sobota, 19 września 2020
lt-2Na wstępie zastrzeżenie. Byłem zwolennikiem gruntownej modernizacji centrum sportowego przy ul. J. Kusocińskiego. Nigdy nie kontestowałem sensu istnienia i poszerzenia aquaparku. Jestem też za reanimacją amfiteatru i budową przystani na kapryśnej Odrze.Dla porządku wyznam, że jak ten głupek radowałem się z nowiuteńkiej nawierzchni Reja i z nadzieją wyglądam jaskółek zwiastujących zmiany w naszym ukochanym mieście. Żeby nie było, że wszystko przyjmuję bezkrytycznie otwarcie manifestuję niezadowolenie z zielonego pomnika. Czego jak czego, ale czegoś takiego w brzeskiej przestrzeni oswoić nie potrafię. A wszystko przez tryumfującą szpetotę i karykaturalność wobec przedstawionej postaci. Po uroczystej uroczystości połączonej z pokropkiem „dzieło" stało się własnością miasta i próbuję wyrobić w sobie wiarę, że onym darem władza szczerze się raduje.

Skoro jestem za wymienionymi dobrami śmiało można mnie uznawać za poplecznika lokalnych włodarzy. To żaden wstyd zgadzać się z rządzącymi. Mam świadomość, że w rozgdakanym politycznie kraju taka postawa może wydać się podejrzana. Wszak niezłomny Polak musi być anty i przeciwko niejako dla zasady. Z tego też względu nie będzie wylewania pomyj na spartoloną ulicę, czy opluwania podtopionych obiektów na stadionie. Przecież władza się starała, a wyszło jak wyszło.

Pozapadana ulica i niezdrenowany stadion to pożywka dla wszelkich maści malkontentów podniecających się niepowodzeniami rządzących. Oczywiście nie ma co się obrażać za zadawane przez krytykantów razy skoro sami dajemy im oręż do ręki. Można tłumaczyć, że ten się nie myli, kto nic nie robi. I pewnie to jedyny argument przy odpieraniu zarzutów o miejskie utracjuszostwo.

Mająca już sądową legendę ulica Mikołaja Reja jest przykładem na to, że pan burmistrz wyróżnia się konsekwencją i w trybunale dochodzi sprawiedliwości. Wiadomo, jak sądowe młyny mielą i nikt nie wie kiedy i komu zostanie przyznana racja. A pewnie jest po stronie burmistrza. Skąd to wiem? Rozsądzili o tym wyborcy ponownie stawiający na tego samego ojca miasta! Zadecydował elektorat, który wyboistą ulicę beznamiętnie rozjeżdżał i ostateczne zgodził się na wyłącznie z ruchu kołowego, co nastąpiło - przypominam - już po wyborach. Drogowy koszmar zaczął się przecież już dawno i w toku kampanii wyborczej nie był eksponowany w myśl zasady „media nie dla idiotów".

kaluza

Stadionowa wtopka (w sensie dosłownym) dla starającego się o reelekcję pana burmistrza ułożyła się kalendarzowo korzystnie i na ten moment jest jedynie mokrym prezentem. Teraz gimnastykuje się odpowiadając na interpelacje rajców, wynoszących temat H2O do bytu materialnie namacalnego. Jakby radni nie wiedzieli, że niebawem mocno zaświeci słońce a grzybno-komarowe środowisko wyparuje w kosmos. Per analogia śmiem spekulować, że sprawa wyląduje w jakimś sądzie bo te instytucje przecież po coś są.

Często goszczący na naszej witrynie internauta (Janek2) poszedł dalej i zasiał niepokój: Zadaję sobie pytanie, dlaczego służby Pana Burmistrza dopuściły do tak rażących zaniedbań? Czy stadion będzie stać odłogiem tak jak „wyremontowana" ulica Reja? Pytam też szefa Prokuratury Rejonowej w Brzegu, czy w tej materii nie widzi Pan dla swoich podwładnych roboty? W moim skromnym odczuciu jest to co najmniej niedopełnienie ciążących obowiązków przez urzędników Pana Burmistrza, jest też i szkoda majątkowa.

Martwię się, że zawaleni papierami prokuratorzy nie mają czasu na przeglądanie portali internetowych i siłą rzeczy są off line. Wdepnęliby fizycznie w stadionową kałużę też nic by nie zauważyli, tak są zaharowani ściganiem złoczyńców. Prokuratorów od zawsze porusza tzw. białko - bumaga z donosem!

Myśląc o wymiarze sprawiedliwości przypominam sobie taką oto maksymę. Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno.

Proponuję kałużę ogrodzić.
lt_2

Komentarze   

 
0 # Weteran piłki 2011-02-18 17:32
Panie Leszku ja proponuje w tym miejscu wykopać dziure iw zimie robić lodowisko jest woda a miasto nie będzie musioło za nią płacić.
 
 
0 # brzeżanin_z_wyboru 2011-02-19 10:11
Pomysł z lodowiskiem jest świetny ... Kto wie, może niedługo się dowiemy, że takie były właśnie plany naszych brzeskich władz (sic!). Nie będze wówczas problemu z kwestią ewentualego niedopełnienia obowiązków. Wszak przecież taki był plan ...
 
 
0 # Za Mireka z Allegro 2011-02-19 10:33
Panie Letom, Pan nie ma pojęcia co się w Polsce w sądach wyprawia!!

Oto przekopiowany wpis niejakiego ~mirek r. z allegro z dnia 05.09.2009 r z forum Onetu Pt. "Nie macie pojęcia co się w Polskich sądach wyprawia!"
Przytaczam to co po niżej…..

"Jakie tu jest bezprawie głupota bezhołowie i pogarda dla konstytucyjnych praw jednostki! jak prawo do rzetelnego sądu i zakupów w sklepie...
Podaję sprawy gdzie za zakupy na allegro zostałem przestępcą postawiono mi zarzuty z art 84 kc i pochodnych!! cupr 206/07 Jaworzno,
i c 143 /07, Lubartów gdzie sąd wycenił wartość numerów identyfikacji jednostkowej ciągnika! ic 1965/07 Białystok!"
" Za zakupy w sklepie jestem przestępcą!! i wy mówicie ze w Polsce ludzie nie znają prawa?? a sądy?? sądy zawsze znają prawo i tworzą je na bieżąco na rozprawach olewając z góry konstytucję!! W Polsce przeprowadzono badania i zapytano Polaków :" z czym ci się kojarzy demokracja?" ponad 60% odpowiedziało, że z pełnymi półkami w sklepach.... po tym badaniu nie ma się juz czego dziwić dlaczego Polska jest tym czym jest... po tym badaniu wiem ze mam racje zrzekając się polskiego obywatelstwa bo nie chcę żyć w kraju gdzie uczy się od dziecka religii a nie uczy się ludzi jakie mają konstytucyjne i obywatelskie prawa i na czym polega demokracja!!"
"To, że się ich nie uczy o ich prawach to celowa i świadoma robota... żeby ludzi ogłupić!! Niedawno słyszałem jak jakiś prawnik mówił publicznie ze w Polsce jest demokracja bo ludzie mają konstytucyjne prawo do sądów!! Złapałem się za głowę i nie mogłem uwierzyć w to co słyszę!!!"
" Informuję wiec Polaków bo nikt inny im nie powie jakie maja prawa !
Macie prawo do rzetelnego i obiektywnego procesu sądowego w rozsądnym terminie i prawo do skutecznego odwołania!!"
" Prawo do sądów mieli i w średniowieczu! Było to prawo do sądów inkwizycji!
Nikt chyba nie stwierdzi, ze w czasie inkwizycji była demokracja!!
Polska władza okłamuje nas celowo i świadomie... weźcie europejską konwencję praw człowieka i poczytajcie!!
Tam są wasze prawa!!"
"Polacy w większości uważają że demokracja polega na pełnych półkach sklepowych... i pustych kieszeniach... niech jadą do Chin czy do Rosji... tam też są pełne półki w sklepach nawet pełniejsze niż w Polsce... to zdaniem Polaków znaczy że jest tam demokracja... tak właśnie Polska władza dba o uświadamianie społeczeństwa na czym polega demokracja..."
 
 
0 # Baba 2011-02-19 14:57
Śmieszy mnie to ciągłe czepianie się stadionu (bardziej chyba chodzi o dowalenie Huczyńskiemu),g dy prawda jest taka iż to piękny obiekt. Ludzie chwalą go czy się krytykom burmistrza podoba czy nie i mała kałuża nic tu nie zmieni.
Natomiast choroba straszenia i próbowanie angażowania prokuratorów jest w tym kraju bardzo popularna, na szczęście prokuratura jest w końcu nie zależna od nikogo i bzdur nie musi czytać !
 
 
0 # zajmujce kazanie 2011-02-19 14:59
Do Zamireka.
Nieznajomość prawa szkodzi.
 
 
0 # taboret 2011-02-19 15:13
"baby ,ach te baby człek by je łyżkamim jadł"
No, ale ta baba to prawdziwy talent.
 
 
0 # Paragraf 2011-02-19 15:47
Prokuratorami powinny być baby z jajami. Ciamciaramcie niech podlewają kwiatki. Babo nic nie masz na sumieniu że tak ci wesoło?
 
 
0 # Janek2 2011-02-19 18:15
Panie "Baba", zapewniam, że w moim przypadku nie mam zamiaru nikogo odwoływać, ani nikogo straszyć, byłem i jestem nadal zwolennikiem budowy stadionu. Jestem jednak legalistą. Tak więc po przeczytaniu wywiadu z dnia 14.02.br., przeprowadzoneg o przez Pana Tomczuka z Panem Niedźwiedziem - przewodniczącym Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego, zadałem pytanie czy sprawą niedopełnienia obowiązków przez urzędników Pana Burmistrza nie powinna zająć się Prokuratura. Jeśli Pan "Baba" nie czytał tego wywiadu, to pozwolę sobie w tym miejscu zacytować słowa Przewodnicząceg o Niedźwiedzia, który stwierdził m.in., że:"...Na ostatniej sesji osobiście zwróciłem się do Pana Burmistrza z zapytaniem, czy przy wstępnych założeniach inwestycyjnych przewidziano problem podmokłego terenu. Okazuje się, że o tym nie pomyślano i stąd te podtopienia budynków. Przy inwestycji wartej 30 mln. zł, źle się stało, że nie wydano trochę więcej na odwodnienie terenu, co w tej chwili okazuje się palącym problemem. Tłumaczenie, że nowemu budynkowi nic nie grozi jest niepoważne i sprawa wymaga szybkiego rozwiązania" /koniec cytatu/.
W moim skromnym odczuciu uznałem, iż jest to co najmniej niedopełnienie obowiązków przez urzędników Pana Burmistrza, pewnie też i szkoda w majątku. Czy tak faktycznie jest winna to zbadać Prokuratura. Pan "Baba" jest odmiennego zdania, twierdzi bowiem, że "...na szczęście prokuratura jest w końcu nie zależna od nikogo i bzdur nie musi czytać". Coś w tym jest na rzeczy. Żyję w tym kraju już sporo lat i zgadzam się z autorem felietonu Panem Tomczukiem, że "Prokuratorów od zawsze porusz tzw. białko-bumaga z donosem!". Osobiście nie zamierzam pisać takich donosów. Jako legalista zacytuję tylko Panu "Babie" niektóre fragmenty Kodeksu postępowania karnego: "...Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję... Niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia.. . organ powołany do prowadzenia postępowania przygotowawczeg o obowiązany jest wydać postanowienie o wszczęciu bądź odmowie wszczęcia śledztwa lub dochodzenia" /koniec cytatu/. Tak więc jeśli Pan Przewodniczący Niedźwiedź wykona swój ustawowy obowiązek i wyśle tzw. "białko" do Prokuratury, to ta mimo swej "niezależności" , na którą powołuje się Pan "Baba", będzie przymuszona ze sprawą się zapoznać.
PS. W czasie kampanii wyborczych często padają z ust wyborców złe opinie o kandydatach, mi.n. że "pchają się do koryta po kasę i przywileje". Wyborcy "Babie" chcę uzmysłowić, iż w normalnym kraju władza korzysta nie tylko z szerokiego zakresu przywilejów, a ma też swoje obowiązki, z których winna się rzetelnie wywiązywać. Tego powinniśmy od naszych wybrańców wymagać, jak chcemy aby w naszej ojczyźnie coś się poprawiało.
 
 
0 # Weteran piłki 2011-02-19 19:56
My nie negujemy tego że obiekt jest ładny i potrzebny mieszkańcą powiatu brzeskiego.Pan Baba pisze że czepiamy się małej kałuży niedługo odpadnie gzieś tynk -a co tam-,dach zacznie przeciekać -a co tam- zapadni się kostka brukowa- a co tam. itp.Chodzi o to że jak już wydaliśmy te miliony to osoby odpowiedziale za nadzór nad tą inwestycj powinny pilnować aby wykonana była dobrze.Powołane sa do tego przez Burmistrza i opłacane z naszych podatków i to dobrze.
 
 
0 # Baba 2011-02-19 20:32
Weteranie czy Ty znacz taki termin : gwarancja ?! Więc daj sobie spokój z tymi wycieczkami.
Janek2-legalista, gdyby każdą niedoróbką miała zajmować się prokuratura,to w tym kraju nie byłoby bezrobocia !
 
 
0 # Paragraf 2011-02-19 20:48
Te Baba - na Reja też była gwarancja i co - zamkli !!!!!
 
 
0 # zosia 2011-02-19 21:18
Panie Janek2, zgadzam się z Pańskim wpisem całkowicie. Pozwolę sobie wyrazić moją opinię, i moje zdanie dlaczego jest tak jak jest.
Nasi niektórzy obywatele, nie mają jeszcze pełnej świadomości, co to jest społeczeństwo obywatelskie. Jakie są jego prawa i obowiązki
Nie mają jeszcze poczucia "własności" obiektów użyteczności publicznej, jak szkoły, urzędy, stadiony, baseny, etc., to wszystko jest państwowe, wiec niczyje. Ot jest.
Nie ma jeszcze powszechnego myślenia, że za każda cegiełkę ,za każde ziarnko żwiru, tych obiektów zapłacili i płacą swoją ciężka pracą i to lata całe, PODATKIEM.
Nie ma poczucia, że każdy podatnik ma PRAWO I OBOWIĄZEK wiedzieć co się dzieje z jego pieniędzmi, na co i czy dobrze są wydawane, i kto podejmuje decyzję na co będą przeznaczone.
Niby mechanizmy pozwalające na taką kontrolę obywatelską są, ale kto by tam sobie tym głowę zawracał, chodził, pytał, szukał, sprawdzał, szperał, może jeszcze jako obywatel z ulicy, z Burmistrzem chciał by sobie pogadać, ocenia, że nieliczni lub jakiś "nawiedzony", a kłopotów ile?
Janek 2 miał przyjemność i co? A nic, zobaczy się...
Więc normalny obywatel, bardzo rzadko się wtrąca, aby zrobić zadymę prokuratorską w sprawie, że np. coś warte kilkadziesiąt milionów, może być spartaczone do imentu,i należy to wziąć pod lupę, bo może jest coś na rzeczy o czym wszyscy mówią, że fuszerka, partanina, a kasa utopiona w błocie, że może ktoś nie dopilnował swoich obowiązków, nie wykonał zadania, za które bierze kasę od podatnika.
Po co obywatel ma się wtrącać, same kłopoty na siebie może tylko sprowadzić. I tak to się kręci.
Państwowe więc niech się martwi państwo.
Panie Janeczku2, ja mam prośbę do Pana, pokaż mi Pan jeden, jedyny przykład w Brzegu, gdzie zostałby zastosowany przepis z Kodeksu postępowania karnego, na który Pan się powołuje, że należy go zastosować w przypadkach... patrz wpis Janek 2./

Takie myślenie pokutuje i to dość powszechnie, więc ludzie którzy są odpowiedzialni za tzw "państwowe pieniądze" wiedząc o tym, że mało kto się kwapi do takich działań, często nie wykonują rzetelnie swojej pracy, nie boją się konsekwencji swoich decyzji lub ich braku. A normalny obywatel... no właśnie, będzie znów harował, płacił podatki na, poprawki, modernizacje i co tam jeszcze.
Oby tylko nam zdrowie dopisało.
 
 
0 # brzeżanin_z_wyboru 2011-02-19 21:30
Skoro mowa o Babach, to warto przypomnieć, że z ziemi powiatu brzeskiego wywodzi się Pani prokurator, która niegdyś rozpracowała "aferę ratuszową" w Opolu ... To była duża sprawa, przy której nie brakowało zaangażowania i determinacji. Z pewnością sprawa ta była trampoliną do awansów Pani Prokurator, tym niemniej w mojej ocenie, ograniczyła na jakiś czas patologię loklanej polityki (także tej związanej z niedopełnieniem obowiązków). Szkoda, a może dla poniektórych wcale nie, że w ostatnim czasie Pani prokurator przeszła do sądownictwa. Mam wrażenie, że dzisiaj w organach wymiaru sprawiedliwości , przez które rozumiem również Prokuraturę, właśnie takich "Bab" nam brakuje ... Zgodziś się ze mną "Baba" ?
 
 
0 # Weteran piłki 2011-02-20 10:07
panie Baba przychodzi do pana fachowiec remontowiać mieszkanie umawia się z panem co do ceny daje panu gwarancję na swoją robotę na 2 lata.Robi swoje i odchodzi.Pan zachwyca się pięknym i wyremontowanym mieszkaniem.Po miesiącu odpada kilka kafelek w łazieńce . pan klnie i dzwoni do fachowca ten przyjężdza poprawia przy okazji nabrudzi i odjeżdża.Po 2 miesiącach odpada tynk ze sciany.Dwoni pan po fachowca on przyjężdż i daje daje głowe że pan mu nawtyka że spieprzył robotę.A on ze spokojem co pan chce przecież dałem panu gwarancję na dwa lata to w ciągu tych lat wszystkie niedoróbki poprawie.I tak to jest z tym pana terminem gwarancja.Chcia łby pan taki remont z terminem gwarancja.
 
 
0 # do wcipny 2011-02-20 16:57
Przychodzi pół Baby do lekarza.
- Kto panią przerżnął?
- Sąsiad, ale dał gwarancję!
 
 
0 # Janek2 2011-02-20 18:59
Pan "Baba" złe gospodarowanie groszem podatnika chce zamieść pod dywan i nazywa je niedoróbką.Grat uluję takiego sposobu myślenia.Pozwol i Pan jednak,że ja pozostanę przy swoim stanowisku,a przy okazji udzielę Panu bezpłatnej korepetycji. Ta "niedoróbka",o której Pan pisze, ma w kodeksie karnym następującą normę prawną:"...Funk cjonariusz publiczny,który ...niedopełniaj ąc obowiązków,dzia ła na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,podl ega karze pozbawienia wolności do lat..."/koniec cytatu/. Jeśli jest Pan ciekawy jaką sankcję przewidział ustawodawca za taki czyn,to proszę zajrzeć do ww.kodeksu.

Ps.Co do pracy prokuratur w naszym kraju,to znam nieco większe "niedoróbki",kt órymi ta instytucja się zajmowała.Aby nie być gołosłownym,prz ypominam głośną sprawę tzw."wanny Wasermana".
 
 
0 # Paragraf 2011-02-20 19:10
Baba nabrał jak dziad w torbę.
 
 
0 # Janek2 2011-02-20 19:11
Ps.W ramach dlaszego ciągu korepetycji dla Pana "Baby",dopowiem tylko,że w naszym kraju,o tym czy dany czyn jest "niedoróbką" czy też nosi znamiona przestępstwa, decyduje prokurator, a nie Pan "Baba" lub inny Obywatel Kowalski.
 
 
0 # Baba 2011-02-20 19:27
W ramach korepetycji dla pana Janek2, w naszym kraju na całe szczęście decydentami nie są ludzie zawiedzeni/nawi edzeni tak jak pan. Na cale szczęście oni decydują,na podstawie obowiązującego prawa o tym co począć w danej sprawie. Życzę Panu więcej spokoju wokół otaczających nas spraw.
 
 
0 # Janek2 2011-02-21 08:33
Panie "Baba" tak zawzięcie broni Pan urzędników magistratu budujących w mieście "buble" jakbyś był Pan jednym z nich.Jako mieszkaniec Brzegu zasygnalizowałe m w tej sprawie swój punkt widzenia i nie zamierzam być bardzie boski od Papieża. Jako zaś podatnikowi marzę,aby szkody budowlane na ulicy Reja i stadionie usuwano na koszt winnych urzędników i ich gorliwego obrońcy Pana "Baby".

Ps.A tak pół serio pół żartem: 1/najlepiej chyba udała się naszemu magistratowi budowa hotelu na Euro 2012.Pan "Baba" jako "rzecznik" magistratu pewnie też coś na ten temat wie; 2/proponuję aby Rada Miasta w Brzegu podjęła następującą uchwałę: "Dziury na nowo wybudowanej ulicy Reja nie będą naprawiane, tylko zalewane nadmiarem wody ze stadionu.
 
 
0 # Weteran piłki 2011-02-21 09:40
Pan Baba zaraz napisze że budowa hotelu na euro 2112 to nie sprawa magistratu /tak też tumaczył sie Burmistrz przy sprzedaży działki przez firmę która zobowiązała się budować hotel ale na to się wypieła i sprzedała dziłkę i może jeszcze zarobiła/Tylko że miasto przy sprzedaży owej działki nabywcy postawiło warunek że ma wybudować tam hotel i wyznaczyło karę umowną za nie wywiązanie się z umowy.Jestem ciekaw czy firma co sprzedała działkę zapłaciła karę miastu, a była jednym z głownych budowniczych nowego stadionu.
 
 
0 # Junior 2011-02-21 11:00
Panom jak wyżej,już wszystko się myli w ataku na władze samorządowe,pow odzenia w waszej "żółci". Zauważcie tylko iż zdecydowanej większość brzeżan to w ogóle nie interesuje!
 
 
0 # Ciocia Gienia 2011-02-21 11:14
Junior ma rację, brzeżan to nie interesuje i nie chodzą na wybory.
 
 
0 # xekse 2011-02-21 11:44
a ja cytacik :
GŁupota jest taką dziwną chorobą, że kto na nią zachoruje to nic mu nie dolega, nic go nie boli, ale wszyscy zdrowi wokół niego cierpią.
Paul Henri Spaak /1891-1972/
 
 
0 # aktywny 2011-02-21 11:44
To bardzo żle że brzeżan to nie interesuje.Zeby zostać radnym w 40 tyś mieście wystarczy ok 100 głosów, można zmobilizować rodzine znajomych lub tych co mają w tym interes i być radnym.A ci co nie głosują lub ich to nie interesuje mają największe pretensje że żle się dzieje w mieście.
 
 
0 # Spieprzaj dziadu ! 2011-02-21 17:02
Siekiera, motyka kaczy kuper,
Nam bez drobiu będzie Super!
II.
Siekiera, motyka, piłka kość,
Kaczynskiego mamy dość!
III.
Siekiera motyka , kło, wóz
Spieprzaj dziadu stądże już!!!
IV.
Siekiera, motyka, kacze pierze
już pisdzielce Wam nie wierzę!
V.
Siekiera, motyka, pół orczyka
My nie chcemy już Rydzyka!.

VI.
Mason, komuch, homoś,
Żydzi
Wszystkich trzeba nienawidzić!
Siekiera, motyka, zwarty zgryz,
Chrześcijaństwo a la PiS!!!!!!
 
 
0 # brzeżanin_z_wyboru 2011-02-21 20:27
Skoro mowa w tej dyskusji o konieczności przeprowadzenia kontroli naszych lokalnych władz samorządowych, poniżej namiary na ciekawe linki

radio.opole.pl/.../...

www.nto.pl/.../822813485
 
 
0 # Kazik 2011-02-22 14:13
Siekiera, motyka, piłka kość,
Donaldinio mamy dość!
 
 
0 # brzeżanka 2011-02-22 16:13
Panie Junior, trochę skromności.Dlac zego zabiera Pan głos w imieniu zdecydowanej większści brzeżan i skąd Pan wie co tę większość interesuje.Mnie jako brzeżankę interesuje np. jakie straty poniesie miasto przez omawiane na tym portalu niedoróbki inwestycyjne.
 
 
0 # Janek2 2011-02-22 17:06
Na stronie internetowej Radia Opole wyczytałem wypowiedż naszego burmistrza,cytu ję:"Trzeba się uzbroić w cierpliwość...u chwalono budżet i teraz będziemy mogli rozpocząć procedury przetargowe.Chc emy wyłonić wykonawcę,żeby wszedł na tę ulicę i nie tyle załatał te dziury,ale zrobił całkiem nową nawierzchnię"/k oniec cytatu/.
Nie zorientowanym wyjaśniam,że Pana Burmistrza wypowiedż dotyczy omawianej wyżej ulicy Reja,na której około dwa lata temu wymieniono także całą nawierzchnię z kostki brukowej.Ciekaw e kiedy rozpisany zostanie kolejny przetarg na usuwanie niedoróbek inwestycyjnych na stadionie,o których to niedoróbkach w swoim wywiadzie wypowiadał się Pan Niedżwiedż-prze wodniczący Komisji Budżetu,Inwesty cji i Rozwoju Gospodarczego.
Ps.Trochę humoru: A może by tak rozpisać przetarg na solidniejszych urzędników dla Pana Burmistrza.
 
 
0 # brzeżanin_z_wyboru 2011-02-22 19:40
Jaki Pan taki kram :-)
 
 
0 # Junior 2011-02-23 12:08
Brzeżanko czy Ty już nie pamiętasz jaka była frekwencja w wyborach ? A sama byłaś?
 
 
0 # brzeżanka 2011-02-26 13:04
Panie Junior,na wyborach byłam i głosowałam na burmistrza Huczyńskiego.Oc zekuję więc,że będzie on bardziej wymagający wobec swoich podwładnych zaniedbujących obowiązki.
 
 
0 # przeradny 2011-03-11 21:14
Czy to nie brzeg.com.pl offline?
 
 
0 # krystynka 2011-03-12 07:11
Faktycznie przysnęli za to (prze)radny się obudził
 
 
0 # X 2011-03-16 20:17
Nie podniecajcie sie stadionem odbior techniczny byl ale papierkowy poczekajmy jak przejedzie po drogach stadionowych z 40 autobusow czy to sie nie zapadnie jak na Reja
 

Nie masz uprawnień do komentowania