niedziela, 05 maja 2024
szsW ostatnim czasie brzeska młodzież odniosła kilka spektakularnych sukcesów. Grano w piłkę nożna, koszykówkę, piłkę ręczną i w tenisa stołowego.

Orliki brzeskiej Stali II (rocznik 2000) wygrały halowy turniej w piłce nożnej o puchar Dyrektora MOSiR-u w Brzegu z udziałem 8 drużyn. Stal II odniosła 5 zwycięstw, nie ponosząc porażki. W finale podopieczni Mariusza Andruchowicza pewnie pokonali 3-0 Unię Tułowice. Oto kolejność turnieju:
8. Wratislavia Wrocław.

Zespoły Stali grały w składzie: Tobiasz Bednarek, Jakub Kozłowski, Mateusz Dychus, Mateusz Wołczański, Mateusz Lubczyk, Jakub Ilazi, Szymon Wereszczyński, Mateusz Zdżuj, Michał Długosz, Krystian Gembka, Paweł Bujakiewicz, Krystian Bujak, Jakub Barańczuk, Kamil Gużniczak, Krzysztof Popłoński, Jonasz Szukała, Jakub Szychowski, Jakub Krawczyk.
Najlepszy zawodnik turnieju - Paweł Dec (Sokół).
Najlepszy obrońca turnieju - Jakub Kozłowski (Stal).
Najlepszy bramkarz turnieju - Krystian Gembka.

Uczniowie brzeskich szkół podstawowych zdobyli dwa medale podczas finałów wojewódzkich w koszykówce. Dziewczęta z PSP nr 3 zdobyły złoty medal, a chłopcy z ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi (dawna "ósemka") srebrny medal. Trójka triumfowała na turnieju w Strzelcach Opolskich i zdobyła już trzeci złoty medal w tym roku szkolnym. Wcześniej podopieczne Danuty Pilch wygrywały finały w piłce nożnej i piłce ręcznej. Wyniki PSP 3:
PSP 3 - PSP Sucha  68-24
PSP 3 - SP 2 Opole  50-23
PSP 3 - SP 3 Nysa  54-29.
Wicemistrzem zostały gospodynie PSP Sucha, brąz zdobyła dwójka z Opola, a 4. miejsce SP 3 Nysa.
Skład mistrzyń : Marta Wdowiuk, Sylwia Twardowska, Natalia Kucharska, Małgorzata Studnicka, Aleksandra Pudysiak, Alicja Gruszecka, Natalia Bucyk, Aleksandra Zawadzka, Ewelina Hargot, Milena Oliwa, Paulina Krawczyk, Klaudia Mierzejewska, Emilia Staniek. Opiekun: Danuta Pilch.
Chłopcy z "ósemki" grali natomiast w Kędzierzynie-Koźlu. Oto wyniki:
ZS nr 2 z OI - PSP 7 Strzelce Opolskie  25-66
ZS nr 2 z OI - PSP Strojec  50-16
ZS nr 2 z OI - PSP 12 Kędzierzyn-Koźle  23-20.
Turniej wygrała siódemka ze Strzelec Op., 3 miejsce wywalczyli uczniowie z Kędzierzyna-Koźla, a miejsce poza podium zajęli uczniowie ze Strojca.
ZS nr 2 z OI grał w składzie: Maciej Wojciechowski, Adam Prokop, Grzegorz Piotrkowski, Aleksander Kowalski, Robert Bielecki, Marcel Bebel, Jakub Tworowski, Mikołaj Bebel, Michał Graczyk, Dawid Pokrzywa. Opiekun: Ryszard Milewski.

pg1_brzegUczniowie PG nr 1 w Brzegu (na zdjęciu) zajęli 3. miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców. Oto wyniki meczów:
PG 1 - PG 2 Opole  14-14
PG 1 - GZS 1 Ozimek  11-9
PG 1 - PG 1 Zawadzkie  11-14.
Turniej wygrali gimnazjaliści z Zawadzkiego, srebro zdobyli opolanie, a 4. miejsce zajął Ozimek.
Nasi uczniowie występowali w składzie: Michał Miazgowski, Wojciech Maciocha, Krzysztof Olszuk, Maciej Staroń, Grzegorz Wojcieszek, Rafał Młotkowski, Piotr Zieliński, Marcin Fuczek, Piotr Kurtyka, Jakub Rakoczy, Damian Budzan, Paweł Bochenek, Paweł Waligóra. Trener: Marek Taczanowski.

Duży sukces odnieśli młodzi brzescy tenisiści stołowi ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy startując na Powiatowych Drużynowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w komplecie zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Zawody zostały rozegrane w minioną sobotę w sali sportowej ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu. Oto wyniki:

Szkoły podstawowe

Dziewczęta:
ZS nr 1 z OS Brzeg - SP Łosiów 3-0.
1. ZS nr 1 (awans do półfinału wojewódzkiego)
2. SP Łosiów.
Skład zwyciężczyń: Karolina Pastuszczak i Julia Kędra. Opiekun Zbigniew Piątkowski.
Chłopcy:
ZS nr 1 z OS Brzeg - SP Olszanka 3-0
ZS nr 1 - SP Łosiów 3-0
SP Olszanka - SP Łosiów 3-1.
1. ZS nr 1 z OS Brzeg (awans do półfinału wojewódzkiego)
2. SP Olszanka
3. SP Łosiów.
Skład zwycięzców: Patryk Pastuszczak i Jędrzej Miarecki. Opiekun: Zbigniew Piątkowski.

PG Olszanka - PG Jędrzejów 3-1.
1. PG 3 Brzeg (awans do finału wojewódzkiego)
2. PG Olszanka (awans do finału wojewódzkiego)
3. PG Jędrzejów
4. PG 1 Brzeg.
Z turnieju powiatowego kwalifikują się 2 drużyny, ponieważ w ubiegłym roku PG 3 zdobyły brązowy medal.
Składy drużyn:
PG 3 Brzeg - Natalia Bajor i Kamila Zawada. Opiekun: Paweł Ciszewski.
PG Olszanka - Małgorzata Kawula i Paulina Bryl. Opiekun: Stanisław Smogurzewski.
PG 1 Brzeg - Daria Lipka i Klaudia Fidrysiak. Opiekun: Andrzej Jędrzejko.

PG 4 Brzeg - PG Jędrzejów 0-3.
2. PG 1 Brzeg (awans do finału wojewódzkiego)
3. PG Jędrzejów (awans do finału wojewódzkiego)
4. PG 4 Brzeg.
Trzy zespoły uzyskały awans, ponieważ w ubiegłym roku PG 3 wygrało Gimnazjadę na szczeblu wojewódzkim, a PG 1 zajęło 4. miejsce i tym samym zapewnili trzy miejsca dla naszego powiatu.
PG 3 Brzeg - Patryk Bajor i Jarosław Franczyk. Opiekun: Paweł Ciszewski.
PG 1 Brzeg - Michał Galas i Kajetan Jedlecki. Opiekun: Andrzej Jedrzejko.