niedziela, 05 grudnia 2021

tory kolejowePrzewoźnik kolejowy Eurostar testuje rozwiązanie podróżne oparte na danych biometrycznych, opracowane przez firmę Entrust.

 

 

 

Rozwiązanie zdalnej identyfikacji Entrust ma umożliwić pasażerom Eurostar zarejestrowanie twarzy i paszportu przed podróżą. W efekcie podróżni nie będą już musieli okazywać paszportów i kart pokładowych na każdym etapie podróży i będą mogli bezproblemowo przemieszczać się przez granice, międzynarodowe dworce kolejowe i lotniska.

 

Po przybyciu na stację kolejową St. Pancras International pasażerowie „za pomocą twarzy” odprawią się na pociąg, a ich dane paszportowe zostaną automatycznie przesłane do kontroli granicznej w Wielkiej Brytanii.

 

Każdy podróżny korzystający z usługi otrzymuje możliwość przechowywania swojego cyfrowego poświadczenia podróży na swoim osobistym urządzeniu mobilnym, ale nie jest to obowiązkowe.

 

Entrust deklaruje, że podróżowanie dzięki biometrii będzie łatwiejsze, dzięki powstaniu bezdotykowych korytarzy biometrycznych, które będą wykorzystywać technologię rozpoznawania twarzy w celu potwierdzenia tożsamości podróżnego.

 

ttg dziennik turystyczny 240

 

 

 

 

Dodaj komentarz

turystyka na pasku