piątek, 03 maja 2024
btp_stalSeniorzy Stali Brzeg przegrali kolejny mecz w rozgrywkach IV ligi piłkarskiej. Tym razem ulegli 2-4 (2-1) w Prudniku miejscowej Pogoni.

logo-iv_ligaNasi piłkarze co prawda objęli prowadzenie 1-0, po pięknym strzale z półobrotu Jarosława Hracy w 11 minucie, ale w 22 minucie już było 1-1.
W 43 minucie Przemysław Szczupakowski podwyższył dla nas na 2-1 ładnym strzałem z ok.25 metrów w  "okienko" bramki gospodarzy i na przerwę brzeżanie schodzili z prowadzeniem. Jednak w 57 minucie Pogoń doprowadziła do wyrównania, a w końcówce meczu (86' minuta i w doliczonym czasie) brzeżanie stracili jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się zwycięstwem prudniczan 4-2. W sobotę 3 września o godzinie 16:00 podopieczni Jacka Opałki zmierzą się w Brzegu ze spadkowiczem z III ligi Skalnikiem Gracze.

logo_juniorzyWe wtorek nowy sezon rozpoczęli juniorzy (U-19). Ubiegłoroczny mistrz województwa nie zawiódł i przed własną widownia pewnie pokonał 2-0 (1-0) grożny zespół Pomologii Prószków. Bramki dla brzeżan zdobyli : Sebastian Moroziński (12') i Mateusz Fabiszewski (47'). W zespole naszych juniorów na murawie pojawiło się tylko 5. piłkarzy z podstawowego składu z ubiegłego sezonu i dwóch zawodników, którzy występowali wówczas  jako rezerwowi.
Nie udał się natomiast wyjazd podopiecznym Zbigniewa Marca do Opola na mecz z Rodłem (wicemistrz województwa sezonu 2010/2011). W okropnym upale nasi młodzi piłkarze ulegli gospodarzom 0-2 (0-0), tracąc bramki w  58 i 88 minucie meczu. Trzeba podkreślić, że brzeżanie byli równorzędnym rywalem, mając dwie poprzeczki i jeden słupek, a w końcówce meczu Sebastian Moroziński zdobył bramkę, ale sędzia odgwizdał "spalonego". W sobotę 3 września o godzinie 11:00 brzeżanie zagrają w Otmuchowie z mocnym zespołem Czarnych.

logo-juniorzy_mlodsiDzisiaj na własnym obiekcie zainaugurowali rozgrywki z Piastem Strzelce Opolskie juniorzy młodsi (U-17). Młodzi piłkarze nie zawiedli i odnieśli ciężko wywalczone zwycięstwo 5-4 (2-3). Bramki dla brzeżan zdobyli: Czerwiński 2 oraz Doliński, Salak i Janeczek po 1. Brzeżanie wystąpili w następującym składzie: Bodnik, Strzelczyk (27' Kowalczyk), Sawicki, Gutwiński, Mykita, Czerwiński, Kulczycki (68' Franczyk), Doszna (64' Bajor), Doliński, Kowalik (41' Janeczek), Salak. Trener: Bartosz Kowalski. W niedzielę 4 września brzeżanie wyjeżdzają do Kluczborka na mecz z MKS-em.