środa, 27 maja 2020

l.tomczukW tych niepewnych czasach tylko jedno jest pewne: nie zastartuję na burmistrza Brzegu. Odpuszczam nie bez żalu, jako powątpiewający w sprzyjające mi gwiazdy i naprawdę znakomity horoskop.

 

Jestem zodiakalnym Lwem (ur. 13 sierpnia), a Lew to dobry kandydat na wójta lub burmistrza. Arogancki, pseudointeligent, zarozumiały i apodyktyczny. Lubi mówić, nigdy słuchać. Zawsze mądrzy się w towarzystwie. On po prostu uwielbia być politykiem, rządzenie leży w jego naturze. Otacza się pochlebcami i karierowiczami. Nie lubi pracować, chyba że pokazywać palcem, co mają robić inni. Ma szansę w wyborach jeśli poskromi temperament i będzie się trzymał zasady złotego środka.

Póki co pewnym kandydatem na burmistrza jest obecny burmistrz. Co na to wskazuje? Spotęgowana aktywność w medalowaniu kogo się da i przywdzianie czapy Św. Mikołaja, zasypanie dzieci prezentami, głaskanie po czuprynkach oraz obietnica niewyrolowania rolkowców. Wszystko w biały dzień, na oczach potencjalnych wyborców i w blasku fleszy. Za moment zacznie szanować radnych i zaniecha rozsyłania ?listów otwartych". Ktoś z tak ciepłym wizerunkiem jest kandydatem wspaniałym.
Niestety, horoskop Wojciecha Huczyńskiego jest koszmarny, patronują mu Ryby (ur. 9 lutego). Mówi się, że ryba lubi pływać, to prawda, ale nie tylko w alkoholu. Oprócz skłonności do nałogów, osoba spod znaku ryby całe życie poluje na złotą rybkę, chcąc żeby spełniła jej trzy życzenia, w tym te związane z polityką. Ryba ma niesprecyzowane poglądy, jest oślizła i psuje się od głowy, a ogólnie po prostu śmierdzi. Ryby - politycy budzą odrazę i obrzydzenie. W wyborach samorządowych mają nikłe szanse.

Horoskopy to bajdurzenie. Nikt niby nie przywiązuje do nich wagi, ale wszyscy czytają. Działkę horoskopów przydziela się redakcyjnym nieudacznikom, to w gazetach zapchajdziura. Ktoś pomyśli, że przytoczone horoskopy są wytworem mojej fantazji. Uszczypliwe pod adresem burmistrza i lajtowe wobec siebie. Kto tak podejrzewa, jest w mylnym błędzie. Horoskopy ściągnąłem - kropka w kropkę, łącznie z błędami - z ?Jednodniówki Komitetu Wyborców Platforma Sprawiedliwości", czyli ze sławetnej POPiSUWki Wojciecha Huczyńskiego - kandydata na burmistrza Brzegu w roku 2002. Nad omszałym wydawnictwem pochyliliśmy się niedawno, co znajdziemy TUTAJ.

w-kamizelceIlekroć zaczynam ziewać podczas popisów polskich kabareciarzy, tylekroć sięgam po POPiSUWkę pana burmistrza. Jest śmieszniejsza. Żywię nadzieję, że kolejna edycja wyborczych skeczy ukaże się już za parę miesięcy. Stawiam dukaty przeciw orzechom, że towarzystwo z dworca coś tam wykombinuje.
Rzeczona ?Jednodniowka" jest zaskakująco aktualna i po małych korektach wciąż może służyć za wyborczą platformę. W imię prawdy czasu i ekranu wypada jednak podmienić zdjęcie bohatera z pierwszej strony, który w roku 2002 paradował w gustownej kamizelce. Zastąpić go musi fotka kandydata o kilkadziesiąt kilogramów starszego. Trzeba dopytać stylistę Pajacykowa, co obecnie nosi się na salonach. Może lampasy i mundur z orderami? Po dwunastu latach rządzenia nie tylko uniform się należy. Kto wie, może już czas na koronę?

Dlaczego uważam, że Wojciech Huczyński powinien zawalczyć o samorządowy czteropak? W ?Jednodniówce" znajdujemy mnóstwo smaczków, im głębiej w treść, tym są aktualniejsze. Ot, w pewnym miejscu czytamy: UWAŻAMY, ŻE STAN FINANSÓW MIASTA JEST KATASTROFALNY. REALIZACJA JAKIEGOKOLWIEK PROGRAMU W JAKIEJKOLWIEK DZIEDZINIE WYMAGA SANACJI FINANSÓW MIASTA.
Pamiętajmy, tak grzmiał kandydat Platformy - sic! - Solidarności przed dwunastu laty!!!
W międzyczasie wiele się zmieniło, lecz za spowodowanie katastrofy nikt nie trafił za kraty. Kolejne donosy burmistrza prokurator oddalił. Po latach sanacji obsuw miasta jeszcze się pogłębił i sięgnął dna. Dlatego ?sanacja sanacji? brzmi świeżo i zarazem rewolucyjnie.
Ciekawe, że tym razem nikt nie zarzuca organów ścigania doniesieniami o niegospodarności?

W roku 2002 kandydat przejął ?katastrofę" po Macieju Arminie Stefańskim, zodiakalnym Koziorożcu (ur. 2 stycznia), o którym czytamy: Koziorożec mógłby osiągnąć wiele znaczących sukcesów, również w polityce, ale mu się po prostu nie chce. Jest leniwy i bardzo uparty. Nigdy nie uczy się na dobrych radach innych - on wie lepiej. /.../. Tyle z ?Jednodniówki - POPiSUWki".

Jest coś jeszcze, co przemawia za tym, aby burmistrz kontynuował burmistrzowanie. Trójkadencyjny Wojciech nikim innym być już nie potrafi! I co najważniejsze: gros cech, ocen i prognoz odnoszących się do Lwa, Ryb i Koziorożca pasuje doń, jak ulał.

 

horoskopy

 

POPiSUWka jest niewyczerpaną studnią, a więc CDN...

Ciekawy link:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kim-dzong-un-zmienia-wizerunek-zdjecie-z-sierocinca-obieglo-swiat/lzmjh

 

 

Komentarze   

 
+1 # Wojtuś 2014-02-05 09:21
panie Leszku - po prostu świetny tekst. Gratulacje i czekam na więcej
 
 
0 # historyk 2014-02-05 10:45
Jeden wart drugiego. Ani jeden się nie nadawał ani drugi.Obaj dorwali się do władzy.Tylko kiedyś ten drugi wykończył pierwszego. Dziś mają wszystko i wszystkich w d........Ot uważają się za właścicieli tego miasteczka, a nam widocznie z tym......,czy dobrze? Zachęcam wszystkich do wyborów. Obaj muszą odejść.
 
 
0 # Teodor 2014-02-05 11:04
Cytuję historyk:
Jeden wart drugiego. Ani jeden się nie nadawał ani drugi.Obaj dorwali się do władzy.Tylko kiedyś ten drugi wykończył pierwszego. Dziś mają wszystko i wszystkich w d........Ot uważają się za właścicieli tego miasteczka, a nam widocznie z tym......,czy dobrze? Zachęcam wszystkich do wyborów. Obaj muszą odejść.

Jest różnica. Armin narobił mniej bałaganu, nie zdążył i był mniej zdemoralizowany . Huczu to całkowita katastrofa. Uważa się za niezastąpionego i zaczął nawet otaczać się klerem. Myśli że ludzie tego nie widzą. Trzeba poznać gościa!!!!!
 
 
0 # diana 2014-02-05 13:26
mozesz spac spokojnie tomczuku
spoleczenstwo nie jest jeszcze tak zdesperowane, zeby glosowac na pierwszego lepszego chama i pijaka, znajac cie, skasujesz to, albo mnie zablokujesz, ale kij ci w oko
 
 
0 # Karol 2014-02-05 14:42
Re Diana,
cóż za chrześcijański przekaz, czyżby kolejne wcielenie????
 
 
0 # Marco Policmajster 2014-02-05 14:46
Cytuję diana:
mozesz spac spokojnie tomczuku
spoleczenstwo nie jest jeszcze tak zdesperowane, zeby glosowac na pierwszego lepszego chama i pijaka, znajac cie, skasujesz to, albo mnie zablokujesz, ale kij ci w oko

Jak tam po kipszu?
 
 
0 # Telimena 2014-02-05 14:57
9 luty to wodnik
 
 
0 # Leszek Tomczuk 2014-02-05 15:17
Cytuję Telimena:
9 luty to wodnik

Być może w detalu masz rację :-* Zauważ, że w inkryminowanym "horoskopie" ludzie spod znaku Ryb to wszyscy urodzeni w przedziale: 20 listopada - 20 marca! Zatem nie mnie się coś pozajączkowało :D
Pisząc felieton czerpałem z krynicy mądrości zawartej w sławetnej POPiSUWce. Do kogo kierować pretensje? Do Wodnika, który te bzdurki powynapisywał. Zresztą przytoczony skan wszystko wyjaśnia.

PS. Już na marginesie: cechy Wodnika konweniują z bohaterem felietonu, podobnie jak Ryby, Lew, Koziorożec i reszta astralnej stajni.
WOJCIECH EINSTEIN HUCZYŃSKI... no, no...
 
 
0 # Leonid 2014-02-05 21:11
Cytuję Teodor:
Cytuję historyk:
.

J Huczu to całkowita katastrofa. Uważa się za niezastąpionego i zaczął nawet otaczać się klerem. !


niestety ale to bardzo źle świadczy o księżach
 
 
0 # Wróżka 2014-02-05 21:48
Mnie nie potrzebne są horoskopy.Wróżę , że Huczyński w następnych wyborach zostanie enty raz burmistrzem i będzie nadal olewał sesje Rady, głupawo się uśmiechał, chwalił swoją Mariną i rozdawaniem paczek miłośnikom bajek za nie swoje pieniądze. W czasie wolnym od tych uciążliwych zajęć będzie zaś nadal podróżował po świecie na koszt wszystkich podatników. O tym zaś zdecyduje większość mieszkańców Brzegu, którzy gardłują i narzekają a do wyborów nie idą.
 
 
0 # historyk 2014-02-05 22:25
Huczyński musi odejść.
 
 
0 # Jaśmin 2014-02-06 09:45
Cytuję Wróżka:
Mnie nie potrzebne są horoskopy.Wróżę, że Huczyński w następnych wyborach zostanie enty raz burmistrzem i będzie nadal olewał sesje Rady, głupawo się uśmiechał, chwalił swoją Mariną i rozdawaniem paczek miłośnikom bajek za nie swoje pieniądze. W czasie wolnym od tych uciążliwych zajęć będzie zaś nadal podróżował po świecie na koszt wszystkich podatników. O tym zaś zdecyduje większość mieszkańców Brzegu, którzy gardłują i narzekają a do wyborów nie idą.

100 punktów dla Wróżki, bo coś w tym jest - narzekamy, narzekamy a jeżeli nadarza się okazja by coś zrobić, by to zmienić to.... zapominamy o działaniu
 
 
0 # czytelnik 2014-02-06 10:34
Panie redaktorze.Jest em pewien że m.in.Pańskie działania spowodują że Huczyński z tą swoją ekipką odejdzie, a ta śmierdząca kurtyna która ich otacza opadnie raz na zawsze.
 
 
0 # astrolog 2014-02-06 13:13
Błąd - Huczyński to Wodnik, proszę zwrócić uwagę jaki idealny horoskop został przedstawiony dla wodnika w tejże popisówce :)
Ciekawe kto był jego autorem ?
 
 
0 # Rybka 2014-02-06 14:22
wodnik pewnie lubi wypić ?
 
 
0 # Leszek Tomczuk 2014-02-06 14:50
Cytuję astrolog:
Błąd - Huczyński to Wodnik, proszę zwrócić uwagę jaki idealny horoskop został przedstawiony dla wodnika w tejże popisówce :)
Ciekawe kto był jego autorem ?

Cytuję Rybka:
wodnik pewnie lubi wypić ?

Z wielu znaków wróżę, że "horoskop" napisała PANNA (ur. 16 IX), Wodnik w podpisie to ściema. Kandydat w kamizelce nie walnąłby takiego babola i nie zakwalifikowałb y siebie do oślizłych Ryb lubiących pływać w alkoholu. :o
 
 
0 # Guest 2014-02-06 16:24
W horoskopie wodnika nic się nie zgadza ... A może ja się mylę? Co na to gruba berta?
 
 
0 # lol 7 2014-02-06 18:04
na wodniki często mówi się wódniki :)

Jakby nie było czy wodnik czy ryba, każde z nich lubi mieć cieczy pod dostatkiem.
 
 
0 # Whiskacz 2014-02-06 18:25
Cytuję lol 7:
na wodniki często mówi się wódniki :)

Jakby nie było czy wodnik czy ryba, każde z nich lubi mieć cieczy pod dostatkiem.

Panny też lubią chlapnąć, no bo skąd ta spuchlizna i zaczerwieniona mordusia?
 
 
0 # lol 7 2014-02-06 20:00
A jedna panna płci męskiej też szykuje się na fotel burmistrza :)!
Tylko nie wiem czy lubi chlapnąć ?
 
 
0 # sąsiad 2014-02-09 12:37
Ktoś kto wymyślił hasło że Huczyński musi odejść powinien otrzymać nagrodę od mieszkańców Brzegu.
 
 
0 # jestem za 2014-02-09 12:58
Huczyński musi odejść !
 
 
0 # ldol S 2014-02-09 16:50
Stanisław ziemię brzeską zbaw !.
 

Nie masz uprawnień do komentowania