środa, 27 maja 2020

jekyll hydeRobert Louis Stevenson prócz Porwanego za młodu napisał nowelę Dr Jekyll and Mr Hyde. Wikipedia podaje, że w kulturach anglojęzycznych fraza "Jekyll i Hyde" oznacza kogoś o dwulicowej osobowości.

 

 

 

 

 

 

Dr Jekyll

Proszę przyjąć w tym roku nieco inne życzenia, niż składałem państwu dotychczas /.../ Otóż chcę wybiec nieco w przyszłość i życzyć Wam, drodzy nauczyciele, szacunku należnego za ciężką pracę i trud wychowania naszych dzieci. Szacunku, na który trzeba pracować całymi latami, szacunku, który często stanowi dorobek całej pracy pedagogicznej. Życzę, aby kiedyś wasi uczniowie spotykając państwa po latach, okazywali Wam ten szacunek. Wiem, że dla nauczyciela właśnie taka forma podziękowania jest najwspanialsza. Moi rodzice, jak część z Państwa wie, byli nauczycielami. Od nich właśnie wiem, że spotkania po latach uczeń-nauczyciel mają największy bagaż emocji. I to niezależnie od tego czy ktoś miał czasem srogiego, czy łagodniejszego nauczyciela. Proszę również przekazać życzenia dla Państwa koleżanek i kolegów, w tym również wszystkich pracowników oświaty, tych administracyjnych oraz pomocniczych dbających o nasze placówki.

 

Mr Hyde

O umiejętnościach kalkulacyjnych radnych niech świadczy oświadczenie członków Komisji /.../ Z przykrością stwierdzam, że takie informacje są przedstawiane w większości przez nauczycieli, dyrektorów szkół czy wręcz osoby uprawiające nauki ścisłe.
/.../
Myślę, że taką kalkulację potrafi zrobić wielu uczniów szkół gimnazjalnych, co dedykuję nauczycielom matematyki i fizyki, jako praktyczne, proste zadanie pomocne również dla radnych, szczególnie nauczycieli w podejmowaniu decyzji na rzecz mieszkańców miasta.
/.../
Tym samym gratuluję tym radnym, którzy twierdzą, że papier, metal i plastik mają te same właściwości i cechy. Podrzyjcie zatem na drobne kawałki papier, plastik i metal. To doświadczenie również dedykuję nauczycielom fizyki i chemii w celu prowadzenia zajęć wspomagających merytorycznie radnych miejskich.

 

Dr Jekyll and Mr Hyde poster

Wikipedia 

 

Komentarze   

 
0 # Pieta Goras 2013-10-18 08:05
Zaczyna się interesująco. Czekam na ciąg dalszy.
 
 
0 # Chudy 2013-10-18 09:27
hehhehehhehhehe hhe któż to taki?
 
 
0 # Lesław 2013-10-18 14:34
Świetny tekst!
 
 
0 # Karina 2013-10-18 16:25
Pan Tomczuk jest po prostu klasą samą w sobie. Dalej są tylko... pieczeniarze :) Pozdrawiam panie Leszku
 
 
0 # atomic 2013-10-18 18:29
Panie Leszku nieładnie kopiować obrazy objęte prawami autorskimi, nieładnie
 
 
0 # Leszek Tomczuk 2013-10-18 19:47
Wtopka atomicu :P Co Ty na to?
"Dziękuję w imieniu swoim i dziesiątek tysięcy wolontariuszy tworzących Wikipedię ? dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Będziemy rozsądnie korzystać z Twoich pieniędzy, dziękuję Ci za zaufanie.

Z wyrazami szacunku,
Sue Gardner
dyrektor generalny Wikimedia Foundation
Potwierdzenie wpłaty: w dniu 2013-10-07"

A Ty kiedy wsparłeś Wikipedię?
 
 
0 # atomic 2013-10-18 23:18
jakoś nie mam ochoty wspierać Wikipedię.
Większość zawodowych dziennikarzy pracujących w tradycyjnych mediach nie uważa Wikipedii za wiarygodne źródło informacji. Twierdzą, że encyklopedia, którą każdy może edytować z zasady musi być pełna błędów.
Ponadto Wikipedia nie jest autorem obrazu a datki nie nadają prawa kopiowania objętych prawem autorskim obrazu.
 
 
0 # betonic 2013-10-19 09:21
Cytuję atomic:
Większość zawodowych dziennikarzy pracujących w tradycyjnych mediach nie uważa Wikipedii za wiarygodne źródło informacji.


Oczywiście, tak jak i wszystko, co jest w Internecie. Tutaj każdy może pisać co chce. Nawet sprzątaczka może pisać, że jest naukowcem w CERNie.
 
 
0 # atomic 2013-10-19 09:33
co ma Wikipedia, naukowiec z CERN, autorskie prawa obrazu do tego co piszesz i do tego marnego forum, nic.
Oceniasz według swojego istnienia, dlatego myślisz w kategoriach swojego "betonica". Myślisz, że jeśli jesteś tylko betonikiem podszywającym się pod beton to wg ciebie nikt inny tu nie może być naukowcem, przykre to nieprawdaż
 
 
0 # Wojtunio 2013-10-19 11:03
Często wypisuje się, że mamy radnych takich, jakich sami sobie wybraliśmy. Ale niestety nauczycieli nie możemy sobie wybierać. Aż strach się bać, kto te brzeskie dzieciaki uczy. A jeszcze gorzej, jeżeli taki nauczyciel zostaje radnym a zamiast rady miasta mamy radę pedagogiczną.
 
 
0 # betonic 2013-10-19 12:28
Cytuję atomic:
Oceniasz według swojego istnienia, dlatego myślisz w kategoriach swojego "betonica".


A może coś merytorycznie - nie zgadzasz się, że w Internecie można pisać wszystko?
Po drugie, jeżeli uważasz ten portal za denny i niegodny uwagi to po co tutaj zaglądasz co wieczór i wypisujesz różne bzdury?
 
 
0 # atomic 2013-10-19 13:55
nie zaglądam tu co wieczór.W tym sęk, że nie można pisać insynuacji, takie prawo. A tym bardzie w felietonach zamieszczać obrazów innego autora.
 
 
0 # betonic 2013-10-19 14:11
Cytuję atomic:
nie zaglądam tu co wieczór.W tym sęk, że nie można pisać insynuacji, takie prawo. A tym bardzie w felietonach zamieszczać obrazów innego autora.


A jednak coś Ciebie ciągnie na ten portal, nawet w sobotni, piękny, słoneczny dzień ...
 
 
0 # atomic 2013-10-19 14:48
vice versa, ciągnie mnie tak jak ciebie:), piszę pracę i spoglądam tu i ówdzie. Przeraża mnie poziom nienawiści Polaków do siebie nawzajem i nikt prawnie nad tym nie panuje, wolna amerykanka.
Niestety tu nie jest tak piękny dzień jak w Polsce.
 
 
0 # betonic 2013-10-19 15:22
Cytuję atomic:
Przeraża mnie poziom nienawiści Polaków do siebie nawzajem ...


O jakiej nienawiści piszesz? Ja nic do Ciebie nie mam. Natomiast z tego co pamiętam to właśnie Ty pisałeś treści, które wzbudzały różne emocje, również te negatywne. Ot taki mały doktor J-H.
 
 
0 # atomic 2013-10-19 16:47
to niby kiedy do ciebie coś takiego pisałem jeśli pojawiłeś się niedawno. Ale rozumiem że występujesz w kilku osobach pod innym nikiem.
Wszystkie te felietony i komentarze są negatywne w kierunku najwyższych urzędników w mieście i nie tylko
 
 
0 # betonic 2013-10-19 17:26
Cytuję atomic:
to niby kiedy do ciebie coś takiego pisałem jeśli pojawiłeś się niedawno. Ale rozumiem że występujesz w kilku osobach pod innym nikiem.

Trochę logiki, przecież nie pisałem o treściach kierowanych do mnie osobiście, tylko ogólnie na tym forum. Ale chyba nie ma sensu kontynuować tej akademickiej dyskusji.
 
 
0 # atomic 2013-10-19 17:55
czyżby, panie Leszku, bo zdaje się rozmawiamy
 
 
0 # mieszkaniec 2013-10-19 18:10
Cytuję Leszek Tomczuk:
Wtopka atomicu :P Co Ty na to?
"Dziękuję w imieniu swoim i dziesiątek tysięcy wolontariuszy tworzących Wikipedię ? dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Będziemy rozsądnie korzystać z Twoich pieniędzy, dziękuję Ci za zaufanie.

Z wyrazami szacunku,
Sue Gardner
dyrektor generalny Wikimedia Foundation
Potwierdzenie wpłaty: w dniu 2013-10-07"

A Ty kiedy wsparłeś Wikipedię?A ileś Pan darował ? Bo ja złotówkę i dostałem identyczną treść. Ponoć jak się wpłaca powyżej 5 euro to podziękowania nie idą już z automatu i są bardziej spersonalizowan e ;P
 
 
0 # A.Czulak 2013-10-19 20:28
Dziwny ten atomic niby naukowiec a pisze bzdury.
-wytyka LT że nielegalnie pobiera z Wikipedi
po wpisie ze LT zapłacił - pisze że prawdziwy dziennikarz nie opiera się na Wikipidi o co tu chdzi.
-pisze że nie chce czytać tego miernego portalu ale coś go ciągnie do tego w słoneczny dzień.
-przeraża go poziom nienawiści Polaków do siebie a sam to ukazuje w swoich wpisach..
-pisze że ktoś pisze ciągle pod innymi nikami a sam
nie ma odwagi podpisać się pod swoimi wpisem
-nieważne mieszkaniec -ile się wpłaciło na Wikipedie
gdyby połowe Polaków wpłaciło po 1 zł byłoby ok 20
milionów.
 
 
0 # mieszkaniec 2013-10-19 20:42
Ostatnio radny Surdyka chciałby zmniejszyć pensję Huczyńskiemu i radnym. Może by tak wpłacili za nas jako za społeczeństwo Brzegu ? Wszyscy dostaniemy podziękowania i liścik taki jak dostał pan Tomczuk :)
 
 
0 # mieszaniec 2013-10-19 21:01
Cytuję mieszkaniec:
Ostatnio radny Surdyka chciałby zmniejszyć pensję Huczyńskiemu i radnym. Może by tak wpłacili za nas jako za społeczeństwo Brzegu ? Wszyscy dostaniemy podziękowania i liścik taki jak dostał pan Tomczuk :)

A dlaczego nie miałby tego zrobić burmistrz czy starosta? Oni zarabiają kilka razy więcej od normalnych ludzi, m.in. od Surdyki też. Czym więcej ktoś ma, tym trudniej podzielić się z biedniejszymi.
 
 
0 # Kasia z Pragi 2013-10-19 21:34
Ile % z tych komentarzy jest autorstwa Pana Tomczuka? 50, 60, 70%?
 
 
0 # Franek z Janek 2013-10-19 23:29
Cytuję Kasia z Pragi:
Ile % z tych komentarzy jest autorstwa Pana Tomczuka? 50, 60, 70%?


Boję się otworzyć lodówkę. Może tam też jest Tomczuk?
 
 
0 # ważniak 2013-10-20 08:44
Franio jest to chłopiec mały, przy tym chyba ogłupiały. Lubi pisać bzdury, jak mało który. W szkole chodził na wagary, przez co wciry spuszczał mu stary. Lał go (po głowie) niemiłosiernie stąd i pisze mizernie. Franek z Janek zamiast lodówkę może otwórz swoją makówkę?
 
 
0 # Leon Nowak 2013-10-20 13:25
Zdaje się że prawidłowa informacja o wykorzystaniu zdjęcia z zasobu Wikipedia powinna zawierać informację o autorze. Zgoda na wolne rozprzestrzenia nie nie zdejmuje tego obowiązku. Dodatkowo oba zdjęcia powinny być podpisane oddzielnie.
 
 
0 # Leszek Tomczuk 2013-10-20 14:20
Same mądrale i w ogóle nie na temat. Obiektem zainteresowania pozostaje moja osoba. Bardzo to dziwne. Przecież w powyższym materiale nie ma nic ode mnie! Przytoczyłem ino cytaty, a w tej kwestii - zero komentarzy. Jakieś insynuacje i wałkowanie mojej osoby. A może jestem właścicielem którejś z fotek? Hę?
Ludzie! Po raz setny zapewniam: kariera polityczna mi powiewa, a roli burmistrza Brzegu nie podołałbym. Podobnie, jak nie udźwignąłbym... doktoratu. W przeciwieństwie do persony, której mój "felietons" dotyczy.
Najkomiczniejsi są jednak panoramiczni biedacy, w każdym wpisie odnajdujący LT. Podobnie dzieje się na panorama.info, gdzie w kolejnych niepochlebnych komentarzch widzi się głównie Leszka Tomczuka. Szpiegowska komedia!!!
Pozdrawiam pulchnego agenta w spódnicy i resztę nieudacznych pałkowników.
 
 
0 # atomic 2013-10-20 17:11
Zaprawdę powiadam nie jest pan autorem tych obrazów!!Ale cóż tam dobrze pan skopiował.Powin ien pan być dumny z takiego zainteresowania swoją osobą, za bardzo jest pan skromny, dał by pan radę podróżując.Moja propozycja nadal aktualna.
 
 
0 # atomic 2013-10-20 17:12
a kto to jest pałkownik i pulchny agent w spódnicy??norma lnie dorwał bym ich...
ale matrix . O co tu chodzi panie Leszku?
 
 
0 # Franek z Janek 2013-10-20 18:54
Panie Leszku gratulacje! Wszyscy w Brzegu i okolicy boją się jednego człowieka, który zresztą nigdy nie zamierzał i nie zamierza brać udział w farsie pod nazwą "WŁADZA". Odzywają się ci, którym będzie ciężko "oderwać pysk od koryta" - jak w powieści Georga Orwella - takie małe, pulchne, spasione, nażarte świnki, które zapomniały po co zostały wybrane przez społeczeństwo. Mam nadzieję, że ludzie zweryfikują dokładnie i do bólu tych "naszych" przedstawicieli podczas najbliższych wyborów.
 
 
0 # atomic 2013-10-20 19:12
wyborcy pójdą na całość, wybiorą mnie, nieskromnie pisząc. Pałkowniki kimkolwiek są, a zdaje się to Surdyka end company nie maja ze mną szans.
Panie Leszku mam nadzieję, że mi pan pomoże i wybije te pałkowniki w postaci radnych MB/Po
 
 
0 # Karina 2013-10-20 19:58
Cytuję atomic:
wyborcy pójdą na całość, wybiorą mnie, nieskromnie pisząc. Pałkowniki kimkolwiek są, a zdaje się to Surdyka end company nie maja ze mną szans.
Panie Leszku mam nadzieję, że mi pan pomoże i wybije te pałkowniki w postaci radnych MB/Po

Pańskie wpisy są mocno żenujące i jak zaznaczył wyżej pan Tomczuk nie mają niestety nic wspólnego z treścią tekstu
 
 
0 # atomic 2013-10-20 20:05
czyżby panie Leszku, to nie ja pisałem o :
"Pozdrawiam pulchnego agenta w spódnicy i resztę nieudacznych pałkowników."
kimkolwiek są. Nie wiem co pan L.T ma na myśli z tymi pałkownikami ale sam o nich pisze więc chyba jest jakiś związek, nieprawdaż?
 
 
0 # ucieszony 2013-10-20 21:07
Szanowny Panie Leszku ,

Świetne kopiuj - wklej kapitalny pomysł świetny felieton charakteryzując y "jaśnie panującego".
Cieszy mnie Pana niezgoda na to "brzeskie samorządowo - prasowe dziadostwo", a jeszcze bardziej Pańska praca za tą niezgodą idąca.

Szkoda tylko ,że daje się pan prowokować komentarzom tych "nadaktywnych szczekaczy burmisia".

Psy szczekają, karawana jedzie dalej :-)
 
 
0 # atomic 2013-10-20 21:35
ale uciszony L. bardzo wyszczekany.. proponuję meliskę na noc przed snem dla uciszenia. Może się przyśnią surdykowe pałkowniki bo rozumiem że o nich piszemy. Chyba panie Leszku ma pan strach w oczach i nie chce pan wprost napisać, ze chodzi z tym pałkownikiem o surdyka ,No chyba, że się mylę ale tak to z boku wygląda
 
 
0 # atomic 2013-10-20 21:50
jednego nie rozumiem dlaczego akurat pałkownik to surdyka, przecież w tej samej gazecie piszecie. a może to jakiś myk wyborczy na zasadzie jak się nakręca PO z PIS, ciągle się wystawiają na wzajem PO bez PIS by nie istniało
 
 
0 # lola z przedszkola 2013-10-21 00:08
Aleś się Tomczuk naprodukował. Tyle ników! Siedmiogłowy autor w roli atomica, franka i janka. Dorosły mężczyzna i jak dziecko.
 
 
0 # atomic 2013-10-21 18:54
Proszę mi nie imputować Tomczuka, zły trop.Akurat "atomic" jest mój, Co do pozostałych ników zdaje się, że może być nadprodukcja Leszka. Być może zmaga się z jakimś problemem, którego jeszcze nie zdradził.

Zastanawiam się co niesie ten felieton za przesłanie, wszak "Dr Jekyll, nie mogąc pogodzić się z podwójną osobowością, popełnia samobójstwo" co autor felietonu miał na myśli?Ciarki przechodzą seryjny samobójca w Polsce wszak grasuje;)
 
 
0 # atomic 2013-10-21 19:00
No i pan Leszek zdaje się jest na tropie pałkownika i nie może się zdecydować kim on jest?tzn. sugeruje jakieś osoby ale się nie określa.W sumie strasznie to podłe aby tak na kolegę surdykę w tym samym piśmie oczerniać, mieszać z błotem, jednym słowem okrutne, tego to nie mogę pojąc dlaczego pałkownik jest surdyka, coś tu nie gra?. Ale matrix !!!
 
 
0 # maniek z Peru 2013-10-24 16:48
Tak brzydko nadawać na starszego Pana Ogonka. Cóż za wstyd! Ogonek nie jest księciem z bajki, ale te słowa to zwyczajna obraza. Panie Andrzeju, tylko nie do sądu! LT nie zasługuje na to.
 

Nie masz uprawnień do komentowania