piątek, 12 sierpnia 2022

NanningMiasto, charakteryzujące się ciepłym latem i jesienią, słynie z nocnego życia, a urokliwe brzegi rzeki Yongjiang są ulubionym miejscem spędzania wieczorów zarówno przez mieszkańców, jak i turystów.

 

 

 

Odrestaurowane brzegi rzeki Yongjiang stały się popularną trybuną do oglądania wspaniałych nocnych widoków, w tym doskonale oświetlonego mostu na rzece i pokazów świetlnych 3D na wieżowcach, które można podziwiać także z łodzi widokowych.

 

Nanning jest chętnie odwiedzane przez turystów. Przyjeżdżają tu, aby zobaczyć zabytkowe budynki, arkady, miejską świątynię i pamiątkowe łuki. Znajduje się tu także budynek, będący miniaturą ponad 1000-letniej historii Nanning. To nowy, orientacyjny punkt miasta. Dla publiczności otwarty jest również chiński teatr oraz sala pamięci Deng Yingchao.

 

Niedaleko znajduje się ulica gastronomiczna Zhongshan Road, słynąca z tradycyjnych potraw regionu. Budki i sklepy ze ślimakami, pieczonymi rybami i lokalnym makaronem ryżowym są nocą chętnie odwiedzane przez turystów.

 

Czytaj więcej na Silk Road Poland

 

 

ttg dziennik turystyczny 240

 

 

 

Dodaj komentarz

turystyka na pasku