wtorek, 14 maja 2024
sportW ostatnim tygodniu duże sukcesy na parkietach odnosili brzescy uczniowie. Startowali piłkarze ręczni, piłkarze nożni i tenisiści stołowi.

Zawodnicy PSP nr 1 w Brzegu wygrali finał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców. W finale, który rozegrano w Popielowie uczniowie "jedynki" wygrali wszystkie mecze i zajęli 1 miejsce w turnieju. Oto wyniki:
PSP 1 Brzeg -  PSP 14 Opole 22-12
PSP 1 Brzeg - PSP 3 Grodków 21-12
PSP 1 Brzeg - PSP Popielów 11-10.
psp_1

Drugie miejsce zajęli gospodarze, którzy pokonali po 10-9 PSP 3 Grodków i PSP 14 Opole. Brązowy medal wywalczyła PSP 3 Grodków, która pokonała 18-13 PSP 14 Opole. Skład zespołu: Mariusz Andraszak, Daniel Zawadzki, Patryk Sanecki, Arek Stopka, Krzysztof Stokowski, Konrad Aniśkiewicz, Krzysztof Kołodziejczyk, Mateusz Majka, Mateusz Znojek, Walentyn Łużniak, Jonatan Szumlakowski, Krzysztof Szczucki, Adam Krocz. Trener: Mirosław Kołodziejczyk.

psp_3Bardzo dobrze również spisały się uczennice PSP 3 w Brzegu, które w finale dziewcząt, rozegranym we własnej hali pewnie pokonały wszystkie rywalki.
Oto wyniki:
PSP 3 Brzeg - PSP 3 Nysa 18-1
PSP 3 Brzeg - PSP Dobrzeń Wielki 16-9
PSP 3 Brzeg - PSP Biskupice 16-7.
Srebrny medal zdobyły uczennice z Biskupca, które pokonały 7-6 dziewczęta z Dobrzenia Wlk. i 8-2 Nysę. Brąz zdobyła szkoła z Dobrzenia Wlk., pokonując 13-6 Nysę. Skład PSP nr 3 w Brzegu: Paulina Wandrichowska, Aleksandra Pudysiak, Kinga Ntali, Sylwia Twardowska, Dagmara Jakubowska, Natalia Kucharska, Alicja Gruszecka, Joanna Multan, Emilia Staniek, Ewelina Hargot, Aleksandra Zawadzka, Marta Wdowiuk, Natalia Bucyk, Paulina Krawczyk. Opiekun: Danuta Pilch.

Dziewczęta PSP nr 3 w Brzegu zostały mistrzyniami Opolszczyzny w halowej piłce nożnej, który został rozegrany w Wołczynie. "Trójka" wygrała w finale wojewódzkim wszystkie 3 zespoły, nie tracąc ani jednej bramki. Oto wynikli:
PSP 3 Brzeg - SP Komorno 3-0
PSP 3 Brzeg - PSP 24 Opole 8-0
PSP 3 Brzeg - PSP 18 Kędzierzyn-Koźle 2-0.
Drugie miejsce zajęła PSP 18 Kędzierzyn-Koźle, a brąz wywalczyło Opole. Komorno zajęło czwarte miejsce. Najlepszą zawodniczką wybrano Natalię Kucharską, bramkarką - Martę Wdowiuk, a najlepszą strzelczynią została Alicja Gruszecka - bramek (wszystkie PSP 3 Brzeg). Skład zespołu: Marta Wdowiuk, Natalia Kucharska, Alicja Gruszecka, Sylwia Twardowska, Natalia Bucyk, Emilia Staniek, Aleksandra Pudysiak, Dagmara Jakubowska, Aleksandra Coś, Klaudia Suchecka. Opiekun: Danuta Pilch.

W rozegranym w brzeskiej hali przy ulicy Oławskiej turnieju trampkarzy z udziałem 8 zespołów dobrze wypadły drużyny z Brzegu. Młodszy zespół Stali (rocznik 1997) zajął 2 miejsce, a starszy zespół uplasował się na 4. pozycji. Puchar Przewodniczącego Rady Miasta zdobyła drużyna Pomologii Prószków, pokonując 2-0 w finale Stal II Brzeg. 3 miejsce natomiast wywalczyło OKS Olesno, pokonując 3-2 Stal I. Wyniki brzeżan:

Stal I - OKS Olesno 2-3.

Ostateczna klasyfikacja: 1.Pomologia Prószków 2.Stal II Brzeg 3. OKS Olesno 4. Stal I Brzeg 5. Oderka Opole 6. MKS Kluczbork 7. Sparta Paczków 8. Orlik Blachownia.
Patryk Bodnik ze Stali I został wybrany najlepszym bramkarzem. Składy: Stal II - Patryk Wielopolski, Grzegorz Doszna, Wojciech Czwartosz, Adam Jabłoński, Adrian Janeczek, Tomasz Culic, Dariusz Foryś, Kacper Kędra, Alaksander Kowalski, Michał Masłowski, Paweł Rawski. Stal I - Patryk Bodnik, Adam Gutwiński, Bartłomiej Kulczycki, Maciej Salak, Kacper Szafrański, Mateusz Adamczyk, Maciej Kowalik, Robert Strzelczyk, Patryk Czerwiński, Patryk Doliński. Trenerem obu ekip brzeskich był Bartosz Kowalski.

W hali sportowej MOS w Opolu rozegrano półfinał wojewódzki dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie z 9 szkół Opolszczyzny. Oto klasyfikacja pierwszych "szóstek" w swoich kategoriach, którzy zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego: