poniedziałek, 13 lipca 2020

Tomczuk3Rezydujący przy torach tygodnik, umordowany promowaniem samorządowego aroganta i umorusany błotem, którym latami obrzucał konkurencję, dopuścił się prymitywnej prowokacji.

Za cel ataku obrano burmistrza Jerzego Wrębiaka. Nastąpiło odreagowanie, w imię zemsty za wyautowanie ich chlebodawcy, który po dwunastu latach lawirowania został zepchnięty z tłusto opłacanego stołka.

W publiczny obieg wprowadzono niejakiego Józefa Głowackiego, rzekomo zatroskanego pisowca, który przykuśtykał do dworcowej kanciapy ze skargą na burmistrza. Jako orędownik PiS-u zechciał wysmarkać się w rękaw tych, którzy ponoć nie publikują anonimów. Z tymi anonimami to jest dopiero jazda, styl godny dowcipnych inaczej. Twierdzenie, że w tym organie publikacje podpisuje się prawdziwymi nazwiskami, wywoła uśmiech nawet na kamiennym obliczu Bustera Keatona.
Józef Głowacki nawrzeszczał na burmistrza, usiłując wmówić, że tenże wstąpił w szeregi "platfusów".
Fakty są więcej niż prozaiczne. Jerzy Wrębiak - było nie było ojciec miasta - uścisnął prawicę urzędującego prezydenta RP, który po raz pierwszy przyjechał do Brzegu. Zrobił coś zwykłego: zachował się normalnie. Wmawianie, że wkomponował się w kampanię prezydencką to niedorzeczność. Tak kudłata myśl może się zrodzić jedynie pod zrytym beretem. Burmistrz przywitał gościa, prawdziwego VIP-a, wręczył album promujący miasto i niezwłocznie się oddalił. Tylko tyle. Nie uczestniczył w żadnym wiecu!
Józefowi Głowackiemu nie spodobała się burmistrzowska gościnność i postanowił wyżalić się ferajnie z dworca: „dyktując” obraźliwy w wymowie list.

Wypociny Głowackiego wydają się być dziełem znajomym. To nieśmieszny skecz - rodzaj sztuki uprawianej przez artystów, którzy de facto są publicystycznymi cyrkowcami. Józef Głowacki to gazeciany awanturnik pozbawiony moralnego pionu. Rodzi się pytanie: dlaczego nie zechciał opublicznić listu w innych mediach i z poślizgiem polazł na stację PKP?
Domyślamy się kim jest autor. Zdarza się mu obnosić po sądach - w jego naturalnym środowisku - w marynarce z naszytymi baretkami, które symbolizują medale za heroizm. Ma to być dowód sukcesów na zagranicznych misjach wojskowych. Fajnego mieliśmy ambasadora - nie ma co.

Stawiam litra macedońskiej lozovej rakiji przeciwko serbskiej šljivovicy (stamtąd właśnie wróciłem), że Józef Głowacki rzeźbi rownież pod innymi personaliami. W przydworcowym tygodniku nachlapał parę kleksów podpisując swoje farmazony, jako Marian Podgórski. Na naszym portalu trollował zaś pod nickiem Leon Nowak. Teraz przepoczwarzył się w Józefa Głowackiego żądającego od burmistrza... przeprosin.

Jak to idzie skwitować? Krótko. Ż-E-N-A-D-A.

Głowacki vel Podgórski legitymuje się dowodem osobistym w którym figuruje zupełnie inne nazwisko. To lokalny szczekacz, w swoich bieda-publikacjach nazywa obecnego prezydenta Bronkiem, natomiast b. premier to dla niego Donaldinio Tłusk. Zasłużoną, dziś już śp. Brzeżankę, swego czasu zrównał z Babą Jagą. Paraduje w masce dziewicy i podszywa się pod kogoś, kim nie jest. Nigdy nie wytłumaczył się z zarejestrowania domeny «www.krzysztofpuszczewicz.pl». Po co mu to było? Tym występkiem zajęła się brzeska prokuratura, wykazując, że takie działanie jest zwykłą niegodziwością.

 

Szanowny Panie Burmistrzu! Nie reagując na panoramiczną zagrywkę postąpił Pan roztropnie. Drani, którzy chcą wyłącznie dokopać, należy ignorować.

 

Puenta

W szemranym tygodniku pisywali już różni dziwacy, przybierali przy tym odjazdowe nazwiska: Zygmunt Stary, Sretum vel Toaletum, a teraz pojawił się nijaki Głowacki. Na szczęście nie Aleksander (w domyśle: Bolesław Prus).
Józef Głowacki to bynajmniej nie „Faraon”, prędzej panoramiczna „Katarynka”.

 

Komentarze   

 
+9 # Brzeżanin 2015-05-10 18:50
Brawo LT!! Tak należy traktować i celnie punktować bezeceństwa niejakiego Głowackiego, którego wszyscy kojarzymy z kimś innym.
Taka podróba nie powinna być bezkarna a przynajmniej opinia publiczna musi sobie uświadamiać, że często tzw. głos opinii publicznej jest dziełem manipulatora
 
 
-10 # niepoprawni.pl 2015-05-10 22:03
Dzień wyborów, maj zielony,
białe kwitną bzy.
Usiadł Bronek zamyślony,
wspomniał dawne dni.

Choć miał Donka towarzysza
Sam w wyborach padł.
Można było z takim Donkiem
zawojować świat.

Dzień wyborów, maj zielony,
białe kwitną bzy.
Usiadł Bronek zapłakany,
zapłacz z nim i Ty.
 
 
+4 # mjr zUBek 2015-05-11 06:17
Niejaki Józef Głowacki zapoznał się na łamach Panoramy z wizytą Bronka w Brzegu o której Panorama nigdzie nie pisała. Pewnie ten znakomity bajkopisarz chciał coś napisać o tej wizycie w Panoramie, ale było mu wstyd. Poza tym czuć stare ubeckie (może bałkańskie) metody: "ty Wrębiak nie podskakuj nad swojego szefa, bo my cie załatwimy". Tylko dlaczego to nie odbyło sie na lotnisku?
 
 
-3 # Kamilo 2015-05-11 18:11
Pisali o tej wizycie. Swoją drogą mają rację bo Bronisław Komorowski nie był u nas z oficjalną wizytą sprawdzić jak się nam żyje tylko przyjechał z wizytą kampanijną agitować i zdobywać głosy. Mam gdzieś takiego gościa i takie odwiedziny.
 
 
+2 # Piotrus 2015-05-12 07:54
Nie bardzo mogę znaleźć. Podaj linka.
 
 
+9 # Wenko BIS 2015-05-11 08:03
No i porty Mareczka na piętach. Co nie? Świeci goła doopa ;)
 
 
+7 # na ławeczce 2015-05-11 09:59
Ale Mareczkowi i Pawełkowi żal dupę ściska, że odcięto ich od koryta ... I huczo też się wypiął
 
 
+8 # urzędnik 2015-05-11 16:54
A co na to działacze PSL?
 
 
-7 # osala 2015-05-11 21:11
Platforma właśnie zalicza największą wpadkę. Brak zmian i ciągłe afery przynoszą skurki. Nawet poparcie Wrębiaka nie pomoże.
 
 
+5 # Kamilo 2015-05-12 13:29
Cytuję Piotrus:
Nie bardzo mogę znaleźć. Podaj linka.

Linka do gazety mam podać ? Ja to widzałem w gazecie ale pisali też w internecie brzeg24.pl/.../...Cytuję osala:
Platforma właśnie zalicza największą wpadkę. Brak zmian i ciągłe afery przynoszą skurki. Nawet poparcie Wrębiaka nie pomoże.
 
 
+7 # walęty 2015-05-11 21:56
Cytuję osala:
Platforma właśnie zalicza największą wpadkę. Brak zmian i ciągłe afery przynoszą skurki. Nawet poparcie Wrębiaka nie pomoże.

Wrębiak przecież Komora nie poparł co ty bredzisz? Felieton jest o prowokacji panoramicznych, którzy usiłują skłócić PiS i obrzydzić burmistrza. To taka nasza szczujnia. Oni myślą że coś na tym ugrają. Huczu to przeszłość. Był 12 lat za długo. Te se już ne vrati.
 
 
+5 # samorządowiec 2015-05-12 16:44
A co na to Wrębiak?
 
 
+3 # crazy driver 2015-05-13 07:21
A co na to kierowca Armina?
 
 
+14 # kakfa 2015-05-13 22:04
Słusznie Burmistrz Wrębiak wspiera Prezydenta Komorowskiego. Dziś Duda stwierdził że jest za referendami poza sprawami światopoglądowy mi. Czy takiego człowieka można popierać?
 
 
+2 # stary bakałarz 2015-06-09 18:53
Były rusycysta z Szóstki, który twierdził, że ruskiego nauczy w miesiąc i za co wyleciał ze szkoły na zbity pysk, teraz jątrzy zmieniając nazwiska - podpuścił redaktorka Gazety Wyborczej, a ten popełnił "artykuł":
opole.gazeta.pl/opole/1,35114,18083067,Awantura_w_Brzegu__Burmistrz_z_PiS_spotkal_sie_z_Komorowskim.html
 

Nie masz uprawnień do komentowania