piątek, 03 maja 2024
logo_mekij_2011_kazan_thumbW niedzielę 24 lipca zakończyły się zmagania tenisistów stołowych na Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w rosyjskim Kazaniu.

Po grach drużynowych przyszedł czas na gry indywidualne, deblowe i miksty. W kategorii kadetek (kategoria do 15 lat) w tych konkurencjach, w gronie 101 zawodniczek wystartowała 14-letnia brzeżanka Natalia Bajor (na co dzień trenująca w KU AZS UE Wrocław). We wszystkich konkurencjach Natalia uplasowała się na miejscach w przedziale 9-16. W grze singlowej brzeżanka miała najpierw wolny los i (z racji tego że była rozstawiona z nr 10 ), a więc była już w gronie 64. zawodniczek. W tej fazie pokonała 4-0 (4,10,4,9) Szwedkę Emelie Fitzerald. W 1/16 finału spotkała się z Angielką Megan Knowles, z  którą wygrała też 4-0 (4,4,7,9) i awansowała do 1/8 finału.

logo_mekij_2011_kazan_thumb

W walce o awans do 1/4 finału spotkała się z turniejową "ósemką" Niemką Chantal. Po pasjonującym pojedynku nasza tenisistka uległa rywalce w stosunku 1-4 (11-8, 9-11, 8-11, 9-11, 13-15). Szkoda, bo Natalia natrafiła na bardzo dobrze usposobioną w tym turnieju zawodniczkę, która sprawiła ogromną niespodziankę i zdobyła wicemistrzostwo Europy. Dobrze też tenisistka z Brzegu wypadła w mikście, gdzie wystąpiła w stawce 101 par, wspólnie z najlepszym polskim kadetem - też 14-latkiem Patrykiem Zatówką z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki. W 1/64 finału nasza para miała wolny los z racji rozstawienia. W 1/32 finału polska para spotkała się z serbskim duetem Marko Popovic/Ivanda Vejnovic i pokonała rywali w stosunku 3-1 (5,5,-9,3). W 1/16 finału spotkaliśmy się z mieszaną parą słoweńsko/włoską Darko Jorgic/Veronika Mosconi, którą zwyciężyliśmy w stosunku 3-1 (-11,12,2,9). O wejście do najlepszej ósemki ME polska para przegrała niestety 1-3 (-11,-6,7,-7) z mieszaną parą węgiersko/rumuńską Nandar Esceki/Bernadette Balint (póżniejsi brązowi medaliści).
W grze deblowej Natalia wystąpiła wspólnie z 15-letnią Aleksandrą Nowak z pobliskiej LZS Victorii Chróścice (druga rakieta w Polsce, grająca stylem defensywnym). Polki w 1/32 finału miały wolny los, z racji rozstawienia. W fazie 1/16 finału pokonały 3-0 (7,8,9) parę austriacką Karoline Mischek/Walerie Taischler. O wejście do do najlepszej ósemki polska para przegrała niestety 0-3 (-5,-7,-4) z rosyjską parą  Ekaterina Guseva/Daria Chernova (póżniejsi wicemistrzynie Europy). Przypomnijmy, że w pierwszej fazie mistrzostw nasza zawodniczka wraz z drużyną wywalczyła 6. miejsce w Europie.
W sumie występy Natalii na MEJiK w Kazaniu należy uznać za udane. W przyszłym roku na mistrzostwach Europy (odbędą się w Schwechat w Austrii) brzeżanka powinna należeć ścisłej czołówki tych mistrzostw.