piątek, 10 maja 2024

Kacper Wodiany wicemistrzW dniach od 3 do 5 maja 2013 roku w Skovde w Szwecji odbyły się 19 Mistrzostwa Europy Juniorów i 28 Mistrzostw Europy Seniorów w Taekwon-do. W Mistrzostwach Europy wzięło udział 506 zawodników w tym 298 seniorów i 208 juniorów z 26 krajów Europy.

W Kadrze Polski Juniorów znalazł się brzeżanin, zawodnik Klubu Sportowego Centrum Taekwon-do ITF Kacper Wodiany. Wysoka forma Kacpra w tym roku, zwycięstwa w Pucharze Polski i Grand Prix Polski zaowocowały powołaniem do Kadry Polski Juniorów przed Mistrzostwami Starego Kontynentu.
W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale od 21.04 do 30.04.2013 wraz z Kadrą mocno przygotowywał się do startu w ME.
Trenerzy Kadry Polski zadecydowali, że Kacper będzie reprezentował nasz Kraj w kategorii wiekowej juniora w następujących konkurencjach:
- walki indywidualne mężczyzn w kategorii do 70 kg,
- układy indywidualne mężczyzn I dan,
- walki drużynowe mężczyzn,
- układy drużynowe mężczyzn,
- drużynowe techniki specjalne.

Kacper Wodiany
W walkach indywidualnych mężczyzn Kacper Wodiany pokonał zawodnika Norwegii i w pojedynku o wejście do strefy medalowej, po wyrównanej walce niestety musiał uznać wyższość reprezentanta Ukrainy późniejszego Mistrza Europy, Anatoliya Korobko.
W układach indywidualnych kolejno pokonał reprezententów Rosji, Włoch i Niemiec, ale niestety w najważniejszym, finałowym pojedynku, drobny błąd w wykonaniu układu zadecydował o przegranej z zawodnikiem z Norwegii ? Kacper Wodiany zdobył srebrny medal tym samym uzyskał tytuł Wicemistrza Europy w tej konkurencji. W walkach drużynowych Polscy zawodnicy pokonali kolejno drużynę Hiszpanii, Szwecji, Rosji, Norwegii i zdobyli złoty medal zyskując tym samym tytuł Mistrza Europy w tej konkurencji.
W konkurencji drużynowych technik specjalnych jego kopnięcie twimyo nopi yop chagi zadecydowało o zdobyciu przez drużynę 3 miejsca i tym samym brązowego medalu Mistrzostw Europy w Taekwon-do.
Medale Kacpra Wodianego na ME należy uznać za wielki sukces sportowy brzeskiego taekwon-do. Serdecznie gratulujemy!