środa, 01 kwietnia 2020

Tomczuk3Bywanie na sesjach powiatu wzbudza gamę uczuć, ale przeważają uczucia mieszane. Przyglądając się aktywności radnych można dojść do wniosku, że powiaty są mocno przereklamowane. Tak jak seks.

Wygłaszam tezę z felietonowym przegięciem, która niekoniecznie zasługuje na poważne potraktowanie. Jako człowiek życzliwy staram się doszukiwać wartości nawet w czymś fundamentalnie beznadziejnym. Postaram się więc wywieść coś pozytywnego z sesyjnych obserwacji. Na przekór tym, którzy twierdzą, że powiaty są nikomu niepotrzebne. To akurat opinia radykalna i zarazem zastanawiająca. W powiatach musi być coś kuszącego, no bo skąd - pytam - taka chmara luda walczącego o mandaty powiatowego zaufania? By uwieść wyborców wyszlifują się na maksa: wstawią nowe zęby, przyciemnią w solarium oblicze i nawet zadbają o uczesanie. Wszystko po to, by na billboardach, którymi zasłaniają co się da w mieście, kusić jako te polityczne dziewice. Czas wyborów to szansa na poprawę wizerunku miasta, wtedy nawet elewacyjny liszaj tryumfuje: pyszni się uśmiechniętymi twarzami obiecywaczy.
Mamy nową radę, która daje sobie radę - spójrzmy prawdzie w oczy - lichutko. Aktywność grupy trzymającej władzę nie poraża. Nowe, okropnie ważne persony, poza estetycznym ożywieniem, nic merytorycznego nie wnoszą. Wizerunkowo jest świetnie i nic ponadto. Milczki potakująco kiwają głowami w myśl zasady, że jeśli mowa jest dobra, to czasem lepiej milczeć. Kiedy milczymy - nigdy wiocha z nas nie wyjdzie.
Na zamkowych sesjach rozgrywa się mecz do jednej bramki. Radni opozycyjni strzelają gole, a grupa trzymająca władzę broni powiatowej Częstochowy. Bramkarzy jest więcej, ale wszystkie strzały odpiera ten jeden jedyny: pan starosta mianowicie. W odróżnieniu od milczącej większości reaguje, odpowiada opozycji barwnie i filmowo. Sesyjną nudę ożywia czerpiąc z... Bareizmu. W kultowym „Misiu” poda następująca konstatacja: „jak jest zima to musi być zimno”. W taki sam sposób odpowiada na zapytanie radnego o wyniki kontroli w BCM. «Jak jest kontrola to muszą być uwagi». Cóż, życie powiatowe jest bliżej filmu niż mogłoby się komuś wydawać.


Na zakończenie coś optymistycznego. Gdyby dzisiaj ktoś zapytał, do czego w ogóle są nam potrzebni radni powiatowi, mam gotową odpowiedź. Choćby do tego, aby nie parkowali na dziedzińcu zamkowym, co było oczywistą oczywistością w poprzedniej kadencji.
Mozół red. Stępnia z Radia Opole, trud red. Staśkiewicza z NTO oraz mój felietonowy pot - nie były daremne. W imieniu Piastów - dziękujemy!

 

Komentarze   

 
+1 # waldek 2015-03-04 11:22
A co to nie stać radnych na bilecik parkingowy?
Fakt faktem,że powiatowa koalicja dziwna jest.
 
 
+1 # Mareczek Pupowski 2015-03-04 11:51
Szanowny pan redaktor Leszek Tomczuk w świetnej formie. Ino pozazdrościć.
 
 
+1 # obserwator 2015-03-04 15:06
A jak sobie radzi największy wygrany tych wyborów - przewodniczący Rady ???? Wystarczy mu urlopu, aby to wszystko opędzić - dyżury, posiedzenia komisji, sesje ?? Ciekawe, czy nadal zasiada w radzie nadzorczej lewińskiej spółeczki, bo to kolejne posiedzenia, na których wypadałoby być. Mam nadzieję, że nie czyni tego w ramach godzin pracy w UM - nie radzę, na koniec roku sprawdzimy i jak będzie nadużycie, zgłosimy gdzie trzeba a i media pewnie tematem się zainteresują 8)
 
 
+1 # czytelnik 2015-03-04 16:35
A co na to wszystko Armin?
 
 
+1 # Wyborca 2015-03-04 17:46
Armin jest zajęty przygotowaniem spotkania z Dudą
 
 
-1 # proste 2015-03-05 00:17
Cytuję czytelnik:
A co na to wszystko Armin?

Znowu ograł kolęgów Lesia i teraz śmieje się z pieniacza.
 
 
+1 # płk UBek 2015-03-05 08:52
A co na to długonosy Marek Stalking?
 
 
+1 # urzędnik 2015-03-05 10:26
A co na to wicestarosta Golonka z PSL który nie chciał zostać starostą.
 
 
-1 # Kazik 2015-03-05 18:07
Jest do czego się przygotowywać bo toż to przyszły prezydent Rzeczypospolite j. Amen
 
 
+1 # Gienek 2015-03-05 19:54
Kazik nie fanzol. Twierdziłeś kiedyś że Kwaczyński wygra z Komorowskim. Duda to pacynka prezesa, kandydat plastikowy z balonikami i konfetti.
 
 
-1 # pacynka pacynkowata 2015-03-05 23:45
Cytuję Gienek:
Duda to pacynka prezesa, kandydat plastikowy z balonikami i konfetti.


Całkiem jak niesłuch. Pacynka krzysia z balonikami i cukiereczkami.
 
 
+1 # obserwator 2015-03-07 11:22
Taka jest kondycja intelektualna naszego powiatu. Rozpacz.
 
 
-1 # Jantoś 2015-03-07 16:26
Lesio Tomczuk, prasowy cyngiel brzeskiej PO szczerze uwierzył, że swoimi felietonami wykończył W. Huczyńskiego, czyli byłego administratora naszego miasta. Po tak spektakularnym odsunięciu szkodnika od władzy, nie pozostało Mu nic innego, jak teraz wziąć na cel kolejnego ?wroga?, czyli Armina i jego ekipę. Nie było talentu politycznego, aby współrządzić w powiecie, to teraz trzeba będzie, jeszcze długo przynudzać o Stefańskim na portalu, jak radni PO na sesji powiatu.
 
 
+1 # Misio 2015-03-07 20:31
Cytuję Jantoś:
Lesio Tomczuk, prasowy cyngiel brzeskiej PO szczerze uwierzył, że swoimi felietonami wykończył W. Huczyńskiego, czyli byłego administratora naszego miasta.

Z pewnością przyłożył się do tego i bardzo dobrze. Dziękujemy mu za to.
A Armin niech się boi. Leszek ma nosa i wyczucie. No i talent.
 
 
-1 # Jantoś 2015-03-09 21:42
Cytuję Misio:
Cytuję Jantoś:
Lesio Tomczuk, prasowy cyngiel brzeskiej PO szczerze uwierzył, że swoimi felietonami wykończył W. Huczyńskiego, czyli byłego administratora naszego miasta.

Z pewnością przyłożył się do tego i bardzo dobrze. Dziękujemy mu za to.
A Armin niech się boi. Leszek ma nosa i wyczucie. No i talent.

Armin sobie spokojnie dojedzie do emerytury a Panowie z talentem muszą jeszcze poczekać do następnych wyborów.
 
 
+1 # Sprawiedliwy 2015-03-10 06:35
Cytuję Jantoś:
Cytuję Misio:
Cytuję Jantoś:
Lesio Tomczuk, prasowy cyngiel brzeskiej PO szczerze uwierzył, że swoimi felietonami wykończył W. Huczyńskiego, czyli byłego administratora naszego miasta.

Z pewnością przyłożył się do tego i bardzo dobrze. Dziękujemy mu za to.
A Armin niech się boi. Leszek ma nosa i wyczucie. No i talent.

Armin sobie spokojnie dojedzie do emerytury a Panowie z talentem muszą jeszcze poczekać do następnych wyborów.

Pamiętaj, że człowiek musi rozliczyć się ze swoich czynów kiedy będzie odchodzić z tego świata. Tan nikogo nie da się przekupić czy oszukać. Niech się cieszy do tego momentu.
 

Nie masz uprawnień do komentowania