poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Mam Marzenie8257 tyle marzeń spełniła do tej pory Fundacja Mam Marzenie w całej Polsce w ciągu 16 lat swojej działalności. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i zaangażowania wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, by wywołać uśmiech na twarzach chorych dzieci i ich rodzin. Fundacja stale poszukuje wolontariuszy, zapraszając do współpracy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat.

 

Od 2003 r. Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia chorych dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Organizacja działa w pełni charytatywnie – jej siłą napędową są pracujący na terenie całego kraju wolontariusze.

To właśnie wolontariusze tworzą naszą Fundację, wprowadzając niezwykle ciepłą atmosferę wewnątrz, na naszych cyklicznych spotkaniach i na zewnątrz, w kontaktach z Marzycielami. Kolejny rok naszej działalności to kolejne wyzwania i marzenia do odkrycia. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowanie wolontariatem z Opola i okolic do naszego oddziału. Poszukujemy osób, które chciałby poczuć dreszcz emocji, widząc szczęście na buzi dziecka i radość w oczach jego rodziny – mówi Ilona Osadnik, koordynatorka oddziału olsztyńskiego, i dodaje – wszystkiego nauczymy, we wszystkim pomożemy. Jesteśmy zgraną i zaangażowaną grupą, a to, co nas łączy to radość ze spełniania marzeń chorych dzieci.

Wolontariat to także możliwość poznania nowych ludzi, nawiązania kontaktów i zdobycia doświadczenia zawodowego (np. dla studentów), które będzie można wykorzystać później w pracy. Praca wolontariusza w Fundacji Mam Marzenie to idealne ćwiczenie z zakresu komunikacji międzyludzkiej, pozyskiwania sponsorów, rozwiązywania problemów czy zarządzania czasem.

– W Opolu mamy obecnie 13 wolontariuszy. To jednak wciąż za mało, aby spełnić wszystkie czekające u nas marzenia. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby sprawić radość innym – tłumaczy koordynatorka.

Co zrobić, aby zostać wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie? Wystarczy odwiedzić stronę: http://www.mammarzenie.org/wolontariat/, wybrać swoje miasto, wypełnić ankietę i przygotować list polecający, a następnie przyjść na spotkanie dla wolontariuszy i… do dzieła!

Więcej o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.

 

O Fundacji Mam Marzenie:

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą
w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8100 marzeń chorych dzieci.