czwartek, 06 sierpnia 2020

HuczynskiMinęły chyba ze dwie doby, jak nie pochyliłem się nad piekielnikiem rządzącym pięknym miasteczkiem, w którym jestem zameldowany. Przepraszam.

 

Wygrzewając stare kości w oddali od meldunku, wykorzystując przedjesienne upały, które zagnały w cień ze środowiskiem WiFi, wyleguję się w cieniu palm i klikam te oto słowa.
Wyluzowany, urlopowo zreklasowany, nietroszczący się o polityczne przeżycie, a więc: nic-nie-muszący - zezwalam sobie na ocenę człowieka, który administruje moim ukochanym miastem. Brzegiem mianowicie.

Sretum vel Toaletum, domyślnie: lizus administratora, zamachnął się bym zaprzestał pisaniny, wmawia mi paranoiczną nienawiść do wszystkiego, co mnie otacza. Cóż, to ględzenie tchórza, który swoje treści firmuje okołoodbytniczym nickiem. Kwitując: śmierdzący typek wychynął na moment z klozetowej muszli z ciężką klapą na łbie i w ramach Ice Bucket Chellenge doprasza się wylania na pustą łepetynę kubła Domestosa. Dopiero wtedy mendy skonają.

Ci, z którymi znamy się bliżej, z łatwością diagnozują moją kondycję psychofizyczną. Stwierdzenie: mam się dobrze - to półprawda. Mam się znakomicie! Na tyle wspaniale, że w słonecznych okularkach oglądam dalekie światy, popijam karaibskie drinki, a końca szczęśliwości nie widać.

???????? ???????????? - skwitowałaby po rosyjsku Lenka, serdeczna przyjaciółka z Kijowa.

Radość zwielokrotni się, kiedy kłamca administrujący miastem zlokalizowanym nad kapryśną Odrą, wyląduje na samorządowym aucie. Z czymś wtedy wreszcie się pożegnam. Utracę mianowicie sens pisania o lokalsach, którzy miasto i otaczające środowisko psują. Co w zamian? Bez żalu zajmę się kwiatkami, miłością oraz wschodami i zachodami słońca.

Dzisiaj mam w ofercie skan pisma porażającego. Materiał stary, ale jary, jak skwitowała wiewiórka, która owe cudactwo podrzuciła. To ?dokument" archiwalny, sprzed dwóch lat, zdzierający gacie człowiekowi, który pod połajanką złożył podpis wraz pieczęcią. Chamstwo pierwszej klasy.

kombatanci1

kombatanci2

 

 

Komentarze   

 
0 # Kazik 2014-09-11 20:50
Panie Tomczuk, proszę trochę zwolnić tempo, bo pałkarz i grek nie umieją tak szybko czytać. Ledwo co zdążyli przeczytać "Czy leci z nami pilot" a tu nowy felieton. W zawodówce nie uczyli szybkiego czytania, a na komunistycznym uniwersytecie tez chyba nie.
 
 
0 # Tropikanus 2014-09-11 20:58
Jedni mogą spokojnie pić i wypoczywać, a inni muszą warować pod dworcem. Trzeba pilnować, żeby ostatni pociąg z Brzegu zabrał tych kłamców i chamów. A co do pisma najjaśniejszego , to przypominają mi się filmy o komunistach, którzy zaraz po wojnie gnoili obcą ideologicznie część społeczeństwa dla własnych wyłącznie celów. Kiedyś władza wreszcie się skończy. Życzę, aby inni podobnie potraktowali jego jak on ich.
 
 
0 # maniek 2014-09-11 21:04
Pytanie dlaczego posłowie z PO - Tadzio i Jacuś nie płacili przez wiele lat za lokal wynajmowany na parterze Ratusza ?
 
 
0 # wyborca 2014-09-11 22:06
Do Mańka: Co tu pytać drogi Mańku. Huczyński musi odejść. Ci ludzie administrujący miastem i powiatem skompromitowani są po pachy.
 
 
0 # Danalr 2014-09-11 23:40
Do Pana Wyborcy.
Uwiesił się Pan na Huczyńskim jak Kaczyński na Tusku. może więc zmienił by Pan nick na "Naszyjnik" ?
 
 
0 # Naszyjnik 2014-09-14 10:44
Huczyński musi odejść
 
 
0 # Paweł ze Żłobizny 2014-09-14 11:05
Cytuję Naszyjnik:
Huczyński musi odejść

Bo to cham, ćwok i arogant udający sprawiedliwego szeryfa.
 
 
0 # Beata z Małujowic 2014-09-14 11:07
Cytuję Paweł ze Żłobizny:
Cytuję Naszyjnik:
Huczyński musi odejść

Bo to cham, ćwok i arogant udający sprawiedliwego szeryfa.

Popieram. Pawła, bo to wybitny intelektualista .
 
 
0 # Wotek z Poprzecznej 2014-09-14 11:12
Kocham was wszystkich. I jestem non stop podniecony.
 
 
0 # zmotywowany 2014-09-15 08:27
Marian Hemar: ?Nie sztuka ? powiedział do mnie Pewien znajomy z Łodzi ? Pisać wierszyki, skoro Panu wszystko uchodzi. Kto inny zrobi aluzję Złośliwą czy niedyskretną, Nie można mu obciąć głowy, To mu choć papier obetną. A panu wszystko uchodzi, Z panem każdy się cacka, I to ma być odwaga Cywilna i literacka? Żeby pana męczyli, Żeby pan się przesiedział, Żeby konfiskowali, To rozumiem ? powiedział. ? Żeby chociaż robili Trudności, wstręty, szykanki, Żeby pana zawieźli Na weekend do jakiejś glinianki. A tak... to jakoś... za łatwo. Jakoś tak się nie godzi. I w ogóle ? jak pan to robi, Że panu wszystko uchodzi??.
 
 
0 # jojo 2014-09-16 23:16
myslalem ze ,,redaktor,,mie szka na stale w pierdlu nachrobrego tak jak jego mentor w koncu tam sie zasluzonej emerytury dochrapali ale widac myslenie mi nie wychodzi poza tymcobeate z ch...gowic obchodzikto rzadziw brzegu ona w dowodzie ma przybite batem od wojta
 
 
0 # kolega z zawodówki 2014-09-16 23:23
Cytuję jojo:
myslalem ze ,,redaktor,,mieszka na stale w pierdlu nachrobrego tak jak jego mentor w koncu tam sie zasluzonej emerytury dochrapali ale widac myslenie mi nie wychodzi poza tymcobeate z ch...gowic obchodzikto rzadziw brzegu ona w dowodzie ma przybite batem od wojta

Najlepszy dowcip "jojo" - stwierdzenie, że "myślałem". Trzeba mieć jeszcze czym.
 

Nie masz uprawnień do komentowania