poniedziałek, 27 czerwca 2022

a.ogonekInformatyk Wojciech Huczyński porusza się z V prędkością kosmiczną, czyli we własnej dziedzinie cofa Brzeg w czasie.

Moim okiem

Piąta prędkość kosmiczna Huczyńskiego

Gdy 10 listopada 2002 roku miałem pewne powody do radości wyrażonej na mojej uśmiechniętej na poniższej fotce gębie,


fot 1

to były one dwa. Zrobiona przez nieznaną mi osobę fotka przedstawia powyborczy wieczór w dniu II tury wyborów burmistrza, kiedy z trzymanej w ręku Wojciecha Huczyńskiego komórki wiedzieliśmy, że zostanie on burmistrzem Brzegu. Nie będę tu wymieniał pozostałych osób, nawet bowiem gdyby się rozpoznały, to po pierwsze są osobami publicznymi, po drugie, nawet jeśli nie, to tzw. celebrytami, a po trzecie nie złapano ich w żadnej krępującej sytuacji. Pozwoliłem tylko sobie wymazać fragment twarzy osoby widocznej za głową Huczyńskiego, gdyż według moich oczu to już osoba świętej pamięci, a jako taka podlega mojej szczególnej ochronie.
Pierwszym powodem było to, że Huczyński, funkcjonujący wówczas jako przedsiębiorca zarządzający budynkami mieszkalnymi poprawi zaniedbywany od lat stan komunalnych zasobów mieszkaniowych. Po dziesięciu latach i ubiegłorocznych wydarzeniach w Zarządzie Nieruchomości Miejskich po kontroli NIKu widać jak była płonna moja nadzieja.
Drugi powód to taki, że zawodowy informatyk spowoduje, że nowoczesne sposoby zarządzania i komunikacji z lokalną społecznością wywindują Brzeg na jedno z pierwszych miejsc w kraju pod tym względem. Jednak i tu po dziesięciu latach odnotować można klapę. Bo czy nie są klapą poniższe przykłady.
Od 1 stycznia tego roku miasto, czyli jego organ wykonawczy, czyli Huczyński ma obowiązek umieszczania na internetowej stronie BIP nagrań sesji Rady Miejskiej. Do 15 lutego nagrania sesji z 27 grudnia 2012, zakończonej 18 stycznia tego roku na stronie nie było. Pojawiło się właśnie podczas następnej sesji RM 15 lutego o godzinie 13:38:55. Nagrania z tej zaś sesji nie było do dnia 21 marca. Pojawiło się tego dnia, w przededniu następnej sesji RM o godzinie 14:19:34. Dowód poniżej:


fot 2 gb
Przykład kolejny to strona BIP EKOGOKu, komunalnego związku śmieciowego, o którym ostatnio głośno w mieście z kilku powodów. Tak wygląda ona na dzisiaj pod zarządem Huczyńskiego, przewodniczącego Zarządu tegoż związku:


fot 3 gb

A jak mogłaby wyglądać, pokazuje przykład związku Ślęza ? Oława, mniejszościowego wspólnika spółki Zakład Gospodarowania Odpadami w Gaci, w którym EKOGOK posiada 90,66 % udziałów.


fot 4 gb

Gdy w ubiegłym roku w ramach interpelacji o stan tej strony pytał radny Grzegorz Surdyka ze Stowarzyszenia Młody Brzeg, tak brzmiała odpowiedź Huczyńskiego:


fot 5 gb

Czy trzeba tu coś dodawać lub ujmować? W astrofizyce zdefiniowano cztery prędkości kosmiczne, jakie trzeba nadać ciału by:
I ? opuściło Ziemię i krążyło po jej orbicie;
II ? opuściło Ziemię i krążyło wokół Słońca;
III ? opuściło Ziemię i Układ Słoneczny;
IV ? opuściło Ziemię i naszą galaktykę Drogę Mleczną. Wygląda więc na to, że nasz informatyk Huczyński porusza się z V prędkością kosmiczną, czyli we własnej dziedzinie cofa Brzeg w czasie. A tego chyba nawet Albert Einstein by nie wymyślił. Gdyby mu się udało, miałby drugiego Nobla.

Andrzej Ogonek

PS: Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę wszystkim wiele spokoju, a także tego by w Brzegu jaja były tylko wielkanocne. Niestety na mój węch czekają nas najpóźniej od 1 lipca takie zbuki, że przy nich nawet zapaszki z Gaci to miła nozdrzom woń perfum.

 

Komentarze   

 
# Wesołych Świąt 2013-03-29 16:47
Pan Ogonek jest "the best" !!! Wesołych Świąt Panie Andrzeju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Ole 2013-03-29 16:59
Jaki śliczny był Huczyński!!!!! Teraz tragedia.Co władza robi z ludzi. Panie Andrzeju pozdrówka :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Marek Z 2013-03-29 22:14
Jeśli powiesz Andrzeju skąd masz to zdjęcie to powiem Ci kto je zrobił?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# wojtunio 2013-03-30 10:08
A co ten pan od lewej tam robi ? Notabene wtedy też chyba unita ?! Czy ktoś go w ogóle widział przy kampanii, oprócz tego, że zapełnił swoim nazwiskiem listę ? Dlaczego tam nie ma już Grzegorza Surdyki, Adama i wielu innych, którzy jak widać byli od ciężkiej roboty ( klejenia plakatów, robienia banerów po nocach, potykaczy, itp.), ale już nie byli zapraszani na ważne spotkania. Murzyn zrobił swoje i won. Tylko król nie przewidział buntu w folwarku, być może z racji uwielbienia do własnej osoby ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# wojtunio 2013-03-30 10:20
I jeszcze jedno, czy ktoś może przypomnieć kto wtedy w tym zlepku zajął pierwsze i drugie miejsca na listach wyborczych i z jakich ugrupowań były to osoby ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Walery 2013-04-02 22:45
Nic tak skutecznie ludzi nie dzieli, jak wspólne projekty polityczne. Niestety większość przeważnie robi za jeleni a tylko nieliczni spijają wyborczą śmietanę. Tacy kumple a dziś najwięksi antagoniści.... .Smutne!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# pilny obserwator 2013-04-05 16:04
Jeden z tych panów pokazuje kogo w przyszłości zrobi w jajo. Chyba się sprawdziło. Właściwie to większość brzeżan zostało tak wykiwanych, poza niektórymi ptaszkami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Walery 2013-04-06 19:03
Panie Andrzeju a kto się schował za plecami W. Huczyńskiego, bo tylko kawałek jego głowy widać, może pan jeszcze pamięta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Longin 2013-04-06 21:23
Adam Bubiłek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Walery 2013-04-07 11:41
Dzięki za informacje, szkoda tylko, że pana Adama już nie ma wśród nas, bo jeszcze mógł wiele dobrego dla naszego miasta zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# atomic 2013-05-05 14:43
a po tych felietonach to przychodzi taka refleksja iż Pan Ogonek,Salak, kolega Puszczewicz itp. bardzo się minęli z powołaniem. Wynika z tego ze zawsze ich ciągnęło w kierunku fizyki, kosmologi itp. biedaczyska nie udało się bo nigdy nie pojmowali i nie pojmują tych zagadnień
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Leszek Tomczuk 2013-05-05 15:33
Atomic, kwark i CBA to jedna i ta sama persona, internetowy biedaczek pogubiony w sieci. Dokłada, żeby dokładać. Po polsku pisze średnio, ale za to jest wredniejszy od tych, którym wredność zarzuca. Pajacowanie pod "przykrywką" miliona nicków wydaje się być jedynym talentem tego człowieczka. Z fizyką nigdy na serio nie zaprzyjaźnił się. Jest po prostu fizyczny z natury. Proszono mnie, by trolla zablokować. Po co? - pytam. Przecież gościu zablokował się w swoich kompleksach na amen. Na własne życzenie. Pozdrawiam zwolenników biedaczka 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# atomic 2013-05-06 00:31
Brawo, Brawo jak Pan Leszek na to wpadł? niesamowite. Bardzo Pan bystry zajęło Panu (pomimo ze sami inwigilujecie swoje strony i nawet blokować potraficie) ok 20 godzin od mojego pierwszego wpisu. A gdzie tu wolność słowa, nie blokujcie mnie bo i tak potrafię się odblokować O to nie w sieci to ja bardzo to ja akurat jestem ekspertem jak tzw. HAKER, mam umysł ścisły że tak powiem fizyka , matematyka, kosmologia itp. komputery w jednym paluszku a lasery to moje hobby. Fakt po polsku średnio mi wychodzi mam umysł ścisły ale i inne języki znam angielski, niemiecki, francuski i rosyjski. Nawet od dziś chińskiego się zacznę uczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# atomic 2013-05-06 00:32
UWAGA chłopaki wodzu powiedział że ja jestem w kilku osobach (zdaje się w 3) i słaba polszczyzna. I co to może oznaczyć?? Może jaki wywiad a może święta trójca "KWARK górny-GLUON-KWA RK dolny" . Oj milion nicków jeszcze nie użyłem tylko ze 4 .A proszę mnie nie obrażać bo akurat mam skończony doktorat z astrofizyki i prowadzę badania naukowe. Mój nowy temat dziś wymyślony będzie :"Gdzie kończy się rozum zaczyna się głupota w systemie superstrun? albo ?Czy istota rozumna zwana slakiem może ogarnąć swoim umysłem swój umysł nie nadwyrężając synapsy?. Jeszcze mam kilka tematów ale to później jak mi się jeszcze zechce pisać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

ogonek na pasku