środa, 20 stycznia 2021

Tomczuk3W minioną środę zaproszono lokalne media na konferencję prasową do gabinetu starosty brzeskiego.

 

Celem briefingu było poinformowanie o zawiązaniu dość egzotycznej koalicji na szczeblu powiatowym. Obwieszczono alians PiS z PSL, czyli wbrew ogólnokrajowym trendom. Byłem jednym z uczestników, który - niech się pochwalę - zadał najwięcej pytań. Pytałem, bo miałem sporo watpliwości, po prostu. Przeczytać można o tym - TUTAJ.
Dość oczywistymi zapytaniami spowodowałem niejakie zdenerwowanie gospodarza, który zaskoczył emocjonalną reakcją, co wyraziło się w podniesionym tembrze głosu, nadmiernej gestykulacji i ewidentnie pochmurnym, by nie rzec ponurym obliczu. Mógłbym skwitować: takiego Macieja Armina dotąd nie znałem. Nie jestem psychoanalitykiem, więc nie usiłuję oceniać stanu ducha osoby, która tak reaguje, dlatego kończę z powierzchownościami.

Ciekawostką środowej konferencji była ?oferta" Macieja Armina Stefańskiego, który zaproponował mi szkolenie w temacie, jak powinno się uprawiać politykę w wydaniu lokalnym. Jako sporo od ?bakałarza" starszy i mogący w swoim CV pochwalić się belferskim epizodem, powinienem poczuć się urażony, ale to nie w moim stylu. Wciąż uwielbiam się dokształcać, kocham czytać i słuchać - póki jeszcze słyszę - mądrzejszych od siebie. Powiem więcej: nawet od głupszego potrafię się czegoś nauczyć.

Nim podrepczę na Robotniczą po nauki wyłuszczę parę uwag, które nie dają mi od środy żyć, a niewywalenie ich z wnętrza może spowodować eksplozję. Nie wiem, czy inicjatorzy ?koalicji" mają świadomość, że fundują sobie (i mieszkańcom powiatu) pełzający konflikt, a PSL - ochrzczone przez Jarosława Kaczyńskiego partią prokremlowską - u boku PiS będzie robić za... zbrojne ramię (?na wojnie każdy bagnet dobry" - wypowiedź prezesa PiS). Ja - człowiek usposobiony absolutnie pokojowo - wiem, jak bardzo prosto konflikt zażegnać!


Proszę zatem zrobić drinka, włączyć kojącą muzyczkę w stylu chill out i posłuchać rad starszego człowieka.


Wojny nie będzie, jeśli po ciężko przepracowanych dwóch kadencjach starosta odpuści sobie stołek starosty i dopuści na urząd koalicjanta, albo kogolwiek z siódemki radnych, którzy zdobyli mandaty z listy PiS! To nie wywieszenie białej flagi, bynajmniej, to dowód rozsądku i pokory, którą Maciej Armin w sobie ponoć dostrzega. Co w zamian? Spokój i cztery lata konstruktywnej pracy pogodzonej rady. Zapanuje brzeska sielanka.


Taka jest moja diagnoza.


Społeczeństwo powiatu brzeskiego nie daruje wam, kiedy poustawiacie kadrowe klocki na zasadzie rozdawnictwa stołków, i zrobicie to po kunktatorsku, kiedy już przysięgę złoży nowy-stary starosta. Rozdawnictwo, które kosztowało nas niemało, obserwowliśmy w mijającej kadencji. Powiat już szumi i ?wie", jak ma wyglądać układ personalny.

No więc jedziemy: starosta - zakonserwowanie na stołku Macieja Armina Stefańskiego, a do zaszczytu wicestarosty pretenduje aż trójka chętnych: radny Jan Golonka, który, gdyby się nie zdecydował, odstąpi miejsce Genowefie Prorok (czas wracać na stare śmieci, robota w stolicy dla damy jest wielce uciążliwa). Innym faworytem ma być Krzysztof Drozd, dawny sekretarz powiatu, a gdyby i ten wariant nie wypalił, na wicestarościnę szykuje się teściowa radnej Natalii Demskiej (PSL). Ufff...

W tym miejscu proszę nie posądzać mnie, że mam coś przeciwko teściowym, nie mogę mieć, bo takowej aktualnie nie posiadam, a potencjalna - to kobieta cudowna!

 

Tyle politycznych plotek. Przed nami niedzielna rozgrywka: Niesłuchowski vs Wrębiak. Pierwszy zebrał gromy za ujawnienie potencjalnych wiceburmistrzów, choć zrobił to po ?amerykańsku". Za Atlantykiem po prezydenturę idzie się wspólnie z góry ustalonym wiceprezydentem, w Brzegu zrobiono to po pierwszej turze, a więc zastosowano wariant paraamerykański. Czy kandydatowi PO pomoże - przekonamy się wkrótce.

Kandydat PiS skrytykował konkurenta stwierdzeniem, że nie ma zamiaru kupczyć stołkami przed ostatecznym wyborem. Kupczenie - rzecz brzydka, pełna zgoda, choć w działaniu Niesłuchowskiego raczej dopatrywać się należy transparentności, a tak naprawdę, próby zaskarbienia głosów, bo trudno będzie pokonać kontrkandydata.

Było dzisiaj sporo plotek politycznych, zakończymy więc jeszcze jedną, która po starobruku brzeskim krąży.

Proszę uzupełnić drinka i podgłośnić chill out...


Kandydatem na wiceburmistrza przy burmistrzu Jerzym Wrębiaku jest - TA-DAM! - Mieczysław Niedźwiedź, były radny miejski, który utracił mandat na rzecz kandydatki z listy PO.

U mnie już cisza wyborcza, wracam po sądnej niedzieli.


Polityczna plotka z ostatniej chwili!

Na stołek przewodniczącego Rady Powiatu został namaszczony członek BIS-u, obecny zastępca Wojciecha Huczyńskiego, Stanisław Kowalczyk!!! Byłby to kolejny dowód próby zakonserwowania układu stołkowego rodem z Krasiejowa. Dinozaury chcą rządzić miastem i powiatem.

 

Komentarze   

 
# Lesner 2014-11-27 15:51
Panie Leszku wywalił Pan kawę na ławę, a z Pana diagnozą w pełni się zgadzam !!! Mistrzowsko rozklepał Pan Armina ! Brawo !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# melomani 2014-11-27 16:04
Panie Leszku, wątpię czy Armin wie co to chill out? On niczego nie czyta i nikogo nie słucha. On robi "wielką politykę" w powiecie. W każdym razie tak mu się wydaje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec Brzegu 2014-11-27 16:27
Panie Kotara a ja myślałem że PSL będzie mądrzej postępowało od PIS. Szkoda tylko naszego powiatu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Jeden z wielu 2014-11-27 17:21
Każdy odrobinę zdrowo myślący człowiek, wie, że nikt z PIS-u nie jest w stanie zapewnić ani Brzegowi ani jakiemukolwiek innemu miastu w Polsce rozwoju, dobrobytu ani normalnego funkcjonowania. Zatem koalicja brzeska PIS-u z PSL w powiecie źle rokuje naszej Ziemi Brzeskiej!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# z powiatu 2014-11-27 17:35
Arminie odejdź z honorem, bo wyjedziesz na taczce. Byłeś dobry, ale twój czas się wypełnił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# młody 2014-11-27 17:39
Jak skomentuje kandydat na burmistrza Wrębiak koalicję PIS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# żonkiś 2014-11-27 17:55
Jak koalicja z platformą to OK. Ale PIS z PSL to egzotyka. Panie redaktorze, gdzie obiektywizm?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# kadrowy 2014-11-27 17:59
Cytuję młody:
Jak skomentuje kandydat na burmistrza Wrębiak koalicję PIS

Musi też skomentować Miecia Niedźwiedzia. Czy to wiceburmistrz? Twórca potęgi burmistrza tysiąclecia Wojciecha Hu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# lokalna polityka 2014-11-27 18:07
Nie na darmo PiSowcy na bilbordach popierają Jurka Wrębiaka - Stefański aż piszczy, aby być starostą, a wykluczony przez społeczne wybory Niedźwiedź oczekuje pomocy od starego przyjaciela.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# batman 2014-11-27 18:16
www.youtube.com/.../

Jarosław Kaczyński koniecznie musi przyjechać na nauki do Armina !!!!
Ciekawe, czy Jarek już wie, że nie wie jak robić politykę ? Armin go na pewno nauczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# rakoczy 2014-11-27 18:22
"Panie Kotara, serdecznie Panu dziękuję, że pozwolił mi Pan mieć własne zdanie nt. poparcia dla kandydata na burmistrza Brzegu. Jestem dozgonnie wdzięczny i nigdy Panu tego nie zapomnę."
rakoczy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# jedwab 2014-11-27 18:51
Aj waj,si narobiło.....
A miał być burmistrz i starosta.
Boli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# kOTAStefan 2014-11-27 19:18
Stefański musi odejść !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Mister 2014-11-27 19:49
Hej, a widzieliście tą konferencję Stefańskiego i Kotary na Youtube ? Masakra jakaś, Stefańskiemu całkowicie puściły nerwy - nie nadaje się na Starostę. Wypalił się gościu. Powinien usunąć się w cień !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Miro 2014-11-27 19:51
Armin to człowiek starej daty. Czas niańczyć wnuki i polować na jelenie. Moherowe babcie i kombatanci przejrzeli na oczy. To najlepszy moment na złożenie urzędu. Odejście w glorii, wariant Huczyńskiego to straszny dramat. Panie Kotaro, niech pan nie idzie tą drogą. Przecież zostanie pan zjedzony jako przystawka. Rola bagnetu jest straszna. Chce pan wojny? Po co to komu. Włączcie myślenie. Jeszcze nie jest za późno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# xhv6h 2014-11-27 20:22
Paraamerykański u pana Niesłuchowskieg o to jest błysk na wyretuszowanych ząbkach.TA-DAM! A co do plotek, to na brzeskim starobruku słychać, że ewentualnym rzecznikiem prasowym pana Niesłuchowskieg o będzie Szanowny Autor. TA-DAM!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# witek 2014-11-27 20:39
A czy to prawda, że w wodociągach już wiedzą, że ich prezesem za kilka dni będzie Huczyński ????? Raczej Niesłuchowski go nie obsadzi, więc KTO ????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Małpa w zielonym 2014-11-27 20:43
Cytuję xhv6h:
Paraamerykański u pana Niesłuchowskiego to jest błysk na wyretuszowanych ząbkach.TA-DAM! A co do plotek, to na brzeskim starobruku słychać, że ewentualnym rzecznikiem prasowym pana Niesłuchowskiego będzie Szanowny Autor. TA-DAM!

Fajny (taki nowoczesny) nick Małpo w czerwonym :-* Ile wiaderek potrzeba było na ślozy wylane po zapowiedzi odcięcia od koryta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# h6vhx 2014-11-27 20:46
Żurnalistyka brzeska odzyskała wypasioną gwiazdę. Wreszcie robi coś konkretnego :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Walery 2014-11-27 20:51
Zielonego pojęcia nie miałem, że z Leszka Tomczuka to taki współczesny klon kardynała Richelieu, czyli szara eminencja, brzeskiej polityki lokalnej. Człowiek, który po długoletniej bitwie prasowej uznał, że skutecznie spacyfikował PK, czyli pierwsze pióro, wielkiego administratora. Chłopisko uwierzył, że teraz to w jego rękach spoczywa kariera starosty, burmistrza, wójtów i radnych miejskich i powiatowych. To on Leszek Tomczuk dziś może jednym dotknięciem pióra sprawić, że jedni, od razu staną się pryszczaci, inni trędowaci a jeszcze inni godni pełnić funkcje publiczne. To w jego rękach spoczywa los brzeskich polityków i lokalnych notabli, ponieważ jako ?kardynał? jednych może na stołek namaścić, innych felietonami obrzydzić opinii publicznej a jeszcze innych piórem pozbawić kariery politycznej lub samorządowej. A moim zdaniem LT to tylko prowincjonalny plotkarz, którego trzeba omijać szerokim łukiem, żeby za skarby świata, nie dowiedział się, kim są nasze teściowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# małpa w żółtym 2014-11-27 20:58
Bójcie się Leszka, on wykrakał koniec administratora! Kolej na innych. Niech czerwona małpa lepiej pilnuje zieleni i niewypałów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# waldek 2014-11-27 21:02
Walery święta prawda.Mamy nowego PK.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# mieszkaniec 2014-11-27 21:19
Tekst piękny i prawdziwy.Panie Stefański miej honor jak Puszczewicz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 66se2 2014-11-27 21:24
Cytuję Walery:
Zielonego pojęcia nie miałem, że z Leszka Tomczuka to taki współczesny klon kardynała Richelieu, czyli szara eminencja,

Z tym Richelieu to przesadziłeś, podobnie z eminencją, nawet szarą też.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Miecio 2014-11-27 21:24
Nie przeginajcie panowie. Kiedy tacy kozacy jak wy tulili uszka i wlazili huczystom w pupy . LT , Surdyka , Puszczewicz mieli odwagę mówić prawdę i walczyć z tym dranstwem. Powinniśmy się cieszyć , mamy szansę na nową jakość w zarządzaniu miastem , tymczasem skaczmy sobie do gardel. To jest chore.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2es66 2014-11-27 21:38
Cytuję 66se2:
Cytuję Walery:
Zielonego pojęcia nie miałem, że z Leszka Tomczuka to taki współczesny klon kardynała Richelieu, czyli szara eminencja,

Z tym Richelieu to przesadziłeś, podobnie z eminencją, nawet szarą też.

Szary jest tylko jeden :oops: Rycerz o świtaniu zrywający plakaty. Ciekawe, czy nowy burmistrz przedłuży z nim kontrakt?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# TA-DAM 2014-11-27 21:38
no... coraz lepiej - jak na Mistrzostwach Świata... emocji co nie miara... Kto wygra, kto przegra... kto będzie płakał, a kto zrobi pawia ...? Już za trochę wszystko będzie jasne: kogo lud wyniesie na piedestał, kogo ułaskawi, a kogo zepchnie w niebyt?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# ważniak 2014-11-27 21:39
Chodzą słuchy, że w starostwie, powiatowym zresztą, nikt nie macha rękami! Dlaczego? wszyscy stołków się trzymają :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# smutny 2014-11-27 21:45
Szahuje albo, jak kto woli ciszej panowie :) My dear Armin, ciebie też to tyczy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# ważniejszy 2014-11-27 21:47
Koalicja PIS i PSL, no cóż cud, jak mawiał Laskowik :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Feliks 2014-11-27 21:49
Cytuję mieszkaniec:
Tekst piękny i prawdziwy.Panie Stefański miej honor jak Puszczewicz.

Zarąbiści są ci stratedzy z PO. Jacek Niesłuchowski jeszcze nie został burmistrzem a już rozdzielił stołki z-ców burmistrza i pewnie strzelił sobie w kolano. krzysztof Puszczewicz zaproponował stołek starosty, Golonce z PSL-u a przecież PO nie ma większości w radzie powiatu. Tylko czekać, jak Leszek Tomczuk za poparcie dla PO, obieca komuś Niderlandy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Feliks 2014-11-27 21:58
Cytuję 66se2:
Cytuję Walery:
Zielonego pojęcia nie miałem, że z Leszka Tomczuka to taki współczesny klon kardynała Richelieu, czyli szara eminencja,

Z tym Richelieu to przesadziłeś, podobnie z eminencją, nawet szarą też.

A jak Stefański odrzuci szantaż "kardynała" LT, to co go czeka tortury , sztylet, czy 12 plag egipskich..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Dzierżyński 2014-11-27 22:02
Cytuję Feliks:
Cytuję 66se2:
Cytuję Walery:
Zielonego pojęcia nie miałem, że z Leszka Tomczuka to taki współczesny klon kardynała Richelieu, czyli szara eminencja,

Z tym Richelieu to przesadziłeś, podobnie z eminencją, nawet szarą też.

A jak Stefański odrzuci szantaż "kardynała" LT, to co go czeka tortury , sztylet, czy 12 plag egipskich..

To żaden szantaż, mądra rada niegłupiego człowieka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# ondraszek 2014-11-27 22:04
Autor na konferencji Armino-Kotarowe j zadał 4 pytania. Pytania konkretne. Odpowiedzią na nie było seplenienie i seplenienie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# smardzikowygrzybek 2014-11-27 22:06
Cytuję mieszkaniec:
Tekst piękny i prawdziwy.Panie Stefański miej honor jak Puszczewicz.

Stefański pan a Puszczewicz już nie? Gdyby Stefan Armin miał na tyl poczucia odpowiedzialnoś ci co p. Puszczewicz, to dawno już odszedłby razem z Mazurkiewiczem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# za Jackiem 2014-11-27 22:29
Ludziska, kozłować piłkę i uczyć jej kozłowania każdy potrafi! Następny nauczyciel (bez obrazy dla nauczycieli, przed którymi chylę czoło) chce się dorwać do władzy. Czy Arminokrację chcecie zastąpić Wrębiokracją? Jacek, to człowiek młody, może nie ptrafi mamić, tak jak PiSowska propaganda ale bije z niego ufność i wiara w to, że zrobi co mówi. Niesłuchowski na burmistrza, Stefański do kosza, Wrębiak do szkoły!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Gracjan 2014-11-27 23:15
Cytuję za Jackiem:
Ludziska, kozłować piłkę i uczyć jej kozłowania każdy potrafi! Następny nauczyciel (bez obrazy dla nauczycieli, przed którymi chylę czoło) chce się dorwać do władzy. Czy Arminokrację chcecie zastąpić Wrębiokracją? Jacek, to człowiek młody, może nie ptrafi mamić, tak jak PiSowska propaganda ale bije z niego ufność i wiara w to, że zrobi co mówi. Niesłuchowski na burmistrza, Stefański do kosza, Wrębiak do szkoły!

To nie prawda, że Jacek Niesłuchowski nie potrafi mamić. Najlepiej mami stołkami, on rozdaje je na prawo i lewo. A jeśli zostanie burmistrzem, to jeszcze kilka dodatkowych musi rozdać za szerokie poparcie w wyborach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# nie-zależny 2014-11-28 00:51
Kto ma najwięcej radnych w powiecie. PIS. Więc niech rządzi i dobiera sobie koalicjantów. To podstawa demokracji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Ksantypa 2014-11-28 06:59
Cytuję nie-zależny:
Kto ma najwięcej radnych w powiecie. PIS. Więc niech rządzi i dobiera sobie koalicjantów. To podstawa demokracji.

Nieprawda, najwięcej jest tych, którzy właśnie NIE SĄ Z PISU. Policz dobrze głosy społeczeństwa - ile osób głosowało za PO, PSL, TRZB, FS i innymi komitetami. PiS jest w mniejszości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# gość 2014-11-28 07:07
Stefański ma 7 mandatów w radzie plus 4 mandaty PSL i ma niezbędną większość na 21 radnych. Matematyka jest nieubłagana.
Trzeba wziąć to pod uwagę, że lud oddał na nich głosy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# wuefista 2014-11-28 07:21
Cytuję gość:
Stefański ma 7 mandatów w radzie plus 4 mandaty PSL i ma niezbędną większość na 21 radnych. Matematyka jest nieubłagana.
Trzeba wziąć to pod uwagę, że lud oddał na nich głosy.

Gościu, piszesz o prywatnych układzikach i rozdanych w zaciszu gabinetów stołków? Kotara czy inni "namówieni" z PSL to jeszcze nie cały PSL. Nie obrażaj PSLu. Ludzie nie głosowali za układem Armina z Kotarą. Jestem przekonany, że gdyby Armin przed wyborami powiedział, że będzie układał się z Kotarą, to wyniki byłyby inne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# aaa 2014-11-28 07:40
Gdyby Kotara przed wyborami powiedział ,że będzie się układał z PIS - to wynik też byłby inny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Marcyś 2014-11-28 08:32
Kotara oderwał gminę Lewin Brzeski od Subregionu Brzeskiego i łasi się do Opola. To mieszacz i przedłużenie Huczyńskiego. Zapomnieliście już jak wzajemnie pozamieniali się radami nadzorczymi? Pieczeniarze i tyle. Te stołki trzeba powywracać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# gość 2014-11-28 08:41
Cytuję aaa:
Gdyby Kotara przed wyborami powiedział ,że będzie się układał z PIS - to wynik też byłby inny


Ale Kotara układał się przed wyborami - więc o co chodzi? Tyle tylko, że całym tym układem zarządzał guru z Brzegu - a teraz guru jest aut i ciekawe, kto przejmie schedę po HU - no.. jak typujecie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# urzędnik 2014-11-28 08:48
Guru chyba nie do końca jest aut.
Podobno odbyła się u niego wielka impreza po przegranej, dla uprzywilejowany ch urzędników, na której podobno wszystkich poklepywał i zapewniał, że jak wygra Wrębiak to będzie dobrze. Co miał na myśli ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 08:55
wojna PO - PIS trwa w najlepsze , a nie wiem czy pamiętacie kiedyś na szczeblu krajowym miała być wielka koalicja POPIS- szkoda że nie wyszło najpewniej przez partykularne interesy Kaczyńskiego i Tuska.Jak dzisia wyglądała by Polska ? może nie było by Smoleńska ?
Miałem już nie pisać na tym forum ale wczoraj spotkałem Pana Krzysztofa Puszczewicza i jedno zdanie wystarczyło żebym zaczął myśleć trochę inaczej (jestem sympatykiem PIS)
a może tak Brzeg dał by przykład innym z konfiguracją np.
burmistrz - WRĘBIAK
I vice - NIESŁUCHOWSKI
II VICE - SURDYKA
lub
burmistrz- Niesłuchowski
I vice Wrębiak
II vice Surdyka
oczywiście panowie i to młodzi.
Pamiętajcie że zgoda buduje a niezgoda rujnuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 08:56
Pamiętam też o powiecie:
współpraca panów Stefańskiego i Puszczewicza.
Znam pana Krzysztofa od 30 lat. Nie widziałem go ze 4 lata . Negatywna retoryka miała także wpływ i na mnie . Ale wczoraj go spotkałem i zapewniam - też jest człowiekiem i Polakiem.
Może Polacy powinni szukać tego co ich łączy a nie tego co dzieli.
Mówi się że Polak mądry po szkodzie.
Może lepiej nie sprawdzać. Nie chciał bym dożyć chwil kiedy polskie kobiety są gwałcone przez sowieckich żołdaków z czerwoną gwiazdą na czapce.
Może trzeba szkolić młodzież i uczyć obsługiwania się bronią. Zapewniam że TAK
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Wolak 2014-11-28 09:44
Cytuję Piotr5:
Pamiętam też o powiecie:
współpraca panów Stefańskiego i Puszczewicza.
Znam pana Krzysztofa od 30 lat. Nie widziałem go ze 4 lata . Negatywna retoryka miała także wpływ i na mnie . Ale wczoraj go spotkałem i zapewniam - też jest człowiekiem i Polakiem.
Może Polacy powinni szukać tego co ich łączy a nie tego co dzieli.
Mówi się że Polak mądry po szkodzie.
Może lepiej nie sprawdzać. Nie chciał bym dożyć chwil kiedy polskie kobiety są gwałcone przez sowieckich żołdaków z czerwoną gwiazdą na czapce.
Może trzeba szkolić młodzież i uczyć obsługiwania się bronią. Zapewniam że TAK

Puszczewicza "obrobili" Beatka z Pawełkiem ale ponieśli już karę, zaczyna się totalny obsuw. Nikt im w Brzegu już nie uwierzy. Dołożył się hrabia z Zielonki, chamskimi napadami. Wkrótce wyjdą na światło dzienne inne ich dzieła. Ciekawe wieści będą o popku. Cierpliwości. Pod względem wiarygodności to już trupy medialne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 09:57
A może skoncentrujemy się na przyszłości . Panowie mniej nienawiści a więcej konstruktywnej współpracy.
bo inaczej spotkamy się w okopach frontowych . wtedy będzie jedność
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 10:04
Bierzmy przykład z Niemiec. Tam rządzi wielka koalicja i co mają źle ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 66se2 2014-11-28 10:13
Cytuję Ksantypa:
Cytuję nie-zależny:
Kto ma najwięcej radnych w powiecie. PIS. Więc niech rządzi i dobiera sobie koalicjantów. To podstawa demokracji.

Nieprawda, najwięcej jest tych, którzy właśnie NIE SĄ Z PISU. Policz dobrze głosy społeczeństwa - ile osób głosowało za PO, PSL, TRZB, FS i innymi komitetami. PiS jest w mniejszości.

Ta Twoja wyliczanka to istny Front Jedności Narodu! PZPR-PO, ZSL-PSL, SD -TRZB, FS i pomniejsze "tałatajstwo"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 10:25
To są Polacy a nie "pomniejsze tałatajstwo".
A co w tym złego ?
Jest Jedna Rosja może być
JEDNA POLSKA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# doświadczony 2014-11-28 10:36
Armin na spince bo wciąż nie może uwierzyć, że w powiecie są lepsi. Najwięcej głosów zebrali Wrębiak z Niesłuchowskim. Armin wypadł blado i wcale nie jest powiedziane, że powinien być starostą. Są lepsi i młodsi. Armin to już dinozaur z Krasiejowa. Jeszcze jedna kadencja i skończy jak WH albo i gorzej. Wasza gwiazda już zbladła. nawet Puszczewicz to zrozumiał i nie pcha się na stołki. Bierzcie przykład ze starego Mazurkiewicza. Odszedł jednak z klasą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Miecio 2014-11-28 10:39
Pomysł piotra5 popieram, zamiast bić pianę na tym portalu należy rozdac kalachy. Tak serio to po wyborach okaże się kto jest prawdziwym spolecznikiem i samorzadowcem . Zwycięzców po ich czynach i decyzjach , pokonanych po tym czy będą w stanie pogodzić się z porażką i zgodnie współdziałac z władzą dla dobra naszego miasta.

Ważne aby teraz w walce o władzę nie palić mostów. Na szczęście PK i dworcowa ferajna odchodzi w niebyt ,mam nadzieje że już na zawsze.
Wraz z nimi styl kampanii polegajacy na opluwaniu i zochydzaniu ludzi za pomocą kłamstw i dennych paszkwili. Sianie nienawiść i dezintegracja lokalnej społeczności to efekt pracy tych ludzi. Nie idzmy tą drogą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 10:42
Od czegoś trzeba zacząć - może od niedzielenia na my i oni (oni to ci źli). i rozmawiania a wtedy jakoś pójdzie i ... nie zabiorą nam naszych miast , naszej ziemi i naszych kobiet.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 10:59
Na terenie Powiatu Brzeskiego trzeba utworzyć Armię Krajową czy też Narodowe Siły Zbrojne (jak zwał tak zwał) w sile około1000 żołnierzy - to znaczy m.in. nauczyć strzelać . To jest rola starosty !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Miecio 2014-11-28 11:30
Najpierw trzeba uczyć patriotyzmu , także tego lokalnego. Siłę buduje się na morale , wartościach i ludzkich postawach.
W szkołach należy położyć nacisk na dwa przedmioty , Przysposobienie obronne i Historia. To pierwsze żeby nauczyć się strzelać , a to drugie żeby wiedzieć do kogo :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 11:43
dokładnie tak , ja jestem ukształtowany ale młodzież trzeba ukształtować o czym zapomniałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Wegan 2014-11-28 13:06
Panie Leszku z tym Kowalczykiem to podpucha pewnie? Jak przegrany Stasiu - całuję rączki - Kowalczyk może objąć takie stanowisko? Nie poradzi sobie, będzie pisał listy otwarte, obrazi się i nie będzie przychodził na sesje, jak jego szef. Takich nawyków trudno się wyzbyć. Panie Leszku, niech pan już nas nie straszy tymi plotkami. My chcemy spokoju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# modlitwa 2014-11-28 13:18
O Matko Boska Samorządowa! Uchroń nas od rządów wuefistów, nie zostawiaj nas na pastwę nauczycieli, którym nie chce się pracować, bo zachorowali na dzieciowstręt i poszli w politykie. Matko! Zmiłuj się nad nami!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 13:21
Cytuję modlitwa:
O Matko Boska Samorządowa! Uchroń nas od rządów wuefistów, nie zostawiaj nas na pastwę nauczycieli, którym nie chce się pracować, bo zachorowali na dzieciowstręt i poszli w politykie. Matko! Zmiłuj się nad nami!!!

Od Tuska I Komorowskiego też ?
Oni też są nauczycielami .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 13:28
o nie bracie modlitwa - ty idziesz pierwszy do klatki na walkę rozpoczęcia turnieju !
Gdybyś się pytał za co ? to ci odpowiem za język nienawiści.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# tałataj 2014-11-28 13:45
Cytuję 66se2:
Cytuję Ksantypa:
Cytuję nie-zależny:
Kto ma najwięcej radnych w powiecie. PIS. Więc niech rządzi i dobiera sobie koalicjantów. To podstawa demokracji.

Nieprawda, najwięcej jest tych, którzy właśnie NIE SĄ Z PISU. Policz dobrze głosy społeczeństwa - ile osób głosowało za PO, PSL, TRZB, FS i innymi komitetami. PiS jest w mniejszości.

Ta Twoja wyliczanka to istny Front Jedności Narodu! PZPR-PO, ZSL-PSL, SD -TRZB, FS i pomniejsze "tałatajstwo"

No Gościu nieżle pojechałeś. Pewnie jesteś z PiSu, bo tam normalni ludzie są "tałatajstwem". Dobrze, że o tym piszesz przed wyborami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 13:56
Następni kandydaci do walki w klatce . Zapraszam. :oops:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Jasio 2014-11-28 14:26
Tylko patrzeć jak okaże się że kolejnym koalicjantem Stefańskiego z Kotarą jest Huczynski z BISu. Przecież ten Kowalczyk był u Huczyńskiego zastępcą.PARANO JA.Tak się stołków trzmać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Heju 2014-11-28 16:02
Stasiu - całuję rączki - Kowalczyk przewodniczącym rady? Armin przestrzelił. Nie róbcie z nas idiotów. Wyłazi powiązanie z Huczorem, Kotarą i innymi pasibrzuchami. Społeczeństwo was wywiezie na taczkach. Arminie! Nie idź tą drogą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# młody 2014-11-28 16:58
Piotr 5 to ty chyba walczysz sam ze sobą w tej klatce
od paru dni zadajesz sobie pytania i sam sobie odpowiadasz miotasz się na tym portalu i nic z tego nie wynika.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotr5 2014-11-28 17:22
Cytuję młody:
Piotr 5 to ty chyba walczysz sam ze sobą w tej klatce
od paru dni zadajesz sobie pytania i sam sobie odpowiadasz miotasz się na tym portalu i nic z tego nie wynika.

Jesteś młody to masz prawo się napinać ale wyluzuj właśnie znikam.
Dziękuję Wszytkim za mile spędzony czas. Jeżeli Kogoś uraziłem to najmocniej przepraszam.
Proszę o wzięcie udziału w wyborach.
Góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem to tak.
Cześć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# ehh 2014-11-28 20:04
www.youtube.com/.../

Jakie wnioski z debaty panowie ? Podstawowym zadaniem Pana Wrębiaka będzie przywitanie osób w urzędzie :D A tak na poważnie, to przecież budżet miasta jest jawny i można się z nim zapoznać wcześniej. Moim zdaniem Niesłuchowski zjadł Wrębiaka na tej konferencji. Odpowiadał konkretnie i wiedział co mówi, Wrębiak ewidentnie odpowiadał wymijająco i kończył przed czasem (nie miał nic do powiedzenia).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# waldek 2014-11-28 22:13
No i się Stasiu ustawił. A Hucz tak dał się mu ograć. Przecież mógł być na jego miejscu. Co by nie powiedzieć, to na pewno wszedłby do rady powiatu. A tu Stasiu go wyślizgał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Gracjan 2014-11-28 22:36
Cytuję ehh:
www.youtube.com/.../

Jakie wnioski z debaty panowie ? Podstawowym zadaniem Pana Wrębiaka będzie przywitanie osób w urzędzie :D A tak na poważnie, to przecież budżet miasta jest jawny i można się z nim zapoznać wcześniej. Moim zdaniem Niesłuchowski zjadł Wrębiaka na tej konferencji. Odpowiadał konkretnie i wiedział co mówi, Wrębiak ewidentnie odpowiadał wymijająco i kończył przed czasem (nie miał nic do powiedzenia).

Takie wrazenie mógł odnieść tylko ktoś z rodziny Niesłuchowskieg o albo pretorianin z PO. Strach pomyśleć, co by było jakby dziennikarze zabrali mu tą ściągę formatu A4. Jacek się jąkał, dukał a Wrebiak mówił z głowy i całkiem do rzeczy. Dlatego głosuję na Wrebiaka, bo będzie lepszym burmistrzem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# waldek 2014-11-28 22:46
Gracjan a ty masz jakieś inne uszy, że tego nie słyszałeś ? Pół Brzegu już o tym trąbi, że najważniejszym zadaniem Wrębiaka będzie spotkanie z urzędnikami oraz to, że dopiero ma zamiar zapoznawać się z budżetem. Hello, ale mamy koniec listopada, więc kiedy chce realizować ten budżet, skoro dopiero po wygranej ma zamiar się z nim zapoznawać ????? Na błyskotliwego orła raczej nie wygląda, więc to zapoznawanie zajmie mu trochę czasu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Trzeźwy 2014-11-28 22:48
Arminie daj sobie szansę. Huczyński nie wyczuł wiatru historii i poległ sromotnie. Stefański tego nie czuje i przegra stukrotnie. Arminie opamiętaj się, przekaż władzę młodszym. Puszczewicz nie chce żadnych stołków, zmądrzał. Nawet Mazurkiewicz zostawił miejsce swojemu synowi. Twój czas się wypełnił. Arminie zlituj się nad sobą. Plissssss! Jeszcze nie za późno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Gracjan 2014-11-29 00:06
Cytuję waldek:
Gracjan a ty masz jakieś inne uszy, że tego nie słyszałeś ? Pół Brzegu już o tym trąbi, że najważniejszym zadaniem Wrębiaka będzie spotkanie z urzędnikami oraz to, że dopiero ma zamiar zapoznawać się z budżetem. Hello, ale mamy koniec listopada, więc kiedy chce realizować ten budżet, skoro dopiero po wygranej ma zamiar się z nim zapoznawać ????? Na błyskotliwego orła raczej nie wygląda, więc to zapoznawanie zajmie mu trochę czasu.

Niech se Jacek poczyta i zapozna się z budżetem miasta, to może sobie coś tam odświeży. Pytanie tylko po co? W radzie powiatu, ta wiedza mu się nie specjalnie przyda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# wróż 2014-11-29 06:12
Mendialne małżeństwo przestawia zwrotnicę. Zaczynają podlizywać się do Wrębiaka, którego pacyfikowali, kiedy Huczyński był jeszcze w grze. Znam opinię pana Jerzego na temat Panoramy :eek: Beatko, Pawełku i ty popku - módlcie się żeby wygrał Niesłuchowski. Przy nim możecie chociaż wegetować jako gazetka reklamowa. Wrębiak was wyrwie z korzeniami i wyrzuci na wysypisko w Gać. Tak czy inaczej już po was, mocno żeśta na to zapracowali. Huczyński już się nie podniesie i to wyście go załatwili. Za to wam bardzo dziękuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# waldek 2014-11-29 07:56
Gracjan, a może Wtębiak nie czyta budżetu, bo i tak podświadomie wie, że nie wygra, więc po co mu to ?
Natomiast jeszcze jeszcze inna kwestia - czy potrafi go czytać, bo to też jest sztuka ? A może za niego będzie czytał np. P. Niedźwiedź a Wrębiak będzie tylko takim burmistrzem reprezentacyjny m ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Bibliofil 2014-11-29 10:12
Cytuję waldek:
Gracjan, a może Wtębiak nie czyta budżetu, bo i tak podświadomie wie, że nie wygra, więc po co mu to ?
Natomiast jeszcze jeszcze inna kwestia - czy potrafi go czytać, bo to też jest sztuka ? A może za niego będzie czytał np. P. Niedźwiedź a Wrębiak będzie tylko takim burmistrzem reprezentacyjnym ?

Niektórzy nie czytali Horacego ani Herberta i mogą z tym żyć. Innym wystarczy lektura Przeglądu Sportowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# ehh 2014-11-29 10:30
Do GRACJAN, Nie jestem z rodziny Niesłuchowskieg o, po pierwsze, po drugie jestem młodym mikro przedsiębiorcom , a po trzecie zaocznym studentem PWR. Popieram Niesłuchowskieg o ponieważ Brzeg potrzebuje konkretnych i dużych zmian. Zmian człowieka młodego, który lepiej ogarnia zmiany w świecie, który w coraz większej mierze należy do osób z jego pokolenia.
A teraz pytanie do Ciebie: czy tu na tym forum gwarantujesz, że Wrębiak nie zakonserwuje starego układu, który szkodzi miastu (Stefański-Kowa lczyk-Huczyński -Gil-Rajtar-Kon ik-Niedźwiedź ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# ehh 2014-11-29 10:32
Aha, i nie jestem z PO ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Piotruś 2014-11-29 11:36
Przypominam o ciszy wyborczej... komentując w jakis sposób łamiecie prawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Jąkała 2014-11-29 15:13
Cytuję ehh:
Do GRACJAN, Nie jestem z rodziny Niesłuchowskiego, po pierwsze, po drugie jestem młodym mikro przedsiębiorcom, a po trzecie zaocznym studentem PWR. Popieram Niesłuchowskiego ponieważ Brzeg potrzebuje konkretnych i dużych zmian. Zmian człowieka młodego, który lepiej ogarnia zmiany w świecie, który w coraz większej mierze należy do osób z jego pokolenia.
A teraz pytanie do Ciebie: czy tu na tym forum gwarantujesz, że Wrębiak nie zakonserwuje starego układu, który szkodzi miastu (Stefański-Kowalczyk-Huczyński-Gil-Rajtar-Konik-Niedźwiedź ?

Miastu szkodził, szkodzi i bedzie szkodził układ Pusz Niesłuch Surd + kolesie którzy szantażują że pieniądze unijne dla Brzegu bedą tylko w wypadku gdy to oni bedą rządzili bo są z jedynie słusznej parti.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# waldek 2014-11-29 15:31
Jąkała - otwórz sobie BIP Starostwa, Urzędu Miasta i poczytaj, kto rządzi tym miastem i jemu szkodzi, bo jak widać nie masz na ten temat zielonego pojęcia ! Zapoznaj się z informacją, kto jest wiceburmistrzem , kto jest starostą i kto wchodzi w skład zarządu powiatu. Jak dasz radę, to jeszcze przejrzyj szefostwo spółek i jednostek publicznych. Mam nadzieję, że to nie jest dla ciebie zbyt trudne ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Logopeda 2014-11-29 15:41
Jąkała to wuefista, niespełniony mistrz, który wziął się za politykę. Dyktatura wuefistów trzęsie Brzegiem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Jąkała 2014-11-29 17:28
Cytuję waldek:
Jąkała - otwórz sobie BIP Starostwa, Urzędu Miasta i poczytaj, kto rządzi tym miastem i jemu szkodzi, bo jak widać nie masz na ten temat zielonego pojęcia ! Zapoznaj się z informacją, kto jest wiceburmistrzem, kto jest starostą i kto wchodzi w skład zarządu powiatu. Jak dasz radę, to jeszcze przejrzyj szefostwo spółek i jednostek publicznych. Mam nadzieję, że to nie jest dla ciebie zbyt trudne ?

Jakie znaczenie kto rządzi teraz skoro Opole daje kasę tylko swoim ? Nawet gdyby rządził papież to PO z Opola nie da bo papież nie jest z PO. Polacy powinni za to rozgonić ich na 4 strony świata wtedy będzie dobrze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# waldek 2014-11-29 18:26
Jąkała to kto kłamie ty czy Huczyński, który twierdził, że pozyskaliśmy bardzo dużo środków:
wybory.infobrzeg.pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Jąkała 2014-11-29 19:41
Cytuję waldek:
Jąkała to kto kłamie ty czy Huczyński, który twierdził, że pozyskaliśmy bardzo dużo środków:
wybory.infobrzeg.pl/.../

Niesłuch jąkała który twierdzi że tylko on może pozyskać środki. Ale po części ma rację że obcym nie daką tyle co swoim żeby propaganda kwitła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# waldek 2014-11-29 20:53
Żenujący jesteś, uważaj bo w życiu tak bywa że to z czego się nabijasz dotyka potem ciebie.
Jakby nie było, sam przyznałeś, że kontrkandydat nie będzie w stanie pozyskać żadnych środków, więc po co on nam ? Bo ma ładne, czerwone lakierki ????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Miecio 2014-11-30 13:21
Wada wymowy nikogo nie dyskwalifikuje jako samorządowca , natomiast Twój wpis dyskwalifikuje Ciebie Jakala jako osobnika z gatunku Homo Sapiens. Ciebie i tobie podobnych należy zamykać w rezerwatach i oglądać zoologicznych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Jąkała 2014-11-30 17:10
Przedataw jednego samorządowca który nie potrafi się wysłowić. Masa takich co gadają głupio ale nrak takich co nie potrafią nawet głupio się wysłowić. A sorry jest yakich dwóch. Wasz Jecuś i Kononowicz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Miecio 2014-11-30 18:09
Wyobraź sobie neandertalczyku że Mojżesz nie potrafił się wystawiać , niewielu go rozumialo i Aaron musiał tłumaczyć jego słowa. Mimo to zdołał wyprowadzić lud Izraela z Egiptu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Wenko BIS 2014-11-30 18:24
Jąkała to szefuńcio gadzinówki. Chamidło nad chamidłami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# waldek 2014-11-30 18:51
Jąkała uważaj wszystko do człowieka wraca. Jeśli masz dzieci, to już powinieneś ugryźć się w język - ups - palce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Next 2014-11-30 19:27
Cytuję Miecio:
Wada wymowy nikogo nie dyskwalifikuje jako samorządowca , natomiast Twój wpis dyskwalifikuje Ciebie Jakala jako osobnika z gatunku Homo Sapiens. Ciebie i tobie podobnych należy zamykać w rezerwatach i oglądać zoologicznych.

Cytuję waldek:
Jąkała to kto kłamie ty czy Huczyński, który twierdził, że pozyskaliśmy bardzo dużo środków:
wybory.infobrzeg.pl/.../

Kłamstwo ma krótkie nogi tyle tyko , że ma ich wiele.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Next 2014-11-30 19:31
Cytuję waldek:
Jąkała uważaj wszystko do człowieka wraca. Jeśli masz dzieci, to już powinieneś ugryźć się w język - ups - palce.

Krzywda wyrządzona innym wraca ze zdwojoną siłą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W sieci nie jesteś anonimowy.

tomczuk na pasku