wtorek, 14 maja 2024
rakietkaW miniony weekend w Zawadzkiem i we Wrocławiu odbyły się mistrzostwa województwa opolskiego i województwa dolnośląskiego seniorów w tenisie stołowym. W zawodach tych startowali też brzeżanie.

W Zawadzkiem w hali sportowej MOKSiR-u w dniu 20 lutego w mistrzostwach województwa opolskiego seniorów startowali przedstawiciele UGKS Odra Brzeg: Krzysztof Pacek, Paweł Pacek i Wojciech Iwasyszyn. Najlepiej  z nich zaprezentował się W. Iwasyszyn, który w gronie 32 zawodników uplasował się w grze pojedynczej na miejscach w przedziale 13-16. Również w grze pojedynczej startowali bracia K. i  P. Packowie, którzy zostali sklasyfikowani na miejscach w przedziale 17-24. W grze podwójnej W. Iwasyszyn/P. Pacek zajęli miejsce w przedziale 5-8, a K. Pacek/Artur Ikoniak (SKS LUKS Nysa) zmieścili się w przedziale miejsc 13-16.

W dniach 19-20 lutego w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w mistrzostwach województwa dolnośląskiego seniorów wystartowało natomiast troje młodych brzeżan, którzy trenują w klubach wrocławskich. Młodzi tenisiści przywieźli 3 medale, w tym 1 złoty (Natalia Bajor) i 2 brązowe (N. Bajor i Michał Galas). Natalia złoty medal zdobyła w grze mieszanej wspólnie z  20-letnim Piotrem Chodorskim (LKS Odra Głoska). Chodorski to znany i utytułowany polski tenisista, wielokrotny medalista mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych. Drugi medal, tym razem brązowy brzeżanka zdobyła w grze pojedynczej. Tym sposobem Natalia uzyskała również awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów, które się odbędą w dniach 4-6 marca w Białymstoku, z udziałem  48 najlepszych seniorek i 48 najlepszych seniorów. Również brąz wywalczył M. Galas wspólnie z Aleksandrą Jaworską z MKS Rokity Brzeg Dolny w grze mieszanej. Brzeżanie ponadto występowali w innych kategoriach: gra pojedyncza - M. Galas zajął miejsce w przedziale 9-16, a Patryk Bajor w przedziale 17-27, gra podwójna - M. Galas/Dariusz Burger (TKS Granit Strzelin) zajął miejsce w przedziale 5-8, a P. Bajor/Wojciech Niedźwiedzki (KU AZS UE Wrocław) miejsce w przedziale 9-13, N. Bajor/Marta Chrabąszcz (MKS Rokita Brzeg Dolny) uplasowały się na miejscach w przedziale 5-8.