poniedziałek, 27 czerwca 2022
skater.jpgOd kilku lat młodzi ludzie marzyli o utworzeniu Skateparku w Brzegu. W związku z tym w 2004 postanowili działać. We wrześniu 2004 r. Krzysztof Kaszuba, Sebastian Lipiński, Daniel Kowalik i Kamil Kowalik przygotowali pismo kierowane do Rady Miejskiej i burmistrza z prośbą o utworzenie w Brzegu placu do jazdy na rolkach, deskorolkach oraz rowerach „BMX”. Pod ww. prośbą zebrali 499 podpisów. Inicjatywę poparli nie tylko ludzie młodzi, ale również dorośli – byli wśród nich także nauczyciele. 24 września 2004 r. petycja wraz z listami poparcia oraz zdjęciami przykładowych elementów Skateparku złożona została w Urzędzie Miasta.

 Od tego momentu młodzi przez cały czas śledzili losy ich inicjatywy. Uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Budżetu Rady Miejskiej, byli obecni na sali podczas sesji Rady Miejskiej w dniu, w którym był uchwalany budżet Brzegu na 2005 rok. W budżecie zabezpieczono na ten cel 40.000 zł. Później już nie mogli doczekać się rozpoczęcia prac przy budowie Skateparku. Byli w stałym kontakcie z Krzysztofem Kulwickim - dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu, który konsultował z nimi dobór i układ elementów, a także chciał, aby Skatepark był jak najbardziej funkcjonalny.

W lipcu br. ruszyły prace przy budowie Skateparku. Młodzi ludzie cały czas doglądali kolejnych etapów budowy, jak również pomagali przy montowaniu poszczególnych elementów. Uznali też, że otwarcie Skateparku powinno być huczne, bo przecież trzeba uczcić tyle lat starań o jego utworzenie. Najlepszym sposobem okazało się zorganizowanie festynu, połączonego ze zbiórką pieniędzy. Uroczysta inauguracja z udziałem m.in. burmistrza Wojciecha Huczyńskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Gila, radnych miejskich oraz Iwony Ziobrowskiej – Kowalik (kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta) odbyła się 17 lipca br. na miejskim stadionie. Młodzi ludzie podziękowali za pomoc w utworzeniu Skateparku m.in. władzom miasta, dyrektorowi Krzysztofowi Kulwickiemu i Iwonie Ziobrowskiej – Kowalik (którą nawet nazwali „chrzestną Skateparku”)

Ze sprzedaży (prowadzonej w czasie festynu) okazjonalnej wody mineralnej i podarowanych przez sponsorów fantów udało się zebrać 581 złotych. Pieniądze te będą przeznaczone na zakup kolejnego elementu Skateparku. W organizację festynu zaangażowanych było wielu młodych ludzi, m.in.: Sebastian Lipiński (Szopen), Justyna Witwicka, Daniel i Kamil Kowalik, Sandra Wąsowska, Dorota Nizio, Katarzyna Wyczawska, „Pleju”, Paweł Boczarski, Artur („Mąka”), Filip Borowski oraz wiele innych osób. To podobno jeszcze nie koniec. Ci młodzi ludzie planują kolejne akcje mające na celu dalszą rozbudowę Skateparku w Brzegu.

Skatepark ma już swoją nazwę – „Wolność”. Jej autorem jest p. Andrzej Borowczyk, który wygrał konkurs na nazwę Skateparku. W nagrodę otrzymał od burmistrza Wojciecha Huczyńskiego deskorolkę. – Wnuki bardzo się ucieszą – powiedział szczęśliwy laureat.

 Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

{moscomment}

Komentarze   

 
# Gość 2006-02-14 08:52
strasznie dużo czytania tyle wam powiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# milan 2006-12-20 23:53
iwona ziobrowska-kowa lik jest mamą dwóch kowalików?
jak tak to też chciałbym miec mame w urzedzie żeby skatepark w kedzierzynie pomogła wybudować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Nowiny na pasku