czwartek, 24 września 2020

zawisc-luckaDzisiaj zajmiemy się emocjami, a ściślej: zżerającą ludzi zazdrością. Kto komu czego zazdrości?

 

 

 

 

 

  • Piotr Szydełko dopiero startuje w dorosłe życie. Młodemu człowiekowi szczerze zazdrościmy młodości i ufności w drugiego człowieka, czego dowodem było przyjęcie zapewnień burmistrza, jak obietnic dobrego ojca. A skąd miał wiedzieć, że tatuś okaże się wiarołomny, nie dotrzymawszy obietnicy odwróci kota ogonem i z wyrwaną sierścią poleci do sądu?

 

  • Każdy burmistrz obdarzony krztyną samokrytycyzmu zazdrości wiceburmistrzyni i wiceburmistrzowi odwagi publicznego pokazywania się i że w ich osobach nikt nie upatruje rozbuchanej bufonady.

 

  • Mecenasi: Ryszard Kalisz, Roman Giertych i Lech Falandysz zazdroszczą (ten ostatni zawistnie spoglądając z niebios) geniuszu byłemu informatykowi znad Odry. Człowiek ów porzucając swój fach mimowolnie został domorosłym interpretatorem prawa i przy okazji wyzbył się obciachu. Zupełnie nieistotne, że z boku wygląda to na sądowe kwerulanctwo. Pomyśleć: a mądrzy psychologowie twierdzą, że kwerulanctwem zarazić się trudno.

 

  • Grzegorze: Chrzanowski i Surdyka zazdroszczą (ponoć) czołowym urzędnikom magistratu zasiadania w Gaciach i wszędzie, gdzie tylko się da. Teraz, zamiast milczeć, zasiadaczom ciągle radzą i ich poczynania nadzorują. Żeby bliźnim nie zazdrościć mogli, za własne pieniądze i w wolnym czasie, zdobyć uprawnienia do radzenia i nadzorowania i chwalić się tym do zamęczenia.

 

zawiscBędąc jeszcze Pawełkiem, Kowalczyk pozazdrościł sławy i kasy najlepszym futbolistom, chciał zostać piłkarzem. I został. Pałkarzem. Najlepszym. Różnica tkwi w zaledwie jednej literce. Może dlatego robi karierę w literach? Piłkarz jednak musi się napocić. Pałkarz mniej, a może sobie pokopać. Nie piłkę i nie łopatą.

 

Czas na mnie. Czy komuś czegoś zazdroszczę? Pewnie że tak i to jeszcze jak! Urody... Zygmuntowi Staremu.

O pleniącej się w Brzegu zazdrości gawędzić można w nieskończoność. CDN...

 

Komentarze   

 
+3 # nieco starszy 2013-04-07 21:03
Pan zazdrości Zygmuntowi Staremu , i ja też zazdroszczę pewnemu Staremu,który codziennie, rano drepce po świeże bułeczki i jogurcik dla Joasi.
Z tej zazdrości aż mnie skręca w rulonik.
 
 
+2 # kolega z zawodówki 2013-04-08 08:14
A ja zazdroszczę kowalczykowskie mu wyksztalcenia! No i jeszcze zony.
 
 
-2 # qwerty 2013-04-08 09:58
cos wiecej o herbie i autorytetach LT :)
www.gp24.pl/.../939701580
 
 
+1 # Ksionc 2013-04-08 10:39
 
 
+1 # Ksionc 2013-04-08 11:16
qwerty i jego aferki, puknij się w łeb pałkarzu :P
 

Nie masz uprawnień do komentowania