środa, 20 stycznia 2021

Tomczuk3W przeciwieństwie do swiętoszków potrafię przyznać się do grzechu. W 2002 roku głosowałem na obecnego administratora Brzegu.

 

Mija 12 lat i muszę wrócić do motywacji, które mną wtedy kierowały. Nieopierzony samorządowiec (w domyśle: niezdemoralizowany) z otwartym doktoratem (w domyśle: intelektualista) to wspaniały kandydat na najwyższy urząd w mieście. Z perspektywy dwunastoletniej widać lepiej. W myśl afrykańskiego przysłowia: Im wyżej małpa się wspina, tym bardziej widać gołą dupę.
Po doktoracie zostały wspomnienia. Zabrakło wytrwałości, czasu a może ambicji. Cóż, trudno grzebać w książkach i wymyślać rzeczy jeszcze niewymyślone, kiedy trzeba nauczyć się administrowania (1 kadencja), walczyć z opozycją (2 kadencja) i udoskonalać pieniactwo (3 kadencja). Rysuje się wspaniała okazja dokończenia zaczętego doktoratu. Wystarczy przestać się wygłupiać, że jest się zbawcą tego miasta. Zielona trawka u przyjaciela w Zielonce to też życie.

Wiem, co piszę, wszak cierpię na nadmiar czasu. Wymyśliłem zatem, że mógłbym się doktoryzować. A, co! Moi czytelnicy pewnie już się domyślają w jakiej dyscyplinie. To... huczynologia. O administratorze Brzegu wiem wszystko, a pewnie dowiem się jeszcze wiele, wszak chce nam zafundować dożywocie na urzędzie. Jeśli tak się stanie - nie chcę straszyć - doktorat z huczynologii zrobię!

Jak na rasowego naukowca przystało: materiałów nagromadziłem tony. Nie mniej niż kancelaria prawna administratora, która - przygotowując te wszystkie pozwy przeciwko wielu mieszkańcom Brzegu - musiała wyrąbać spory zagajnik dla wyprodukowania tak ogromnej sterty papieru. Mój doktorat będzie proekologiczny, bowiem rzeźbienie odstawiam w rzeczywistości wirtualnej i żadna brzoza trupem nie padnie.

Że dyscyplina naukowa pod nazwą ?huczynologia? ma sens udowodnili inni. Wymyślono nawet odjechaną nazwę dla miejskich szaletów, która nawiązuje do przedwojennych ?sławojek" - HUCZYNKI.

 

Znakomity materiał do dysertacji doktorskiej dostarcza ostatnie wydanie Gazety Brzeskiej.

 

huczynologia1

 

Niby nic, pytania zadane przez Spółdzielnię Mieszkaniową ?Zgoda" i odpowiedzi administratora Brzegu udzielone po upływie... miesiąca. Nie wnikam w ich miałkość i rozwodnienie, bo to zwykłe ponuractwo, a nazywając rzecz dosadniej: urzędowe chamstwo. Zwracam uwagę na pierwsze trzy merytoryczne zapytania i stosowne ?odpowiedzi".

 

huczynologia2

 

Metoda copy/paste tryumfuje! Dowód koronny, że administrator miasta opanował manuał komputerowy do perfekcji: rozkminił odpowiednie kombinacje klawiszy do kopiowania i wklejania. W końcu wybitny informatyk, nieprawdaż?

Ech, marzenie: doktor huczynologii.

 

 

Komentarze   

 
# maniek 2014-08-23 16:21
Na plakacie dotyczącym "super imprezy" w dniu dzisiejszym jako współpracujący i współorganizują cy są wymienieni: PWiK, BPEC i co ciekawe Panorama. Chcę konkretnie widzieć na czym ta współpraca i współorganizacj a polega ? Czyżby PWiK oraz BPEC współfinansowal i imprezę ? Jeżeli tak, to nie ma co się dziwić, że opłaty za wodę i ścieki idą do góry, skoro musimy pokrywać koszty takich imprez ! Interesuje mnie jaki wkład był redaktora naczelnego w organizację impresy, skoro Panorama jest wymieniona na plakacie !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# doktor Huczynek 2014-08-23 18:59
Biorąc pod uwagę zbyt dokładne i szczegółowe pytania uważam, że przygotowano wspólnie z oławską kancelarią prawidłowe odpowiedzi, które nie zezwolą na pozwanie administratora miasta do sądu przez mieszkańców. Poza tym przy opracowaniu tych odpowiedzi poszło zbyt dużo whisky, co zmusiło do prostych informatycznie działań "kopiuj/wklej", które administrator, jako wybitny informatyk poznawał przez 5 lat studiowania. A z resztą, ze względu na to, iż pytania dotyczyły zamierzeń przyszłościowyc h, trzeba uprzejmie poinformować, że brak jest zbyt wystarczającej ilości whisky do udzielenia sensownej odpowiedzi. Z poważaniem - dr nauk medycznych z zakresu huczynopodobnyc h zachowań - Jan Palant
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# boski 2014-08-23 22:37
Cytuję maniek:
Na plakacie dotyczącym "super imprezy" w dniu dzisiejszym jako współpracujący i współorganizujący są wymienieni: PWiK, BPEC i co ciekawe Panorama. Chcę konkretnie widzieć na czym ta współpraca i współorganizacja polega ? Czyżby PWiK oraz BPEC współfinansowali imprezę ? Jeżeli tak, to nie ma co się dziwić, że opłaty za wodę i ścieki idą do góry, skoro musimy pokrywać koszty takich imprez ! Interesuje mnie jaki wkład był redaktora naczelnego w organizację impresy, skoro Panorama jest wymieniona na plakacie !!!

Redaktor naczelny sponsoruje wyłącznie komorników, pod imprezkę się tylko podpiął bo głównym "fundatorem" był Burmiś Tysiąclecia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# maniek 2014-08-23 22:50
Podczas imprezy podano, że Panorama sprawowała nad nią patronat medialny. Czy mogliby jeszcze wytłumaczyć na czym to polegało ???? Czy nie jest przypadkiem odwrotnie, że jest to reklamowanie Panoramy przy okazji masowej imprezy za nasze pieniądze ?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Wujek Google 2014-08-26 22:58
Cytuję maniek:
Podczas imprezy podano, że Panorama sprawowała nad nią patronat medialny. Czy mogliby jeszcze wytłumaczyć na czym to polegało ???? Czy nie jest przypadkiem odwrotnie, że jest to reklamowanie Panoramy przy okazji masowej imprezy za nasze pieniądze ?!

Patronat medialny ? rodzaj sponsoringu, w którym firma lub firmy z sektora mass mediów (np. telewizja, radio, gazeta, portal internetowy) udostępniają przestrzeń reklamową lub informacyjną na cele promocji podmiotu lub wydarzenia (kulturalnego, sportowego, społecznego).

W Panoramie reklamowali tą imprezę więc byli patronatem medialnym. Definicja patronatu medialnego zaczerpnięta od cioci Wikipedii
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# maniek 2014-08-27 06:53
Przecież Panorama dostaje kasę co miesiąc z Urzędu, więc jaki to sponsoring ? To na czym polega patronat medialny wiem wujku google, ale w tym przypadku raczej go nie było !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W sieci nie jesteś anonimowy.

tomczuk na pasku