niedziela, 05 maja 2024
logo_zlotoryja_kolarze_2W dniach 23-26 czerwca w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Zawody te zbiegły się z 800-leciem powstania Złotoryi (1211- 2011). W MP wzięła udział liczna ekipa kolarzy z LMGKK Ziemi Brzeskiej.

Najlepiej z nich zaprezentował się Paweł Franczak, który w w kategorii młodzieżowców (zawodników poniżej 23 lat) uplasował się na wysokim 5. miejscu w wyścigu ze startu wspólnego. Zwyciężył Marek Kulas z TTK Pacyfic Toruń, przed klubowym kolegą Łukaszem Owsianą i Karolem Domagalskim (WLKS Krakus - CC Burunda). Czwarte miejsce zajął Piotr Kirpsza (Aktio Group Mostostal Puławy). Właśnie ta czwórka wjechała razem na metę i między sobą rozstrzygnęła losy wyścigu. Za nimi trzyosobową grupkę przyprowadził P. Franczak i skutecznie finiszował na  5. miejscu, 26 sekund za zwycięzcą.

logo_zlotoryja_kolarze

Orlicy mieli do pokonania 174 kilometry. Na starcie wyścigu na złotoryjskim rynku stanęło 110 kolarzy poniżej 23 lat, którzy mieli do pokonania 8 rund po niespełna 22 km każda. Wyścig ukończyło 76 kolarzy. Szymon Godras zajął 31 miejsce, Leszek Pluciński 35, Paweł Pac 39, Mateusz Jegier 48 i Andrzej Bartkiewicz 72 (wszyscy LMGKK Ziemia Brzeska). Wyścigu nie ukończyli inni brzeżanie Dorian Bartkiewicz, Adam Pluciński i Mateusz Majdanik.
Nasi zawodnicy startowali jeszcze w innym wyścigu. Również w kategorii Orlik dobrze spisał się Andrzej Bartkiewicz, który w jeździe indywidualnej na czas, na dystansie 30,5 km zajął wysokie 8. miejsce z czasem 40,39. Mistrzem Polski został Kamil Gradek (GKS Cartusia Kartuzy) - 39,50. Wicemistrzem Polski natomiast Paweł Brylowski (ALKS Stal Grudziądz) - 40,01, a II wicemistrzem Łukasz Wiśniowski (TTK Pacyfic Toruń) - 40,06. Inni brzeżanie uplasowali się na następujących miejscach: 14. Wojciech Pszczolarski - 41,24, 26. Dorian Bartkiewicz - 43,42, 28. Mateusz Majdanik - 43,51. W czasówce wystartowało 33 kolarzy, a ukończyło 31.
Trenerem brzeskich kolarzy jest Franciszek Moszumański.