sobota, 27 kwietnia 2024
kolarstwoW ostatnim czasie brzescy kolarze z Ziemi Brzeskiej brali udział w kilku wyścigach. Najlepszy występ zanotował Paweł Franczak, który zajął 5 miejsce w wyścigu zaliczanym do cyklu Pro Ligi 2011, rozegranego w Baboszowie na Mazowszu.

Podopieczny Franciszka Moszumańskiego był najlepszym kolarzem, z młodzieżowców. 24. miejsce zajął kolega klubowy Pawła - Andrzej Bartkiewicz. W wyścigu wzięło udział 124 kolarzy z 19 zespołów krajowych i zagranicznych (w tym grupy zawodowe). Trasa wyścigu wynosiła 166 km, a najszybciej z 40-osobowej czołówki finiszował Niemiec Andre Schulze - CCC Polsat Polkowice, przed Krzysztofem Jeżowskim - Bank BGŻ Team oraz Markiem Cichoszem - Legia FELT. Liderem Pro Ligi jest znany polski kolarz Łukasz Bodnar z CCC Polsat Polkowice - 40 punktów. Franczak jest sklasyfikowany na 8. miejscu - 15 punktów, wspólnie z Jackiem Morajko, który pochodzi z Głuchołaz, a reprezentuje CCC Polsat Polkowice. Kolejny wyścig z cyklu Pro Ligi zostanie rozegrany dzisiaj pn. Szlakiem Grodów Piastowskich.

Przed Świętami Wielkanocnymi brzescy kolarze brali udział w torowym Pucharze Polski w olimpijskiej konkurencji omnium, na którą składało się sześć różnych wyścigów. W łącznej klasyfikacji nasi kolarze uplasowali się na następujących miejscach:
2. Szymon Godras
6. Wojciech Pszczolarski
8. Wojciech Malec
10. Marek Łazarewicz
12. Wiktor Mrozek
22. Mateusz Mazepa.

kolarze_ziemi_brzeskiej3 maja kolarz Ziemi Brzeskiej Mateusz Jegier startował w wyścigu o Wielką Nagrodę Bełchatowa, gdzie uplasował się na 10. miejscu, a w kategorii orlików zajął 6 miejsce. Wyścig rozegrano w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, więc sukces brzeżanina jest tym bardziej cenny. Wygrał też znany polski kolarz  Marcin Sapa z BDC Team, przed Mieszkiem Bulikiem z Chrobrego Głogów i Damianem Walczakiem z BDC Team (wszyscy na zdjęciach).

W Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza brali udział brzescy kolarze. Wyścig ukończył tylko Patryk Stosz, który zajął 30 miejsce. Wygrał Mateusz Mikulicz (Stal Grudziądz), przed Robem Leemansem (Belgium Balen SC) i Michałem Michcińskim (Stal Grudziądz).