czwartek, 24 września 2020

l.tomczukBrzeg nie ma za wiele osób "pomnikowych", a te nieliczne są dzisiaj poniewierane i na cokoły ładują się moralne miernoty, którym szlak udrażniają pałkarze.

 

Jacek Niesłuchowski niedawno wyjaśnił "teorię lektyki" i przyznać muszę, że w sferze lokalnej polityki nikt tak plastycznie brzeskiej rzeczywistości nie scharakteryzował. Dzięki radnemu na nowo odkrywamy sens i znaczenie słowa pałkarz. Wywiad w którym ta sprawa wyszła zbiegł się z kolejnym chamskim atakiem Pawła Kowalczyka (vel Zygmunt Stary) na dr Marię Wojtczak. Nie do końca wiem, czy cymbał ma pojęcie co czyni, ale wożenie się po tak zasłużonej dla brzeżan osobie, to skończone draństwo. W zasadzie powinienem już kazanie skończyć, bo ten typ na więcej nie zasługuje. Uwzględniając fakt, że mamy do czynienia z wyjątkowo wrednym szkodnikiem, muszę się strzępić i nie spocznę dopóty dopóki ów troglodyta nie wyląduje na gazetowym śmietnisku.

Bez owijania w bawełnę napiszę, że za demoralizację właściciela "Media-Bud(y)" odpowiadają najważniejsze w mieście i powiecie osoby. Lekką ręką z naszych podatków sponsorują amatorską gazetkę, którą w zaciszu gabinetów nazywają "szmatławcem". Wiem, co piszę, moje uszy wielokrotnie słyszały, a wypowiadające owo romantyczne słowo usta nie zaprzeczą, wszak należą do ludzi honoru.

Z dr Marią Wojtczak miałem swój spór, którego pokłosiem był felieton JANCZAR HUCZYŃSKIEGO, napisany przed sześciu laty, a więc wtedy, gdy nieopatrznie przystąpiłem do drużyny obecnego burmistrza. Wówczas tliła się naiwna nadzieja, że czemuś sensownemu się przysłużę. Po odświeżeniu felietonowej ramotki przyznaję, że racja była po stronie p. Doktor. Czy się wstydzę? Trochę tak, a w sumie... nie. Nasza polemika, choć nie pozbawiona złośliwości, na tle nawalanki pałkarza Zygmunta Starego-dziada jawi się, jak pieszczota. A na dokładkę jestem dzisiaj w przeciwnym obozie! Zawczasu przejrzałem na oczy. Pomylić się i zrozumieć błąd to nie grzech.


Czas Huczyńskiego kończy się i musimy jakoś doczekać końca kadencji. Wystarczy wejść pomiędzy ludzi i wsłuchać się w wyrażane opinie. Najostrzejsze akcje pałkarzy wizerunku zadufanego bonzy już nie ocieplą. Cudu nad Odrą nie będzie.

Pani Doktor - proszę nie przejmować się napaściami nieuka i prasowego hochsztaplera, który poprzez opluskwianie porządnych obywateli wzmacnia wątłe ego i przy okazji cały kosmos zrównuje do poziomu nory w jakiej się zakopał.

Szanowna Pani! Powyższy tekst proszę przyjąć zamiast tulipana z okazji MDK. Pozdrawiam.

Komentarze   

 
+10 # Zygmunt 2013-03-08 09:14
Panie Leszku, w imieniu wielu osób dziękuję za ten tekst. Jest pan wielki! A pomiędzy tymi brzeskimi miernotami panoramicznymi związanymi z obecną władzą wyrasta pan wręcz na laureata Nagrody Pulitzera.
 
 
+12 # Ztta 2013-03-08 09:34
A czy ja też mogę liczyć na kwiatek?
 
 
-4 # alojzy 2013-03-08 09:34
Zygmunt, wazelina lub..., wycieka ci nawet przez gruczoły potowe. Obrzydliwe!!!
Wielu nie znaczy większość.
Panie LT wiele szacunku za starsze felietony i wywiady, w których pana pióro było obiektywne, że tak powiem "dziewicze".
Na dzień dzisiejszy stracił Pan cnotę dla jednej z opcji, tak jak Tytus K., Romek i Atomek.
Czy nie warto stanąć przed lustrem i zapytać Leszku, a kogo, TY JESTEŚ PAŁKARZEM...?
 
 
-9 # biskup 2013-03-08 09:39
Panie Leszku a w SW tez kwiatki wręczaliście??
 
 
+2 # Mireczek 2013-03-08 09:46
Biskupie Gil ci z nosa wałazi. Wysmarkaj się.
 
 
-8 # biskup 2013-03-08 09:57
mireczku kwiatka od leszka dostales??
 
 
+7 # Stary Zygmunt 2013-03-08 10:27
Pani Wojtczak, jest Pani wyjątkową osobą, dla której dobro wspólne jest ważniejsze od prywatnych interesów, pazerności i chciwości. To dzięki Pani można mieć jeszcze trochę zaufania do ludzi. Brzydzę się tymi inteligentnymi cwaniaczkami, którzy całą swoją wiedzę i wysiłek kierują w stronę oszukiwania społeczeństwa, tuczenia aż do przesady swoich kolesiów, a w sercu mają pogardę dla zwykłych, szarych ludzi, którzy są solą tej ziemi.
Ludzie którzy obecnie dorwali się do władzy już (przepraszam za określenie) rzygają pieniędzmi, ale ich pazerność rośnie w miarę jedzenia. Niedługo pękną, ale ani grosza nie odstąpią biednym ludziom. Za to matoł z gazety ma się dobrze, bo starczy na browarka. I to cały szczyt jego marzeń.
 
 
-4 # swennig 2013-03-08 10:50
Panie Tomczuk co oznacza ?w swerze?? Chodzi o sweter? Pan jako powiatowy strażnik ortografii i interpunkcji takie błędy popełnia? Poprawić proszę natychmiast.
 
 
+7 # Leszek Tomczuk 2013-03-08 10:53
Cytuję swennig:
Panie Tomczuk co oznacza ?w swerze?? Chodzi o sweter? Pan jako powiatowy strażnik ortografii i interpunkcji takie błędy popełnia? Poprawić proszę natychmiast.

Nim to Wielki Ortografie napisałeś, już zdążyłem skorygować :D Ha! Czuja wykazałeś, szacun. Ode mnie tulipanek... :oops:
 
 
+9 # Siwy 2013-03-08 11:04
Panie LT to raczej Wielka Ortografka ze służbowego laptopa w godzinach urzędowania, ksywaka "Caryca" :P
 
 
-9 # swennig 2013-03-08 11:05
Bardzo przepraszam, ale mam wydruk w pdf-ie, który przeczy temu. Poprawka została naniesiona po mojej uwadze. Proszę się tak nie sumitować! Mogę podesłać na maila. Proszę także swój wpis skorygować, bo to zwyczajnie nieprawda!
 
 
+6 # Leszek Tomczuk 2013-03-08 11:11
Cytuję swennig:
Bardzo przepraszam, ale mam wydruk w pdf-ie, który przeczy temu. Poprawka została naniesiona po mojej uwadze. Proszę się tak nie sumitować! Mogę podesłać na maila. Proszę także swój wpis skorygować, bo to zwyczajnie nieprawda!

Kochany/a!!! To żaden dowód, przed wysłaniem posta należało odświeżyć stronkę... Banalne! W życiu liczą się sekundy.
Siwy błądzisz, ten/ta swennig to ktoś z CBA, jakiś duży Tomek.
 
 
-8 # swennig 2013-03-08 11:14
Właśnie - SEKUNDY!!! O parę za późno... Primopdf drukując odświeża stronę... Proszę się nie pogrążać i zmienić wpis.
 
 
+7 # orzeł i reszka 2013-03-08 12:14
ale ten swennig upierdliwy, LT dołóż :o jej-mu jeszcze rajstopy do tego tulipanka
 
 
+8 # Zygmunt 2013-03-08 13:15
Cytuję alojzy:
Zygmunt, wazelina lub..., wycieka ci nawet przez gruczoły potowe. Obrzydliwe!!!
Wielu nie znaczy większość.


Przecież nie napisałem "wszyscy" tylko właśnie "wielu", a zdanie moje podziela wiele osób w moim środowisku czemu właśnie tym wpisem dałem wyraz.

Dziękuję za twój wpis alojzy bo po jego przeczytaniu jak rumieńców na wiosennej buzi nabierają sens słowa starszych, mądrych ludzi: "nie dyskutuj z matołem on i tak wie lepiej"
 
 
-4 # alojzy 2013-03-08 16:48
Zygmunt, Zyguś, Zyga...
Wielu - ilu???, kto??? - nie odpowiadaj matołowi!!!
Po prostu kolejna grupa adoracyjna - " co mi z tego skapnie?" brzeskich pseudo samorządowców tylko po przeciwnej stronie.
Skomentowałem twoje cmokierstwo i teraźniejszą miernotę i postawę pana LT. Jego pióro jest na łańcuchu, jak i Kowalczyka, ty tego nie widzisz? Cieszę się, że po moim wpisie nabrałeś rumieńców. Starzy, mądrzy ludzie mówią, że to oznaka zdrowia. I mówią, też - " Cymbał ? im puściejszy w środku ? tym głośniej dzwoni."
 
 
+6 # Ramol 2013-03-08 23:46
Letom RULEZ !!!
 
 
+3 # Tadziu 2013-03-10 11:15
Świetny felieton panie redaktorze. Gratuluję i proszę o więcej
 
 
+1 # nieco starszy 2013-03-10 15:45
"... gdy nieopatrznie przystąpiłem do drużyny obecnego burmistrza..."
a może koniunkturalnie ?, no powiedzmy...nie roztropnie, tak brzmi lepiej ,prawda ?
 
 
-2 # Leszek Tomczuk 2013-03-10 16:24
Cytuję nieco starszy:
"... gdy nieopatrznie przystąpiłem do drużyny obecnego burmistrza..."
a może koniunkturalnie ?, no powiedzmy...nieroztropnie, tak brzmi lepiej ,prawda ?

Zdecydowanie nieopatrznie i absolutnie nieroztropnie :oops: No bo co ja na tej koniunkturze zarobiłem? - pytam.
I przy okazji: jeśli już bawimy się w słówka - czymże postępek nieopatrzny różni się od nieroztropnego? Pozdrawiam nieco starszego.
 
 
+2 # Antek 2013-03-10 17:36
Panie Leszku z uwagą przeczytałem pana felieton i przyznam się szczerze, że ta wasza prywatna wojna medialna z Pawłem Kowalczykiem wytworzyła u pana pewien specyficzny rodzaj amnezji, jednakże użyteczny, jedynie do doraźnych celów politycznych. Na początku chciałbym przypomnieć, że pana ?pomnikowa? postać pani Maria Wojtczak, swego czasu była bardzo aktywną działaczką Unii Wolności. Partii, która w dużej mierze przyczyniła się do grabieży i wysprzedaży za bezcen, prawie całego naszego majątku narodowego. Jest internet i kto ma chęć, niech sobie poczyta o ?zasługach? tej wybitnie szkodliwej formacji politycznej. Działacze tej partii, jak tylko ponieśli klęskę wyborczą, zrozumieli, że pod tym szyldem już nie mają szans na sukces wyborczy, więc w ramach już przerabianego scenariusza, przeobrazili się w nową partię o nazwie Platforma Obywatelska. Te partie nadal łączy jedno, wybitnie szkodliwa działalność polityczna, która obawia się powszechną biedą i ogromnym bezrobociem w naszym kraju.
 
 
+9 # Heniek 2013-03-10 17:47
Ciekawe, czy LT jeszcze pamięta jaką funkcję w Unii Wolności, pełnił partyjny kolega pani dr M. Wojtczak redaktor Paweł Kowalczyk?
 
 
+5 # student 2013-03-10 20:04
Czy czas Huczyńskiego się kończy,czy czas PO się kończy bo dużo jest takich opinii,to jeszcze nic pewnego. Niestety do wyborów idą nie liczni i wyniki są nie do przewidzenia. Proponuję więc przede w2szystkim znaleźć poważnego kontr kandydata,bo ci obecni wg. mnie nie mają szans i też nie byli by dobrzy.
 
 
+4 # wyborca 2013-03-10 22:33
Cytuję student:
Czy czas Huczyńskiego się kończy,czy czas PO się kończy bo dużo jest takich opinii,to jeszcze nic pewnego. Niestety do wyborów idą nie liczni i wyniki są nie do przewidzenia. Proponuję więc przede w2szystkim znaleźć poważnego kontr kandydata,bo ci obecni wg. mnie nie mają szans i też nie byli by dobrzy.


Każdy dupek będzie lepszy niż obecny burmistrz.
 
 
+2 # zet 2013-03-11 19:41
Brawo Lt
 

Nie masz uprawnień do komentowania