piątek, 04 grudnia 2020

 troll1Do napisania niniejszego felietonu zmobilizowały mnie trolle, a ściślej para starych trolli zasłużonych w utrwalaniu obecnej władzy, traktująca brzeżan, jak ciemny lud, który ma kupić ich prostacką propagandę.

 

troll2

Na Forumbrzeg.pl pojawiła się zajmująca wrzutka - TUTAJ. ?ThePlu" zapowiada alternatywny wobec oficjalnego projekt opieki nad dziećmi w grupie wiekowej od 6 miesięcy do 3 lat. Wszystko miałoby się odbywać w prywatnych mieszkaniach pod auspicjami gminy. Pomysł wielce interesujący. Brawo!
Ale to nic nowego, takie formy zajmowania się milusińskimi z powodzeniem już funkcjonują. Gdzie? We Francji. A kto z kraju, w którym dzieci żłobkowe i przedszkolaki (w przeciwieństwie do żab i ślimaków) mają się komfortowo, właśnie powrócił?! Nasz ciepło wyszkolony burmistrz...
Stawiam trzy kropki w imię niedomówienia, bowiem pewności brak. Z magistratu tej wiedzy nie wyniosłem, osoby kreujące wizerunek trójkadencyjnego wodza zadania nie ułatwiają i o jego wojażach dowiaduję się z internetowych forów. I kto wie, może zostałem wpuszczony w maliny przez jakiegoś trolla?

Wspomniana ?ThePlu" to trollica (stawiam czapkę śliwek przeciwko gruszkom, że tak jest) nie schodząca z frontu walki o huczyńską prawdę. Ad hoc założyła profil i wypuściła zwiadowczy balon, chce wiedzieć, czy ciemny lud to kupi.
Od razu zastrzegam: przeciwko poszerzeniu oferty żłobkowo-przedszkolnej w mieście nie protestuję. Francuski pomysł to jak francuski pocałunek, czyli coś podniecającego. Problem dostrzegam w formie komunikacji i w głupim promowaniu francuskiego rozwiązania. Dlaczego tematu nie przedyskutować przed otwartą kurtyną? Angażowanie trollicy jest wielce ryzykowne, babina do reszty pogubi się w gęstwinie nicków.
Jeśli nawet z ?ThePlu" troszeńku pospekulowałem, to musi być coś na rzeczy, wszak we wrzutce jest mowa o gminie.

 

***

 

troll3Pod felietonem ?Ślimaki po brzesku" pojawił się wpis starego trolla (przymiotnik ?stary" w jego przypadku ma znaczenie fundamentalne): Tomczuk, a po co nam środki unijne? Były na stadion to narzekałeś, dali nam na przystań to narzekałeś. Boisz się, że nie będziesz miał na co psioczyć? Wredna, jak to w przypadku wrednych trolli, manipulacja. Nigdy środków unijnych nie kontestowałem, tylko ich trwonienie i fatalne lokowanie. Finansowanie rozbuchanych wizji i nabijanie kasy kolesiom. Mamy piękny stadion na który nas po prostu nie stać i żelbetową marinę, która jest zwyczajnie szkaradna. Wolno mieć, paskudny trollu, własne zdanie?! Czy Brzeg to już Białoruś, czy bardziej Północna Korea?

 

Jakżesz inaczej wygląda gospodarowanie unijnymi środkami w starostwie, ale tam główkują i pilnują priorytetów. Miasto pozostaje w rękach samozwańczych ?właścicieli", którym wydaje się, że będą rządzić wiecznie i ciemnemu ludowi wszystko wmówią.

 

?Wodna Nuta" - tak zatytułowaliśmy news o wspaniałej inwestycji w Opolu, która z pewnością przyciągnie brzeżan, stwarzając konkurencję dla... Oławy. Amatorzy prawdziwego pływania już dawno z Brzegu odpłynęli. Burmistrz Maciej Armin Stefański miał ambicję odrestaurowania amfiteatru i dokończenia aquaparku. Nie zdążył, władzę oddał komuś, kto karierę zrobił na dezauwowaniu jego koncepcji. W imię oślego uporu nie mamy dzisiaj ani letniej estrady (z czego Brzeg zawsze słynął), ani gdzie popływać latem i zimą. Zapanowała wodna smuta.

 

Komentarze   

 
0 # Hans 2013-12-03 09:45
A kim jest ta pani "ThePlu", że proponuje jako prywatna osoba i w oparciu o prywatny kontakt tworzenie czegoś w czym ma uczestniczyć gmina? Skąd ta "Muszka Plujka" ma takie informacje? Czyżby znowu jakaś kasa do podziału, a nie wszyscy muszą o tym wiedzieć?
 
 
0 # TheFuu 2013-12-03 10:00
To niemożliwe, to nie może być gruba berta, bo "ThePlu" ma tylko 21 lat! A może to takie babskie marzenie o starych, dobrych czasach, bez tłuszczu i zmarszczek? W Internecie można wszystko, nawet znowu być młodym.
 
 
0 # Mangusta 2013-12-03 11:53
Cytat:
Angażowanie trollicy jest wielce ryzykowne, babina do reszty pogubi się w gęstwinie nicków.
:o :D :-x :P
 
 
0 # forumowicz 2013-12-03 12:31
Nick "ThePlu" może oznaczać "The plugin" czyli wtyczka. Pytanie tylko czyja, do kogo i kto może wtykać?
 
 
0 # magister 2013-12-03 14:11
Czy ThePlu to caryca? Tylko tak pytam.
 
 
0 # inżynier 2013-12-03 14:26
Ojtam ojtam niech Beata Zatoń-Kowalczyk zaprzeczy że nie jest trollicą ThePlu i będzie gicio.
 
 
0 # carewicz 2013-12-03 18:17
Huczyński musi odejść!!!!!!!!
 
 
0 # baca 2013-12-04 19:15
Huczyński musi odejść, ale z dworem i tą całą sitwą!
 
 
0 # matka 2013-12-05 21:36
Pani "ThePlu" czyli Beato Zatoń-Kowalczyk , wysoka urzędniczko burmistrza, jak tam z francuskim projektem? Pamiętajcie o nas, matkach Polkach, kochane grubasy.
 
 
0 # ojciec 2013-12-05 22:22
Czy burmistrz Huczyński nie jest zażenowany, że jego urzędniczka trolluje na forumbrzeg.pl?
 
 
0 # father 2013-12-05 22:31
Cytuję ojciec:
Czy burmistrz Huczyński nie jest zażenowany, że jego urzędniczka trolluje na forumbrzeg.pl?


Za coś trzeba płacić.
 
 
0 # Goja 2013-12-07 16:55
Co z promocją naszego miasta?Czy ta wielka urzędniczka,któ ra niegdyś wszystkich rozliczała pracuje i jest rozliczana?
 
 
0 # Zbroja 2013-12-07 17:01
Cytuję Goja:
Co z promocją naszego miasta?Czy ta wielka urzędniczka,która niegdyś wszystkich rozliczała pracuje i jest rozliczana?

Ona jest wielka i gruba !
 
 
0 # Paulo 2013-12-07 20:34
Cytuję Goja:
Co z promocją naszego miasta?Czy ta wielka urzędniczka,która niegdyś wszystkich rozliczała pracuje i jest rozliczana?

Jak to nic nie robi? Cały czas promuje się z hukiem.
 
 
0 # ThePlu 2013-12-09 12:59
Drogi Panie Tomczuk! Proszę powiedzieć, dlaczego Pan mnie obraża? Nazywa mnie Pan "trollicą", "babiną". Jest to nieco żenujące, żeby człowiek z Pana doświadczeniem, reprezentował tak niski poziom w swoich felietonach. Czy obrzucanie błotem obcych ludzi sprawia Panu satysfakcję? W dodatku nie ma Pan racji, radzę przeczytać definicję trollowania w internecie, a dopiero potem wygłaszać osądy. Natomiast insynuacje wszystkich kim jestem, są po prostu śmieszne. Ale skoro chcą Państwo wiedzieć - jestem zwykłą studentką, która opublikowała ogłoszenie w internecie, w celu zwiększenia szans na zdobycie pracy. I co, rozczarowani? Nikt z gminy, nikt z rodziny burmistrza. Niestety. Atakują Państwo niewłaściwą osobę. Jakieś zarzuty do gminy? Proszę je tam skierować. Ja nie mam z tym nic wspólnego. I nie życzę sobie być obrażana.
 
 
0 # zniesmaczona 2013-12-09 14:07
doprawdy dziwię się że w takim miescie jak brzeg , w panstwie unii europejskiej dochodzi do tak zenujacych felietonów i komentarzy . panie tomczuk jesli jest pan nie doinformowany to proszę nie rzucac epitetami , obrazliwymi wnioskami . akurat znam projekt pt. opiekun dzienny dzieci do lat 3 , i nie jest to wymysł zadnej trollicy , ale cos co już zaistniało w wielu miastach brzegu . jest to po prostu jedna z form opieki nad dziecmi , wcale nie gorsza niż złobek czy niania . trzeba do tego podejsc w zdrowy normalny sposób a nie wypisywac felietony dezinformując ludzi i tworząc teorie spiskowe !!!!! ludzie opamietajcie się , gdzie wy zyjecie ??? a panu panie tomczuk wydaje się że jest pan bardzo błyskotliwym felietonistą , prawda jest jednak inna .
można się totalnie zniesmaczyc czytając te pozal sie boże mądrości ......
 
 
0 # TheFuu 2013-12-09 21:13
W tym mieście za dużo się dzieje poza plecami normalnych obywateli. Kto ze zwykłych ludzi wiedział o dotacjach? Takie informacje nie wychodzą na światło dzienne. Czy nie jest dziwne, że to właśnie nasz burmistrz wyjechał na tego typu szkolenia dla dzieci? Czy nie jest zastanawiające, że te "poufne" informacje posiadła nikomu nie znana studentka? I dlaczego tak zażarcie twierdzi, że nie ma nic wspólnego z Urzędem Miasta i rodziną czy przyjaciółmi burmistrza? Jak mówi przysłowie - winny się tłumaczy.
 

Nie masz uprawnień do komentowania