poniedziałek, 18 stycznia 2021
gomelanZbigniew Romaszewski czasami gada mądrze, czasami plecie bzdury.

 Uzasadniam.

 Mądrze było jakieś 11 lat temu, gdy w kraju dyskutowano sposoby finansowania partii politycznych, a Romaszewski zgłaszał propozycję odprowadzania jakiejś części podatku dochodowego na rzecz wybranej przez podatnika partii. Uzasadniał to wówczas tym, że, po pierwsze, odciążyłoby to znacznie budżet państwa, bo jedną z alternatyw było uruchomienie środków publicznych na rzecz stronnictw politycznych, a po drugie zmuszałoby partie do bezustannego zabiegania o poparcie wyborców, a umizgiwanie się do nich jedynie w czasie kampanii wyborczej, czytaj „olewanie Polaków przez pozostałe lata,” odeszłoby do lamusa. No i cóż – wypada przyznać, że nawet taki gość jak Romaszewski potrafi wpaść na dobry pomysł. Tym lepszy, że dziś Platforma Obywatelska wychodzi z podobną inicjatywą. Szczerze pisząc nie wiem, czy Platformersi przyznali, że ponad dekadę temu ów pomysł funkcjonował w polskiej rzeczywistości, czy może o tym nie wiedzą lub nie chcą pamiętać. Abstrahując na moment od Romaszewskiego wolałbym, by PeOwcy przyznali, że zupełnie nietrafiony plan zmiany organizacji roku szkolnego to pomysł opracowany wyłącznie przez ludzi PO, by tylko nikt nie musiał się za niego wstydzić. A ja szczerze sądziłem, że po pomysłach poprzedniego szefa MENu już nigdy minister od szkolnictwa niższego nie skompromituje się tak, jak Roman Nazwany-Tak-Na-Cześć-Dmowskiego. A tu niespodzianka. 

 Ale wróćmy do mistrza Romaszewskiego i podyskutujmy o bzdurce przezeń wyplecionej. Waszmość ten od niedawna zachęca polskich sportowców, by nie jechali na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu. Motywuje to tym, iż to stolica kraju, w którym prawa człowieka nie są przestrzeganie. Oczywiście, polityk nie odkrywa kolejnego układu planet podobnego do rodzimego stwierdzając, że w Państwie Środka za sprzeciw wobec komunistycznej władzy ląduje się na stryczku lub dostaje kulkę w łeb. Bzdurką jest to, że ten człowiek życzyłby sobie, by ktoś (czyli sportowiec) poświęcił wiele lat przygotowań, nauki, treningu, wyrzeczeń po to jedynie, by Zbigniew Romaszewski mógł zaprotestować przeciw łamaniu praw człowieka nad Huang-Ho. Doprawdy, nie spodziewałem się, że tak doświadczony i niezależny od jakiegoś czasu polityk szczerze pragnąłby, aby jego rodak jął cierpieć dla jego zadowolenia. Zdecydowanie uważam, iż są inne sposoby sprzeciwienia się łamaniu praw człowieka, które to zresztą Romaszewski niejednokrotnie w swym życiu urzeczywistniał. Oceniam zatem, ze propozycja bojkotu Igrzysk XXVII Olimpiady to wynik długiego braku publicity dla Romaszewskiego (błyszczał dość dawno w debacie o lustracji), nie żadna tam szczera propozycja. Rozumiem, że można nie znać się na sporcie i nie być kibicem, ale doprawdy, niech Romaszewski nie szuka męczenników dla propagowania idei praw człowieka! Niech tych męczenników, którzy rzeczywiście cierpią tam, gdzie tych praw się im odmawia, ratuje w inny, bardziej racjonalny sposób.

 I jeszcze jedna pretensja do Romaszewskiego – prosiłbym, zresztą dlań życzliwie, by ten doświadczony, inteligentny, stary polityczny lis nie używał argumentu takiego oto – „nie masz pan prawa mówić o prawach człowieka, bo ja za obronę tychże siedziałem w więzieniu.” Taki argument natychmiast osłabia każdy kolejny i powoduje, że nawet Jan Tomaszewski, do którego powyższe słowa były skierowane, wygrywa retoryczny pojedynek z Romaszewskim.  

Komentarze   

 
# Marcinek 2008-02-22 17:57
Propozycja Romaszewskiego sprzed 11 lat powinna zostać wprowadzona i rozszerzona. Taki sposób finansowania poza partiami powinien dotyczyć również wszystkie kościoły i grupy wyznaniowe. Logiczne i sprawiedliwe. Co do olimpiady - już raz z przyczyn politycznych nasi sportowcy nie pojechali na olimpiadę. Wystarczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# LT 2008-02-22 19:12
Temu - przyznaję - wielce zasłużonemu panu trzeba pięknie podziękować. Swoje już zrobił, niech odpoczywa. Strzelanie fochów i cierpiętniczej miny oraz demonstrowane zacietrzewienie dyskwalifikują tego pana. Szczególnie na wizji. Jak go widzę przełączam kanał. Nie znoszę horrorów.
Niech partie odteleptają się od mojej kasy!!! Dofinansowywani e tej zgrai z budżetu to sprawka Dorna! Skoro gościu na politycznym aucie (znaczy się bezużyteczny, wypalony) - należy szukać nowych sposobów utrzymywania tej zdemoralizowane j kasty. Obiecuję: pokocham któregoś z polityków - zrzucę się nań.
Pozdrawiam Autora f.
letom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Dziadek 2008-02-22 22:56
A ja odwrotnie. Bardzo popieram Panów : Romaszewskiego, Macierewicza, Ludwiku Dorn, Mariusza Kamińskiego( tego od CBA ), Prof.Zybertowic za i innych tęgich głów z PiSu. Napewno będzie lepiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# LT 2008-02-22 23:12
Kto tu sie podszywa pod Dziadka. A kysz. Prowokacja, czy co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# krótki 2008-02-23 05:33
He, he, he. To tylko Dziadek dowcipem chciał błysnąć. A Ty LT już o prowokatorze od razu myślisz? Skrzywienie zawodowe, czy nadwrażliwość?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Marcinek 2008-02-23 06:03
O matko! Krótki po co tak wcześnie wstajesz? CBA nie przyjdzie. Za mocno wieje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Dlaczego zabieraja Kosowo Serbii ? !!! 2008-02-23 08:17
Panie autorze felietonu,
czy zgadzasz się z tym ?
prezes.m-host.eu/serbia/
Co Ty o tym sądzisz ?
Co mieszkancy miasta Brzeg sadza na temat zabrania Kosowa Serbii ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Marcinek 2008-02-23 13:26
W obliczu nowej wojny na Bałkanach pozostaniemy neutralni. Chyba, że uśmiechnięci inaczej zdecydują inaczej. Swoją drogą ciekawe dlaczego ultrakatolicka i antyrosyjska LPR broni interesów prawosławnej i zaprzyjaźnionej z Rosją Serbii?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Bezpartyjny 2008-02-23 15:30
Marcinku, pozostawać neutralnym, tylko jak ? Być za..., a nawet przeciw ?
Tu umizgi Donaldzia niewiele pomogą musi zdecydować, uznaje albo nie uznaje.

Odnośnie tego, nad czym się zastanawiasz to wydaje mi się, że dlatego iż Serbowie są Chrześcijanami i Słowianami.
Jak byś nie zakumał :-), to podpowiem Ci, że Katolicy także są Chrześcijanami a Polacy należą do nacji Słowian.

Ponadto, pewnie co niektórym włącza się solidaryzm, z narodem, który tak jak Polacy był ciemiężony pod zaborami różnych sąsiadów (Rosji i ZSRR także ). Niektórym ten solidaryzm się nie włącza.

Jeszcze jednym powodem, może być powstanie niebezpiecznego precedensu.
Tylko patrzeć jak Niemcy będą nawoływać do odłączenia Opolszczyzny, a Kaszubi wyślą petycję do Donka swego ziomka, domagając się utworzenia państwa Kaszubskiego ze stolicą np. w Kartuzach.

Masz Marcinku akt własności do ziemi na której co noc udajesz się do snu ?
A jeśli masz to jak on się ma, a jak może się mieć do takiego aktu, który posiada dawny lokator gruntu, który obecnie użytkujesz ?

Ja osobiście jestem przeciw odłączeniu Kosowa od Serbii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Marcinek 2008-02-23 19:35
Co do aktu własności ziemi, którą mam jestem spokojny. Kupił ją mój ojciec od autochtona. Czy katolicy są chrześcijanami mam wątpliwości. Gdzie tu chrześcijańska miłość bliźniego, skromność, gotowość do nadstawienia drugiego policzka? A co do niepodległości Kosowa to Bezpartyjny też mam wątpliwości. Po co ludziom w XXI w. państwowa suwerenność? Kasa się liczy. Bajki o wolności i niepodległości dobre były dla naszych protoplastów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# olimpijczyk 2008-02-24 13:31
Wróćmy do p.Romaszewskieg o, przecież on osiągnął to co zamierzał. Przez bzdurne hasła bojkotu zaczęto nie tylko mówić o olimpiadzie, ale również o zapominanym "mistrzu". Proponuję ciszej nad tą trumną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Zdolaryzowany bolszewik 2008-02-25 08:47
Wolę dwie gęby Romaszewskiego, niż moczymordę Kwaśniewskiego. Pan Omelan pisze same bzdury.Na pohybel komunie...Tak trzymać Dziadek!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# krótki 2008-02-25 11:44
Ciekawe czemu GO dostrzegł tylko Zbigniewa Romaszewskiego, a nie dostrzegł tych osób:
Andrzej Gwiazda - działacz 'Solidarności', IPN
Andrzej Czuma - działacz 'Solidarności', Poseł RP
Julia Pitera - b. Prezes Transperency International Polska, Poseł RP
Bogusław Stanisławski - b. Prezes Amnesty International Polska
Jan Jekiełek - International Society for Human Rights
Michał Orzechowski - World Solidarity
Krzysztof Łoziński - 'Kontrateksty'
Krystyna Murdzyk - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji
Piotr Cykowski - Fundacja Inna Przestrzeń
Jędrzej Karpiński - Ośrodek Kultur Orientalnych
Than Htike - Solidarnośc Polsko Birmańska
Ewa Dryjańska - E-POLITYKA
Stanisław Biega - Zielone Mazowsze
Ĺšródło: wiadomosci.ngo.pl/.../...
Szczególny mój plus dodatni dla Julii Pitery, szeryfa w spódnicy z niewystrzelonym i coltami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Marcinek 2008-02-25 12:24
Wszyscy oni Romaszewski niech sobie na znak protestu do Pekinu nie jadą. Sportowcy jadą na igrzyska po medale a nie politykować. Ty, Krótki, też tam nie musisz jechać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Bezpartyjny 2008-02-25 15:36
To nie tylko sport. To idea.

G.O. Jaka idea przyświeca igrzyskom olimpiskim ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# G.O. 2008-02-25 15:58
Pierre'a de Coubertaina - "Nie jest ważne wygrywanie, ale branie udziału." O toż chodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Dziadek 2008-02-25 18:17
G.O. nie daj się sprowokować i nie odpowiadaj na tak " oczywistą oczywistość ". Tu niektórzy tylko czekają żebyś się potknął. Przy okazji , jeśli jestem już przy głosie - w poprzedniej mojej wypowiedzi miało być dodane ( ... ) Ludwiku Dorn z Sabą (... ).
Dzięki Zdolaryzowany bolszewiku za słowa otuchy.
Szanowni komentatorzy nie zabierajcie już głosu na temat sprawy uczestnictwa sportowców w IO, idei olimpizmu, a szczególnie łączenia z tym polityki, gdyż się ośmieszacie.

Ze sportowym pozdrowieniem !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# LT 2008-02-25 19:32
Ufff... Dziadek odzyskany, po korekcie widzę, że nie pobłądził. G.O. - rzeczywiście łatwo dajesz się sprowokować.
Polecam wpis szostkiewicz.blog.polityka.pl/ - Adam Szostkiewicz zgrabnie uzasadnia, oto fragmencik dla leniwców i tych, którzy zaglądanie do Polityki uznają za dyshonor:
"Mój blog jest rodzajem dziennika czy pamiętnika, w którym notuję swoje prywatne reakcje i refleksje na temat wydarzeń. Nie kieruję się niczyimi wytycznymi, nie robię researchu jak do artykułu prasowego. To nie są jakieś oficjalne wypowiedzi z pozycji monopolu na prawdę. Interesuje mnie próba uchwycenia ducha czasu w kraju i w świecie - na własny rachunek. Nie oczekuję od nikogo przeprosin, że ma inne zdanie niż ja. Nie oczekuję dyskusji z moimi wpisami. Jeśli ktoś chce się podzielić ze mną lub innymi swymi refleksjami, zapraszam."
Pozdrawiam
letom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Zdolaryzowany bolszewik 2008-02-26 21:13
Co tam prawa człowieka.Kilku set chińskich dysydentów znów dostanie w czape zob. Katyń strzał w potylice, przecież Chińczyków na świecie jest około miliarda. Igrzyska dla ludu pod zasłoną międzynarodowej rywalizacji sportowej to jest środek ,a celem kasa dla partyjnych komunistycznych bonzów i rozszerzenie chińskiej ideologii poprzez ekspansję gospodarczą na świat ( czytaj:mordercz y wyzysk ludu pracującego Chin).Niech żyje kapitał .Przedstawiciel e LiD podobno również chcą odwiedzić Chiny ( po Hiszpani- wzorce legalizacji związków kochających inaczej ), aby wykorzystać wzorce rozwoju gospodarczego poprzez morderczy wyzysk. ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Marcinek 2008-02-26 23:24
ble ble. Pretensje o wybór gospodarza do MKOL-u. Dla wielu sportowców olimpiada to lata przygotowań, zwieńczenie kariery. To wszystko mają sobie odpuścić bo Chinami rządzą komuniści? Igrzyska wcześniej odbywały się w nazistowskich Niemczech. Ktoś je bojkotował? Tak na serio tym wszystkim pieniaczom i politycznym trupom nie chodzi o prawa człowieka tylko o kolejną awanturkę i możliwość zaistnienia. Na znak protestu niech nie oglądają transmisji z olimpiady i nie kupują chińskich podróbek.
I cóż to takiego "chińska ideologia"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Zdolaryzowany bolszewik 2008-02-27 01:46
Marcinek -chłopie gdzieś polityczne 'dżądra' stracił.Sam żeś pieniacz i polityczny trup..Fuc..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# LT 2008-02-27 10:05
Zdolaryzowany bolszewiku - masz nawijkę, przyznaję, lecz zabłądziłeś. To nie jest portal troglodytów. Miejsca w świecie jest mnóstwo. Pójdź na spacer.

Pozdrawiam Marcinka.
letom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W sieci nie jesteś anonimowy.

omelan na pasku