piątek, 03 maja 2024
kolarstwoW dn. 4-7 lipca odbywały się w Pruszkowie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Wystartowali tam, i to z powodzeniem, podopieczni Franciszka Moszumańskiego z Ludowego Miejsko-Gminnego Klubu Kolarskiego Ziemia Brzeska.

Nasi kolarze zdobyli w nich 5 medali w kategorii młodzieżowej: Andrzej Bartkiewicz - 2 srebrne (w wyścigu scratch i omnium), para Wojciech Pszczolarski - Paweł Franczak - srebrny w wyścigu amerykańskim (madison), srebrny - brzeska drużyna w wyścigu drużynowym na dystansie 4000 m (Dorian Bartkiewicz, Andrzej Bartkiewicz, Mateusz Majdanik, Paweł Franczak) oraz brązowy W. Pszczolarski w wyścigu punktowym na 180 okrążeń toru.
Dobrze jeszcze wypadli inni nasi torowcy, choć uplasowali się poza podium: 6.miejsce - Szymon Godras i 9. miejsce Paweł Pac (wyścig omnium), 7. miejsce Szymon Godras i 10. miejsce Paweł Pac w wyścigu punktowym na 180 okrążeń toru. 4. miejsce zajęła pierwsza drużyna (D. i A. Bartkiewiczowie, Szymon Godras) w sprincie drużynowym, a 7. miejsce druga drużyna Ziemi Brzeskiej w tym wyścigu w składzie: M. Majdanik, P. Pac i P.Franczak.
W kategorii juniorów najlepiej z brzeskich kolarzy wypadł Wojciech Malec, który na dystansie 1 km ze startu zatrzymanego uplasował się na 6. miejscu. Pozostali nasi kolarze w kategorii młodzieżowej i juniorów zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką.