środa, 20 stycznia 2021

18buskerbus2014Wspaniały festiwal, wiele atrakcji, doskonała zabawa - FOTOREPORTAŻ

 

Śp. Adam Bubiłek pewnie uśmiecha się z niebios, patrząc na brzeską publikę uczestniczącą w imprezie, z której był tak dumny. Adama znałem dobrze i wiem, że kręciłby nosem z rezygnacji koncertów w ramach wrocławskiego festiwalu ?Jazz nad Odrą?. Za Jego urzędowania na scenie BCK-u występowali giganci polskiego jazzu: Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron, Janusz Szrom i wielu, wielu innych.

W sytuacji, kiedy zdeptana władza, z chytrym planem zaczarowania elektoratu, ?funduje" gawiedzi disco polo (na jazz zabrakło kasy), radować się trzeba z podtrzymania tradycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej ?BuskerBus", który przywędrował do nas z Wrocławia. 19 i 20 sierpnia brzeżanie mieli wiele okazji do radości. Na brzeskim bruku sporo się działo!
Poziom tegorocznej imprezy był wyjątkowo wysoki. Podziwialiśmy mimów, akrobatów, muzyków, prestidigitatorów, żonglerów i przeróżnych rozśmieszaczy.

 

Do serc publiczności trafił tajlandzki Mute Street Mime. Para mimów pokazała wzruszający a zarazem zadziwiający spektakl

 

tailand1

tailand2

 

 

Absolutne mistrzostwo zademonstrowali żonglerzy z Urugwaju i Argentyny - Clap Clap Circo

 

urugargen1

urugargen2

 

 

Świetny był prestidigitator z Brazylii, który znakomicie budował napięcie swego zaskakującego show

 

prestibrasil1

prestibrasil2

 

 

Publiczności przypadł do gustu duet akrobatek Belle Etage z Austrii, które przedstawiły romantyczny spektakl

 

austria1

austria2

 

 

Należałoby jeszcze długo chwalić pozostałych artystów, bo naprawdę było za co. Poziom 18 edycji MFSU ?BuskerBus" 2014 był naprawdę znakomity. Niech żałują ci, których na Długiej i w Herbaciarni zabrakło. Dla nich przygotowaliśmy fotoreportaż.

 

Zapraszamy do galerii.

 

Komentarze   

 
# Uważny czytelnik 2014-08-23 19:35
Szanowny Redaktorze- proszę poprawić: Busker BUs był w tym roku w Brzegu nie 19-20 lipca lecz sierpnia. Oj pomyliły się miesiące, a to było przecież tak niedawno!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Leszek Tomczuk 2014-08-23 20:23
Cytuję Uważny czytelnik:
Szanowny Redaktorze- proszę poprawić: Busker BUs był w tym roku w Brzegu nie 19-20 lipca lecz sierpnia. Oj pomyliły się miesiące, a to było przecież tak niedawno!

Przyspieszyłem kalendarz ;) Naprawiono.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W sieci nie jesteś anonimowy.

tomczuk na pasku