piątek, 12 sierpnia 2022
lcd.jpgKoreańska firma Heesung Electronics przygotowuje się do uruchomienia pod Wrocławiem produkcji elementów monitorów ciekłokrystalicznych. Potrzebuje w związku z tym 3 tysięcy nowych pracowników. Części z nich szuka także w Brzegu. Dla miasta jest to ważne, bo bezrobocie jest jednym z większych problemów jego mieszkańców.


Brzeski PUP ma podpisane porozumienia z urzędami pracy w Oławie i Wrocławiu o współpracy. Koreańska firma ma zatrudnić około 3 tysięcy osób. Przy produkcji zatrudnienie znajdą i kobiety, i mężczyźni. Chętni do podjęcia pracy mogą zasięgnąć więcej informacji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzegu.

{moscomment}

Komentarze   

 
# Gość 2006-08-10 16:00
za 850zl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Gość 2006-08-16 11:48
Obawiam się, że będzie problem ze znalezieniem odpowiedniej liczby budowlańców (z tzw. "fachem w ręku"), którzy będą chcieli podpisać umowę na np. 2 m-ce nawet za 15 zł/godz.
Po zakończeniu umowy mają wracać za Odrę czy rejestrować się w PUP... bez prawa do zasiłku ?
Może zostaną w wybudowanej fabryce... kielnią będą nakładać ciekły kryształ... za 850 zł/m-c minus podatek, część ZUS i koszty dojazdu. Zostaje ok. 500 zł "na czysto".... To już chyba lepiej iść do opieki społecznej, ubiegać się o zwolnienie z czynszu i dopłatę na wychowanie dziecka. Do zasiłków i zwolnień z opłat dorobić można "na lewo".
Zwykła prosta kalkulacja.
A emerytura... bez legalnego zatrudnienia - minimum socjalne. Z legalnym zatrudnieniem ? emerytura = minimum socjalne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Gość 2006-08-28 18:13
beda placic jak w electrolux-ie w olawie :-) a jak nie zostaniesz na nadgodzinach to beda straszyc zwolnieniem .... normalnie polskie chiny, niedlugo bedzie sir robic za miske ryzu i dziwia sie ze brakuje rak do pracy - OSTATNI GASI SWIATLO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Nowiny na pasku