sobota, 27 kwietnia 2024
pingpongW dniach 6-9 maja br. w Ciechanowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kadetów w tenisie stołowym. W tej prestiżowej imprezie (uznawanej za mistrzostwa Polski) wzięli udział dwaj brzeżanie: uczeń PG nr 3 Patryk Bajor (KU AZS UE Wrocław) oraz uczeń PG nr 1 Michał Galas (LKS Odra Głoska).

Wielki sukces osiągnął P. Bajor, który wywalczył srebrny medal w grze drużynowej, wspólnie z Michałem Bańkoszem i Kamilem Ratajczykiem - trener dr Ziemowit Bańkosz. Bohaterem półfinałowego meczu został Patryk, który zdobył decydujący punkt, wygrywając z wyżej notowanym  zawodnikiem z Ostródy. Dobrze też wypadł M. Galas ze swoim kolegą klubowym Pawłem Janiszewskim, plasując się na 5 miejscu.
pingpongisci

Startowało 16 najlepszych drużyn w kraju. Akademicy wygrali 4 mecze z kolei, doznając dopiero w finale jedynej porażki. Punktowali M. Bańkosz - 6,5, P. Bajor 4,5 i K. Ratajczyk 1,0). W Głosce punktowali M. Galas 4,0 i P. Janiszewski 3,0. Ponadto nasi tenisiści dobrze wypadli w grze deblowej zajmując miejsca w przedziale 5-8. Patryk grał z Bartoszem Jemielianowiczem z LUKS TOP Wierzbięcin (zachodniopomorskie), a Michał z Mikołajem Kamińskim z GLKS Nadarzyn (mazowieckie). Startowało 16 najlepszych par. W grze singlowej wystąpiło 32 najlepszych kadetów w Polsce. Ostatecznie Michał uplasował się na 9 miejscu, a Patryk na 13 miejscu.
Nasi pingpongiści wystąpili jeszcze w grach mieszanych (32 pary). Patryk wspólnie z Zuzanną Chrulską z LUKS Czarni Czarna Białostocka 17 miejsce, a Michał razem z Adą Jończyk z MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie, uplasowali się na 9 miejscu. W sumie nasi młodzi zawodnicy nie zawiedli, zdobywając 1 srebrny medal i będąc blisko podium w grach podwójnych.

Na zdjęciu: trener dr Ziemowit Bańkosz i zawodnicy - Michał Bańkosz, Patryk Bajor oraz Kamil Ratajczyk.