wtorek, 22 maja 2018
ltdeszcz2Wypada pogodzić się z faktem, że Wojciech Komarzyński jest gwiazdą obecnego sezonu i absolutnie zdetronizował Bartłomieja Tyczyńskiego, który "rządził" w poprzedniej kadencji. Okrzyk: KOMARZYŃSKI RULES zdaje się mieć sens, co spróbuję uzasadnić.

Najmłodszego radnego poznałem bliżej przy okazji wywiadu i muszę przyznać, że człowiek ów zrobił wrażenie. Ważny jest sam fakt, że zdecydował się na rozmowę wiedząc, jakie mam preferencje polityczne. Całkiem sympatyczne spotkanie zaowocowało zapisem rozmowy dostępnej w naszym serwisie, tutaj. Nie owijając w bawełnę od razu zdradzę, że w zakresie większości spraw społeczno-politycznych lokujemy się na antypodach. Mimo to złapaliśmy kontakt i żaden z nas nie musi, mniemam, wstydzić się spotkania.

Moim celem nie jest ocena poglądów radnego, zwłaszcza jego podziwu, przechodzącego w uwielbienie, dla  rozgłośni nadającej z miasta pierników i niszowej TV TRWAM. Zajmowanie się tematem "dyskryminowania" wymienionych przekaziorów z mojego punktu widzenia to istne szaleństwo pomieszane z infantylizmem. W wolnym kraju wolni ludzie mają do tego prawo i niech się z tym mordują, jeśli taka ich wola, uroda i emocjonalne zapędy. Tragikomicznie robi się wówczas, gdy ktoś usiłuje przemawiać w imieniu ogółu. W moim, czyli w cudzym... interesie. Tylko brakiem dyplomatycznego otrzaskania tłumaczę taką oto frazę Komarzyńskiego, cyt. "Głównym powodem przedstawienia radzie /.../ uchwały (dot. koncesji dla TV TRWAM - przyp. LT), było działanie w interesie tysięcy mieszkańców naszego miasta, którym próbuje się dziś odebrać możliwość samodzielnego decydowania o tym, jakie treści i na jakich programach chcą oglądać".

Większej banialuki radny wykoncypować nie mógł. O jakie interesy tysięcy mieszkańców się rozchodzi? Samo użycie słowa "interes" brzmi groteskowo. Nie będę radnego rozwałkowywał semantycznie, z tlącej się jeszcze we mnie doń sympatii. Jest na tyle niezaawansowany wiekowo, ale przy okazji poznawczo chłonny, że daje jakąś nadzieję iż w przyszłości będzie ważył słowa. Okrutnie ciekawi mnie na czym wiedza o "tysiącach mieszkańców" się zasadza? Jakaś statystyczna analiza, jeżeli tak, to z jakich środowisk badawczych? Bo chyba nie chodzi o tych 164 mieszkańców Brzegu, którzy - słynnego na całą parafię obrońcę imperium T. Rydzyka - do Rady Miejskiej wyekspediowali?

Brak odpowiedzi na owe zagwozdki odczytam, jako czcze ględzenie. Jeśli pretensji do autora większych nie zgłaszam, to znowuż muszę popukać w czółko wydawcy, który takie bezsensy publikuje. A tak szczerze: temu szkodnikowi medialnemu akurat najmniej się dziwię. W finansowanym przez lokalnych mocodawców cajtungu potrafi przecież puszczać jeszcze donośniejsze kretyństwa, zwłaszcza, kiedy za pisanie zabiera się osobiście.

Wrócimy jednak do zdetronizowanego Bartłomieja Tyczyńskiego. Ostatnie eksceso-sukcesy tego rajcy to: spacer po pasach przeciwko TIR-om oraz obalenie mitów brzeskich. To już jednak nuta przebrzmiała. Bo cóż jeszcze znaczą pojawiające się na forumbrzeg.pl tyrady tłumaczące wszelkie dzieła rządzących. Poczynania mądre i te całkiem głupie. Radny jest przykładem człowieka o znakomitym samopoczuciu, przekonanego o politycznych talentach i ciągłej potrzebie objaśniania "ciemnemu ludowi" około samorządowych tajemnic.

Jeśli Bartek T. - rajec (sam siebie tak przezywa) zagłosował zgodnie z wolą ludu pisowskiego to szok! Dynamiczny Komarzyński szybciutko uzasadnił oczywisty wybór i wyszło mu to, jak wyszło. Bartłomiej Jan Tyczyński już tradycyjnie nabrał wody w usta. Nie objaśnia, dlaczego, choć ideologicznie zdawałoby się jest przeciw, głosował za. Nie czepiałbym się pojedynczego radnego, bo przecież i pozostali zagłosowali stadnie. Ale to on zapewniał donośnie, że Rada Miejska jest apolitycznym gremium mającym na uwadze li tylko szczęście brzeżan.
Zajmowanie się prywatną telewizją, która prócz modlitewnych treści sączy jad nienawiści, szowinizm i nietolerancję - to skandaliczny skandal. Dowód, że Rada Miejska Brzegu wystrzeliła się w polityczny kosmos. Oderwała się od krzywych chodników, nietrafionych inwestycji, bezrobocia i ucieczki młodych.  

Tylko jedna radna miała odmienne zdanie. Dzięki niej wiem, że kobiety są z Wenus, a "rajec" Tyczyński z Marksa.
lt.tablica

Komentarze   

 
0 # fan-fanoramki 2012-04-12 14:52
Pan Komarzyński zaczyna gwiazdorzyć, to dobrze, żeby utrzymać wyborców no i stołek. On coś w ogóle robi, bo nasza rada jak co miesiąc siedzi i popija kawkę ze śmietanką, potem, po sesji udają się na ławeczkę.

Ja jednak lubię jak pan prezeshunio(PK) , piszę swoje felietoniki, są bardziej twórcze no i nie obrażają nikogo ;-) Prawda ...
 
 
0 # Buntownik_z_wyboru 2012-04-12 15:53
Ta uchwała to kompromitacja ..., niestety nie pierwsza, pewnie i nie ostatnia. Ale, że Pan Bartek T. głosował za, to nie wierzę ... Przecież On jest z SLD ..., czy też może już nie ? chyba, że to taka inicjatywa ponadpartyjna, w której ludzie dobrej woli porozumieli się ... w ważnej dla naszego społeczeństwa sprawie. BRAWO !
 
 
0 # Spieprzajcie dziady 2012-04-12 16:55
O Moherowej RM Brzegu założono temat na Forum Brzeg. Ludzie oni z nas robią DEBILI. Nawet Barcicki nawet broni Rydzyka!To już też MOHER całą SLD owską mordą. Nieszczęście tego miasta. Oszukali nas. Samorząd Brzegu to dno.
 
 
0 # Wojciech Komarzyński 2012-04-12 17:59
"Okrutnie ciekawi mnie na czym wiedza o "tysiącach mieszkańców" się zasadza?" [...] Brak odpowiedzi na owe zagwozdki odczytam, jako czcze ględzenie."

Panie Leszku, wymienialiśmy się swojego czasu numerami telefonów. Wystarczyło zadzwonić. Ale skoro mamy porozumiewać się za pośrednictwem Pańskiego portalu - proszę bardzo:

Otóż, swoje uzasadnienie oparłem na ilości podpisów pod protestem do KRRiT w sprawie odmowy przyznania koncesji dla TV Trwam, jakie udało się zebrać z terenu naszego miasta.

To są fakty. Mnie natomiast interesują inne fakty, których w tekście nie znalazłem, a które wysuwają tezę o pojawiających się rzekomo w telewizji, przejawach "nienawiści, szowinizmie i nietolerancji". Być może oglądamy dwie inne stacje...

W odpowiedzi na tlącą się jeszcze do mnie, Pańską sympatię,
z wyrazami... (chyba żarzącej się) sympatii,
ślę serdeczne pozdrowienia.
 
 
0 # wiesio 2012-04-12 18:09
Panie Wojtku.
Pan Tomczuk, podobnie jak i wielu zabierających tu głos nawet nie wie jakie jest logo TV Trwam - ale opinie wyrażają. A co.
 
 
0 # Renka 2012-04-12 18:11
Wolę paru niezdemoralizow anych Komarzyńskich z poglądami niż starych pierdzieli w radzie, którzy nie wiedzą za co biorą diety. Poziomem odpowiedzi radny pokazał że mimo popierania polityka Rydzyka, ma klasę. Niech się cieszy że LT poświęcił mu felieton. Tak powinien wyglądać spór ludzi o odmiennych poglądach.
 
 
0 # MB 2012-04-12 18:44
Tu nie chodzi o poglądy, ale o zasady. Rydzykowe imperium nie powinno w ogóle istnieć, ale skoro istnieje i nikomu wpływowemu dotąd nie przeszkadzały treści, jakie się z tego czegoś sączą, ani to, ze Rydzyk zwykle olewa obowiązki ciążące na innych nadawcach, to należy przynajmniej uzasadnić brak miejsca na platformie cyfrowej dla tego czegoś.
A wypowiedź W. Komarzyńskiego rzeczywiście z klasą.
 
 
0 # Dzinio 2012-04-12 19:52
Nie wiem, po co młody Komarzyński prowadził dialog z LT, który krynicą obiektywizmu i tolerancji nigdy nie był.Jak sam powiedział ma skonkretyzowane poglądy i będzie ich bronił jak niepodległości. Choć niewątpliwie zadanie ma trudne.Ponieważ dziś wmówić narodowi,że rząd PO D.Tuska to nie ten rząd, ktory odpowiada za potworne zadłużenie kraju , za drożyznę i brak pracy dla ludzi. To naprawdę intelektualne wyzwanie, bo jak jest w kraju to każdy widzi. Inna sprawa, kto się jeszcze na te pokrętną, partyjną propagandę nabiera?
 
 
0 # waldek 2012-04-12 20:24
Wiem,że dla ludzi starszych,samot nych i opuszczonych ta telewizja i radio z Torunia są wielkim wsparciem psychicznym i duchowym.Więc Wy młodzi pamiętajcię,że też kiedyś możecie potrzebować wsparcia,dobreg o słowa.Jeśli zostaniecie samotni,przybic i do łóżka podczas jesieni życia zmienicie zdanie na tematry,które teraz Was nie dotyczą.pozdraw iami życzę w przyszłości radości z....
 
 
0 # Kazik 2012-04-12 22:09
Nie moge tych wypisów LT juz znieść. Czy aby choć raz oglądałeś TV TRWAM? Myślę że nie bo chyba byś zmienił zdanie o tej stacji. Przykro mi że nie znając jej (TRWAM i RM) treści wysilasz się na pisanie nieprawdy. Idź do szpitala w Brzegu a szczególnie na oddział chorób wewnętrznych lub ZOL i postaraj się z tymi ludźmi sporządzić wywiad i rzetelnie opisz. Polecam.
 
 
0 # LT 2012-04-12 22:42
Kazikowi odpowiem w trybie wyjątkowym. Bo lubię Go, tak jak on mnie nienawidzi. Kazik ma łatwiej. Nagrzeszy, potem się wyspowiada i dalej może bliźniego nienawidzić. Ja do kościoła nie chodzę i bez sakramantów muszę sobie jakoś radzić, ale - zapewniam - nietrudno być porządnym człowiekiem.
Radyjo z Torunia i TV Trwam słucham i podglądam. Kaziku - uwierz - resztki włosów dęba stają, jaka tam odchodzi nawalanka polityczno-ksen ofobiczna. Oczywiście ludzie też się tam modlą (w przerwach). A ile na antenie starych, przefarbowanych komuchów! Zgroza. Kaziku - ja niedowiarek, tak sobie wyobrażam piekło.
Nie epatuj szpitalami i ludźmi chorymi, błagam. Odpowiedz na temat, który dzisiaj podjąłem. Dlaczego radni zdurnieli???
Na tym dyskusję kończę, pozdrawiając wiernego Czytelnika, który wielokrotnie ze mną się już żegnał na zawsze.
 
 
0 # Też z Brzegu 2012-04-12 23:35
Uchwałe Rady Miejskiej w sprawie TV Trwam uważam za debilny wyczyn tej rady. Radni nie zadali sobie nawet minimalnego trudu, żeby zrozumieć na czym polega stanowisko Krajowej Rady Radia i Telewizji odmawiające przyznania miejsca na multipleksie tej telewizji rydzykowej. Przez to sposób zagłosowali durnie i ośmieszyli się w moich oczach. Będzie im głupio jak wszelkie organy kontrolne państwa potwierdzą poprawnośc prawną tej decyzji!!!
 
 
0 # Dzinio 2012-04-12 23:43
Kazik musisz pamiętać, że LT jest dyżurnym propagandzistą PO, jeśli linia jedynie słusznej partii rządzącej mówi, ze TV Trawm nie ma prawa do nadawania na multipleksie, to on nawet jakby go kołem łamali, poprze tą skandaliczną decyzje. Co z tego, ze decyzja jest zaprzeczeniem pluralizacji przestrzeni medialnej,że wyklucza miliony obywateli z praw im przysługujących .Popatrz jak bez żenady LT w swoim tendencyjnym felietoniku dopuszcza się intelektualnych przeinaczeń, tylko po to, aby ośmieszyć młodego i niedoświadczone go radnego, który mu nieopatrznie zaufał. Gdyby LT częściej przebywał w kraju, niż na zagranicznych wojażach, to wiedziałby, ze głównym powodem pominięcia TV Trwam, było włączenie się tej stacji medialnie w obronę polskich lasów, które miały być wysprzedane w ramach zbójeckiej prywatyzacji. Reszta stacji TV solidarnie milczały, nie krytykowały tego szkodliwego pomysłu. Jego ulubieniec Donek orżnąłby resztki polskich dóbr narodowych ale co to LT w ogóle obchodzi?.
 
 
0 # Bartłomiej Tyczyńśki 2012-04-13 00:50
Po pierwsze dziękuję do wyniesienia mojej skromnej osoby do rangi osoby "rządzącej" w poprzedniej kadencji. Moim zdaniem zupełnie nie uprawniona teza ale cóż...
Po drugie chciałbym dodać, że uchwała o której mowa (chyba) jest w sprawie: stanowiska Rady Miejskiej Brzegu dotyczącego równego traktowania wszystkich nadawców w procesie przyznawania koncesji na cyfrowe nadawanie naziemne. Nadawcy wymienieni są wszyscy, którzy starali się o miejsce na wzmiankowanym multipleksie.
Po trzecie wszyscy poza radną Mrowiec w Radzie Miejskiej uważają, że należy wszystkich nadawców traktować równo i to jest w uchwale. Ani mniej ani więcej. Znalezienie tej uchwały w internecie zajmuje kilka sekund, a o ile mniej byłoby rozrywania szat gdyby zechciało się dowiedzieć o czym była? Na koniec: gdyby nie było w porządku obrad tej uchwały to radni na sesji siedzieli by krócej dokładnie o czas jaki poświęcili na jej uchwalenie.
P. S. Po raz kolejny dziękuję autorowi, że raczył znowu umieścić w swoim tekście - szkoda, że dość oddalonym tematycznie od faktów ;-) To jak rozumiem taki folklorystyczny Political Fiction :-)
 
 
0 # karawan 2012-04-13 08:59
Widzę że LT zbaraniał, nie odpowiedział Komarzyńskemu na jego wyjaśnienia ;-)

"Brak odpowiedzi na owe zagwozdki odczytam, jako czcze ględzenie."

I kto tu czczo ględzi Lesiu...
 
 
0 # Buntownik_z_wyboru 2012-04-13 13:25
Po wpisie Panu radnego Tyczyńskiego widać, że chyba nie do końca zrozumiał wywody ujęte w tekście powyżej, które z resztą celnie punktują Jego osobę. Jaki był faktyczny (podkreślam faktyczny) cel tej uchwały,chyba wszyscy wiedzą. Tłumaczenie zatem, iż uchwała jest wyrazem woli równego traktowania wszystkich nadawców, jest Panie Bartku (jak i z resztą również Panie Marcinie B.) mocno naciągana i chyba trochę niepoważna. Oczywiście rozumiem, że dziś musicie to tłumaczyć w ten właśnie sposób, pozwólcie jednak, że przyłączę się do LT, który moim zdaniem słusznie zauważył, iż zajmowanie się taką sprawą, to "istne szaleństwo pomieszane z infantylizmem". Panowie, czy w Radzie Miasta, aż tak bardzo się nudzicie ? Czy nie macie ważniejszych spraw na głowie ? Przecież o tym powinni w teleekspresie zapodać... Bardzo proszę, bądżcie poważni ...
 
 
0 # Dzinio 2012-04-13 19:39
Panie LT ciekawy jestem pana komentarza, gdyby TVN albo Polsat nie otrzymali możliwości nadawania na multipleksie. Te dwie stacje reprezentują identyczne wartości, nadają prawie te same filmy i programy publicystyczne. Po co dublować te same trendy, po co oglądać te same garnitury, które reprezentują zresztą jedynie słuszne poglądy. Wartością TV Trwam jest to, ze nie musi być tubą propagandową rządu. Tylko tam mają możliwość wypowiedzi publicyści, politycy, eksperci,którzy nie maja szans zaprezentować swoje odrębne zdanie w wielu istotnych sprawach naszego kraju. Właśnie choćby w sprawie prywatyzacji polskich lasów. Może i mnie również pan odpowie, czy prywatyzacja polskich lasów jest dobrym pomysłem rządu, czy też nie. Czekam na pańską opinie w tej sprawie.
 
 
0 # Kazik 2012-04-13 20:10
LT nigdy nie dałem ci powodu ani słowem ani czynem że cię nienawidzę. To jest tylko twoja fanaberia i nieuczciwość "dziennikarska" . Też mniemam że kłamiesz mówiąc że oglądasz TRWAM i słuchasz RM. Gdyby tak było to wiedział byś że pan np. Szyszko lub Kożuchowski poruszają tematy ekologiczne a i polityczne które chyba nie jesteś w stanie pojąć. Ponadto przepisy kulinarne które podaje siostra Leonilla, warto by było abyś z nich skorzystał a wtedy może by ci sprawiło że mózg zupełnie inaczej by pracował. Nie wiem czy radni zdurnieli czy nie . Wiem jednak że szef radiokomitetu i jego partyjna elita nie sprostali i pomijając tv trwam ośmieszyli demokrację w Polsce. Tak podpieram się ludźmi chorymi w szpitalach i w domach gdyż oni słuchają jedynie prawdziwej stacji. Wiem dlaczego was(Lewactwo i PO) denerwuje RM, ano dlatego że tam są rozmowy tzw. niedokńczone które doprowadzją do szału was. A przecież ty też możesz zadzwonić do Radia Maryja i nikt twojego głosu nie ocenzuruje. Ująłeś mnie tym że specjalnie mnie potraktowałeś - dzięki.
 
 
0 # Kazik 2012-04-13 20:15
LT podaję ci nr telefonu do rozmów niedokończonych : 566552356
Masz szansę skorzystać i wprost prowadzącemu powiedzieć co ci się niepodoba w RM. Pozdrawiam.
 
 
0 # Franek ale nie szwajcarski 2012-04-13 21:58
W Radyju Maryja telefony są " puszczane " z opóżnieniem, z powodu cenzury.
 
 
0 # MB 2012-04-13 22:04
 
 
0 # Kazik 2012-04-13 23:11
www.youtube.com/.../
MB a posłuchałeś tą wypowiedź?
 
 
0 # 1 lepszy 2012-04-14 00:05
Tyczyński udaje Greka. Rzecz w tym aby on i jego koledzy z Rady zeszli na ziemię i zajęli się na poważnie miastem i jego bolączkami. Nie wizytujcie tylko okolic Ratusza i ul. Robotniczą ale przejdżcie się np do końca ul. Małujowicką, ile tam brudu i śmieci. Podobnie na innych peryferyjnych ulicach.
 
 
0 # Maciek1 2012-04-14 10:17
Franek: "W Radyju Maryja telefony są " puszczane " z opóżnieniem, z powodu cenzury"
Otóż w każdym radiu rozmowy są w taki sposób puszczane.
 
 
0 # Franek ale nie szwajcarski 2012-04-14 11:18
Niestety jesteś Maciek1 w błędzie. Nie raz dzwoniłem np. do Szkła Kontaktowego albo Trójki, to leciało to na " żywo ". Jak sam widziałeś, słyszałeś, że redaktorzy proszą o zciszenie radia, telewizora, bo się sygnał nakłada, to jak może nadawane to być z opóżnieniem ? Zresztą nie raz słuchacze " walą " na redaktorów z grubej rury, aż uszy więdną. W RM jest to niemożliwe.
 
 
0 # Zatroskany brzeżanin 2012-04-14 11:48
Kiedy Rada Maryja Brzegu wystąpi z uchwałą w sprawie ściągnięcia wraku Titanica celem wystawienia go w formie pomnika przy marinie? Bezradne lenie do roboty!
 
 
0 # Kazik 2012-04-14 21:08
Franek piszesz nieprawde . W RM tak samo każą wyciszać radio a to jest dowodem że idzie wszystko na żywo. Zresztą sam korzystałem z telefonu i wiem na 100% że w RM nie ma cenzury. pozdrawiam
Słuchajcie TVNu i TVN 24 a zrobicie się uczonymi inaczej.
 
 
0 # pedagog 2012-04-14 22:03
Dlaczego LT i poplecznicy PO nie komentują głosowania za ta uchwałą radnych z PO (poza 1 osobą) ? Zwykła ludzka uczciwość każe ocenić wszystkich głosujacych !
 
 
0 # postkomunista 2012-04-14 22:07
 
 
0 # Edek 2012-04-14 23:11
Nasz ulubiony felietonista LT napisał tekst, który zainteresowani przeczytali, skomentowali oraz zadali konkretne pytania a LT przepadł jak w kamień w wodę. Nie odpowiada, nie polemizuje, czyżby znowu gdzieś jest na wojażach, gdzie nie ma internetu. Czyżby nie był ciekaw, co inni myślą na tematy, które poruszył? A może ten teks należało tylko przeczytać, wydrukować i nad łóżkiem sobie powiesić.
 
 
0 # Fan Pusia 2012-04-15 00:01
Komarzyński to chyba taki brzeski Bosak, nie?

W każdym razie idzie w dobrą stronę, oczywiście LT po swojemu jak zawsze... LT to taki brzeski Michnik w sumie.... Takie jestem za, ale przeciw, a jak ktoś jest przeciw temu co w danym momencie sądzić mi wygodnie to go zwyzywam od oszołomów, PiSowców, lub na lokalną skalę sługusów Huczyńskiego.
 
 
0 # Fan Pusia 2012-04-15 00:03
O.. nie zauważyłem komentarza o Titanicu... widać lektura w gazeta.pl była ;-) Brawo lemingu! Pracuj na folwarku, tyraj do 67 roku życia, płać ZUSy, ale ciesz się, że Kaczor nie rządzi.
 
 
0 # beznamiętnie 2012-04-15 04:56
Co by nie powiedzieć o LT to jednak nikomu do tyłeczka nie włazi. Wali prosto z mostu, że radni pobaranieli, bo to jest fakt obiektywny. I Surdyka i Tyczyński i Komarzyński. To dziady od Rydzyka. Strach na nich głosować. W naszym obsranym przez psy Brzegu już nic się dobrego stać się nie może. Mamy zadufanego burmistrza i radiomaryjną radę pachołków pisowskich. TRAGEDIA!!!!!!
 
 
0 # Edek 2012-04-15 12:24
Beznamiętnie i bez podstawowej wiedzy autor powyższego, wpisu minął się kompletnie z prawdą. Po pierwsze LT nigdy nie skrywał swoich sympatii politycznych do PO, rządów D. Tuska, czy też lokalnie dla działacza PO Krzysztofa P. które niejednokrotnie prezentował w lokalnej prasie. Po drugie wcale nie wali prosto z mostu, ponieważ większość jego artykułów prasowych i felietonów to próba zafałszowania i zatuszowania rzeczywistości, robiona niewątpliwie z dużym talentem. Dlatego też po zaprezentowaniu swojego stanowiska w felietonie, praktycznie nie podejmuje polemiki i rzadko kiedy odpowiada na pytania zainteresowanyc h. Ponieważ bronienie spraw przegranych wymaga ogromnego wysiłku i jest niestety bardzo czasochłonne. Po trzecie jakby mieszkańcy Brzegu, choćby "młodzi emeryci" znaleźli czas i bywali na sesjach rady miasta, to mieliby choćby podstawową wiedzę jak pracuje rada i jaki jest statut naszego miasta. Jeśli grupa radnych złoży projekt uchwały obojętnie jakiej sprawy dotyczy, rada miasta musi się tą sprawą zająć. Radni mieli świadomość, że decyzja KRRiT dotycząca nie przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie była wyłącznie decyzją polityczna a nie merytoryczną. Dlatego też w głosowani podjęli decyzje jedynie logiczną i słuszną, zresztą podobną do wielu, jakie podjęły rady miast, gmin i powiatów w Polsce. Choć na pewno dla wielu radnych nie do końca to głosowanie było po myśli, ze względu na swój światopogląd i polityczne sympatie. Panie i panowie radni gratuluje odwagi cywilnej, że mimo wielu różnic, które niewątpliwie Was dzielą potrafiliście razem stanąć w obronie pluralizmu i demokracji w Polsce. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
 
 
0 # Franek ale nie szwajcarski 2012-04-15 13:31
Edek, nie masz racji. Autor felietonu nie powinien się angażować w dyskusję i bijatykę z forumowiczami i LT to czyni z wielkim rozumem. Oczywiście w momentach jaskrawie naginanych włącza się i wyjaśnia. To jest wielka sztuka.
 
 
0 # Kazik 2012-04-15 14:47
beznamiętnie, TRAGRDIĄ jest ze rządzi TUSK. I większej tragedii nie ma.
 
 
0 # Edek 2012-04-15 16:37
Franek jeśli nie jesteś z "familii" LT to spokojnie i ze zrozumieniem jeszcze raz przeczytaj tekst felietonu autora i bez problemu zauważysz, ile w tym tekście jest nieprawdziwych tez, przekłamań i fałszywej interpretacji. Po pierwsze jakim prawem LT zarzuca W. Komarzyńskiemu, że występuje w imieniu tysięcy ludzi w Brzegu i złośliwie wskazuje ile głosów w wyborach otrzymał. A LT zapomniał, że mandat radnego otrzymuje się w wyniku całej listy. A biedaczyna zapomniał, że w wyborach nie tylko startowali osoby z PiS ale także inne ugrupowania, które w swoim statucie mają zapisane obronę wartości chrześcijańskie i też zdobyli mandaty rannych. A może teraz zsumujemy głosy wyborców a wtedy wynik na pewno będzie zbliżony do tego, o którym wspomniał młody radny. A może obrońca demokracji i tolerancji LT, wie ile osób wpisało się na listę osób protestujących przeciwko tej haniebnej decyzji KRRiT?. No nie wie, bo co tam go obchodzi "interes" jakieś tam 2,1 mln ludzi w Polsce. Po takim artykule można LT rozjechać jak walcem ale tli się we mnie jeszcze iskierka do niego sympatii, bo lubię czytać jego reportaże z podroży, więc resztę wypocin sobie odpuszczę. I pamiętaj Franku jeśli ktoś publicznie stawia jakąś tezę, to musisz ją również publicznie umieć obronić a nie chować głowę w piasek.
 
 
0 # radni.wiocha.pl 2012-04-15 17:04
Edek pieklisz się jak typowy radny. Wstyd cię zżera za kretyństwa jakie uchwalacie. Dzisiaj już wiem że na takich radnych nie zagłosuję. Prócz p. Mrowiec wszyscy daliście dupy. Miasto ginie a wy liczycie na cud od Rydzka. Obciach i wiocha.
 
 
0 # Edek 2012-04-15 18:43
Mam to gdzieś czy zagłosujesz na p. Mrowiec czy nie zagłosujesz na innych radnych, bo mnie to po prostu nie dotyczy. Nie trafiłeś, bo nie jestem radnym. Ale nie cierpię, gdy w moim kraju nie przestrzega się takich podstawowych praw jak równość,demokra cja i tolerancja. A jeszcze bardziej denerwują mnie obłudnicy, którzy mówią coś innego a co innego robią. A dla twojej wiadomości , to wiedz, że nasze miasto ginie od momentu gdy pozbyło się terenów inwestycyjnych w Skarbimierzu i wysprzedało swoje lokale użytkowe za bezcen. Ale ty wolisz wypisywać pierdoły ,niż trochę z sensem pomyśleć.
 
 
0 # KP 2012-04-16 10:53
W 100% popieram wypowiedzi Edka, brawo !
 
 
0 # Brzeg peryferie Skarbimierza 2012-04-16 12:33
LT obowiązkowa lektura radnych zniewolonych przez PiS i Rydzyka
 
 
0 # KP 2012-04-16 15:44
Peryferie, murem za PSL i swym proboszczem !
 
 
0 # Kazik 2012-04-16 16:54
Brawo Edek tak 3mać. Więcej takich formułowiczów i postawimy czoło nieudacznikom z PO i PSL.
 
 
0 # Walni 2012-04-16 17:06
Kazik bez modlitwnej ofensywy kółka różańcowego rady nie dacie
 
 
0 # Kazik 2012-04-16 19:38
Waldi nie martw sie już ofensywa różańcowa się zawiązuje i tak jak u Węgrów damy radę w Bogu i przy pomocy RM. Proponuje sie przyłączyć. Amen.
 
 
0 # Kazik 2012-04-16 19:39
Przepraszam Walni...
 
 
0 # Walduś 2012-04-16 19:51
Kaziu modliliście się żeby Jarosław został prezydentem i nic nie wskóraliście. Jarek to polityczny nieboszczyk
 
 
0 # Kazik 2012-04-16 21:04
Walduś widocznie Bóg miał takie plany.
 
 
0 # Walduś 2012-04-16 21:21
Nie zwalaj na Boga. Może to ty jesteś niedołęga?
 
 
0 # Kazik 2012-04-17 16:03
Walduś - może z Kiepskich bo takie masz popisy. Nie obrażaj mnie bo źle skończysz.
 
 
0 # Fan Pusia 2012-04-17 18:32
Edek: w sumie kawa na ławę i bardzo obiektywnie, lepiej bym tego nie ujął: zafałszowywanie rzeczywistości, drobne niedopowiedzeni a, parafrazy, puste frazesy jak za komuny (demokracja, wolność) to cały styl który charakteryzuje dwóch panów: LT i Michnika.
 
 
0 # Buhaha 2012-04-17 18:38
Michnik byłby dumny z towarzystwa LT!!!! Ależ ten Fan Pusia zakompleksiony.
 
 
0 # Kazik 2012-04-17 21:31
Chyba pasuja do siebie Michnik i LT
 
 
0 # Zdzicho 2012-04-17 23:14
Młody Komarzyński rulez a LT do lamusa!
 
 
0 # Tadzicho 2012-04-17 23:33
"Młody Komarzyński rulez a LT do lamusa!" a Zdzicho na Kanclerza Koronnego Radyja Maryja!!!
 
 
0 # postkomunista 2012-04-18 00:13
 
 
0 # Kazik 2012-04-18 12:00
postkomunista widzisz jaka sprawiedliwość a Drzewiecki z Chlebowskim maja się dobrze.
 
 
0 # Zdzicho 2012-04-18 19:35
Tadzinek ja jestem trochę odmieniec, po prostu do władz RM się nie nadaje,bo jestem zbyt wyrywny. Radio Maryja to kraina łagodności a ja to rezun i drugiego policzka niestety nie nadstawiam.
 
 
0 # Fan Pusia 2012-04-18 19:40
Czy Młody Komarzyński rulez? Na pewno wypowiada się merytorycznie i rzeczowo, ale do ruleza mu trochę jeszcze brakuje. Będzie pisał więcej to się wyrobi. Natomiast LT do lamusa to cytując klasyka "oczywista oczywistość" - ten sam styl, choć w coraz to nowych odsłonach, to jednak ciągle to samo - to że autor zna wiele różnych słów i umie się nimi posługiwać już dawno wiemy.

Warstwy merytorycznej i ideowej nie skomentuję, bo o tym było wiele razy.
 
 
0 # Zdzisław 2012-04-19 14:13
"Miło" się czyta co?
Rząd odbierze ulgi na dziecko
Koniec z ulgą podatkową na pierwsze dziecko. Ma ona przysługiwać dopiero od dwójki wzwyż - tak wygląda nowy pomysł Donalda Tuska na walkę z kryzysem
 
 
0 # Walenty 2012-04-19 14:46
hmmm ale i powodujący zapobieganie negatywnym tendencjom demograficznym

a Panu Zdzisławowi proszę:
www.fakt.pl/.../

oraz:
www.nto.pl/.../120419365

mam nadzieję że wie pan jakie partie reprezentowali bohaterowie powyższych artykułów?
 
 
0 # zielony 2012-04-20 13:58
Komarzyński w akcji :D

www.youtube.com/.../
 
 
0 # czerwony 2012-04-20 15:06
LT ma rację. Komarzyński rulez nawet w sakro-disco. Gotowy materiał na biskupa.
 
 
0 # Szuwar 2012-04-20 23:09
Walenty, a napisz może coś o pani POsłance Sawickiej jak kupowała działkę na HELU, bo widzę że w tematach korupcji obity jesteś.
Pozdrawiam
 
 
0 # Walenty do Szuwar 2012-04-20 23:28
myślę że w temacie Sawickiej mam podobne zdanie do Ciebie - nie muszę wklejać wklej Ty jak masz coś nowego ciekawego bo to temat sprzed ładnych paru lat - a te co wkleiłem ja jak zauważysz są bieżącymi

pozdrawiam Cię
 
 
0 # Szuwar 2012-04-21 09:26
zgadzam się z tobą Walenty co do podobnych zdań, szkoda tylko że za przekręty politycy nie ręczą własnym majątkiem, pozbawieniem praw obywatelskich i zakazem sprawowania funkcji publicznych.
Pozdrawiam
gazetaprawna.pl/.../...
 

Nie masz uprawnień do komentowania