sobota, 23 października 2021

 

joanna grabiecTrzy powody, dla których powinieneś iść na wybory. Dziś mamy wybór!


Temat wyborów, za każdym razem wzbudza wielkie poruszenie. Jest to okres niezwykle intensywny, w którym toczą się zaciekłe dyskusje i zawzięte spory. Każdy z nas czuję potrzebę wyrażenia swojego zdania, wylania swoich żali, jednocześnie zaznaczając co powinno się zmienić, żeby odkopać nasze miasto z gruzów ubóstwa, nieudolności i pasożytnictwa społecznego. Wszystkie uwagi są niezwykle cenne, doskonale można wywnioskować co mieszkańcom Brzegu leży na sercu i jakich zmian oczekują, ale niestety na czczym gadaniu zazwyczaj się kończy.
Jednym z powodów takiego stanu rzeczy, jest fakt, że opinia jest najtańszym towarem świata. Każdy z nas ma własną i chętnie dzieli się nią z otoczeniem, ale same słowa, niepoparte czynami, nie mają żadnego znaczenia co widać wyraźnie w dniu wyborów, kiedy frekwencja bezlitośnie pokazuje, jak bardzo jesteśmy obojętni wtedy, kiedy powinniśmy działać.


1. W życiu wielu ludzi wie, co robić, ale mało ludzi robi to, co wie... Nie wystarczy tylko wiedzieć! Musisz podjąć działanie!

Dlaczego, mimo, że doskonale wiemy co powinniśmy zrobić jako obywatele naszej małej wspólnoty, to jednak tego nie robimy? Jednym z powodów jest mylne przekonanie, że jednostka nie ma żadnego wpływu na otoczenie, że jesteśmy tylko mało istotnym trybikiem w wielkiej machinie zwanej społeczeństwem. Nic bardziej błędnego! Każdy z nas jest odpowiedzialny za siebie, za to co robi, ale również za to czego nie robi!
Zapewne masz swojego faworyta czy faworytów w nadchodzących wyborach, ale uważasz, że Twój głos nie ma znaczenia. Musisz być świadomy faktu, że w naszej niewielkiej społeczności to właśnie Twój głos może zdecydować, kim będą nasi włodarze w najbliższych czterech latach! Aby mieć wpływ na przyszłość swoją i swoich dzieci to musisz podjąć decyzję, lecz prawdziwa decyzja jest mierzona poprzez fakt podjęcia nowego działania. Jeśli nie ma działania ? tak naprawdę nie podjąłeś decyzji.
Nie możemy wymagać od innych, żeby robili dla nas to czego nawet my sami dla siebie nie chcemy zrobić. Cytując Kofucjusza: "Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych."


2. Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy niż rzeczywiście próbując je rozwiązać.

Czy właśnie nie taką tendencję obserwujemy na co dzień w mediach? Dziennikarze i politycy, powtarzający przez cały Boży dzień niczym mantrę jedno i to samo, zamiast działać na rzecz społeczeństwa, marnotrawią czas na słowne, publiczne przepychanki. Nikt z nas tego nie lubi, bo w głębi duszy bardzo dobrze wiemy o tym, że większość problemów wynika z faktu, że uparci, zbyt dumni i próżni decydenci, nie mają na tyle ikry, żeby włożyć dumę do kieszeni i dogadać się, ponad podziałami i interesami politycznymi, na rzecz dobra ogółu. Jeżeli przykład nie idzie z góry, to niech idzie z dołu - wybierzmy ludzi, którzy wykazują entuzjazm, chęci do działania i zdrowy rozsądek. Dziś nie jest ważne, kto z nas wyborców z jaką partią sympatyzuję, ważny jest człowiek i to jakie wartości sobą reprezentuję.
Nie możemy rozwiązywać problemów używając takiego samego schematu myślowego, jakim posługiwaliśmy się w trakcie ich pojawienia się.
Polityczne przepychanki zostawmy stolicy, my mamy swoje lokalne problemy i cele, którymi musimy się zająć, razem, wspólnie i ponad podziałami. Podsumowując cytatem Benjamina Franklina: "Jesteśmy o wiele bardziej opodatkowani przez nasze próżniactwo, pychę i głupotę niż przez rząd."


3. Szkoła doświadczenia kosztuje, ale żadna inna nie potrafi lepiej wykształcić człowieka.

Każdy mieszkaniec Brzegu był naocznym świadkiem rządów, które były sprawowane przez ostatnie 12 lat. Na pewno każdy z nas jest już zmęczony i zażenowany lokalną polityką. Bardzo dobrze wiemy, czego potrzebuje nasze miasto, czego potrzebują mieszkańcy. Dostaliśmy również solidną nauczkę i dziś wiemy, że nie można wciąż przyzwalać, aby w zarządzie miasta urzędowały te same osoby i oczekiwać innych rezultatów. Jeżeli oczekujemy solidnych zmian, musimy podjąć radykalne kroki i wymienić starą ekipę, która raczej kojarzy się ze szkodnikami drążącymi ciało i wysysającymi siły witalne swego nosiciela, niż ze sprawnie działającą kadrą zarządzającą. Stop pasożytom społecznym!
Przez wszystkie te lata musieliśmy biernie przyglądać się jak nasze miasto ubożeje, a zakłady pracy zamykają się jeden po drugim. Wysłuchaliśmy również wielu obietnic, które pozostały obietnicami. Przez ostatnie 4 lata byliśmy zmuszeni do akceptowania absurdalnych decyzji i to my musieliśmy interesować się politykami, ale dzisiaj nadszedł czas, że to politycy muszą zainteresować się nami! Dziś decyzja leży w naszych rękach i wykorzystajmy ten fakt najlepiej jak potrafimy!
"Krytykować może każdy głupiec. I wielu to robi. Kto nie chce kiedy może, ten nie będzie mógł kiedy będzie chciał." Winston Churchill

 

Komentarze   

 
# Zenobiusz 2014-10-20 18:36
Pani Joasiu fajny ten Pani felieton, taki mądry, pełen cytatów znanych ludzi, ale nie sądze, aby miał większe szanse zachęcić brzeskich mieszkańców do wyborów. Podam Pani tylko trzy powody, dla których ludzie nie chcą iść na wybory a proszę mi wierzyć, że jest ich dużo więcej. Po pierwsze ludzie, już nie wierzą w obietnice składane przez polityków i działaczy partyjnych wszelkiej maści, ponieważ od wielu lat są przez nich notorycznie oszukiwani i bezlitośnie okradani. Po drugie w tym kraju i w Brzegu jest ogromna skala biedy i duże bezrobocie, dlatego też większa część naszych wykształconych rodaków pracuje za granicą, za godziwe pieniądze. Po trzecie pozwolę sobie nie zgodzić się, z zaprezentowanym przez Panią cytatem Benjamina Franklina: "Jesteśmy o wiele bardziej opodatkowani przez nasze próżniactwo pychę i głupotę niż przez rząd." Ponieważ tak wysokich podatków, jakie płacą Polacy przez agresywną, fiskalną politykę PO, to nawet najstarsi górale nie pamiętają. Pozdrawiam..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Anita 2014-10-20 18:39
Benjamin Franklin, mason rytu szkodzkiego może pozwolić sobie na taki trywilny dowcip, ale brzerzanie po wszelkich zbójeckich opłatach, naprawdę ledwo wiążą koniec z końcem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# młody 2014-10-20 19:06
Młode pokolenie powinno przejąć inicjatywe i pogonić przez głosowanie starszych nierefolmowalny ch panów
którzy przykleili się do stołków samorządowych i spoglądają z podwójnymi brodami z bilbordów licząc na kolejną kadencje.MŁODZI IDŻCIE NA WYBORY BO W TYM MIEŚCIE NIC SIĘ NIE ZMIENI !!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Antoni 2014-10-20 20:26
Młodzi, jeśli chcą żyć w normalnym i zasobnym kraju, to muszą w Polsce przeprowadzić rewolucję podobną do tej, jaka była dziełem obywateli w Islandii. Islandczycy pogonili rząd, rozwiązali wszystkie partie polityczne, przejęli handel, odzyskali banki a w referendum oświadczyli, że nie będą spłacać lichwiarskiego długu zagranicznego. Dziś powoli już wychodzą z kryzysu finansowego i znacznie wzmocnili swój potencjał gospodarczy. Ale kto w ?polskich? mediach o tych wydarzeniach słyszał? A młodzi niech w Internecie na ten temat sobie poczytają i wreszcie zrozumieją, ze ich przyszłość zależy tylko i wyłącznie od nich samych. Tylko trzeba włączyć samodzielne myślenie i więcej nie nabierać się na prostacką medialną propagandę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# . 2014-10-20 21:52
Ale ściema! Nie mając nic do powiedzenia lepiej jest powstrzymywać się od udowadniania tego faktu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# czytelnik 2014-10-20 22:27
Ja zagłosuję na młodych. Cieszę się że brzeska PO to umożliwia. Musi nastąpić zmiana pokoleniowa. Huczyński musi odejść. Stefański z resztą też.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Guest 2014-10-20 22:53
Cytuję Antoni:
Młodzi, jeśli chcą żyć w normalnym i zasobnym kraju, to muszą w Polsce przeprowadzić rewolucję podobną do tej, jaka była dziełem obywateli w Islandii. Islandczycy pogonili rząd, rozwiązali wszystkie partie polityczne, przejęli handel, odzyskali banki a w referendum oświadczyli, że nie będą spłacać lichwiarskiego długu zagranicznego. Dziś powoli już wychodzą z kryzysu finansowego i znacznie wzmocnili swój potencjał gospodarczy. Ale kto w ?polskich? mediach o tych wydarzeniach słyszał? A młodzi niech w Internecie na ten temat sobie poczytają i wreszcie zrozumieją, ze ich przyszłość zależy tylko i wyłącznie od nich samych. Tylko trzeba włączyć samodzielne myślenie i więcej nie nabierać się na prostacką medialną propagandę.

hmm Antoni zgadzam się z tobą ale piszesz to do pani Joanny... która startuje z PO, który w Polsce rządzi... wobec czego ja obawiam się czy pani Joanna jest w stanie przyjąć twe zdanie do wiadomości...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Guest 2014-10-20 22:54
Cytuję czytelnik:
Ja zagłosuję na młodych. Cieszę się że brzeska PO to umożliwia. Musi nastąpić zmiana pokoleniowa. Huczyński musi odejść. Stefański z resztą też.

sorry ale brzeska PO to chyba pan Puszczewicz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Zonk 2014-10-20 23:00
Z tego co wynika z plakatów i z profilu Pani Joanny to jest ona kandydatem bezpartyjnym, a tylko startuje z listy PO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Antoni 2014-10-20 23:24
Nic dziwnego, że Pani Joanna startuje z listy partyjnej, jako kandydat bezpartyjny. Tylko w ten sposób ma jakieś szanse na zdobycie szerszego poparcia a w konsekwencji może i mandat. Przecież nie jest żadną tajemnicą, że znaczek partyjny ma jeszcze nadal bardzo duży wpływ na wybory samorzadowe, szczególnie te do sejmiku, jak i powiatu. Gdybym był fanem PO i miał wybierać miedzy Puszczewiczem a Pani Joanną, to byłby to wybór.dziecinni e prosty. Krzysiu sory.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# urzędnik 2014-10-21 07:22
Cytuję Guest:
Cytuję czytelnik:
Ja zagłosuję na młodych. Cieszę się że brzeska PO to umożliwia. Musi nastąpić zmiana pokoleniowa. Huczyński musi odejść. Stefański z resztą też.

sorry ale brzeska PO to chyba pan Puszczewicz?

To nie PiS. Tu każdy może mieć swoje zdanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# POwiec 2014-10-21 08:51
Cytuję urzędnik:
Cytuję Guest:
Cytuję czytelnik:
Ja zagłosuję na młodych. Cieszę się że brzeska PO to umożliwia. Musi nastąpić zmiana pokoleniowa. Huczyński musi odejść. Stefański z resztą też.

sorry ale brzeska PO to chyba pan Puszczewicz?

To nie PiS. Tu każdy może mieć swoje zdanie.

U Puszczewicza, byłego dyrektora więzienia "każdy może mieć swoje zdanie"? hihihi, wybacz ale ja to odbieram jako dobry żart hihihi. Oczywiście mamy wolność i demokrację więc ty również możesz mieć swoje zdanie. hihihi "swoje zdanie"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# młody 2014-10-21 18:06
Każdy tu się mądży a wpisy podpisuje pseudonimem
a jak młoda osoba chce coś zrobić nie wżne czy z PO
czy z innego ugrupowania i podpisuje się odważnie z imienia i nazwiska to trzeba jej dopiec.Nie lepiej wesprzeć ją i odsunąć tą skorumpowaną ekipę która od wielu lat rządzi powiatem i miastem i prowadzi do ruiny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# lord 2014-10-21 22:34
Popieram Panią Joannę - na takich ludzi zamierzam głosować w tych wyborach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Wyborca Pi 2014-10-22 15:19
Wybory w okręgu są teoretycznie jednomandatowe. Można było powołać własny komitet wyborczy i startować z jego poręczenia, bez oglądania się na partie polityczne i inne dziwne twory niby nie polityczne, ale tak naprawdę powiązane z partiami. Jednak nikt z kandydatów w Brzegu nie pofatygował się na takie rozwiązanie. I nie ma co się dziwić, bo działanie z ramienia własnego komitetu obarczone jest niestety wieloma biurokratycznym i procedurami. Kto chciał więc kandydować musiał szukać najbliższej sobie partii i mieć nadzieję, że ona przyjmie go pod swoje skrzydła. Stąd właśnie wielu bezpartyjnych na listach partii.
Uroczej Joasi życzę sukcesu, wiem, że dzięki swym kompetencjom, będzie nie tylko ozdobą estetyczną rady powiatu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# ondraszek 2014-10-25 19:32
przeczytałem ten, za przeproszeniem, tekst i nabrałem przekonania co do prawdziwości kawałów o blondynkach :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# ondraszek 2014-10-25 19:33
elTom, czy Ty robisz jakąś weryfikację tekstów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

porayski pomsta na pasku