piątek, 10 maja 2024

Kacper Wodiany z medalami i PucharemSukces taekwondoki z Brzegu! W dniach 16-17 marca 2013 r. w Kłobucku odbył się Puchar Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Taekwon-do I.T.F. Organizatorem Pucharu był ULKS Orient Kłobuck i Polski Związek Taekwon-do.

?

Celem zawodów było wyłonienie szerokiej Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów przed Mistrzostwami Europy i Mistrzostwami Świata oraz wyłonienie pierwszych ośmiu finalistów w każdej konkurencji do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. ?W związku z powyższym turniej ten miał bardzo mocną i liczną obsadę - startowało w nim 267 zawodników i zawodniczek, w tym 94 juniorów z 36 klubów. ?Klub ?Centrum Taekwon-do I.T.F." z Wrocławia reprezentował trenujący w fili Klubu w Brzegu w Zespole Szkół Ekonomicznych Kacper Wodiany. ?Nasz zawodnik będąc juniorem młodszym miał prawo startu tylko w kategorii wiekowej juniora. Turniej rozpoczął się konkurencją układów indywidualnych. W tej wybitnie technicznej konkurencji w kategorii stopni mistrzowskich I dan odnieśliśmy wielki sukces, Kacper Wodiany pokonując kolejno rywali zdobył Puchar Polski i zajął 1 miejsce, pokonując 13 rywali.

I miejsce i Puchar Polski teakwon-do
W konkurencji walk juniorów brzeżanin wystartował w kategorii do 75 kg. Kacper Wodiany w walkach uległ nieznacznie tylko zawodnikowi z Warszawy G. Kraszewskiemu, ostatecznie zajął 3. miejsce w tej kategorii i zdobył brązowy medal. Gratulujemy sukcesów.