piątek, 12 sierpnia 2022

z mogilnickaGrono autorskie witryny BRZEG.COM.PL poszerzyło się o kogoś wyjątkowego. To Zofia Mogilnicka, popularna i przez wszystkich lubiana brzeżanka.

 

Wspomnienia dla Pani Zofii są całym życiem. Osobiście nie znam takiej drugiej kronikarki. Słynne, przepastne tomy z lat 60 - 80-tych minionego stulecia to wspominkowa historia Klubu Odra i zespołu Piastelsi, który dla Pani Zosi i wielu z nas jest grupą kultową. Zyskaliśmy oto niezgłębioną skarbnicę wiedzy o minionych czasach, o naszej chmurnej i durnej młodości. Okazuje się, że o zwykłych (zdawałoby się) ludziach, można pisać w sposób niepospolity, aż okazują się niezwykli i - jak sama Pani Zofia - wyjątkowi.

 

Dla wydawcy publikowanie takich tekstów ogranicza się do przyjemności. Zero wysiłku, wystarczy metoda copy-paste i gotowe! Dany materiał może trafić do czytelnika. Autorka posługuje się nienaganną polszczyzną. Jeśli niekiedy popada w patos, z pewnością mamy do czynienia z zabiegiem celowym, z dowodem na autentyczne emocje i wielki szacunek dla opisywanych bohaterów. Dzięki Zofii Mogilnickiej przypomnimy brzeżan o których nie wolno zapominać, wszak to nasza rzeczywistość, spełniona z ich udziałem.

 

Szczególnie wzruszające są wspomnienia osobiste, w których Pani Zofia przybliża nam najbliższych, taka tematyka pojawi się wkrótce. Wszyscy znamy dokonania nowej, od dawna zaprzyjaźnionej z nami Autorki, której teksty ukazują się na łamach najstarszego brzeskiego wydawnictwa - w Gazecie Brzeskiej, będącej w jakimś stopniu jej dzieckiem. Radujemy się, że w końcu została przekroczona kolejna bariera, tym razem technologiczna i wspomnienia Pani Zosi będą dostępne w internecie. W tym miejscu gorące podziękowania należą się p. Krystynie Sternal - córce Zofii.

 

 

AAA ljt okragly

 

 

 

Kliknij: TUTAJ

 

Komentarze   

 
# kolega 2013-12-25 19:44
Krystyna. Pozdrowienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# ks 2013-12-26 00:33
:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Znajomy 2014-01-06 13:43
Świetny pomysł wspomnień w internecie. "Ocalić od zapomnienia".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

tomczuk na pasku