sobota, 19 września 2020

koalicjaPiS PSL1W środę 26 listopada starosta brzeski Maciej Stefański zwołał w swoim gabinecie konferencję prasową.

 

Obok Stefańskiego stanął obecny burmistrz Lewina Brzeskiego - Artur Kotara. Szefowie struktur powiatowych PiS i PSL poinfomowali o podpisaniu umowy koalicyjnej na kolejną kadencję: lata 2014-2018. Oświadczyli, że łączy ich zbieżny program, a taki rozkład sił gwarantuje konstruktywną współpracę przez pełne cztery lata, co przełoży się na dalszy rozwój powiatu brzeskiego.
Oba ugrupowania w ostatnich wyborach zdobyły łącznie 11 mandatów (PiS - 7, PSL - 4), co stanowi jednomandatową większość w radzie liczącej 21 radnych.

 

koalicjaPiS PSL2

koalicjaPiS PSL3

 

Niezależny portal brzeg.com.pl zadał obu politykom cztery pytania.

1. Dlaczego PiS wchodzi w koalicję z partią, którą prezes Jarosław Kaczyński niedawno nazwał ?konsekwentnie prorosyjską"?
Odpowiedzi udzielił Maciej Stefański, kwitując, że wielkiej polityki nie należy przekładać na Polskę powiatową.

2. Jak Jarosław Kaczyński oceni związanie się z PSL, a więc z partią, którą poddał druzgocącej krytyce?
Również w tym zakresie odpowiedzi udzielił starosta brzeski, oświadczając, że z pewnością pochwali, bowiem docenia mądre działania, które służą ludziom na szczeblu lokalnym.

3. Dlaczego PSL zrezygnowało z szansy objęcia stanowiska starosty, co było gwarantowane w innym wariancie koalicyjnym?
Artur Kotara stwierdził, że jeszcze nie zapadły żadne ustalenia kadrowe. ?Piłka jest w grze" - dodał Stefański.

4. Jak wytłumaczyć oficjalne poparcie szefa struktur wojewódzkich PSL Stanisława Rakoczego (wiceminister spraw wewnętrznych w gabinecie Ewy Kopacz) kandydatury Jacka Niesłuchowskiego (PO), który ubiega się o urząd burmistrza Brzegu?
Artur Kotara stwierdził, że w wolnym kraju każdy ma prawo popierać, kogo chce i nie dopatruje się w tym żadnych sprzeczności.

 

Ciekawostką środowej konferencji była ?oferta" Macieja Armina Stefańskiego, który zaprosił niżej podpisanego na szkolenie w zakresie uprawiania polityki lokalnej.

 

Leszek Tomczuk

 

Więcej: TUBA BRZEGUtubabrzegu

 

 

Komentarze   

 
0 # Lesner 2014-11-26 16:52
Panie Kotara wstyd !!!!!!!!!!!!!
 
 
0 # Hero 2014-11-26 16:56
Wyczywa się zgniły oddech Huczyńskiego. Wstyd Arminie.
 
 
0 # Piotr5 2014-11-26 16:57
Brawo Maciej,
 
 
0 # paranoja 2014-11-26 16:59
A czy pan Kotara konsultował swoją "prywatną" decyzję z ludźmi wierzącymi władzom PSL? Kto dał mandat szefowi PiSu zawierania takich egzotycznych koalicji? Może jeszcze z czarnym diabłem? Przecież wyborcy o tym nie wiedzieli!
Powtarza się układ sprzed czterech lat, tylko teraz zamiast SLD jest PSL. A Wrębiak mówi, że jest niezależny od PiSu. Ja wyjeżdżam z tego chorego miasta. Dla mnie to skandal i kupczenie stołkami.
 
 
0 # batman 2014-11-26 17:19
A dlaczego Kotara nie startował z PSL, tylko z własnego komitetu ? Poza tym niech teraz pozabiera sobie do Lewina to towarzystwo, które przygarniał mu przez lata Hucz.
Powinni go wykluczyć z PSL za taki numer. Być może za jeden stołek starosty dostali cztery stołki w zarządzie,każdy po 10 tys. ?
 
 
0 # henrykQ 2014-11-26 17:21
SKANDAL - BRAK SŁÓW!!!
 
 
0 # henrykQ 2014-11-26 17:26
TERAZ TO WIDAC - KTO TU SIĘ KOMU SPRZEDAŁ!!!

4 LATA TEMU SLD - I JUŻ ICH NIE MA!!!

A TERAZ WY PANOWI Z PSLU - WBILIŚCIE SOBIE GWOZDŹ TO TRUMNY!!!
 
 
0 # waldek 2014-11-26 17:43
Panią Cecylie "wydymali" w powiecie teraz uczynią to w mieście. JAK TU UFAĆ PSL I PO?
 
 
0 # zorro 2014-11-26 17:55
Armin bał się wyjść z gabinetu? W starostwie kampania wyborcza na całego. Polityczne sprawy się załatwia. Brak nie tylko kultury. Ciekawe kto będzie głosował? Kotara czy radni. Dobrze żeby zrobili go w trąbe.
 
 
0 # Bożena z mężem 2014-11-26 18:25
Panie Kotara, rzygać mi się chce bo na pana głosowałem. Widzę że koryto panu smakuje nawet z Pis-em, a stołek do du,,,py przyrósł. Nie szanuje pan ludzi którzy na pana głosowali. Ale może pan wyjechać na taczce pełnej gnoju i to już nie długo.
 
 
0 # waldek 2014-11-26 18:33
Bożena jest facetem bo pisze głosowałem. No widzisz jacy są politycy PSL PO.Jak tu na nich głosować.
 
 
0 # Benek 2014-11-26 18:35
Kotara przypomina kundla, gonionego z każdego podwórka. A Armin dał mu powąchać zgniłego gnata i kawałek śmierdzącego mięsa, i ten zachłysnął się podarunkiem. Żałosne panie kotara. Żałosne!
 
 
0 # Chopsko Gymba 2014-11-26 18:45
Cytuję batman:
A dlaczego Kotara nie startował z PSL, tylko z własnego komitetu ? Poza tym niech teraz pozabiera sobie do Lewina to towarzystwo, które przygarniał mu przez lata Hucz. Powinni go wykluczyć z PSL za taki numer. Być może za jeden stołek starosty dostali cztery stołki w zarządzie,każdy po 10 tys. ?
Na takie drobiazgi dżentelmeni spuszczają ... kotarę milczenia.
 
 
0 # Sadri 2014-11-26 19:24
Moim zdaniem, Kotara się skompromitował ... ! A Stefański ? Szkoda gadać ....Mam nadzieję, że sami radni zrobią ich w trąbę i zagłosują zgodnie ze swoim sumieniem !
 
 
0 # Jędruś 2014-11-26 19:30
Cytuję Benek:
Kotara przypomina kundla, gonionego z każdego podwórka. A Armin dał mu powąchać zgniłego gnata i kawałek śmierdzącego mięsa, i ten zachłysnął się podarunkiem. Żałosne panie kotara. Żałosne!

Czy ten tekst napisał ktoś z pałkarzy z Panoramy? - ależ nie!, to maczugowy tekst jakiegoś szmaciarza z wiadomego ugrupowania, który szerzą tylko złość i nienawiść do wszystkich. .Okropne.
 
 
0 # Sadri 2014-11-26 19:44
Mam nadzieję, że radni PSL okażą się być mądrzejsi niż ich szef w Powiecie.
 
 
0 # Jasiek 2014-11-26 19:58
Wstyd panie Kotara,
 
 
0 # Jędruś 2014-11-26 20:08
Cytuję Jasiek:
Wstyd panie Kotara,

Możecie jeszcze tysiąc razy to samo napisać. A wam to nie wstyd, że nnie potraficie się z nikim dogadać tylko plujecie jadem na prawo i lewo, bo znowu was jak dzieci ograno. Może w PO już czas na jakieś głębokie zmiany?
 
 
0 # witek 2014-11-26 20:19
Skoro powiat należy do PiS to teraz miasto musi należeć do PO, aby była jakaś przeciwwaga. Mam nadzieję, że ludzie okażą się tym razem mądrzejsi i nie będą głosować na kandydata PiS, aby nie oddać całej władzy w ręce STAREGO UKŁADU. A Wrębiak niech się tak nie zarzeka, że jest ponad układami i nie da sobą kierować. Hucz wyciągnie stare kwity z kontroli i szybciutko spuści uszy po sobie. Będzie tańczył tak jak mu będą grać.
 
 
0 # Wojtek1 2014-11-26 20:26
Ludzie chca zmian kadrowych poniewaz obecni delikatnie mowiac sa partaczami, a tu takie rozdanie
 
 
0 # Walery 2014-11-26 20:48
Cytuję Wojtek1:
Ludzie chca zmian kadrowych poniewaz obecni delikatnie mowiac sa partaczami, a tu takie rozdanie

Tak naprawdę zmian kadrowych w brzeskim samorzadzie pragną tylko działacze partyjni z PO, którzy przez kilka już dobrych lat siedzą na oslej ławce. A siedzą na niej tylko i wyłącznie w wyniku wybitnie nieudolnej polityki ich przywódców i ich mentorów.
 
 
0 # Kazik 2014-11-26 21:09
Panie Leszku zdejm pan z tej strony to wielkie zdjęcie Niesłuchowskieg o. Ten człowiek z Puszczewiczem nie powinni być na tej stronie.
 
 
0 # Kazik 2014-11-26 21:14
Brawo panie Starosto na nową kadencję. Tak trzymać
Niech POwcy ujadają!!!
 
 
0 # Sadri 2014-11-26 21:51
Na Tubie jest film z tej konferencji - Ale Stefan dał czadu - kompromitacja !
 
 
0 # witek 2014-11-26 22:23
Powinien to obejrzeć Kaczor, widać musi uczyć się od Stefańskiego. A stwierdzenie, że robią to dla nas to czysta hipokryzja. ZROBILIŚCIE TO DLA SIEBIE A MIESZKAŃCÓW MACIE W DUPIE PANIE STAROSTO.
Ciekawe kiedy przygarniecie administratora i na jaką posadkę, no chyba że Lewin go łyknie ?
 
 
0 # Temida bez opaski 2014-11-26 22:37
Skoro prezes mówi o sfałszowaniu wyborów wszyscy kandydaci z PiSu powinni odmówić przyjęcia mandatu radnego, burmistrza, bądź wójta!
 
 
0 # Jarek 2014-11-26 22:38
Przecież to skandal - prywatne układy w imieniu partii i wyborców. Jawna kpina z ludzi dla podtrzymania stołków. Nie ważne za jaką cenę. Ludzi mamy w dupie.
 
 
0 # uczestnik 2014-11-26 22:46
Starosta krzyczał na red. Tomczuka, który zadawał "niewygodne" pytania :cry:
 
 
0 # Jasio 2014-11-26 23:20
Krzyczał? darł .....Tak będą wyglądać sesje powiatowe.Stefa ński dał popis też na jednej z ostatnich sesji kiedy krzyczał na radnego.
 
 
0 # stiff 2014-11-27 00:06
STEFAŃSKI POWINIEN ODEJŚĆ TAK SAMO JAK ODSZEDŁ HUCZYŃSKI !
 
 
0 # kOTAStefan 2014-11-27 00:09
Na umowie na zdjęciu na górze bardzo dobrze widać, co jest napisane - jest to koalicja pomiędzy ZARZĄDEM PIS W POWIECIE A ZARZĄDEM PSL. A ja się pytam, gdzie w tym wszystkim są radni powiatowi PiS i PSL, co Stefan i Kotara będą głosować za nich ???!!! KABARET !!!!
 
 
0 # YouTube 2014-11-27 06:21
Link do konferencji



youtu.be/oMm9tyTVXqc
 
 
0 # PIS-IOL 2014-11-27 06:38
Rzeczywiście "razem" - puszczewicz.platforma.org/.../
 
 
0 # YouTube 2014-11-27 07:24
A może Panu Arturowi najbardziej zależy na tym?

bpec.pl/.../wladze-spolki.html
 
 
0 # Kazek 2014-11-27 12:17
Cytuję YouTube:
A może Panu Arturowi najbardziej zależy na tym?

bpec.pl/.../wladze-spolki.html

Czuć rękę i smród wielkiego stratega ...
 
 
0 # wyborca 2014-11-27 16:16
Ostatnio kandydat na burmistrza pan Wrębiak
na to jak pan Niesłuchowski jawnie wskazał swych ewentualnych zastępców wypowiedział słowa"nie mogę
pozostać obojętny obok skandalicznych faktów' między innymi zarzucił kandydatom że ich porgramy są zbieżne
i nie mają swojego zdania i nagle sie przeinaczyli. Ja się pytam pan Wrębiak czy przejdzie obojętni obok słów swojego wodza Pana Stefańskiego na jego słowa wypowiedziane na konferecjii że PIS I PSL mają zbieżne programy mimo tego zawiązują koalicje.
 
 
0 # polityk 2014-11-28 07:31
Niekoniecznie musi być tak, jak sobie w zaciszu gabinetów wymyślą Armin i Artur www.nto.pl/.../141129465
Co na to PSL?
 

Nie masz uprawnień do komentowania