czwartek, 02 kwietnia 2020

j.horezgaKino Politycznie Niepoprawne (K.P.N.) jest inicjatywą Fundacji Kultura Integracja Społeczeństwo. Naszą misją jest prezentacja w Brzegu filmów uznanych za wrogie przez kręgi tzw. ?salonu".

 

Chcemy pokazać filmy odkłamujące historię Żołnierzy Wyklętych, ukazujące prawdziwą twarz komunizmu, filmy o makabrycznych konsekwencjach bolszewickich tradycji walki z religią czy też filmy o metodach pracy czekistów. Wszystkie pokazy będą organizowane jako projekcje BEZPŁATNE.

bezd klub film kis logo naz

Inaugurujemy działalność pokazem filmu ?Cristiada". W planach pokaz materiałów do nieukończonego filmu ?Historia Roja" oraz prezentacja dramatu ?Gdy budzą się demony" (historia błogosławionego Josemarii Escrivy ? założyciela Opus Dei).

O ?Cristiadzie" i ?Gdy budzą się demony" portal www.brzeg.com.pl pisał w felietonie
?Nie wszyscy jesteśmy Chrystusami" (Kliknij tu).

Możesz wesprzeć nasze działania i pomóc w akcji odkłamywania historii i rzeczywistości, poprzez drobne wpłaty na konto:

Fundacja Kultura ? Integracja ? Społeczeństwo
PKO 53 1020 3668 0000 5202 0358 7433
(Koniecznie z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe)

 

Ewentualną darowiznę ODLICZYSZ od podstawy opodatkowania.

Za udział w projekcjach, w promocji, w dyskusjach oraz za wszelkie wsparcie ? serdecznie dziękujemy.

 

Fundacja K.I.S.

 

Dla dociekliwych:

K.P.N., czyli Kino Politycznie Niepoprawne powstaje jako ?radykalna" frakcja Bezdyskusyjnego Klubu Filmowego, reaktywowanego w strukturze Fundacji Kultura-Integracja-Społeczeństwo.
Korzenie Bezdyskusyjnego Klubu Filmowego sięgają połowy lat 80 XX wieku. W tamtych czasach fundator Fundacji K.I.S. raczkował jako kinoamator, filmowiec i kinooperator w klubach filmowym i fotograficznym, działających przy Brzeskim Domu Kultury. Filmowa pasja zaprowadziła fundatora do powołania sieci (nagrodzonych w 1993 roku nominacją do ?Srebrnej Kasety" za najlepszą videotekę w Polsce) filmotek Royal Video Club (potem Royal DVD Cinema Club), a następnie do reaktywacji likwidowanego w 1992 kina ?Słońce" w Brzegu. Bezdyskusyjny Klub Filmowy powstał właśnie przy kinie ?Słońce" i działał jako nieformalna grupa kinomaniaków, wyświetlająca filmy w bardzo ścisłym gronie. BKF szczyci się m.in. organizacją projekcji filmu ?Conan Barbarzyńca" dla 2 (słownie: dwóch) osób, w tym fundatora ;). Działalność kinową prowadziliśmy do końca 1996 roku. W branży usług wypożyczania kaset VHS i filmów DVD, fundator działał do 2004.
Fundator raczej nie przewidywał powrotu do działalności w branży filmowej. Impulsem do reaktywacji stały się medialne doniesienia o kłopotach dystrybutora z rozpowszechnianiem filmu ?Cristiada".
Bowiem to nie fundacja wybrała film. To ?Cristiada" wybrała nas.


Z serdecznym pozdrowieniem

Jacek Horęzga
Fundator Fundacji Kultura-Integracja-Społeczeństwo

 

Komentarze   

 
0 # Zenek 2013-04-22 11:33
jacek kiedy będzie można obejrzeć ten film i gdzie? Bo sama inicjatywa jest OK.
 
 
0 # Prezes 2013-04-22 12:38
Witam!

Zaproszenie na pokaz jest pod tyn linkiem:
brzeg.com.pl/.../...
Promocja pierwszego pokazu w zasadzie dopiero rusza. Więc więcej info na forach i w prasie lokalnej pewnikiem lada chwila.
 

Nie masz uprawnień do komentowania