środa, 08 maja 2024
pingpongAż 8 medali przywieźli nasi młodzi pingpongiści z Brzegu...Dolnego do Brzegu. W ciągu ostatnich trzech dni rozegrano bowiem w miejscowej Hali Sportowej Rokita - Mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie stołowym w kategorii młodzików, kadetów i juniorów.

Nasi multimedaliści wywalczyli 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy krążek. Uczennica PG nr 3 Natalia Bajor (reprezentująca KU AZS UE Wrocław) zdobyła 2 złote medale w kategorii młodziczek (jeden w grze singlowej i jeden w grze deblowej, wspólnie z Martą Chrabąszcz z MKS Rokita Brzeg Dln.).

natalia_i_marta

Drugi nasz reprezentant, uczeń PG nr 1 Michał Galas (LKS Odra Głoska) wywalczył w kategorii kadetów 3 medale (złoty w mikście, wspólnie z Adą Jończyk z MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie i 2 srebrne: w grze singlowej oraz w grze drużynowej, wspólnie z kolegą klubowym Pawłem Janiszewskim).
Natomiast uczeń PG nr 3 Patryk Bajor (KU AZS UE Wrocław) zdobył w kategorii kadetów również 3 medale, w tym: złoty w grze drużynowej, grając z kolegami klubowymi: Michałem Bańkoszem i Kamilem Ratajczykiem, srebrny w grze deblowej, występując z Michałem Bańkoszem i brązowy w grze singlowej.

michal_i_patryk

Cała trójka wystartuje teraz na szczeblu ogólnopolskim, gdzie ma zapewniony już awans wśród elity 32 najlepszych tenisistów/stek w Polsce, na podstawie listy rankingowej. Michał (5 nr na liście) i Patryk (nr 19) /obaj na zdj./ wystartują w dniach 6-9 maja br. w Ciechanowie (mazowieckie) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży: w grze singlowej, deblowej, mieszanej i drużynowej. Obaj kadeci mają szanse zawalczyć o medale. Bardzo duże szanse i to na 2 złote medale ma nasza eksportowa młodziczka Natalia (aktualna wicemistrzyni Europy i najlepsza w Polsce w tej kategorii). Natalia wystartuje w Pucharze Polski w dwóch konkurencjach: grze singlowej i deblowej (Brzeg Dolny - 14-16 maja).