niedziela, 19 maja 2024
Za przyczyną młodych, zdolnych zawodników i ich trenerów wiele dzieje się w brzeskim tenisie stołowym. Ta tematyka na portalu brzeg.com.pl pojawiała się stosunkowo rzadko. Od teraz należy oczekiwać regularnych informacji. Oto "świeżutkie" newsy.

Gimnazjada

Pięknym sukcesem brzeskich uczniów zakończyła się Gimnazjada w tenisie stołowym, która została rozegrana w dniach 23 i 24 marca br. w Rudnikach (pow. oleski ), z udziałem 13 zwycięzców zawodów rejonowych. Wśród chłopców zdecydowane zwycięstwo odniosło PG 3 w Brzegu (Patryk Bajor i Jarosław Franczyk - opiekun mgr Paweł Ciszewski), zwyciężając w 5 meczach. Najlepszym tenisistą był Patryk Bajor, który odniósł komplet zwycięstw. PG 3 w meczu finałowym pokonało PG Olesno - 3-0. Dobrze spisało się też PG 1 w Brzegu (Michał Galas, M. Zwolski i K. Janas - opiekun mgr Andrzej Jędrzejko), które w meczu o 3 miejsce uległo PG 7 w Opolu 2-3 i zajęło ostatecznie 4 miejsce.

Brązowy medal wśród dziewcząt zdobyło PG 3 w Brzegu (Natalia Bajor, Kamila Zawada i Małgorzata Florczuk - opiekun mgr Małgorzata Michalak). Nasze uczennice w meczu o 3 miejsce pokonały ZS w Chróścicach 3-1. Wcześniej w pojedynku o wejście do finału uległy gospodyniom z PG Rudniki 2-3. Najlepszą zawodniczką turnieju była Natalia Bajor (na zdjęciu poniżej) , która wygrała wszystkie gry singlowe.

natalia_bajor

Zwycięzca Gimnazjady PG 3 w Brzegu będzie reprezentować Województwo Opolskie w Ogólnopolskich zawodach, które zostaną rozegrane 16 kwietnia w Brzegu Dolnym (Dolnośląskie) z udziałem 16 najlepszych szkół w kraju. W ubiegłym roku nasi uczniowie zajęli 10 miejsce w Polsce, ale byli wtedy najmłodszą drużyną w tych zawodach.

Podsumowanie wyników

Dokonano podsumowania cyklu turniejów tenisa stołowego szkół podstawowych i gimnazjalnych w sezonie 2009/2010. Finałowy 5. turniej o Puchar Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego i Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Opolu odbył się 20 marca br. w Zawadzkiem. Najlepiej z naszego powiatu wypadli:

Chłopcy: (klasy 1-4 SP) - 1. Piotr Kużmiński 87 pkt - PSP 3 Brzeg. Drużynowo: 1. PSP 3 Brzeg - 182 pkt (Piotr i Paweł Kużmińscy), 2. PSP Olszanka - 179 (Dominik Gawlik, Jakub Gall, Marcin Sidorowicz).
Kadeci: (klasy 1-3 PG) - 1. Patryk Bajor - 84 pkt - PG 3 Brzeg, 3. Michał Galas - 60 pkt - PG 1 Brzeg.

Drużynowo: 1. PG 3 Brzeg - 149 pkt (Patryk Bajor i Jarosław Franczyk).

nagrody_za_tenis

Cztery najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy, natomiast trzech najlepszych zawodników i zawodniczek nagrodzono medalami, dyplomami i cennymi nagrodami rzeczowymi.
Pozostali uczniowie i uczennice oraz szkoły z powiatu brzeskiego zajęli miejsca poza podium.