czwartek, 24 września 2020

l.tomczukW tropieniu słownego sadyzmu niewątpliwie jestem liderem i nie dam sobie wyrwać samozwańczego tytułu. Śledztwo doprowadzę do końca, problem w tym, że wciąż jestem jedynie na tropie.

 

Słowny sadyzm to wynalazek Wojciecha Huczyńskiego, który agresją werbalną radnych usprawiedliwia olewanie Rady Miejskiej Brzegu. Olewator to takie ustrojstwo, które potrafi obsłużyć ktoś wyjątkowy: urzędnik wypasiony, znudzony biurową szarością, niczego poza świętym spokojem nie pragnący. Odpalenie olewatorów następuje z reguły w połowie drugiej kadencji, a po kolejnych wygranych wyborach obroty machiny nabierają niebezpiecznego przyspieszenia.

Naczelny Olewator Brzegu (NOB) w tym względzie może robić za klasyka. Brzeżanie mogliby pomyśleć o odlaniu platynoirydowego wzorca i złożeniu go w S?vres pod Paryżem. Ku przestrodze. Z kolei do Międzynarodowego Biura Miar i Wag powinni pielgrzymować kandydaci na samorządowców. Wzrosłaby szansa, że nie zapomną o służebnej roli, jakiej się podjęli.

NOB ma już swoich epigonów. To młody radny, na którego w minionej kadencji mocno stawiałem. Chwaliłem za dynamizm i burzę pomysłów, wyróżniałem za interaktywność. Jako pierwszy założył własną witrynę i rześko walczył o szczęście miasta na Forumbrzeg.pl. Dzisiaj jestem rozczarowany, "czarny koń" wytracił impet i wyhamował. Ujawnijmy wreszcie, o kogo chodzi, to oczywiście Bartłomiej Jan Tyczyński, wiceprzewodniczący RM i eksprzewodniczący rozwiązanego w Brzegu SLD.

rajec

Zaglądamy na stronę www.tyczynski.pl i co tam znajdujemy? Przeciąg, nudę i ziewanie. Już marzec i jedynym wpisem jest zajawka o brawurowo wylicytowanym podczas WOŚP wehikule marki... Żuk. W całym roku 2012 też było mikro. Raptem dwie interpelacje i jedna interwencja oraz heroiczna niezgoda na ACTA. Zresztą to ostatnie robi za "awatar" radnego na Forumbrzeg.pl, a pod nim figuruje odjechany dopisek... RAJEC. Od teraz bezpartyjnego samorządowca, któremu rozwiązano organizację, będę nazywał "rajec". Trudno zgadnąć od czego ów neologizm się wywodzi. Rajec to jakieś zadupie w Słowacji. Rozpytany na gorącej linii językoznawca prof. dr hab. Jan Słodek zasugerował, że może chodzić o człowieka, którego coś mocno rajcuje.

Co tam internetowa witryna, "rajec" Tyczyński na tle innych samorządowców jest i tak czynownikiem. O wielu z nich nic nie można powiedzieć. Przepadli nazajutrz po wyborach. Dlaczego zatem szarpię nogawkę samorządowca wybijającego się ponad przeciętność? - można zapytać. Odpowiadam: z ojcowskiej troski. Tu uspokajam: nie zamierzam wiceprzewodniczącemu RM tatusiować, pochylam się nad dzieciakami wchodzącymi w skład tzw. "Młodzieżowej Rady Miejskiej", nad którą "rajec" B. J. Tyczyński rozwinął opiekuńcze skrzydła.

Niestety, od takiego opiekuna dzieciaki mogą nabyć fatalnych nawyków. Nie mówię zaraz o demoralizacji, co jest typowe w przypadku ludzi za długo sprawujących mandat, a którzy do roli polityka zwyczajnie nie dorośli. Brzeskie skowronki ćwierkają, że ostatnie zachowania "rajca" (do licha - jak to się odmienia?) są absolutnie niekonwencjonalne. Onże na sesjach wydaje się być okropnie znudzony: ziewa i jest niecierpliwy, w zasadzie niczym się nie interesuje, wychodzi w trakcie, spóźnia się i nawet nie przychodzi na posiedzenia. Rekapitulując: nie jest Bartłomiejem Janem Tyczyńskim z pierwszej kadencji. Oklapł.

Skowronki kląskają, że w momentach, kiedy przewodniczy obradom wybudza się i dostaje poweru. Dowody? Potrafi wyłączyć mikrofon radnemu, którego wypowiedź akurat mu nie odpowiada... Ale to pikuś, umie... nakrzyczeć! Tak jest. Ekspresyjnie pokazuje, kto tu naprawdę rządzi. I nie liczy się fakt, że pohukuje na kobietę, która jest starsza od mamusi "rajca".

Skowronki są wredne ponad brzeską normę, doniosły też, że "rajec" nie płaci - upsss... - za postój w strefie płatnego parkowania! Załóżmy jednak, że ptaszęta są niewiarygodne. Wiceprzewodniczący (alias eksprzewodniczący) nie robi nic, by się wybielić, olewa obowiązek umieszczania biletu parkingowego w widocznym miejscu, co rzuca cień na jego niewinność.

Samorządowych wycinanek tyle.

Komentarze   

 
+6 # już niedługo 2013-03-14 08:24
Już niedługo kolejne wybory. Liczę, że NOB i inni ruszą do boju, aby znowu otumanić brzeżan. Może uda się czwarta kadencja? Najbardziej byłaby zadowolona oczywiście panoramiczna browarkowa przystań, która nie chce "zatonąć". Przecież jak się nic nie umie, to trzeba chociaż zostać Burmistrzem.
A propos - tekst doskonały. Jak zwykle. Niech na dworcu uczą się pisania.
 
 
+7 # Tomaszek 2013-03-14 09:32
7 punktów, brawo
 
 
+5 # Podrajcowany 2013-03-14 12:10
Czepianie się Bartka. Biznesmen lata od kiosku do kiosku, prezerwatywy idą jak szalone, trzeba dbać o pełne półki. Człowiek musi kiedyś odsapnąć. A mafia jeszcze chce podrzucić ukraińskie Marlboro w kserowanych opakowaniach. Za parkowanie niech płaci pospólstwo.
 
 
+2 # Zyta 2013-03-15 05:56
Tyczyński opiekunem dzieci? I smieszno i straszno !
 
 
+1 # Lider 2013-03-15 09:20
Skowron wybudował Tyczyńskiemu kiosk i jest git.
 
 
+1 # Tomaszek 2013-03-15 09:54
Proszę Lidera o więcej informacji na ten temat - co to znaczy, że "Skowron wybudował Tyczyńskiemu kiosk" ?
 
 
+3 # radny 2013-03-16 13:14
Cóż to za radny? A umie się podpisać?
 
 
0 # Pytanie 2013-03-16 17:14
Dlaczego u Tomczuka teksty są podpisane imieniem i nazwiskiem i są nawet zdjęcia ludzi piszących. Standardy w gazecie burmistrza są inne. Tam same anonimy, jakaś mafia?
 
 
0 # SMB 2013-03-16 19:42
Cytuję Pytanie:
Dlaczego u Tomczuka teksty są podpisane imieniem i nazwiskiem i są nawet zdjęcia ludzi piszących. Standardy w gazecie burmistrza są inne. Tam same anonimy, jakaś mafia?


Po prostu tak jak w każdej sferze życia istnieją ludzie odważni i tchórze, tak samo dzieje się w polityce. Tyle że tu tchórzy jest znacznie więcej i korzystając z dobrodziejstw demokracji w myśl powiedzenia, że dwóch pijaczków spod budki z piwem ma więcej racji niż 1 profesor akademicki - zazwyczaj ogrywają ludzi odważnych, którzy doświadczając tego, z czasem po prostu dają sobie spokój z "naprawianiem otaczającej ich rzeczywistości"
 
 
0 # O rany!!!! 2013-03-16 19:47
Kim jest Tyczyński, kim jest Kowalczyk , żę się nimi zajmujcie? To ma być elita Brzegu? oni nas ciągną na dno. Wiocha i chamstwo !!!!!!!!!!!!!!
 

Nie masz uprawnień do komentowania