszystko wypisuje. W Śmieciowych zadymiarzach... wyczuwa się zapaszek innego artysty wywodzącego się z panoramicznej ferajny, znanego w prawniczym światku kwerulanta, który stroi się w szaty - apsik! - felietonisty. Ten rozedrgany życiowo nienawistnik nienawidzi wszystkiego, co go otacza, poza własnym, długaśnym niczym u Pinokia, nosem. Tym razem w tekst nie wścibiała noska ortograficzna lady, która Piśmiennego zapładnia intelektualnie i wspiera kredytami. Lady dbająca o całodobową promocję lokalnego bonzy. Wyprzedzając przyszłość (całkiem już na marginesie) objawię, że owa dama wkrótce doczeka się wypracowań na swój temat. Mocno na to zaharowała.

Dowodem chamskiej manipulacji w Śmieciowych zadymiarzach... jest ramka pokazująca uposażenie okolicznych samorządowców. Stoi tam, że brzeski bonza jest biedniusi i zarabia mniej od ojców takich metropolii, jak Nysa, Namysłów i Opole. Piśmienny pałkownik nic nie wspomina, że radny Grzegorz Surdyka tego nie podnosił. Porównał jedynie panoramicznego guru z prezydentem Wrocławia. Napisał (i podlinkował dokumenty), że Rafał Dudkiewicz - prezydent pięknego Wrocławia, mniej zarobia od burmistrza zubożałej mieściny z betonową mariną. Tyle. TU

Śmieciowi zadymiarze... to dzieło wymodzone obok tryptyku rozsławiającego moją podróżniczą pasję. Po cichu liczę na kontynuację, koniecznie z ilustracjami wykradzionymi z sieci. Byłem przecież w tylu wspaniałych krajach. Dla przykładu w NRD kiedyś byłem, pojechałem tam nie przestając myśleć o brzeskich śmieciach. Dla usprawnienia śledztwa zapodaję, że nie tak dawno wygrzewałem kości na Karaibach, w tym przez 10 dni rezydowałem, w pachnącej rumem i rozbrzmiewającej salsą, Hawanie. Bardzo to zajmujące, co też stamtąd napisałem o panoramicznych gierojach? Przecież wiadomo, że Internet na Kubie hula, że ho ho! Podobnie, jak w Chinach i w słonecznej Albanii (sic!).

 

Lwów - sobota, 12 października 2013 r. (12:46 czasu ukraińskiego)

 

Komentarze   

 
0 # bałwanek 2013-10-12 12:38
Ordynarne i obraźliwe piśmiennictwo. Gratulujemy Panie Tomczuk kultury i wychowania!
 
 
0 # Wojtunio 2013-10-12 13:38
Dla mnie rewelacja !
Z niecierpliwości ą czekam na tekst o Lady, przecież taka postać zasługuje na mała chwilę uwagi :lol:
 
 
0 # Olek 2013-10-12 13:38
Mi się podobało. To chyba ostatnia zima bałwanka?
 
 
0 # mieszkaniec 2013-10-12 14:18
Niezależny Tomczuk i jego bezinteresowne felieteony :D Koń by się uśmiał. Ostatnio zaczyna nawiązywać do Surdyki, a i nawet stara się go tłumaczyć gdy ten zalicza wtopy :)
A teraz jak ja to widzę. Tomczuk to pospolity cham. Kowalczyka czy innych wrogów niech obraża, a i nawet da po gębie ja zasługują ale wkurza mnie u tego klawisza, że staje się chamski wobec kobiet. Nie wypada facetowi w ten sposób postępować.
 
 
0 # mieszkaniec 2013-10-12 14:25
Dodatkowo Tomczuk jako troll wielokrotnie obrażał ludzi, którzy zupy z garnka mu nie podbierają. Potrafi nieźle sprowokować.
Taki mały apel do Tomczuka - zachowuj się jak gość. Nie obrażaj z ukrycia pod lewymi nickami ludzi, z którymi robiłeś lizusowskie wywiady bo kiedyś ktoś strzeli cię w tą ukraińską mordę.
 
 
0 # klawisz 2013-10-12 15:05
Tym tomczukiem to psychiatra powinien się juz zaopiekowac
 
 
0 # atomic 2013-10-12 16:07
co za paranoja.
 
 
0 # atomic 2013-10-12 16:15
Panie Leszku jest pan poza krajem, domniemam na wakacjach zagranicznych i dalej pan siedzi mentalnie w Brzegu. Daj pan sobie trochę luzu. Po co to panu? Skąd ta nienawiść do tych wszystkich ludzi? nie mogę tego pojąć jak trzeba pałać nienawiścią aby to wszystko pisać. Osobiście by mi się nie chciało zadawać sobie trudu i to wszystko wypisywać w sumie tylko sam pan to rozumie bo inni tego nie pojmują jak widać
 
 
0 # Leszek Tomczuk 2013-10-12 16:32
Atomicu! Takie tekściki piszę przy kawiarnianym stoliku i zajmuje mi to czas na wypicie 2 kaw. Niczego sobie nie psuję, zapewniam i czuję się zdrowy. Pan jednak podejrzewa paranoję. Cóż, mam w końcu do czynienia z doktorem, nieprawdaż? Skorzystam z porady, jesteśmy wstępnie umówieni. A więc do zobaczenia.
 
 
0 # atomic 2013-10-12 17:12
Doktor nauk to nie to samo co lekarz, chyba tak światła osoba jak pan o tym doskonale powinna wiedzieć, nieprawdaż?
Chorobę nikomu nie sugerowałam, myli mnie pan z "klawiszem" wyżej
trzymam pana za słowo
ps. proszę nie mylić z innym trzymaniem;)
 
 
0 # Róża 2013-10-12 23:08
Panie Lesławie. Proszę iść pospacerować jak Pana będzie co bolało. Proszę zostawić ludzi w spokoju i pisać o czym innym. Umie Pan coś przecież.
 
 
0 # Leszek Tomczuk 2013-10-13 09:38
Pospacerowałem ul. Lesi Ukrainki, skręciłem w Krakowską i przysiadłem przy pomniku Nikifora. Rada Róży znakomita, pomogło, o ludziach nie chce się już pisać... :sigh:
 
 
0 # mieszkaniec 2013-10-13 11:33
"wreszcie podpisujący się pod dziennikarskimi paskudztwami własnym nazwiskiem. Całkiem niedawno wyszedł z podziemia i zaczął swoje rzygowiny legitymizować"

Czy to prawda Panie Leszku, że niegdyś podpisywał się Pan jako "LT" lub "Letom" ?
 
 
0 # mieszkaniec 2013-10-13 11:35
Druga sprawa to skąd u Pana takie radykalne przekonanie o podpisywaniu się? Przecież na całym świecie dziennikarze używają inicjałów, pseudonimów itp.
Nawet tych największych agencji prasowych jak PAP.
Tam nikt się nie podpisuje imieniem i nazwiskiem. Czy to nie jest jakiś Pana wymysł i chora zachcianka ?
 
 
0 # misia i trusia 2013-10-13 13:03
Szkoda że w tym NRD nie został na zawsze, byłby w Brzegu spokój.
 
 
0 # Druga z Brzegu 2013-10-13 13:44
Ho ho ho widać panie Leszku, że robi pan bardzo dobrą robotę - dla wszystkich mieszkańców Brzegu, no może poza tymi kilkoma wyjątkami, które tu starają się pana wszelkimi "argumentami" od tego odciągnąć. Namówić do tego by nie zauważał pan, tak jak kilku miejskich radnych i jeden w powiecie tego syfu samorządowego, który panuje w naszym mieście za urzędowania Stefańskiego, Huczyńskiego i Gila. Dziękujemy panu za to
 
 
0 # Leon Nowak 2013-10-13 17:15
Trochę czasu mineło, ale wyjazd służbowy niestety nie można odwołać. Panie Leszku pojawił się kolejny tekst z cytatem wysłanym z Albani."Tyczyńs ki z Golem rozglądają się już za platformą ratunkową. Kto tych dziadów przygarnie? (...) Never-ending!!! ! Towarzysze - toniecie!!!!!!" . Czy ostatni akapit Pana tekstu to przyznanie się do autorstwa trollwpisów z zagranicy?
 
 
0 # ania z kambodży 2013-10-13 23:12
Tu się nie ma do czego przyznawać. Wszystko jest jasne. Sprawca został wykryty i nawet nie protestuje.
 
 
0 # Leszek Tomczuk 2013-10-13 23:31
Cytuję ania z kambodży:
Tu się nie ma do czego przyznawać. Wszystko jest jasne. Sprawca został wykryty i nawet nie protestuje.

ania z kambodży vel śp. Zygmunt Stary, zawsze na posterunku i wiecznym podsłuchu. Nasz zasłużony pałkownik.
 
 
0 # wyborca 2013-10-14 10:23
Doskonały tekst Panie redaktorze.Oni myślą,że siedzi Pan godzinami, i pisze,kreśli,pi sze,kreśli. Nie mają tego polotu.Pan nie musi nic zmyślać. Pan pisze prawdę.Tak trzymać.Wielkie gratulacje.
 
 
0 # mieszkaniec 2013-10-14 11:35
Penie Tomczuk. Czy zechce Pan odpowiedzieć na moje 2 pytania ? Czy podpisywał się Pan jako LT i Letom zamiast imieniem i nazwiskiem ? Jeśli tak to Pana hipokryzja zostanie potwierdzona.
No i drugie pytanie, odnośnie zachcianki i próbie wymuszania podpisywania się pod tekstami, podczas gdy dziennikarze z całego świata i z poważanych agencji prasowych tego nie stosują.
 
 
0 # Leszek Tomczuk 2013-10-14 13:13
Cytuję mieszkaniec:
Penie Tomczuk. Czy zechce Pan odpowiedzieć na moje 2 pytania ? Czy podpisywał się Pan jako LT i Letom zamiast imieniem i nazwiskiem ? Jeśli tak to Pana hipokryzja zostanie potwierdzona.
No i drugie pytanie, odnośnie zachcianki i próbie wymuszania podpisywania się pod tekstami, podczas gdy dziennikarze z całego świata i z poważanych agencji prasowych tego nie stosują.


Nie sposób odpowiedzieć na zapytanie tak oczywiste, że aż banalne. A zresztą muszę być głuchy na impertynencje mieszkańca, który grozi mi zapowiadając "obicie ukraińskiej mordy".

Cytuję mieszkaniec:
Dodatkowo Tomczuk jako troll wielokrotnie obrażał ludzi, którzy zupy z garnka mu nie podbierają. Potrafi nieźle sprowokować.
Taki mały apel do Tomczuka - zachowuj się jak gość. Nie obrażaj z ukrycia pod lewymi nickami ludzi, z którymi robiłeś lizusowskie wywiady bo kiedyś ktoś strzeli cię w tą ukraińską mordę.


Na tym nasz dialog postanawiam zakończyć.
 
 
0 # Romek z Singapuru 2013-10-14 20:07
ATOMIC to też Tomczuk. Sam pisze do siebie i wyraża odrobinę samokrytyki. Popatrzcie na godziny wpisów: 16:07, 16:15, 16:32, 17:12.
 
 
0 # betonic 2013-10-14 20:34
Cytuję Romek z Singapuru:
ATOMIC to też Tomczuk. Sam pisze do siebie i wyraża odrobinę samokrytyki. Popatrzcie na godziny wpisów: 16:07, 16:15, 16:32, 17:12.


Coś ty! Atomic to duma i chluba naszego narodu! Pracuje jako dochtór w CERNIE i właśnie odkrył śmieciową czarną dziurę. Tylko wrodzona skromność nie pozwala mu ujawnić się szerszej publiczności.
 
 
0 # Leszek Tomczuk 2013-10-14 20:49
Cytuję Romek z Singapuru:
ATOMIC to też Tomczuk. Sam pisze do siebie i wyraża odrobinę samokrytyki. Popatrzcie na godziny wpisów: 16:07, 16:15, 16:32, 17:12.

Panie pałkowniku od śledztw niezwyczajnych. Totalna porażka. Atomic zawsze jest sobą i komentuje z tego samego IP, korzystając z jednego nicka. I jest w tym wyjątkowo konsekwentny. Mam nadzieję, że się odezwie.
Cała misterna koncepcja ścigania trolla wzięła w łeb. Serdeczne gratulacje :P
 
 
0 # atomic 2013-10-14 22:58
BETONIKU na patyku z pod pałacyku....sor ry ale w twojej śmieciowej dziurce się nie taplam.
 
 
0 # Lord 2013-10-14 23:51
Pogonić pałkownika raz na zawsze z jego niefajną Lady (brrrr naprawdę niefajną).
 
 
0 # mieszkaniec 2013-10-16 08:24
Cytuję Leszek Tomczuk:

Nie sposób odpowiedzieć na zapytanie tak oczywiste, że aż banalne. A zresztą muszę być głuchy na impertynencje mieszkańca, który grozi mi zapowiadając "obicie ukraińskiej mordy".


Cieszę się, że potwierdził Pan iż jest hipokrytą. Ma Pan jaja i przyznał się do błędów. Teraz tylko trzeba utrzymać tą tendencję i będzie git. A temat z "obiciem ukraińskiej mordy" niech Pan uzna jako dobra i życiowa rada, a nie jako impertynencje.
 

Nie masz uprawnień do komentowania