piątek, 12 sierpnia 2022

graffiti.jpgMalowanie części muru wokół stadionu było główną atrakcją „Graffiti Jam Brzeg 2006” – imprezy, która 1 lipca br. odbyła się na brzeskim stadionie. Przez kilka godzin młodzi grafficiarze malowali mur. Ich prace oceniło jury, a najlepsi otrzymali nagrody.Wręczał je burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński .
– Gratuluję wam wszystkim fajnych pomysłów i ich realizacji - mówił. - Proszę was także o to, abyście nie malowali murów w mieście. Za to możecie malować w wolnych chwilach pozostałą część stadionowego muru. Jeżeli okaże się, że to co robicie jest sztuką, być może podobną imprezę zorganizujemy już jesienią.

    Pomysłodawczynią „Graffiti Jam” jest Iwona Ziobrowska – Kowalik (kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta). Urząd tę imprezę zorganizował i zakupił spraye do konkursowych zmagań, ufundował także nagrody rzeczowe.

    Oprócz muru grafficiarze pomalowali także rampę dla rolkarzy. W trakcie imprezy zobaczyć można było m.in. pokazy i konkursy jazdy na rolkach i deskorolkach, na zakończenie odbył się również koncert hip-hopowy.

żródło:
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu 

Nowiny na pasku