sobota, 22 stycznia 2022

YoursTrulyGermany01Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zaprezentowała w Fort 8 na warszawskim Służewie ofertę turystyczną Niemiec pod hasłem #YoursTrulyGermany. Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii Germany.Local.Culture, która zachęca do odkrywania lokalnych i mniej znanych atrakcji tego kraju.

 

 

 

Jako partnerów do wspólnej realizacji przedsięwzięcia zaproszono Organizację Turystyczną Saksonii oraz Niemiecki Instytut Wina. Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się więcej o atrakcjach turystycznych Saksonii, które przedstawiła Barbara Klary – promotorka turystyki.

 

Tematy – enoturystyki do Niemiec i produkcje wina – poprowadził Tomasz Prange-Barczyński. Spotkanie uatrakcyjniała degustacja win.

 

Podczas warsztatów kulinarnych – szef kuchni Michał Grzywacz – odkrywał przed gośćmi tajniki niemieckich potraw.

 

 

YoursTrulyGermany03 04

 

 

DZT przygotowała dla uczestników wydarzenia wiele propozycji zabaw interaktywnych, m.in.: malowanie na porcelanie, gry plenerowe, rebusy, ściankę wspinaczkową, energorowery, które dzięki sile mięśni produkowały soki warzywno-owocowe. Oprawę stanowiła galeria zdjęć z pięknymi widokami z Niemiec. Imprezę uświetnił wieczorny koncert muzyki niemieckich mistrzów.

 

 

YoursTrulyGermany05

 

 

Sytuacja wraca do normy

 

Po załamaniu się rynku turystycznego w okresie pandemii, sytuacja wraca obecnie do normy. Prognozy dla Niemiec wyglądają bardzo obiecująco – zagraniczni turyści uważają ten kraj za bezpieczny, jeśli chodzi o ryzyko pandemiczne. Atutem dla turystów z Polski jest bliska odległość do tego państwa.

 

Niemcy są atrakcyjnym celem podróży związanym z przyrodą i aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. 104 parki krajobrazowe, 16 parków narodowych i 16 rezerwatów biosfery, 200 tys. kilometrów doskonale oznakowanych szlaków pieszych oraz bajkowe małe miasteczka dają ogromne możliwości poznania atrakcji poza utartymi szlakami i spędzenia bezpiecznego urlopu za granicą.

 

Saksonia pełna atrakcji

 

Saksonia jest z pewnością jednym z najbardziej zielonych krajów związkowych w Niemczech. Oferuje wszystko, co jest potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu lub krótkiego weekendowego wypadu za granicę. W bogatej ofercie znajdują się nie tylko wspaniałe miasta, ale także atrakcje przyrodnicze, szlaki wodne, piesze i rowerowe.

 

Na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO znajdują się 2 obiekty. „Górniczy Krajobraz Kulturowy” (Rudawy/Krušnohoří) liczy aż 17 pozycji w Saksonii i 5 w Czechach. Wśród nich są: kopalnie, miasta, kościoły, zamki, tradycje i krajobrazy, reprezentujące ponad 800 lat tradycji i historii górnictwa.

 

Drugi obiektem jest Park Księcia Puecklera – Bad Muskau – największy park krajobrazowy w Europie, którego powierzchnia leży na terenie Polski i Niemiec.

 

Polska jest dla Saksonii najważniejszym europejskim rynkiem źródłowym. W 2019 r. uplasowała się na 1. miejscu, korzystając z 207 340 noclegów. Również w latach – 2020 i 2021 (od stycznia do czerwca) – pomimo znacznych spadków z powodu lockdownów Polska wykazała najwyższy udział w liczbie wszystkich turystów, przybywających do tego landu. Szeroko zakrojonymi przedsięwzięciami marketingowymi i działaniami informacyjnymi spółka Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen ma zamiar ponownie nawiązać do osiągnięć rekordowego roku 2019.

 

https://www.sachsen-tourismus.de/pl/

 

 

YoursTrulyGermany06

 

 

Podróżuj do niemieckich winnic

 

Niemiecki Instytut Wina reprezentował 13 regionów winiarskich w Niemczech. Na urozmaiconych krajobrazowo obszarach uprawy winorośli dojrzewają szlachetne grona, z których powstają między innymi rześkie rieslingi i klasyczne spätburgundery. Rozpieszczane przez klimat wina mają wdzięk i charakter, zaś winnice stoją otworem przed turystami.

 

https://www.winaniemieckie.pl/

 

YoursTrulyGermany07

 

Fot. Niemiecka Centrala Turystyki (DZT)

 

 

ttg dziennik turystyczny 240

 

 

 

 

Dodaj komentarz

turystyka na pasku