poniedziałek, 13 lipca 2020

Tomczuk3Po jednostronnym zerwaniu przez starostwo kontaktów z naszym portalem coś jakby drgnęło. Może to skutek kadrowych roszad - zachodzę w głowę - właśnie inny człowiek zluzował dotychczasowego rzecznika prasowego.

Nowy przed swoim nazwiskiem postawił dwie literki: P.O. (a fuj!). Oczywiście nie chodzi o partię będącą w politycznym obsuwie, a pełnienie obowiązków rzecznika w gabinecie trójkadencyjnego starosty.
Otrzymaliśmy kuriozalny materiał zatytułowany „komunikat prasowy” z dwoma załącznikami, a są to wyroki: Sądu Okręgowego w Opolu Sygn. akt I C 386/13/BK oraz Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu Sygn. akt I ACa 244/15. Korespondencji nie publikujemy w trosce o nasze serwery (i zawiasy odpowiedzialne za ziewanie), które takich treści mogłyby nie udźwignąć. Całość jest dostępna na oficjalnej stronie starostwa - TUTAJ.

Względy humanitarne nakazywałyby nie znęcać się nad młodym człowiekiem wypisujacym tak piramidalne bzdury. Rzeczony «komunikat» uznaję za nieudolną próbę zaklajstrowania koszmarnej wtopy starostwa, które przegrało proces z Januszem Jakubowem - mieszkańcem powiatu, bezpodstawnie posądzonym o naruszenie dóbr.
Nie pochyliłybym się nad bieda-korespondencją, gdyby «komunikat prasowy», w którym moje personalia wymienia się we wszystkich przypadkach, nie zawisł na witrynie opłacanej z naszych podatków.
Uznaję to za hiperskandal!
Oto niby poważny szczebel administracji państwowej bierze się za bary z pojedynczym obywatelem zadającym niewygodne pytania - CZYTAJ. Spanikowany urząd wykorzystuje forum utrzymywane przez społeczeństwo i bez żenady publikuje tam niezdrowe nonsensy.
Mamy powtórkę z rozrywki, jaką fundował brzeżanom poprzedni administrator miasta dla którego witryna www.brzeg.pl była prywatnym folwarkiem i bez obciachu zaśmiecał ją skandalicznymi połajankami.

A tak przy okazji: obecny burmistrz wciąż tych śmieci nie posprzątał...

Starostwo uważałem za szczebel bardziej rozsądny, a tu: totalne rozczarowanie. Starosta wzuł rozdeptane, jakby nieswoje, buciory, nijak pasujące do smokingu, który zdobią patriotyczne znaczki, medaliki i mniej lub bardziej zasłużone ordery.

P.O. rzecznika zarzuca mi naruszenie etyki dziennikarskiej, czepia się (niczym pijany słupa) komentarza pod inkryminowanym tekstem i odgrywa rolę mentora obcyndalającego... felietonistę. Gdyby dysponował ociupiną wiedzy, albo zechciał to i owo zgłębić (wystarczy poklikać i wygooglować), toby wiedział, że z felietonistą się nie dyskutuje. Oczywiście, można polemizować, ale potrzebne są sensowne argumenty.

Szanowny Panie Starosto! Robicie młodemu człowiekowi krzywdę. Jeśli nawet to on jest autorem tego kleksa (powątpiewam) wina za kompromitację leży po waszej stronie. Naprawdę wstyd.

Szanowni politycy - nie zastraszajcie nas! Brzeg to nie Białoruś ani inny Putinoland. Mamy prawo pytać: dlaczego odstawiacie sądowe pieniactwo czerpiąc z publicznej kasy?!

Młody pan P.O. o tym w ogóle się nie zająknął. Pojechał po autorytecie sądu i przewiózł się po mnie, czyli do woli sobie ulżył. Dla mnie wielkie rozczarowanie: biedak się obnażył, jakby był pozbawiony miłosierdzia, a przecież jest kościelnym aktywistą.

O jaki honor, panowie samorządowcy, walczycie? Nie godzę się na taki heroizm. Proszę się nie wygłupiać. Tyle.

Pieniactwo sądowe starostwa drogo nas kosztuje. Są to kwoty niebagatelne. Radny Krzysztof Puszczewicz uzyskał oficjalną odpowiedź, że dotąd wyasygnowano nieco ponad 12 000 złotych. Pismo podpisał najbardziej honorowy z honorowych. Red. Jarosław Staśkiewicz z NTO obronę honoru z kolei „wycenił” na 22 000 zł. Zaś zawsze dobrze poinformowane wiewiórki doniosły nam, że podatnicy powiatu brzeskiego popłynęli na dużo większą sumę, prawie… 27 000 złotych! Kto tak ogromne pieniądze wyrzuca w kanał chorych ambicji?

Panie P.O. - o tym był mój felieton, trybisz pan?

Na koniec kwestia „ciemnego ludu” i imputowanie mi, że lekceważę wyborców, obywateli, mieszkańców powiatu brzeskiego.
Panie P.O. - znowuż odsyłam do nauki. Toż to sławetny bon mot waszego propagandysty - złotoustego Jacka Kurskiego. Nie spodobało się? No cóż, należy czytać ze zrozumieniem.

Z uwagi na fakt, że «komunikat prasowy» w generalnej wymowie jest szczeniacko bezczelny, a moje nazwisko posłużyło za leitmotiv prymitywnej połajanki, skończę felieton ad personam.

Wojciecha Komarzyńskiego dotąd oceniałem, jako jednostkę pozytywną, człowieka wnoszącego do samorządu ozdrowieńczą nutę. Coś jednak stało się przy naszym ostatnim spotkaniu, a było to na jakimś parkingu. Zmotoryzowany Wojciech pięknie się ukłonił (spotkaliśmy się już po publikacji felietonu „Kasacja honoru”), pochylił się wyjątkowo czołobitnie i gdyby nie gustowny kask na głowie, z pewnością rozbiłby o krawężnik czoło.

 

Komentarze   

 
+7 # Ministrant 2015-06-16 19:56
Komarzyński musi odejść!
 
 
+3 # odp 2015-06-18 12:31
na tym portalu trudno o inny postulat
 
 
+5 # Bolek 2015-06-16 20:09
Panie Wojciechu nie daj pan się podpuszczać starym wyjadaczom. Skompromituje się pan razem z nimi. Po Arminie tylko nicość. Pan jest młody, wcześniej Samoobrona teraz PiS, a co potem? Przed panem całe życie. Armin pana wykorzysta i kopnie w dupę.
 
 
+5 # Zwykły obywatel 2015-06-16 21:01
Panie redaktorze racja jest po pana stronie.Oni się pogubili, to najdelikatniej rzecz ujmując. To kolejny młody obywatel wyjątkowo bezczelnie podpuszczany. Kiedyś to zrozumie. Wszyscy pamiętamy jak telewizja pokazywała urzędnika starostwa wyprowadzanego w kajdankach za łapówkę.
 
 
0 # odp 2015-06-18 12:37
Jeśli sprawa Pana Jakubowa była taka oczywista, to dlaczego nawet Sądy nie orzekały jednomyślnie? Skoro Sąd pierwszej instancji uznał rację Powiatu to chyba zasadne było założenie przez Powiat tej sprawy. Z tekstów Pana redaktora można wysunąć tezę, że sądy mogą się mylić, ale portal brzeg.com.pl nigdy.
 
 
+8 # Chopsko Gymba 2015-06-16 21:43
"kierujący się na obrońcę dobrych obyczajów autor". Ciekawe na co się jeszcze autor "keruje".
 
 
+3 # welo 2015-06-16 23:03
Straszna wiocha to starostwo i jego rzecznik.
 
 
+6 # Chopsko Gymba 2015-06-16 23:22
Cytuję welo:
Straszna wiocha to starostwo i jego rzecznik.
Jaki pan, taki kram.
 
 
+4 # Link 2015-06-17 07:26
W TVP Opole starosta mówi o zakupie nowego passata i zapewnia o ?roztropności finansowej?. Jak to się ma do opłacania sądów i adwokatów z naszych pieniędzy?

opole.tvp.pl/.../...
 
 
0 # taksiarz 2015-06-19 21:06
Cholera, to ja jeżdżę 15 letnim samochodem, a szefowi PiSu do jazdy po powiecie potrzebna nówka? Dwadzieścia kilometrów tam i z powrotem. Skandal. Chyba że nad morze ...
 
 
+4 # Chopsko Gymba 2015-06-17 08:21
Lepiej z cudzych niż z własnych. Roztropnie?
 
 
+3 # sympatyków PSL 2015-06-17 08:22
A co na to wicestarosta Golonka który nie chciał zostać starostą? Znam jego zdanie z uprzedniej kadencji.
 
 
+2 # Czytelnik 2015-06-17 14:19
Super debiut P.O. rzecznika prasowego. Wstyd.
 
 
-4 # brawo 2015-06-17 18:50
Komarzyński ściągnął gacie Troczukowi. Tak nisko, że ze wstydu nie opublikował tego. Taki to "rzetelny" dziennikarz hahaha. Platformiana zezgredziała kanalia która uwielbia wszystkich skłócać i siać zamęt. A to wszystko bo jego koleżki z PO znów nie załapali się na stołki.
 
 
+3 # BIS 2015-06-17 19:31
Jełopie brawo przecież wszystko podlinkował i niczego nie ukrył. Twoje dawno nie prane porty nisko na kostkach po ostatnich ?sukcesach? sądowych. Kiedy spłata kosztów? MP nie świruj.
 
 
-7 # brawo 2015-06-17 20:04
Lesiu pudło. Ty wszędzie widzisz MP tak jakby tylko on pisał prawdę o Tobie. Jest cała masa, a nawet rzesza ludzi, którzy znają twoją psychozę i mają z ciebie ubaw jak zaciekle i jednocześnie bezskutecznie walczysz o stołki dla kolegów partyjnych z PO. A może nawet chciałbyś wskoczyć w miejsce rzecznika burmistrza dlatego tak po nim jeździsz i chciałbyś jego wyautowania. Problem w tym że ty się nie nadajesz nawet do tarcia chrzanu? Taka prawda propagandzisto
 
 
+2 # BIS 2015-06-17 20:30
Mareczku pudło! Nie jestem Lesiem. I co? Za dutnia robisz :) Ile jeszcze przed tobą porażek w sądach pieniaczu?
 
 
-5 # brawo 2015-06-17 20:57
Nara trolczuk. Szkoda czasu na rozmowę z tobą. Komarzyński przedstawił prawdziwe twoje oblicze. Nie chce mi się ztobą chora głowo rozmawiać.
 
 
+1 # Czytelnik portalu 2015-06-18 07:16
Dlaczego nie blokujecie tego trolla? W panoramie nie idzie nic skomentować. Tam trzeba przedstawić cały życiorys. A ten pajac tutaj szaleje.
 
 
+2 # zdegustowany 2015-06-18 09:18
Biedni, niestety durni brzeżanie znowu dali się nabrać szefowi PiSu, który szasta naszymi pieniędzmi na lewo i prawo. A to nowy samochód, a to wynajęcie za darmo sali dla syna, a to wyjazdy "służbowe" nad morze, a to przyjęcia dla gości zagranicznych, z których nic nie wynika. A na koniec ściganie za nasze pieniądze uczciwych obywateli, mieszkańców tego miasta, którzy chcą mu ściągnąć portki. Jak długo tak jeszcze będzie?
 
 
+3 # zdegustowany 2015-06-18 09:21
I do tego współpraca ze znaną kancelarią z Oławy, która obsługuje cały Brzeg, oczywiście nie za darmo. Chyba że chodzi o procesy byłego lub obecnego. Radni miejscy i powiatowi - proszę o interpelację ile zarobiła na naszym mieście znana kancelaria adwokacka, jedyna w Polsce taka dobra (dla Brzegu).
 
 
0 # Krystian Ławreniuk 2015-06-18 11:39
Panie Leszku, najwyraźniej boli Pana każdy, kto ma inne zdanie niż Pan. Bardzo Pana proszę żeby przestał Pan nazywać swój portal "niezależnym?, bo taki nie jest, choćby Pan się bardzo starał. To jest portal radnych Puszczewicza i Niesłuchowskieg o i może jeszcze pewnego lekarza, który go wspiera finansowo. Pan nienawidzi wszystkich, którzy nie myślą tak, jak brzeskie PO. Mnie też Pan nienawidził. Ale nie przeszkadzało to Panu zaproponować mi pisania dla Pana portalu, w imię oczywiście jego niezależności. A jak odmówiłem, to się Pan na mnie obraził. Bardzo mi Pana szkoda, bo nienawiść strasznie zjada człowieka. Życzę Panu szczęścia. Niech Pan teraz zjedzie mnie na forum. Naśle swoją armię trolli z ZK. Przypomni o moich sprawach. A co do Wojtka, to Powiem Panu, że pracowałem z nim przez trzy lata, i chociaż dzieli nas przepaść światopoglądowa , to w życiu nie widziałem lepszego pracownika. Ale widzi Pan, ludzi nie nienawidzi się za światopogląd, ani za przynależność do danej frakcji.
 
 
-1 # Kamilo 2015-06-18 13:03
Panie Ławreniuk, pozwolę sobie odpowiedzieć w imieniu p. Leszka, który wyjątkowo walczy o normalność tego miasta i powiatu. Jak wszystkim wiadomo od lat tym terenem Polski rządzi PiS !!! Tylko dlaczego nie jest to jeszcze kraina mlekiem i miodem płynąca? Bo tacy ludzie jak Pan czy Komarzyński wmawiają, że to wszystko wina Platformy, ale sami niestety nic nie potraficie zrobić. Od razu zastrzegam się, że nie jestem zwolennikiem PO, która niestety też popełniła wiele błędów. Miedzy innymi, że nie ściga takich jak Wy - ludzi którzy mają na ustach Boga, a kłamią i oszukują społeczeństwo niemożliwymi do spełnienia obietnicami.
Proszę wyraźnie odpowiedzieć: czy pytanie o grubą kasę wyrzuconą w błoto na "obronę HONORU" powiatu brzeskiego jest normalne? Czy szef partii PiS może prosić o darmowy wynajem sali na wesele syna? Kiedy wreszcie ten powiat i to miasto zacznie sie rozwijać, bo od kilkunastu lat idzie na dno. W tej chwili Brzeg leży obok Oławy, a nie jak dawniej pisano odwrotnie
 
 
-5 # Leszek Tomczuk 2015-06-18 13:46
Na ten wpis odpowiem wkrótce... felietonem ;) Doceniając działanie z otwartą przyłbicą: pod swoim imieniem i nazwiskiem.
 
 
-1 # szef 2015-06-20 09:52
Cytuję Krystian Ławreniuk:
... A co do Wojtka, to Powiem Panu, że pracowałem z nim przez trzy lata, i chociaż dzieli nas przepaść światopoglądowa, to w życiu nie widziałem lepszego pracownika. ...

Panie Krystianie, dobry pracownik według niektórych, to taki która włazi w całości w dupę, przekonuje na każdym kroku, że szef jest super i ma wspaniałe pomysły. Tak było za hucza i panoramicznej ekipy, tylko jak to się skończyło dla niego? A co najważniejsze jak skończyło się dla Brzegu!!! Tacy "pracownicy" to tragedia.
 
 
-3 # brawo 2015-06-18 12:28
Krystian, szkoda Twojego czasu. Gość potrzebuje solidnego lekarza, a nie głosu zdrowego rozsądku.
 
 
-1 # Jo 2015-06-18 20:05
Gdzie to zginęli przyjaciele LT z do niedawna jedynej właściwej partii PO ? brakuje mi "tekstów" p.Puszczewicza i Niesłuchowskieg o ! Czyżby dostali stanowiska w warszawce?
 
 
-1 # Leszek Tomczuk 2015-06-19 10:50
Cytuję Jo:
Gdzie to zginęli przyjaciele LT z do niedawna jedynej właściwej partii PO ? brakuje mi "tekstów" p.Puszczewicza i Niesłuchowskiego ! Czyżby dostali stanowiska w warszawce?

Nie zginęli. Żyją i mają się świetnie. Kto pragnie poczytać, niechaj klika dow woli:
www.brzeg.com.pl/.../trybuna
 
 
+1 # Wrocław z wyboru 2015-06-19 21:09
Kukiz nadchodzi dobre he he...
 

Nie masz uprawnień do komentowania