poniedziałek, 27 czerwca 2022

andrzej-ogonekDwa tygodnie temu pisząc mojego poprzedniego feeltona, miałem nadzieję, że podczas sesji Rady Miejskiej 26 kwietnia żłobkowa sprawa się wyprostuje.


Moim okiem

 

Stało się, moim zdaniem, inaczej nieco, o czym dalej. Na poprzedni zareagował burmistrz Huczyński w swoim sprawozdaniu, odczytanym znowu przez zastępcę Stanisława Kowalczyka, słowami poniższymi:
fot 2
Cóż, w moim feeltonie nie pisałem, że prawdą jest to, że rodzice muszą zapłacić za niezjedzone z powodu nieobecności dziecka w żłobku posiłki. Napisałem, że taka wątpliwość powstaje przy interpretacji przepisu uchwały. Ponieważ nadal ją miałem i mam, to przygotowałem propozycje zmian do projektu uchwały w sprawie opłat za żłobek. Poza zmianą tego zapisu zaproponowałem także zmianę innych, dotyczących wysokości opłat za pobyt dziecka w żłobku. Proponowałem, by w przypadku dzieci, na które pobierany jest zasiłek rodzinny, obniżyć opłatę o 50 % za pierwsze dziecko i o 100 % za następne dzieci (30 % i odpowiednio 50 % to propozycja Huczyńskiego) oraz by w pozostałych przypadkach, gdy w żłobku jest więcej niż jedno dziecko z tej samej rodziny lub pozostające pod opieką tego samego opiekuna prawnego były identyczne jak wyżej obniżki. Ponadto zrezygnowanie z zapisu definiującego rodzinę wielodzietną. Wydruki moich propozycji wziąłem na sesję i podczas długiej dyskusji skupiającej się na problemie, jak zapisać prawo do ulg dla rodzin wielodzietnych, poprosiłem radnego PO Jarosława Rudno ? Rudzińskiego, by poprosił przewodniczącego RM Mariusza Grochowskiego (PiS) o udzielenie mi głosu w tej sprawie. Tak się też stało. Zwróciłem uwagę na to, że przyjęcie dobrego rozwiązania w tej sprawie jest ważne z powodu stojącej przed radnymi konieczności podobnej zmiany systemu opłat za przedszkola. Zaproponowałem, by radni zapoznali się z moimi propozycjami i jeśli uznają to za dobre rozwiązania, któryś z nich zgłosił to jako własny wniosek. Po przerwie na wykonanie kserokopii radny PO Jarosław Rudno ? Rudziński zgłosił moje propozycje, jako własny wniosek. W głosowaniu jego wniosek odrzucono. Za był on sam, przeciw 11 radnych, a 3 wstrzymało się. Przyjęto natomiast wniosek radnej SLD Elżbiety Kużdżał by rodzinę wielodzietną zdefiniować następująco: ?Za rodzinę wielodzietną uznaje się rodzinę, w której wychowuje się troje i więcej dzieci w wieku do 25 roku życia, uczących się i niepracujących." I taką uchwałę RM podjęła. POSŁUCHAJ

Efektem szczególnej teorii względności Alberta Einsteina jest tak zwany paradoks bliźniąt. Polega na tym, że gdy jeden z braci bliźniaków uda się w podróż kosmiczną z prędkością zbliżoną do prędkości światła, to po powrocie na Ziemię będzie znacznie młodszy od tego, który na Ziemi pozostał. W Brzegu paradoks bliźniąt będzie polegał na tym, że gdy do żłobka rodzina o modelu klasycznym dwa + dwa odda bliźniaków lub rodzeństwo, to gdy jej dochód netto na osobę będzie mniejszy lub równy 539,00 zł (tu dziękuję uważnemu czytelnikowi portalu brzeg.com.pl o nicku gość za zwrócenie mi uwagi na błąd merytoryczny w poprzednim feeltonie), z ulgi w opłatach skorzysta. Ale gdy ten dochód wyniesie 539,01 zł lub więcej ?figa z makiem z pasternakiem". Czy jednak można się temu dziwić, gdy urzędzi w mieście kosmiczny Huczyński i wspierają go ko(s)micznie myślący radni? Czy można się temu dziwić, gdy radczyni prawna nie ma podczas sesji dostępu do internetu, a ze względu na późną, jej zdaniem, porę dnia nie może przeanalizować tego, czy zgłoszone przez radnego PO Jarosława Rudno ? Rudzińskiego zmiany są poprawne pod względem prawnym?

 

Komentarze   

 
# Stach z Wilkowyj 2013-05-16 11:38
Brawo Andrzej. burmsitrz do wymiany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Pawelek 2013-05-16 13:52
Huczyński na czwarta kadencje !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# gość 2013-05-16 22:17
Panie Andrzeju nigdy nie będzie tak, aby jakikolwiek próg dochodowy był sprawiedliwy. Zawsze znajdzie się ktoś, któremu dochody do uzyskania jakiejś zniżki, ulgi czy też świadczeń przekroczą ten 1 grosz. Czy w takim razie wszystkie przepisy są złe ? Począwszy od ustaw na uchwałach kończąc ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# gość 2013-05-16 22:20
i dalej
Pana projekt tak naprawdę zmieniał tylko to, że ulgi były by większe i obejmowałyby również pierwsze dziecko (50%). To mogłoby mieć już znaczny skutek finansowy i nie można takich zmian wprowadzać bez analizy finansowej - ba i konsultacji społecznych. Dlatego też domniemam radni głosowali przeciw. Został wykonany pierwszy krok w kierunku wprowadzenia ulg, nic nie stoi na przeszkodzie aby za jakiś czas wykonać następny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# atomic 2013-05-17 00:05
No nie, ręce opadają następny pseudo astrofizyk. Panie !!CO MA PIERNIK DO WIATRAKA!!!Nie czuje pan kompletnie pojęć fizycznych. Niech pan się nie błaźni ciągle. Podobieństwo przytoczonego przykładu brzeskich bliźniąt a paradoksu bliźniąt ma jedynie podobieństwo w słowie ?bliźnięta?, nawet trudno to nazwać jakąś formą metafory i żartu. Poczytaj trochę o dylatacji czasu to może troszeczkę zakumkasz, bo jak na razie to kiepsko. A może to pan jest tym bratem Einsteina, który zaginął DAWNO DAWNO TEMU w jego młodości , którego mu brakowało do ukończenia TEORII WSZYSTKIEGO ( ten brakujący element mózgu mu w bliźniaku wyfruną, pozwalający flirtować z bezgraniczną głupotą)Trochę za późno pan wrócił z tego kosmosu. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło już moi koledzy z laboratorium pod Genewą interesują się panem . Proszę czekać na kontakt, wkrótce się skontaktują w celach naukowo-badawcz o-dydaktycznych .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# atomic 2013-05-17 22:33
A zapomniałem dodać, ze chodzi o bliźnięta dwujajowe dlatego brak podobieństwa. Taki to paradoks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# atomic 2013-05-17 23:19
A zapomniałem dodać, ze chodzi o bliźnięta dwujajowe dlatego brak podobieństwa. Taki to paradoks?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

ogonek na pasku